Vrijdag 1 Zaterdag 73TE 1,95 H.J. ESHUIS I Heerlijke Hollandse I koffiebroodjes 4,95 de dames met Willem-Jan. Politic- berichten Tafeltennis volleybal Thuishulp centrale vraagt gastgezinnen en vrijwilligers Brood-en Banketbakkerij Dorpsstraat 34 2751 BA Moerkapelle Tel. 01793-1348 Roomboter amandel gevulde koeken per stuk f 1,25 nu 5 voor Kaascroissants f 1,00 Keiserbroodjes 5 voor f 1,75 Pandabrood veel lees plezier! NT3ET - KAMERPLANTEN DROOG HAARDHOUT Oranjeband-zaden: (20% korting) - Broeiramen - Sla- en koolplanten voor glascultuur - Meststoffen, potgrond, - Tuinaarde, 4 zakken f 10,- ORGENZ5 nu 5 voor 3,95 Zoals volleybal-ingewijden weten,is het damesvolleybal in Zevenhuizen 'veelbelovend.' Dat er promotiekansen in zaten dit seizoen, was twijfelachtig, maar dat er hard geknokt wordt, is zeker. Willem-Jan van IJperen is na 7 jaar Starlift voor het tweede seizoen bij de damesselectie van volleybalvereniging Rentokil/ZVH. Hij vertelt, als we hem toevalligerwijs in de foyer van het dorpshuis tegenko men, wat meer over zijn "meisjes". "Vorig jaar zijn we gestart met een plan, dat in drie jaar verwezenlijkt zou kunnen zijn. Daartoe is de Dames selectie aanzienlijk verjongd. Uit diverse andere volleybalclubs zijn dames gerecruteerd die opval lende prestaties leverden. Dat zijn o.a.: Ingeborg Kleijer, Monique Ver meulen uit Berkel, Sandra Droog en Joyce Ruygrok uit Bleiswijk en Karin Nagtegaal van Acco/Dos. De wijze waarop zoiets gebeurt, noem je SCOUTING. Je krijgt een tip dat bij die vereniging opvallend door een meisje opvallend gespeeld wordt. Dan ga je een wedstrijd erheen als toeschouwer. Vervolgens neemt de voorzitter van onze vereniging, Wim Visser, contact op met de voorzitter van de vereniging waar het bewuste meisje speelt. Uiteraard wordt ook het meisje be naderd. We spelen open kaart, ron selen niet achter de rug van de vere nigingsbesturen. Dan zou je rivaliteit kweken. De gemiddelde leeftijd van de selectie is nu 18 jaar. De nieuwe meisjes zijn gevraagd om via op bouw, eerst spelend in Dames II, vervolgens na een paar maanden naar het I ste te komen. Met elkaar zijn we aan het bouwen voor een promotie. Dit jaar zit die er niet meer in. We hebben erg veel pech gehad. Diverse speelsters raakten gebles seerd. De opbouw verliep wat stroef. Daardoor zijn enkele 'bankspelers' sneller ontwikkeld. Tot vorige week was het theoretisch mogelijk dat we mee konden doen in de strijd om promotie. Nu is die kans wel verke ken. Dat is in de eerste plaats te wijten aan het uitvallen van enkele speelsters. Heb je een constant team kun je veel meer presteren. Iedere speelster heeft een bepaalde plaats. Het valt niet mee om die te vervan gen. Neem b.v. Lisette Mulder, onze hoofdstopper (opslagvanger) heeft gescheurde kruisbanden, waarvan ze herstellende is. Zij is echt gemist. Als je al een aantal jaren met elkaar in hetzelfde team speelt, heb je veel meer geleerd, mensen die wegvallen, op te vangen. Eikaars taken over te nemen. Deze jonge speelsters heb ben wat dat betreft nog te weinig ervaring. Ingeborg Kleijer die ge scheurde enkelbanden had, is geluk kig weer terug." Jan-Willem investeert aandacht en tijd in de dames-selectie. Traint twee avonden per week de Dames I en begeleidt de wedstrijden. Verder traint hij wekelijks Dames 5, de vete ranen. Zelf speelt hij geen volleybal meer: geen tijd. Aarzelend laat hij zich uit over een toekomstprognose. Wel stelt hij dat het dames I team, veelbelovend is.. De dames strijdlus tig zijn, soms, echter, wat hem be treft nog een beetje te lievig voor elkaar. In zijn damesieam, wordt beslist niet op elkaar gescholden als er iemand een verkeerde manoevre maakte: de bal nietgoed stopte, niet goed