Ie paal voor 11 premie -A woningen Jolanda 12,5 jaar verkoopster bij Bac. Dierenarts in Zevenhuizen. ge mee nte lij ke herindeling?? Hierbij bedank ik de Firma BAC, collega's en klanten voor de bloemen en kado's. Het was 'Grandioos'! Moerkapelle. Ballonnen, als versiering en een loper van tapijttegels bij de mode- en woninginrichtingzaak Bac in de Zevenhuizense Dorpsstraat, dat moest op iets bijzonders duiden. Zij die de Dorpskrant goed gelezen hadden wisten wat het betekende: verkoopster Jolanda v. Leeuwe is per 1 februari 12,5 jaar bij de firma Bac, als verkoopster. De 28-jarige Jolanda was een klein beetje op de (vervroegde) viering van haar koperen jubileum op de hoogte, omdat zij ook de aankondigings-advertentie in de krant gelezen had, ja er woensdag middag al door klanten van op de hoogte was gesteld. Nu een dag later, 26 januari, een datum die gekozen was omdat er voor sommigen een vakantie voor de deur staat, werd ze een beetje nerveus van al die belangstelling voor haar persoontje. De ontvangst was rond kwart voor negen gepland, maar Jolanda was toch wat eerder. Haar ouders en familie plus medewerk sters en medewerkers van de fa. Bac waren getuige van de hartelijke woorden die meneer en mevrouw Bac tot haar spraken. Mevrouw Bac had op het ABC een allerhartelijkste speech gemaakt, waarin het 'enge lengeduld,' de 'hartelijkheid' en de smaakvolle 'creativiteit' van Jolanda centraal stonden. Haar inzet werd met diverse boeketten bloemen be loond, terwijl mevrouw Bac een zil veren speld op de revers van haar blazer bevestigde en een zilveren slavenarmband om haar pols sloot. Drie dagen lang zou zij vervolgens in het zonnetje staan, met elke dag een verse corsage gesierd. Haar colle ga's maakten een album waarin ieder iets hartelijks en een felicitatie aan het adres van Jolanda schreef. Ook klanten maakten hiervan gebruik, terwijl zij ook het receptie-felicitatie album tekenden. Op die feestelijke donderdagmorgen was er uiteraard ook nog koffie met gebak: een prach tige taart waarop de cijfers 12,5 prijk ten. Dierenarts voor Zevenhuizen en Moerkapelle. De 32-jarige dierenarts Mart Hogen- doorn uit Bleiswijk is nu voor inwo ners van Zevenhuizen en Moerka pelle die een dier hebben, makkelij ker bereikbaar. Vorige week dinsdag begon hij met het houden van spree kuur bij de dierenspeciaalzaak DE KNABBELFARM aan de Knibbel- weg in Zevenhuizen. Hier heeft hij een fraaie behandelkamer en een wachtkamer tot zijn beschikking. Mensen die voorheen met hun huis dier voor een injectie, sterilisatie, castratie of diagnose stellen voor hun zieke beest naar elders moes ten, kunnen nu in deze dependance terecht. De hoofdpraktijk van diere narts Hogendoorn, blijft in Bleiswijk gevestigd. Hierheen belt men ook voor het melden van problemen, zieke kleine of grote huisdieren. Dierenarts Hogendoorn heeft nl. niet alleen een praktijk voor kleine huisdieren, maar hij is ook in hart en nieren veearts. Alhoewel hij al in 1982 afstudeerde, na een opleiding in Utrecht en Antwerpen te hebben genoten, assisteerde hij praktiseren de dierenartsen in hun praktijk in o.a. het zuiden des lands. Omdat er 3 jaar geleden nog geen dierenartspraktijk in Bleiswijk was, leken het hem en zijn vrouw Jokelina een kans om hier te beginnen, temeer daar Hogen doorn uit deze omgeving, nl. Schi pluiden, afkomstig is. Toen er steeds meer klanten uit Zevenhuizen en Moerkapelle naar Bleiswijk kwamen, omdat beide plaatsen geen diere narts rijk zijn, en hij de eigenaar van de Knabbelfarm