AFSLANKEN MET DE GLIMLACH KAN NU OOK BIJ JOU IN DE BUURT. Galende, slender you... een nieuwe formule om zonder moeite af te slanken oo* OU DRUKKERIJ ELGERSMA EEN KEI IN DRUKWERK! Ontdek het nieuwe Slender You-afslankprogramma. Graag van te voren even een afspraak maken. geen diëten, noch inspannende oefeningen...maar liggend centimeters verliezen dankzij Amerikaanse metho de. "Hoe langer je tafelt, hoe slanker je wordt", is een slogan die je in adverten ties van slender you aantreft. Wie dit leest wordt misschien nieuwsgierig en vraagt zich af waar dat 'tafelen' op slaat.Op lekker eten misschien? Een nieuw dieet waarbij je veel mag eten en toch afvalt? Mis, het 'tafelen' slaat op de tafels van de slender you instituten, waarvan er zeker al 60 in Nederland gevestigd zijn, met een oorsprong in Amerika, overgewaaid van België naar Nederland. Die tafels hebben een vernuftig mechanisme dat door een druk op de knop, met een tijdsafstelling van tien minuten, in werking wordt gesteld. Elke tafel heeft een andere beweging en als gevolg daarvan: een ander doel. Hoe suc cesvol dit systeem, dat echt niet alleen bedoeld is voor afslanken, maar tevens voor o.a.conditietraining en spierversterking, werkt, vernemen we uit reacties van mensen die één of tweemaal per week een uur komen 'tafelen' in de Doelenstraat in Gouda. Op een zomaar door-de-weekse ochtend treffen we twee Zevenhuizense, één Alphense,één Reeuwijkse en drie Goudse dames die per tien minuten aan de beurt komen. Eén van hen komt voor een gratis kennismaking en mag als eerste, om tien uur, vijf minuten per tafel ervaren wat een slender you behandeling is. Ze wordt daarbij van tafel tot tafel begeleid door eigenaresse Marjan Altena. Tussen de bedrijven door is er nog even de mogelijkheid om wat woordjes te wisselen voor een artikel in de Dorpskrant, wat een gevolg is van de regel matig terugkerende advertentie in onze krant. Marjan heeft hierdoor uit Zevenhuizen, Moerkapelle en Waddinxveen aardig wat respons gekre gen kennismaking "Je neemt plaats op een serie van zes massage-tafels. Elke tafel activeert een bepaald lichaamsdeel, waardoor de spieren worden verstevigd en af valstoffen verwijderd." De Goudse mevrouw die wat scep tisch tegenover deze manier van slank worden staat maar toch wel benieuwd is naar het resultaat, gaat als eerste op de eerste tafel, waarbij heup en bilspieren geactiveerd wor den. Vervolgens neemt ze plaats op een tafel waarop een standaard voor haar voeten is geplaatst. Hier en op de andere tafels, moet zelf ook mee gewerkt worden, al is in de inspan ning niet te vergelijken met fitness- apparatuur. Daarvan krijg je trou wens op de lange duur, sterk ontwik kelde spieren, wat lang niet iedereen mooi vindt. Ueze tafels, zijn dusdanig afgestemd, dat ze een aanvullende functie hebben op elkaar. Het is als het ware een serie van gymnastiekoe feningen, waarvan je veel minder moe wordt dan bij normale, maar waarvan je conditie wel op peil gehouden wordt. Marjan vertelt van een voetballer die tijdens de rustperiode naar haar insti tuut komt en daardoor zijn conditie op peil houdt. "Er komt hier een Par- kinson-patiënt die niet meer lopen kan. Hij maakt graag gebruik van de tafel waar je liggend(op alle tafels lig je red.) op je rug, met je benen, ge steund door twee bewegende delen van de tafel, het lopen nadoet." Terwijl Marjan de volgende dame begeleid, schenkt haar assistente, die, vanwege haar zorgende functie en leeftijd, dikwijls voor de eigenares se, ja zelfs soms voor Marjan's moe der wordt aangezien, iedereen een kopje koffie in. Ze kan nauwelijks lopen vanwege een teen-operatie, maar wilde Marjan niet alleen laten. "Dat kan