benuiug ljpt WüèNSMöW 01802-1582 Energiezuinige OSRAM lampen nu aantrekkelijk geprijsd. (linsdufi 7 februari ;Sypi 1k;sI «luii wi j bi j bost (Mliiu| <m SOjnihlmi (mmi kmikoiisotjo v<imfl!K>> MISLUK KINGEN Abbekerk Catering Jeugddienst Uit de Grill Voor de Boterham Da's mooi meegenomen! Niet vergeten... halve Jeugddienst Bel THUISKAPPER G. ZWEERE OSRAM Dorpsstraat 48a BLEISWIJK Tel. 01892-16617 i3 OOK GEEN TIJD VOOR DE KAPPER? De echte gelderse slagers LJJLJ rookworst Grillham 100 gr. 1.95 Gegrild Zeeuws Spek 100 gr. 1.55 Zure Zult 100 gr. 0.98 Leverkaas 100 gr. 1.25 11.95 2e rookworst KEURSLAGER M. v. Tol Zn. De Keurslager Verstand van lekker vlees. 2.evenhu'*ze 2 voor HOERA, we hebben nieuwe zetap- paratuur. We zijn als Dorpskrant nu volledig geautomatiseerd. Dat bete kent dat we nu sneller en efficiënter kunnen gaan werken Niet met gewone geprinte tekst, zoals gebeurt bij andere kranten, nee met net zulke fraaie letters als u tot dusver van ons gewend was, want ook deze nieuwe apparatuur is FOTO ZETWERK. tot dusver was het gebruikelijk dat aangeleverde kopy altijd op de zet machine verwerkt moest worden. Verhalen eerst'op de schrijfmachine werden gefabriceerd, om vervolgens lIlÉÉr Zevenhuizen - Onverwachts bezoek? Moeder een keer verwennen? Perso neel dat overwerkt? Het zijn stuk voor stuk redenen om eens te denken aan de 'warme-maaltijd- voorziening' van Jari en Marian Abbekerk uit de Zevenhuizense Dorps straat. Inmiddels hebben ze een jaar ervaring in het CATERING- gebeuren en al veel complimenten gehad voor hetgeen ze afleveren,nl.: kant en klaar maaltijden, op de juiste temperatuur, handgemaakt met verse groenten en vers vlees. keuken Voor de 'catering'en 'party-service' is in een ruimte naast de snackbar in de Dorpsstraat in Zevenhuizen, de naam dragend: Abbekerk snacks" ingericht als keuken. Hier staan enkele grote koelkasten, wordt een grote kookplaat gebruikt en staat een "sous de vide" oven, waarin maaltijden in een kort tijdsbestek gaar gemaakt worden. Deze manier wordt "vacuumkoken" genoemd. Het vocht blijft behouden in de groente, terwijl ook de aardappels niet uitdrogen. In lichte mate is hier van wel sprake bij een magnetron oven. Omdat Jari en Marian alleen maar het beste wilden en een grotere capaciteit, kozen ze voor deze wijze van het koken van maaltijden. In deze oven kunnen tegelijkertijd 30 maaltijden in totaal tien minuten gaar gemaakt worden. Terwijl dit gebeurt wordt op het grote gaskomfoor het vlees gebakken en gebruiksklaar gemaakt. bestellen Wie een warme maaltijd mee wil nemen, moet ca. tien minuten geduld hebben. Als men er meerdere wil hebben op een bepaald tijdstip, kan men beter even van tevoren, zo rond een uur of twee in de middag, even hestellen. Wachten is dan vrijwel uit gesloten en het is voor het echtpaar Abbekerk wat makkelijker plannen van de werkzaamheden. Een warme maaltijd kan bestaan uit: a. karbona de met groenten en aardappe len! 10,75.),b, biefstuk v.d. haas met enz.,c. kipschnitzel met enz.,d. var kensschnitzel met enz..en e. een halve gebraden kip met enz. Ook macaroni en spaghetti behoren tot de mogelijkheden (f10.85). Men heeft een keuze uit de navolgen de (verse) groenten: a. sperciebo- nen, bloemkool, groentemix Mexi- cano (ietsje duurder; doperwten- wortelen, rode kool, tuinbonen en spruiten. De aardappels kan men gekookt of gebakken bestellen, ter wijl frites ook tot de mogelijkheden hoort. bedrijven Inmiddels maakten, in dit eerste jaar waarin Abbekerk met warme maal tijden van start ging diverse bedrij ven reeds gebruik van de maaltijd voorziening van Abbekerk. Zij wa ren hiervan op de hoogte gesteld middels een speciale brief. Enkele Zevenhuizense bedrijven zijn vaste klant als hun personeel moet over werken. Zij krijgen dan een warme maaltijd die net zo lekker of nog lek kerder is als bij moeder de vrouw. Kersvers en op temperatuur. Om die temperatuur nog beter in de hand te houden gaat Abbekerk gebruik maken van een verpakking