SSCHOOL <nnr HAT"- We doen in fijn glaswerk, HAALT ZEVENHUIZEN DE DUIZEND JAAR?? Volleybal Zaterdag 28 januari 1989 10.30 - 14.30 uur Voor bezichtiging, maar ook voor de aanmelding voor het cursusjaar '89/ '90 willen wij onze school graag open stellen voor belangstellenden. Op deze dag worden in het gebouw diverse activiteiten georganiseerd, waarbij het mogelijk is zelf deel te nemen, zodat U samen met Uw kind kennis kunt nemen van vele facetten van de Samen werkingsschool. Bovendien is uitgebreid documentatiemateriaal aan wezig. Tevens bestaat de mogelijk heid een expositie te bezichtigen van werkstukken, gemaakt door leerlingen met tekenen of handvaardigheid in hun vakkenpakket. Op de Open dag wordt aandacht besteed aan: presentatie van alle vakken lesmateriaal leerlingbegeleiding - centrale studiebegeleiding - mentoraat tweejarige brugperiode doorstroming havo-atheneum decanaat (vakkenpakket keuze) leerlingactiviteiten bibliotheek boekenfonds computeronderwijs/ informatica kennis van het geestelijk leven (in de brugperiode worden de leerlingen naar hun eigen levensbeschouwelijke achtergrond onderwezen). Sniep^eg Cursussen Zeven Muzen KOET •••••••••••••••••••••••a Een bril is tegenwoordig heel wat meer dan een hulpmiddel om beter te zien. Met een bril kun je er ook beter uitzien. Een eigentijds montuur wordt zo een stukje cosmetica. Een juweel bijna. Geheel afge stemd op je persoonlijke smaak. Grit Optiek biedt een brede collectie Een bril van Grit, modieuze (zonne)brillen. Van topmerken. Desge wenst met getint glas in de kleur van je keuze. En ook in een prijsklasse die bij je past. Kom vrijblijvend kijken, passen en meten. We doen dat in alle rust. Met erkend vakmanschap. En een groot gevoel voor persoonlijke service. Die staat, die zit OPTIMAALOPTICIEN Vlak voor de jaarwisseling moet ik van Hendrika de vliering opruimen. In een doos met oude tijdschriften tref ik een boekje aan over de geschiedenis van ons mooie Zevenhuizen. Ik vergeet het karwei en begin te bladeren. Oude beelden en reeds lang vervlogen herin neringen komen weer tot leven. Ik zie dat Zevenhuizen voor het eerst in een geschiedkundig werk voorkomt in het jaar 998, zo'n kleine duizend jaar geleden. Ho, wacht eens even, dat betekent dat Zevenhuizen over ongeveer acht jaar duizend jaar oud is. Dat moet met een ouderwets Zevenhuizens feest worden gevierd! Opgetogen ga ik naar beneden om het nieuws aan Hendrika te vertellen. Zwijgend hoort zij mij aan en schudt treurig haar wijze hoofd. "Vergeet het maar Hendrik, volgend jaar bestaat er al geen gemeente Zevenhuizen meer. Wij vieren dan het begin van de nieuwe gemeente Moerhuizen.". Alleen al bij het horen van die naam lopen de koude rillingen over mijn rug. "Je hebt gelijk Hendrika" zeg ik "dat was ik glad vergeten. Maar als we nou die hoge heren in Den Haag nou eens vertellen, dat we al bijna duizend jaar bestaan, zouden ze ons dan niet tot zolang respijt geven?" "Wie weet Hendrik" verzucht ze "wie weet" HENDRIK HENNIPSLOOT ^S/o/a Zwemmen Goede progressie Gouwe zwemmertjes Waddinxveen/Boskoop - In de 1e ronde van de 2e helft in het landelijke Speedo zwemtournooi hebben de jong ste zwemmerjtes van de Gouwe een opmerkelijke progressie getoond. Zij bewezen met hun uitstekende resultaten dat de trainingsarbeid van de afge lopen maanden, onder de hoe de van trainster Trudy Ver meulen, resultaat begint op te leveren. De Gouwe was meteen ploeg van elf zwemmertjes naar het Vijf Mei bad in leiden ge komen. De 100m vrijeslag jon gens '78 leverde ditmaal voor Bob de Bruin een gouden me daille op (1.11.1). Even later was er nog een ereplaats voor een Gouwezwemmer. Koen Groenleer werd op de 100 m rugslag jongens '79 derde in 1.34.8. De prestaties van alle Gouwe zwemmertjes lieten zien dat er een duidelijke vooruit gang is. Allen verbeterden hun persoonlijk record waarvan sommigen op zeer opmerke lijke wijze. Mirelle Zijderhand b.v. stelde op de 100 m school slag haar P.R. met -3.1 sec. scherper en op de 400 m vrije slag was ditzelfs -13.0 sec. En bij de jongens zette Andres v.d. Sluys eennieuw P.R. met -9.8 sec. op de 100 m rugslag. De grootste progressie was voor Wilma v 't Hullenaar die op de 400 m vrijeslag meisjes '77 in de zeer snelle tijd van 5.07.4 eerste werd en daarmee zelfs -17.6 sec. onder haar Pr bleef. Eind januari, begin februari, starten de korte cursussen van de Zeven Muzen weer. - Tekenen voor kinderen en volwassenen; kinderen f 75,-; volwassen f 125,- - 12 lessen - Kalligrafie, 12 lessen - f 130,- excl. materiaal. - Kindertoneel, 10 "a 12 lessen, afgerond met een voor stelling - f 100,-; - Korte cursus 'Noten leren lezen' op 2 dinsdagavon den voor volwassenen - f 25,- - Verder is er nog plaats voor: vioolles, gitaarles en balletles. Voor info en opgave: Hanny Verbakei, tel. 1913. Rentokil heren 2 succesvol! Het tweede team van Rentokil zorgde voor een overwinning in het dorpshuis swanla in Ze venhuizen. Dit team wist met 3- 1 van Van Santen Haag te winnen. De 1e set werd opover- tuigende wijze gewonnen met 1545. Maar de 2e set moest een 10-14 achterstand weggewerkt worden om met 16-14 de set te winnen. De 3e set ging met 4-15 naar de gasten toe, maar in de 4e set kwam Rentokil over deze inzinking heen en kon met 15- 13 de set en de wedstrijd win nend afsluiten. A.s. zaterdag spelen de heren tegen Delta- lloyd/AMVJ inAmstelveen. ONDERHOUDSBEDRIJF Haverakker 10 2743 EJ WADDINXVEEN TEL. 01828-11465 Voor al uw sierpleister en -tegelwerkzaamheden_ - Verbouwingen - Kunststof- en hardhouten kozijnen tegen concurrerende prijzen! Gediplomeerd Optometrist O V. Contactlensspecialist A N VC Audicien Fl D A Gouda Winkelcentrum Nieuwe Markt Agmetenstraat 6. Tel 01820-16053 Winkelcentrum Bloemendaal 41. Tel 01820-52208 Contactlensinstituut Korte Tiendeweg 12. Tel 01820-15477 Waddinxveen, Passage 220, Tel 01828-14305 Nieuwerkerk a/d Ussel, Winkelcentrum Dorrestein 21. Tel 01805-14975 Ook in Zwijndrecht (2x) en Umuiden.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 8