Zo vader zo zoon volleybal v.v. Groeneweg. oud papier actie De Eendragt Secretaresses Telefonistes Verkopers heftruckers chauffeurs etc Da's duidelijk bij Keser! Vader Henk en zoon Henny de Jong: allebei verknocht aan voetbal! Dat een vader en een zoon gek op voetballen zijn is niet zo bijzonder, maar uniek is het feit dat de vader die 63 jaar is zijn 42-jarige zoon die in de B-selectie van voetbalvereniging "Groeneweg"speelt,training geeft. Uniek is verder de situatie die zich met ingang van het nieuwe voetbalseizoen voordoet bij v.v. "Groeneweg": dan wordt junior trainer van de A-selectie en senior van de B- selectie! We praten met Henk en Henny de Jong. Eerstgenoemde woont in Gouda. Zijn zoon woont sinds 20 jaar in Zevenhuizen. Oorzaak daarvan is zijn huwelijk met Tonneke Boode, die in Zevenhuizen in z'n algemeen heid veel meer bekend is dan haar man. Door haar, z'n werk als finan cieel administratief medewerker bij Dekker Keukens, gedurende even zovele jaren en de voetbalvereni ging Groeneweg" ging Henny de Jong zoveel van Zevenhuizen hou den, dat hij er altijd wil blijven wonen. En wie de plaats weet waar het gezin De Jong-Boode woont (in de Dorps straat), zal beamen dat ook dat moderne bovenhuis, met beneden verhuurd en erachter een giganti sche tuin, reden is om geen andere wensen te hebben op woongebied, begroeting Kazan de herdershond toont zich uitermate waaks. De rust, naast de stoel van zijn baasje, is verstoord. Liever zat hij in z'n stoel. Dat mag even voor de foto, waarvan dit trou we aanhankelijke beest helemaal in de war raakt en denkt dat hij uitgela ten gaat worden. Niets is minder waar. Henny moet na ons gesprek, om even over tienen 's-avonds nog even zijn vader naar Gouda terug te brengen... de vader ONA is een naam van een Goudse voetbalvereniging waaraan Henk de Jong veel herinne ringen heeft. Daar voetbalde hij van z'n 9e tot z'n 43 ste jaar. Evenals zijn zoon laterwas hij rechtshalf. Speel de in zowel het derde als tweede elftal van ONA, waarbij het een haar scheelde of hij had in het eerste ge speeld, wat destijds nog betaald voetbal was. Toen Henk de Jong met voetballen stopte werd hij gevraagd de B-selectie van ONA te trainen, waarna deze de overstap maakte naar de andere bekende Goudse voetbalclub "Jodan Boys". Maar liefst 17 seizoenen trainde hij hier de jeugd. Tussendoor was hij tevens, naast z'n dagelijkse werk als plateel schilder, ook nog een tweetal seizoe nen actief bij voetbalvereniging "Groeneweg, waar zijn zoon na z'n huwelijk speelde. Hier was hij trainer van de keepers van deze Zevenhui- zense club en bracht hen en spelers, technische kennis van het voetballen bij. Bijzondere herinneringen heb ben de dames die hij trainde bij voet balvereniging "Groeneweg". Zeven jaar hield hij het vol om deze dames te motiveren, te stimuleren en soms te bepraten, als ze dreigden de voet balsport vaarwel te zeggen. "Een schouderklopje is vooral voor de dames,tegenwoordig, ontzettend belangrijk. Soms ben je een beetje maatschappelijk werker, komt er ook nog een vorm van bemiddelen bij", lacht De Jong sr. Voetbalvereniging "Haastrecht" kon deze man met kennis en erva ring ook wel gebruiken en zo werd de heer De Jong drie jaar trainer van het damesvoetbal en tegelijkertijd was hij daar jeugdtrainer. Nog steeds is hij v.v."Haastrecht trouw geble ven. Elke woensdagmiddag, nu al zes jaar lang traint hij de pupillen van deze voetbalclub. De dames doen het al lang zonder hem. Hij heeft voor zijn voetbalfuncties nu wat meer tijd gekregen, omdat hij geen werk meer heeft. Het beroep van plateelschilder wordt veel minder dan vroeger uitge oefend... Op donderdagavond is hij dit voet balseizoen altijd op het voetbalveld in Zevenhuizen te vinden, wanneer hij de B-selectie traint. Vervolgens begeleidt hij op zondag deze elftallen (3e en 4e elftal) geeft aanwijzigingen voorafgaand aan de