JVlilieu t GRE^K-MtimmüS nieuwe huuro vereenkomst dorpshuis Algemene vergadering. Goudse ope rette optie voor tankstation Swanla 25 jaar bij dezelfde werkge ver. GEMEENTE ZEVENHUIZEN paart Fa. J.v.d. Jagt en Zn. Verleende bouwvergunningen Collecteschema Uitbreiding bouwplan Wollefoppenweg 79a. Openbare vergade ringen GLASBAK Inspraak bestem mingsplan "Woon wagencentrum" na bij Julianaweg 12. Verstandig omgaan met chemisch afval Collecteschema Voor begrafenissen C.H. DE VRIES ZN. UITVAARTVERZORGER TESSELSCHADELAAN 20 2741 AT WADDINXVEEN TEL. 01828-14719 al 25 jaar een zaak van vertrouwen Vinyl autodaken Bekleding voor autostoelen MEUBEL- EN STOFFEERWERK. -li J Crone 4? *9? 4? In de periode van 17 t/m 23 januari 1989 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - een reeds geplaatste serre aan het zomerhuis op "De Bonk 35"; - het verbouwen van de woning Van der Duynlaan 21 - de herbouw van een veestal nabij het kruispunt Noordeinde/Molenweg. Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door de verlening van één van de bovenstaande vergunningen, kan binnen 30 dagen na de dagteke ning van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de Wet arob in dienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter inzage ter gemeente secretarie op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 89). 20 februari t/m 5 maart 1989: Het Leger des Heils 6 maart t/m 12 maart 1989: Nationaal Reumafonds 3 april t/m 9 april 1989: Nederlandse Hartstichting 10 april t/m 16 april 1989: Nationaal Fonds Kinderbescherming De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met ingang van donderdag 26 januari 1989, gedurende veertien dagen ter gemeentesecre tarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, ter inzage ligt de aanvraag van: Celos Vastgoed B.V. te Rotterdam, om een vergunning voor het vergroten van een bestaand restaurantbedrijf 79. Het bouwplan is in strijd met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Het college van burgemeester en wethouders overweegt nu echter de gevraagde vergunning te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Alvorens hieromtrent een beslissing te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van tervisielegging van dit bouwplan schriftelijk bezwaren in te dienen bij burgemeester en wethou ders tegen verlenen van de benodigde vrijstellingen. Donderdag 2 februari 1989 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur Donderdag 2 maart 1989 Commissie Onderwijs, Welzijn,, Sociale Zaken en Volksgezondheid Aanvang 19.30 uur Maandag 6 maart 1989 Commissie Openbare Werken, Ruimtelijke Ordening, Volkshuisves tiging, Verkeer en Milieu Aanvang 19.30 uur Dinsdag 7 maart 1989 Commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken, Financiën, Economische Zaken en Personeelszaken Aanvang 19.30 uur Alle vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis De burgemeester van Zevenhuizen maaktter uitvoering van artikel 5 van de Inspraakverordening bekend, dat vanaf donderdag 26 januari 1989, gedurende een maand ter gemeen tesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., voor een ieder ter inzage ligt het voorontwerp van het bestemmingsplan "Woonwagen centrum". Het bestemmingsplan voorziet in de realisering van een woonwagencentrum ten behoeve van zes woonwagens aan de Julia naweg nabij nummer 12. Op donderdag 9 februari om 19.30 uur zal in het gemeentehuis van Ze venhuizen een inspraakavond wor den gehouden over het vooront werp, waarbij tevens de gelegen heid zal worden geboden tot een ge- dachtenwisseling met de commissie Openbare Werken c.a. Vanaf 10 februari tot 26 februari 1989 wordt een ieder in de gelegen heid gesteld schriftelijke reactie op het voorontwerp in te dienen bij bur gemeester en wethouders. De inge komen reacties zullen bij de uitein delijke besluitvorming omtrent het bestemmingsplan worden betrok ken. Het betreft hier echter nog geen formele bezwarenprocedure als bedoeld in de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Zevenhuizen, 25 januari 1889. De burgemeester van Zevenhuizen (A.H. van Gent) 20 februari t/m 5 maart 1989: Het Leger den Heils. 