niet, ze heeft het veel te druk om het alleen af te kunnen. Ik kan momenteel wel niet veel, maar gegevens opnemen en wat admini stratie plus koffie schenken kan ik wel"lacht Alice Oosterbroek. In de gezellige zithoek, waar enkele dames,die wat vroeger gearriveerd zijn dan hun afspraaktijd, zich laaiend enthousiast over de slender you methode uitlaten, is het leuk om ook veel lof van de Zevenhuizensen te horen. De éne dame is zelfs in enkele weken al 16 cm. in heupomvang kwijt geraakt. "Diëten helpen wel bij me, maar ik ga er zo naar van uitzien. M'n gezicht is smal en dan wordt het nog smaller, terwijl het juist de bedoeling is dat er vet van m'n heupomvang verdwijnt" Een andere dame op één van de tafels liggend en ook uit Zeven huizen afkomstig knikt als ze achter zich zo veel positiefs over de slender you methode hoort. Zij is door haar fysiotherapeute hier naar toe ge stuurd, vanwege rugklachten.De Alphense, vertelt tijdens het wisselen van tafels, dat ze al twee sporten beoefend, maar dit er gewoon bijdoet om haar conditie op peil te houden. Andere binnenkomende dames wil len hun heupen corrigeren, maar vinden een slender you behande ling ook erg verkwikkend. Zo ervaren het ook de mannen en vrouwen die na hun dagtaak een uurtje naar de Doelenstraat 24(vlak bij de hoek van de Fluwelensingel) ko men. "Slender you versterkt de spie ren en maakt deze meer flexibel door een betere zuurstoftoevoer. Daarom hebben niet alleen mensen met ge- wichts-problemen baat bij een be zoek aan een Slender-you salon. Na een lange werkdag kunnen de tafels een welkome ontspanning van het lichaam bieden, ook astma-patiën ten, mensen met rugklachten of an dere pijnen, voor wie het beoefenen van sport nagenoeg onmogelijk is, kunnen de spieren met Slender You op peil houden"aldus Marjan, die van origine eigenlijk gemeenteambtenaar te Boskoop was. Ze durfde de sprong in het ongewisse aan omdat ze zelf laaiend enthousiast was na een aantal bezoeken aan een slender-you salon, elders. "Ik was oorspronke lijk ook tien kilo zwaarder. Dagelijks was ik in de weer om te trimmen of fit nesstraining te doen. Op een gegeven moment heb ik zelfs thuis toestellen hiervoor aangeschaft en ging samen met een kennisje driemaal per week trainen. Toen zij verhuisde was de lol er voor mij ook af om alleen te trainen. Bij fitness is de training bij vrouwen gericht op slankheid en bij mannen op spieren. Slender you is er, zoals ik al eerder zei, niet op gericht om het spiervolume te vergroten. Er slanker van worden lukt mits men niet direct na het verlaten van de salon naar de bakker loopt en enkele moorkoppen verorbert. Je moet altijd op je voeding blijven letten. Mensen die erg veel ge wicht kwijt willen, kunnen we naast het slender you programma, een duizend -calorieën-dieet adviseren". enthousiasme Wie Marjan alleen maar hoort praten wordt al enthousiast... Wie de verha len hoort over de resultaten en de ver kwikkende werking, wordt het nog meer.... Marjan was het direct toen ze met slender you kennismaakte en werd het nog meer toen ze de condi ties vernam waarop ze zelf met een salon zou kunnen starten. Daar ze bovendien een echtgenoot heeft die haar stimuleerde, besloot ze zelf een salon te beginnen. Aanvankelijk stond haar de kale ruimte die in de Doelenstraat vrij kwam, niet aan, maar haar man wist direct dat dit het was. Hij heeft de verbouwing van het pand voor zijn rekening genomen, wat een behoorlijke besparing opleverde. De salon is uitgevoerd in lichtgrijs, tur quoise en roze. In de zithoek is het na afloop en vooraf, als men even moet wachtenfhetwelk tot het minimale beperkt is omdat er goed afgespro ken wordt per tien minuten) erg