goed kende, was het idee weldra geboren om in Zevenhui zen spreekuur te gaan houden van dinsdag t/m vrijdag, vier middagen in de week, een uur. Daarnaast kan men telefonisch afspreken om de dierenarts voor groter vee, thuis te laten komen. Wie belt kan opaan dat de dierenarts diezelfde dag nog voor een visite langskomt. Wie in Zevenhuizen tijdens het spreekuur komt mag zich verzekerd weten van adequate hulp. De behan delkamer ziet er fris uit. Heeft een balie, behandeltafel en er staat een aanrecht in. Tijdens ons bezoek is ook de drie-jarige dochter Christa aanwezig. Zij mag met een konijntje van de Knabbelfarm op de fotoen is de eerste die op de behandeltafel mag plaatsnemenDe dag erna:dinsdag 24 januari, kwamen de eerste patiënten. Wie de dierenarts thuis nodig heeft kan naar de praktijk in Bleiswijk bel len: tel. 01892 18526 bellen. Hier kan men ook informeren naar de tijds duur van de behandeling van het kleine huisdier waarvoor men belt.(b.v. castratie kan tijdens het spreekuur, maar voor sterilisatie moet de kat,of hond blijven). Men kan uiteraard ook naar Zeven huizen bellen: tel.01802-3010. Spreekuurtijden: dinsdag t/m vrijdag van 15.00 tot 16.00 uur.(en volgens afspraak, ook het weekeinde bereikbaar!!) "Waar blijven de heipalen?" vroegen genodigden en betrokkenen bij de bouw van de 11 premie A-woningen in Moerkapelle, zich vorige week dinsdagmiddag af. Om half drie werd iedereen: kopers, gemeentefunctio narissen, architect,aannemer en makelaar verwacht in gebouw "Moerveen" aan de Herenweg. Gezamenlijk zou men, na de ont vangst met koffie, zich naar het bouwterrein, achter de Akkerweg, op de lokatie nabij de duikertocht, waar de nieuwe straaf'De Kievit," met 11 premie-A-woningen wordt aangelegd. De heistelling stond al klaar en wethouder mevrouw A. van der Feltz stond te popelen in haar speciale 'hei-outfit', die uit een gele jas met dito kleur helm en groene laarzen bestond. Het duurde echter nogal even aleer de oplegger met hei palen arriveerde.Daar het lossen teveel tijd in beslag zou nemen en de officiële handeling daardoor op een telaat tijdstip zou moeten gebeuren, werd tot een alternatief besloten. Mevrouw de wethouder sloeg nu een 'nep'paal, een ijzeren, die nadien weer verwijderd zou worden. Omdat het in feite toch om een symbolische handeling ging: de voortgang van de woningbouw en de blijdschap met dit contingent nog voor 1988 bedoeld te benadrukken, mocht dit de pret niet drukken van alle aanwezigen.Er is in ieder geval iets in gang gezet, van wat al voor de Kerst had moeten gebeu ren, of zoveel eerder als de gemeente tot overeenstemming moest komen met het bouwbedrijf Vreeswijk en Koebrugge, hetgeen te maken had met grondoverdracht en prijs. Tege lijkertijd met deze 11 premie -A- woningen verrijzen twee vrije sector woningen in dit gebied. Er is inmid dels met de ruimtelijke ordening procedure begonnen voor de bouw van 8 woningen op gronden van voormelde firma in de vrije sector op grond die eigendom is van het bouw bedrijf. Het ligt in de bedoeling dat de gemeente Moerkapelle dit jaar nog 11 woningen bouwt en wel 6 woning wetwoningen en 5 premie-C-wonin- gen, het contingent dat de gemeente voor 1989 is toegewezen. Overigens werd woensdagmiddag de eerste paal geslagen voor twee vrije sector-woningen in de Raad huisstraat, die gebouwd worden door ARW-bouwbedrijf. In Moerkapelle is geen woonvergun ning nodig voor woningen boven de f 150.000,— toespraken Na de symbolische handeling door wethouder Van der Feltz