6 maart t/m 12 maart 1989: Natio naal Reumafonds. 3 april t/m 9 april 1989: Nederland se Hartstichting 10 april t/m 16 april 1989: Nationaal Fonds Kinderbescherming. BERMWEG 22 - ZEVENHUIZEN .TEL. 01803-.28Q6 Door gemeentefunctionarissen, in overleg met het stichtingsbestuur van dorpshuis 'Swanla' is een ont werp van een nieuwe huurovereen komst gemaaktevenals van de statu ten van de stichting, ter zake van de ingebruikneming van het uitgebreide en verbouwde dorpshuis Swanla'. Verder wordt de algemene subsidie verordening gewijzigd. Eén en ander kwam ter sprake tijdens de jongste commissievergadering. In de discus sie met het dorpshuisbestuur was het beheer van het parkeerterrein een heet hangijzer. Als het stichtingsbes tuur dit in beheer houdt is er de con sequentie van het onderhoud. Het stichtingsbestuur betaalt voortaan jaarlijks f. 12.000,— huur aan de ge meente Zevenhuizen, los van alle investeringen die gedaan zijn. Hierin begrepen is het parkeerterrein. In de commissievergadering werden, n.a.v. diverse vragen hieromtrent, uitleg gegeven dat groot onderhoud van het parkeerterrein inderdaad r door de gemeente, verricht wordt en dus ook gehonoreerd. Er is gekozen voor beheer door het dorpshuis va nuit een belastingtechnisch oogpunt. Vervolgens kwam de tijdsduur van de huurovereenkomst ter sprake, die sommigen, in plaats van een termijn van vijf jaar, korter wilden laten du ren. Dit blijkt nauwelijks mogelijk om een financieel inzicht te krijgen van de exploitatie. De N.V. Energie-en watervoorzie ning Rijnland, houdt een eerste alge mene vergadering op woensdag 25 januari om 20.00 uur in de raadszaal van het stadhuis van Leiden. De Goudse Operette zet in Gouda weer een aantal uitvoeringen op de planken in de Schouwburg. Dit keer is gekozen voor de operette: Der Zare witsch. Op 17,18 en 21 maart kunnen operette-liefhebbers hun hart ophalen. Een optie voor de periode van twee jaar krijgt de Fa. De Jongste,van Avia voor de aankoop van een perceel grond aan de Swanlaweg in Ze venhui zen, bestemd voor Jan Abbekerk. Namens belanghebbenden waren aanwezig, de heer Van Veen van Avia en mevrouw Abbekerk om hun plan nen, desgewenst tijdens de commis sievergadering van alg. bestuurlijke zaken, toe te lichten. De heer D. Overdijk pvda, zei blij te zijn dat dit tankstation van Abbekerk uit de Dorpsstraat gaat verdwijnen. Hij vroeg zich echter af in hoeverre het mogelijk is dat de koper van het pand er weer een tankstation gaat vesti gen. Daarnaast stelde hij een techni sche vraag omtrent de veiligheid van een 'gasstation' en de aantallen me ters om het vulgat. Voorzitter A.H. van Gent deelde hierop mede dat er een afspraak met Avia gemaakt is dat de pomp en de tank verdwijnen in de Dorpsstraat. Voorts stelde hij hem gerust door erop te wijzen dat het perceel grond waar men optie op heeft, van een dermate grote omvang is dat alle veiligheidsmaatregelen in acht genomen kunnen worden. Spre ker liet merken dat er nog geen kijk op is aan welke zijde van de Swanlaweg het tankstation komtmaar dat er een mogelijkheid gemaakt zal worden om via het wegdek naar het tankstation af te slaan van tegenovergestelde richting.De heer Ch. Sarneel, vvd, vond een optie van