waarin de maaltijd ca. anderhalf uur lang warm blijft. Verder bestaat er ook de mogelijkheid dat Abbekerk de war me maaltijd ter plaatse serveert, op voorverwarmde borden. Ook weet men de weg naar de Dorpsstraat te vinden om heerlijke salades bij Abbe kerk te bestellen of een volledig koud buffet. Vooral dat laatste is momen teel erg in trek in Zevenhuizen. Di verse malen mocht het echtpaar Abbekerk een koud buffet voor be drijven en instellingen verzorgen... en voor een alleszins acceptabel bedrag, met zorg bereid. Enkele af nemers lieten zich hierover lovend uit, blijkens de schriftelijke reacties. koud buffet thuis Wie een eigen zaalruimte heeft, of een feestje thuis geeft, kan een koud buffet laten verzorgen door party service Abbekerk, of alleen wat lek kere hartige hapjes.... Ook bestaat de mogelijkheid tot het laten verzor gen van een receptie of partij, terwijl er ook voor stoelen en serviesgoed gezorgd kan worden. Abbekerk is de enige die deze voorzieningen in Ze venhuizen heeft. Hij hoopt ook op klandizie uit Moerkapelle en Wad- dinxveen, net zoals voor zijn, inmid dels fameuze salades, die ook buiten het dorp, dankzij de advertenties in de Dorpskrant, al aardig aftrek heb- opnieuw in de drukkerij gezet te worden. Dubbel werk dus. Nu be hoeft dat niet meer. Alleen onze, door verenigingen en particuliere, aangeleverde teksten, moeten nog verwerkt worden. Echter, zijn er verenigingen ot parti culieren die berichtjes door willen geven en deze reeds op een floppy hebben staan, die kunnen dat nu bij ons inleveren, mits het het MS-DOS- systeem is, en lange verhalen betreft. Eigenlijk zouden we ook zo voor derden kunnen werken. Wie verenigingsdrukwerk wil gaan maken kan zelf alle ver haaltjes inbrengen en het floppy bij de drukkerij inleve ren. DRUKKERIJ ELGERSMA NOG MEER TOT UW DIENST! ..zetfouten.. Soms speelt haast ons parten. De vorige krant was een doffe ellende. De oude zetmachine begaf het en de nieuwe kwam wat later dan ver wacht. Toen zaten we even met de handen in het haar. Gelukkig kon er een machine in bruikleen geplaatst worden. U, als lezer heeft er niets van ge merkt. Alleen dat er wat meer zet en taalfouten in stonden, waarvoor onze excuses. We beloven beterschap! Vanaf nu proberen we een foutloze krant uit te geven. Of het helemaal zal lukken? We doen ons best.... Oud Verlaat - Op 5 februari is er een jeugddienst in de Herv. kapel van Oud Verlaat. Het thema van de dienst is "Veroordelen of accepte ren". Aan de dienst werkt mee de gospelgroep "Hatikwah". De voor ganger is ds. H. Gaasbeek. ben. Zeker rond de Ketst bestond hiervoor goede belangstelling, wie nieuwsgierig is geworden, iets te vieren heeft, of gewoon geen zin heeft om eten te koken, kan Abbe kerk bellen tel.01802-3453. In de vol gende Dorpskrant treft u een adver tentie aan waarin alle mogelijkheden van party-service en catering Abbe kerk nog eens op een rijtje worden gezet. Op de foto: het echtpaar Abbekerk met hun 15 maanden jonge dochter Suzanne. Zij vermaakt zich uitste kend in de box in de grote werkkeu- ken. Hoe kan het ook anders met je ouders zo vlak bij je in de buurt? KEURSLAGER 500 gr. Zwitsers gehakt 1 kg. Kippepoten SAMEN prijs! Dorpsstraat 132, Zevenhuizen, 01802-1223 Hesseplaats 41 /xjgO) Ommoord 010-4 21 19 73 Uw Koninkrijk kome Zevenhuizen - "Uw Koninkrijk kome", is het thema van de Jeugd dienst in de Hervormde kerk a.s. zondagavond 5 februari. Voorgan ger van deze dienst die om 19.00 uur begint, is ds. J.Kortleve. Aan de dienst wordt meegewerkt door het King-combo uit Woubrugge. Cor Breedijk begeleidt de samenzang op het orgel. Iedereen is hartelijk welk om. De OSRAM DULUX® EL bespaart ca. 80% op energie en gaat achtmaal langer mee als een 'gewone' gloeilamp. Bovendien past hij in vrijwel elke normale lamphouder. Bovenop de aantrek kelijke korting kunt u nog eens extra f 88,- besparen op uw energiekosten. snel1 langs! OSRAM Philips SL lampen 13 en 18 Watt

Dorpskrant | 1989 | | pagina 3