was er nog een officieus samenzijn in dorpshuis Op Moer. Hier sprak zij de wens uit dat de bouw voorspoedig mag gaan. Wat betreft de nieuw te bouwen wo ningwetwoningen deelde zij mede dat die eerlijk, volgens een punten systeem^ verdeeld zullen worden."Alhoewel we in Moerkapel le geen woningnood kennen moeten wij wel nadrukkelijk de vinger aan de pols houden als we onze kinderen in Moerkapelle willen laten blijven wonen" Burgemeester A.W.Lips stelde dat de gemeente 'garantie' wil verlenen aan de bank; het de laatste woning bouw is voor de grote duikertocht en er pas na het jaar 2000 verder wordt gegaan, aan de overzijde. "Woning nood is hier niet, maar er leeft wel de vraag bij sommige inwoners:'kan ik geen andere woning krijgen' Spreker sprak de hoop en verwachting uit dat de bouw naar tevredenheid zal verlo pen. De woningen worden gebouwd naar een ontwerp van architecten bureau Abken BV te Nieuwegein, die voor de vierde keer een opdracht in Moerkapelle uitvoert. "In tegenstelling tot andere gemeenten waar men belooft en niets geeft, belooft Moerkapelle niets maar geeft", lachte de architect. Ook van makelaar Smit sprak een verte genwoordiger de hoop uit, dat de bouw vlot mag verlopen en stelde de kopers gerust dat, de hypotheekver hoging, die op deze dag, 24 januari inging, voor hen niet van toepassing is. Het overgrote deel der kopers heeft een hypotheek welke als pro ject bij een bepaalde bank, tegen een zo voordelig mogelijk rente-tarief afgesloten. Overigens is de samen werking van de aanstaande bewo ners en eigenaren van de nieuw te bouwen panden, al bestendigd in een vereniging, die de toepasselijke naam' bewonersvereniging De Kievit" draagt. CDA haalt kamerlid naar Ze venhuizen Op uitnodiging van het CDA Zeven huizen, zal de heer F.J. van der Heyden, Tweede Kamerlid voor het CDA, op donderdag 2 februari a.s. tussen 14.00 en 17.00 uur, een be zoek brengen aan Zevenhuizen. Het CDA-Zevenhuizen heeft de heer Van der Heyden uitgenodigd gezien het feit dat de Tweede Kamer thans voorbereidingen treft voor de behan deling van het wetsvoorstel Ge meentelijke herindeling noordooste lijk en midden Zuid-Holland. Dit wetsvoorstel houdt o.m. in, het voor nemen dat Zevenhuizen en Moerka pelle, als zelfstandige gemeenten zullen verdwijnen en als nieuwe, samengevoegde, gemeente zullen voortbestaan onder de naam Moer- huizen. Het CDA-Zevenhuizen heeft zich van meet af aan verzet tegen het aantasten van de zelfstandigheid van de,gerpeente Zevenhuizen. Naar.de opvatting van het CDA is Zevenhui zen een bestuurskrachtige en finan cieel gezonde gemeente, met ca. 6200 inwoners die zich sterk verbon den voelen met hun woonplaats. Om die redenen maakt het CDA-Zeven huizen zich sterk om Zevenhuizen buiten de gemeentelijke herindeling te houden. Tijdens het bezoek van de heer Van der Heyden, die bij de behandeling van de gemeentelijke herindeling in de Tweede Kamer namens het CDA het woord zal voeren, zal het CDA- Zevenhuizen hem uitvoerig informe ren over de gemeente Zevenhuizen en hem de argumenten tegen de aantasting van de zelfstandigheid van Zevenhuizen onder de aandacht brengen. Als het weer het toelaat zal CDA- wethouder Dorrestijn met de heer Van der Heyden een rondwandeling maken door de dorpskern. Inwoners van Zevenhuizen kunnen natuurlijk van de gelegenheid gebruik maken om over dit, velen in beroering bren gende, onderwerp een gesprekje aan te knopen met de CDA-volksverte-' genwoordiger.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 4