serveerde of samenwerkte enzDat ze knokken voor een over winning is hem duidelijk, maar hij vindt het ook fijn als ze elkaar over en weer, op fouten wijzen... Willem-Jan doet dit uiteraard als trainer. Is ge lukkig geen boemanwordt door de meisjes best wel een beetje op handen gedragen Op de foto wordt Joyce Ruygrok gedragen. De 15-jarige Joyce Ruygrok uit Bleis wijk is een getalenteerde volleybal speelster. Haar volleybalprestaties bij Spanning 220 in Bleiswijk, vielen Rentokil/ZVH op. Zij kwam op ver zoek van Rentokil/ZVH en met in stemming van haar vereniging, met enkele andere meisjes, over naar de Zevenhuizense dames-volleybal-se- lectie. Joyce vindt dit een hele eer. Hoe goed zij is bewijst nog iets an ders: Deze Rentokil/ZVH-speelster is ook uitgekozen om mee te doen in Jong Oranje. Zij traint nu mee voor de Europese Kampioenschappen in 1992. Op zondag krijgt zij hiervoor in Zoe- termeer, een speciale training. Men leidt hier talentvolle jeugdspelers op. Dit is een puur technische aangele genheid, helemaal gericht op het individu. De Ned. volleybalbond hoopt hiermee de volleybalsport op een breder niveau te brengen. Via regionale steunpunten worden er daarom ook cursussen gegeven. Joyce vindt het allemaal best leuk. Ze kan het op dit moment allemaal goed combineren met haar school: 4e klas VWO Rotterdam en heeft naast vol leybal geen bezigheden. Ze vindt dat volleybal haar echte hobby is, omdat ze het onwijs graag doet. Ze is de jongste van het dames I volleybal team in Zevenhuizen, maar geniet van de vriendschappelijke omgang die er onderling is. over het vervoer naar Zevenhuizen hoeft ze zich niet druk te maken want ze kan altijd meerijden met één van de andere meisjes uit het team die bij haar in de buurt woont. Het DAMES-selectieteam bestaat uit de navolgende meisjes: Eline Ziel- huis, Astrid Poot, Marriëtte Ensing, Tanja de Oude, Karin Nagtegaal, Joyce Ruygrok, Sandra Droog, Monique Vermeulen, Ingeborg Klei jer en Lisette Muider. Laatstge noemde ontbreekt op de foto, omdat ze nog niet aan wedstrijden deel neemt vanwege haar blccsve. POLITIEBERICHTEN VAN 22 T/M 29-1-1989 Vandalisme: De'afgelopen week werd enige malen aangifte gedaan van kleine vernielingen, die we onder het begrip vandalisme kunnen laten vallen. Het betrof in deze gevallen de volgende feiten: - een conifeer uit de tuin getrokken aan de Wielewaal - ruiten van een kas aan de Zuidplas- weg ingegooid - vernieling van een deurpost aan het Hazeveld - 2 coniferen uit een tuin aan het Hazeveld getrokken. Het behoeft geen betoog, dat dit alle maal zinloze daden zijn. Diefstal fiets: Vanaf het Nijver- heidscentrum werd een lichtblauwe herenfiets ontvreemd. Diefstal auto: Vanaf de Lelie- straat werd een geparkeerde perso nenauto gestolen. Diefstal bouwmateriaal: Bij een in aanbouw zijnde loods op het Nijverheidscentrum werden 70 hou ten steigerplanken ontvreemd. VERNIELING: Op de Wollefop- penweg konden 4 jongelui uit Rotter dam worden aangehouden, die even tevoren bij het benzinestation aan de Groeneweg een handdoekautomaat hadden vernield. Zij zullen hun ver nielzucht moeten bekopen met het deelnemen aan het HALT-project. LEVENSGEVAARLIJK GEI- Op de Groeneweg werden 4 jongens uit Rotterdam aangehouden die midden in de nacht de afsluitbomen naar beneden hadden gedaan. Op het moment dat de politie ter plaatse was kon zij, door het geven van lichtsignalen, te nauwernood voorkomen dat een automobilist met volle snelheid tegen de bomen reed. Tevens hadden de jongelui nog een wegbewijzeringsbord vernield. Alle vier de jongelui zijn inverzeke- ringgesteld. AANRIJDINGOp de Noordelij- ke Dwarsweg kwamen 2 automobi listen met elkaar in botsing, doordat 1 van de twee uit een uitrit kwam en de ander niet zag naderen. De gevol gen bleven beperkt tot materiële schade. GEVONDEN: Hondje, Beagle Horloge VERLOREN: Wieldop, Opel Kat, langharige Pers ZTTC...weer winst! In de afgelopen week speelde het eerste team van de Zevenhuizense tafeltennisclub de tweede wedstrijd in de tweede klasse van de Goudse tafeltenniscompetitie tegen Kwiek 3 uit Waddinxveen. Na Vrienden schaar 8 werd ditmaal Kwiek 3 het slachtoffer van ZTTC in hun jacht op het kampioenschap. 