wedstrijd, of in de rust. Wie hem kent weet dat hij van aanpakken houdt; dat hij best prestatiegericht is, maar bijzonder menslievend." De motivatie bij de jeugd is veel minder dan vroeger. Geen wonder, want toen waren er veel minder takken van sport. Nu heeft de jeugd gewoon veel meer. Studeren, andere sporten of hobby's zijn redenen waardoor de jeugd echt niet altijd met voetbal bezig is. De jongens komen naar het voetbalveld en pas als ze zich gaan verkleden komt de blik op de wedstrijd. Ik heb altijd met plezier de jeugd getraind,ook bij Jodan Boys. Maar als je over Zevenhuizen praat dan heb ik daar een zwak plekje voor." Pa de Jong is goed te spreken over de prima samenwerking van de A en B- selectie; de uitstekende harmonie waarin alles verloopt en de commu nicatie onderling. Als het aan hem ligt, en zijn gezondheid blijft goed, dan blijft hij nog een poosje bij v.v."Groeneweg" De "Ik kan ontzettend slecht tegen ver lies. Om één ding kan ik eigenlijk maar boos worden en dat is als men zich niet voor 100% inzet tijdens trai ningen en wedstrijden. Omdat ik me zelf ook helemaal voor 100% inzet, verwacht ik dat ook van de spelers. Bij een teamsport moet iedereen zich altijd voor 100% inzetten." Henny de Jong heeft dan wel de helft van het aantal jaren als voetbaltrai ner dan z'n vader: 10 jaar, tegen senior 20 jaar, doch wel dezelfde motivatie. De Jong jr. Hij kwam als jochie van 9 jaar bij ONA, trainde als kind al bij z'n vader en leerde spelenderwijs alle kneepjes van de voetbalsport. Op z'n 16e speelde hij al in het eerste elftal van ONA, omdat tot z'n 21 ste jaar te doen. Toen trouwde hij, kwam in Zevenhuizen wonen en maakte de overstap naar v.v."Groeneweg" 12 seizoenen speelde hij in het eerste elftal van v.v."Groeneweg" Maakte tijdens deze periode ups en downs mee bij deze vereniging die binnen kort jubileert. Er waren promoties en degradaties. Het hoogst haalbare in deze periode was de finale van de districtsbeker, die wel verloren werd met 1-0, maar iets was, dat moeilijk bereikbaar was. Bekende spelers uit die tijd zijn o.a. Bert Kouer, Cees Hordijk Ab Minnee enz. Zij spelen nu samen met Henny in het vierde elftal van v.v. "Groeneweg". Ongetwijfeld zullen er nog weieens 'weet je nog' -s klinken... Toen Henny 32 jaar was stopte hij met actief te voetballen, omdat hij trainer werd van 4e klasser VEP in Woerden. Zelf spelen op zondag en ook nog eens je elftal begeleiden kon niet samengaan. Eerder was Henny al een jaar of drie trainer van de jeugd van Groeneweg. Vijf seizoenen trainde Henny daar twee avonden per week het le en het 2e elftal (A- selectie). Hij was zodoende veel van huis, hetgeen in het gezin niet als hinderlijk werd ervaren, immers ie dereen had z'n eigen drukke bezig heden. Eén ding vond en vindt henny wel jammer, dat hij z'n zoon niet in de voetbalsport geïnteresseerd kon krijgen. Deze sleutelt veel liever aan de oude motoren met grootvader Boode in de werkplaats Vervolgens trainde Henny de Jong drie seizoenen de A-selectie van de Bleiswijkse voetbalvereniging "Soc cer Boys". Deze speelde in de 4e klas en werd kampioen tijdens zijn trainingsperiode.Hij heeft deze pe riode als leukste van z'n trainersja ren ervaren. Bij "DWO" in Zoeter- meer was het een moeilijke tijd. Daarom verliet De Jong jr. tussen tijds deze club. "Ik kan alleen maar goed functioneren als ik het goed naar m'n zin heb en dat was bij DWO niet het geval. Vanwege drukke werkzaamheden op de zaak, in ver band met de automatisering,heb ik me een jaar als trainer op non-actief gesteld. sollicitatie Toen ik hoorde dat de huidige trai ner, Hans v.d. Winden, wegging bij Groeneweg, heb ik gesolliciteerd. Hartstikke fijn dat ik werd aangeno men. Het eerste, maar ook het twee de elftal zijn zeer veelbelovend." "Heb je kanjers lopen in die elftallen?" "Dat is een vraag waar ik liever niet op antwoord. Pas als ik aan het