ge zellig en gaat gepaard met een kopje koffie.... Inmiddels is er bijna een uur verstre ken. Alle massagetafels zijn in ge bruik. De Goudse dame die nog twij felde wordt door Marian vakkundig opgemeten en gewogen. Die gege vens worden in de computer ge bracht en binnen enkele tellen weet de mevrouw hoeveel ze te dik is op bepaalde punten en wat haar ideale gewicht isHaar mening is duide lijk na deze gratis kennismakingsbe handeling, gewijzigd. Of ze voortaan tot de vaste klantenkring van de salon van Marjan zal behoren, vernemen we net niet, maar aan haar gezicht, dat een ontspannen, ja haast serene ontspanning uitstraalt, zou je het 'ja' af kunnen lezen. Om te weten: Wie twee klanten aanbrengt mag gratis een uur van de slender-you tafels gebruik maken. Marjan en haar organisatie adviseren om twee maal per week van de tafels gebruik te maken. Meer behandelingen kunnen geen schade veroorzaken, maar leve ren ook geen evenredig snel resul taat. De eerste keer is gratis half uur plus inschrijving en persoonlijke figuur analyse. Na afloop van het gebruik van de tafels(of ervoor) wordt de nieuwe klant nauwkeurig gewogen en op tien plaatsen gemeten. Alle gegevens gaan in een computer, alsmede li chaamsbouw en lengte. De computer geeft na enkele minuten een persoon lijke figuur-analyse die van de printer rolt. Dit overzicht krijgt iedereen mee naar huis. Klanten die tweemaal per week komen, worden om de twee weken gemeten en gewogen. Wie besluit om mee te doen aan het slender you gebeuren kan een twintig rittenkaart kopen voor f 350,Een tien rittenkaart komt op f 200,en een losse behandeling kost f 22,50. Van tevoren dient men een afspraak te maken om wachttijden te voorkomen. Ook moet men voor de behandeling een joggingbroek en sokken meenemen. De slender you-salon van Marjan Altena is te vinden in de Doelenstraat 24, te Gouda(hoek Fluwelensingel) tel.01820-23302 en is geopend van 's- morgens tien tot 's-avonds tien, met uitzondering van zondag. Op zater dag wordt er tot drie uur gewerkt. dorpsstraat 62a - zevenhuizen telefoon 01802-2289 Stel je voor: in korte tijd ver scheidene centimeters verliezen. Zonder overdreven inspannende oefeningen, zonder hard zwoegen of zweten. Maar met de glimlach. Ongelooflijk maar waar, dank zij Slender You, een votaal nieuw afslanksysteem. ZO WERKT SLENDER YOU Tweemaal per week breng je 10 minuten door op elk van 6 spe ciale elektromotorisch aangedre ven tafels. Iedere tafej, aktiveert door herhaalde bewegingen een bepaalde spiergroep in je lichaam. Zo komen achtereenvolgens je buik, benen, borst, dijen, heupen en bovenarmen aan de beurt. Slender You bouwt je spieren niet op (wat traditionele oefenin gen wél doen), maar maakt ze sterk en veerkrachtig. En omdat Slender You wél vetkussentjes helpt afbreken (ook op "moeilij ke" plaatsen), verlies je daadwer kelijk centimeters! Bovendien voel je je na elke Slender You-sessie écht fit en uit gerust, de machines doen im mers het werk voor jou! )e STRETCH TABLE LEG TABLE SIT-UP TABLE DE EERSTE KEER IS GRATIS! Na de eerste keer zal Slender You niet meer willen mis sen, overtuig jezelf bij een gratis Slender You-sessie, kompleet met figuuranalyse per computer. Zo kan je uitmaken of het je bevalt, zonder enige verplichting. GEEN LIDGELDEN OF ABONNEMENTEN. Bij Slender You betaal je wan neer je komt. En je kan er ook mee ophouden wanneer je dat wenst, want we vragen geen lidgelden of abonnementen. Je hebt dus niets te verliezen, behalve centimeters. Waarop wacht je? Er is nu een Slender You-salon bij jou in de buurt. Snel daarheen! WAIST, TUMMY, HIP TABLE SANDBAG TABLE VIBRATOR TABLE Figure Salons

Dorpskrant | 1989 | | pagina 14