twee jaar aanmer kelijk lang, doch uiteindelijk zelfs kort toen hij vernam dat deze termijn ge kozen is, vanwege de onduidelijkhe den over de aanleg van een rondweg om Zevenhuizen. Een tankstation aan de Swanlaweg zal, indien dit rea liteit wordt, geen economisch haalba re kaart zijn. Op de vraag of ook de andere benzinepomp van Avia uit de Dorpsstraat zal verdwijnen als er een tankstation elders verrijst, antwoord de de heer V. Veen dat deze pomp geen eigendom van Avia is, slechts door zijn firma bevoorraad. ïj> Dorpsstraat 142 - 2761 AH Zevenhuizen - tel. 01802-1594 9 Gespecialiseerd in massief geloogd grenen meubelen 9 Kompleet assortiment De 55-jarige Niek Vermaat uit Schiebroek, werkt op 1 februari a.s. precies 25 jaar bij dezelfde werkgever in Zevenhuizen., nl. Arie Krijgsman aan de Rottekade 17 in Zevenhuizen-Oud-Verlaat. Dit feit gaat beslist niet onopge merkt voorbij. Het echtpaar Krijgsman en hun in hetzelfde tuinbouwbedrijf werkzame zoon, hebben verrassingen in petto. We fotografeerden de heer Vermaat, tijdens het 'koppen indraaien' en 'botjes wegnemen' van de nieuwe, zeer snel groeiende komkommerplanten. Deze werkzaamheden gaan, voor zover de planten nog binnen handbereik zijn, zittend op een soort karretje dat over een rails van holle buizen loopt. Er moet voorkomen worden dat de kom kommerplanten in bloei komen,geen vrucht gaan dragen, dus moeten alle zij- spruiten en bloemetjes weg, om de plant eerst te laten groeien. Niek Vermaat weet er alles van. Heeft al vele jaren in het kqmkommergewas gewerkt. Echter helpt mevrouw Krijgsman sinds die tijd nauwelijks meer in de kas, hetg een ze voordien 25 jaar van haar huwelijk gedaan heeft. Niek Ver maat, heeft de ontwikkeling in de tuinbouw aan den lijve ervaren. Is blij I met de wijze waarop nu in ieder geva' het zware sjouw en tilwerk vermin derd is, door bij de pluk gebruik te .1 maken van karretjes die op de rails J door de paden lopen en waarop de kisten staan, waarin de komkom mers gelegd worden. Vroeger werd er met kisten en manden gesjouwd. Naast zijn vele uren tellende dagtaak(bij een tuinder worden geen 8-urige werkdagen gemaakt) was hij vele jaren actief bij de NIO, een I chr.korfbalvereniging in zijn woon- 1 plaats, Schiebroek. Hoewel hij niet meer sport, blijft hij goed in beweging en kiest als vervoermiddel naar en van zijn werk: de fiets. Geen van zijn j vier kinderen kreeg dezelfde liefde voor het werk in een tuinderij. Geluk- i kig is dat wel het geval bij het echtpaar j Krijgsman. Hun oudste zoon Len, neemt t.z.tijd hun ca. 11000 vierkante I meter tellende, klimaatbeheerste, j bedrijf over. vorig jaar heeft z'n werkgever een belangrijk besluit genomen en heeft een forse investering gedaan door over te schakelen op substraatteelt.Het voordeel hiervan is o.a. dat de grond niet meer jaarlijks gestoomd hoeft te worden. De kom kommerplanten staan nu in potten met steenwol, afgedekt met wit plas tic dat licht weerkaatst. De computer doseert de juiste waterhoeveelheid plus die van de voeding: substraat. Daarom zijn er ook allerlei leidingen en buisjes waarneembaar die voor de toevoer zorgen. Toen Niek Vermaat bij Krijgsman kwam werken hield men zich hoofdzakelijk met de toma tenteelt bezig met daarnaast een keer sla. Vervolgens werd de hoofdteelt komkommers plus een teelt sla.Alhoewel Krijgsman en de zijnen veel kaas hebben gegeten van de komkommerteelt, wilde men toch eens een ander gewas na verloop van jaren. Dat werden gerbera's, doch dit bleek niet zo'n goede keus. Na drie jaar werd dit gewas, mede omdat mevrouw Bep Krijgsman hiervoor allergisch is, verruild voor de kom kommers op steenwol. overigens

Dorpskrant | 1989 | | pagina 2