sei zoen bezig ben durf ik iets te zeggen. Ik hoop dat ze vechtlust tonen... hun stinkende best doen. Dan pas kan ik in een elftal bepalen wie een kanjer is...Als we nu al complimentjes gaan uitdelen kan het tegenvallen Henny hoopt Bert Kouer bij het se- lectiegebeuren te betrekken als lei der van het tweede elftal. Vindt het heel belangrijk dat er mensen, die vroeger voetbalden, weer op de één of andere wijze betrokken raken als begeleider, of zo.."We hopen dat er jongens zijn die beseffen dat een voetbalvereniging die 60 jaar be staat, kon draaien door inzet van veel vrijwilligers. En die vrijwilligers hebben vele jaren hun toewijding getoond. Nu moeten er maar eens andere mensen opstaan die de ver antwoording nemen. Ik hoop dat het allemaal zal lukken en v.v. "Groene weg" bloeiend mag blijven... De tijd zal het overigens leren op welke wij ze...." Henk en Henny de Jong hopen nog een poosje elk op z'n eigen plekje, mee te helpen aan de bloei van Groe neweg. uitslagen van zaterdag 28 januari Groeneweg Al -RVC Al 3-0 BI -Spirit B2 2-2 B2 -CVC Reeuwijk0-4 Cl -Perkouw Cl 0-0 programma voor 4 februari Groeneweg A 1 - Floreant aanvang 14.30 uur, aanwezig 13.00 uur Nieuwerkerk B2 tegen Groeneweg B 2 aanvang 14.30 uur vertrek 13.30 uur Groeneweg Cl- W.D.S. Cl aanvang 13.00 uur aanwezig 12.30 uur Soccer Boys E2- Groeneweg E 2 aanvang 11.00 uur vertrek 10.00 uur. Soccer Boys F 2 Groeneweg F 2 aanv ang 11.00 uur vertrek 10.00 uur zaalvoetbal: Groeneweg Dl aanvang 8.30 uur vertrek 8.00 uur. heren rentokil-ZVH 2 van slag! Het tweede herenteam van Rentokil- ZVH is de laatste tijd helemaal van slag. Afgelopen zaterdag kregen de heren het team van Rijnmond 2 op bezoek en ploeg die momenteel aan een opmars bezig en inmiddels op een derde plaats staat. De Zevenhuizen heren wisten in de eerste set Rijnmond bij te houden tot 7-8, maar daarna ging Rijnmond sneller spelen en zorgde met een lastige opslag dat de aanval bij Rento- kil ontregeld werd. Dit resulteerde in een 10-15 setwinst voor Rijnmond. In de tweede set liep Rijnmond al snel uit naar 4-11. Nadat Peter Kool zich zelf in had gewisseld liep het bij Ren- tokil wat beter en konden ze toch nog wat terugkomen tot 12-14 ging het goed. Maar de achterstand was te groot en Rijnmond zette deze set met 12-15 op hun naam. In de derde set kon Rentokil wel een vuist maken, mede doordat de aan vallen nu over de buitenkant verlie pen. Rentokil kwam op een 9-3 voor sprong en wist deze te behouden en met 15-9 de set te winnen. In de vier de set vielen de Zevenhuizense he ren weer terug en maakten weer dezelfde fout door de middenaanval op te zoeken. Daar had Rijnmond geen enkele moeite mee door hun hechte blokkering. Met 11-15 ging ook deze set naar Rijnmond toe. Voor Rentokil 2 komt nu ook een periode van rust, zij spelen 18 februa ri weer voor de competitie. Een mooie gelegenheid om alles weer op orde te brengen. Op donderdag 2 februari a.s. wordt er door de chr. basisschool "De Een dragt" weer een oud-papier-actie gehouden. Dit maal is de opbrengst niet voor de school, maar voor een goed doel. En dat goede doel is dit maal: peuterspeelzaal "De Zeven Dwergen" Na de opknapbeurt en de verhuizing naar het gebouw in de Dorpsstraat, moet nodig de kas aangevuld worden om de peuters van voldoende spel-en ontwikkelingsmateriaal te voorzien. Tussen 08.00 en 19.00 uur kan men oud papier inleveren op het parkeer terrein aan de Burg.Boerstraat/De Lente. KOM EENS LANGS BIJ KESER UITZENDBUREAU TE ZOETERMEER VOLOP WERK voor o.a.: SCHRIJF JE EENS BIJ ONS IN! KESER UITZENDGROEP Oranjelaan 45 - 2712 GB Zoetermeer Tel. 079-166940 Uiteraard kunnen zowel mannen als vrouwen reageren UITZENDGROEP VOOR ELK BEROEP •Volledig sociaal verzekerd •Vakantiegeld, vakantie en feestdagen, kort verzuim en ziektecompensatie staan duidelijk vermeld op het wekelijks loonoverzicht

Dorpskrant | 1989 | | pagina 6