9-1. Hoewel de uitslag doet vermoeden dat ZTTC geen moeite had met Kwiek, werden er toch veel partijen in drieën gespeeld. Ad van Heijnin- gen bewees zijn goede vorm van de laatste tijd en won al zijn drie partijen. Guus van Amerongen, vorige week nog goed voor 3 winstpartijen, liet ditmaal een steekje liggen en verloor een partij. Hij kwam onnodig in moeilijkheden tegen een fel aanval lende tegenspeler en liet zich veel tever achter de tafel drukken, met meer initiatief had het mogelijk ge weest ook deze partij in winst om te zetten. Erwin te Paske, vorige week zeer goed vervangen door Rob Ke gel, speelde zijn eerste wedstrijd dit seizoenAlhoewel hij vorig seizoen in de le klasse moeizaam meedraaide, schijnt hij zich in de 2e klasse beter thuis te voelen, wat hij bewees met goed tafeltennis en drie winstparti jen. De dubbel werd door het ouder wets sterk spelende duo Van Heij- ningen/van Amerongen gewonnen en dat bracht de einduitslag op 9-1. Door dit resultaat heeft ZTTC nu 4 punten uit 2 wedstrijden. De volgen de wedstrijd van de Zevenhuizena- ren is op donderdag 2 februari tegen TOP 3 uit en in Haastrecht. wedstrijdprogramma rentokil ZVH Voor zaterdag is maar een klein wedstrijdprogramma in Zevenhui zen en Moerkapelle. In Moerkapelle speelt het eerste herenteam van RentokilZVH tegen het team van Brother -Martinus om 19.00 uur. Voorafgaand aan deze wedstrijd spelen de jongens junioren Rentokil Al tegen Agon Al om 14.00 uur In Zevenhuizen spelen in dorpshuis Swanla om 13.30uur de dames junio ren RentokilZVH Al tegen Bogro/ Jupiter Al, om 15.00 uur. Rentokil A2 tegen Fortuna/Nivoc Al en om 17.00 uur de dames Rentokil ZVH 2 tegen VVV. In de gymnastiekzaal aan de Dorps straat spelen om 14.30 uur Rentokil ZVH B3 tegen Agon Bl(D-asp.) "Ervaring in de omgang met geeste lijk gehandicapte kinderen is niet direct noodzakelijk: de inzet en het enthousiasme zijn net zo belangrijk!" zegt de Thuishulpcentrale. Deze organisatie zoekt GASTGEZIN NEN EN VRIJWILLIGERS,voor geestelijk gehandicapte kinderen. De Thuishulpcentrale in Gouda werkt voor gezinnen die er voor kie zen hun geestelijk gehandicapte kind thuis op te voeden. Deze taak is voor ouders vaak zwaar, waarbij ze prak tische of pedagogische ondersteu ning goed kunnen gebruikenPrakti sche hulp van vrijwilligers is het opvangen van een thuiswonend geestelijk gehandicapt kind, gedu rende b.v. een weekeinde in de maand. Op dit moment liggen er bij de Thuishulpcentrale veel aanvra gen van ouders van geestelijk gehan dicapte kinderen die voor hun kind een liefdevol gezin zoeken, waarmee een langdurig contact opgebouwd kan worden. Iemand die 's-avonds af en toe wil oppassen in een gezin met een geestelijk gehandicapt kind, is ook van harte welkom. Wie belang stelling heeft of meer hierover wil weten kan geheel vrijblijvend de Thuishulpcentrale in Gouda bellen op maandag of vrijdagmorgen tus sen 9.00 en 11.30 uur en vragen naar Elly van Tol. De Thuishulpcentrale is op Hoge Gouwe 137 gevestigd, tel.nr. 01820 -26273. ^-fcWEKFRU VRIJDAG K( Siffiï^ VAN OOS VRIJDAG KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D USSEL Eerste Tochtweg/hoek Zuidelijke Dwarsweg, Tel. 01802 - 2430

Dorpskrant | 1989 | | pagina 11