kerkdiensten GEMEENTE ZEVENHUIZEN Woonruimtevergunningen Verleende bouwvergunningen Bouw berging bij zomerhuis De Bonk 76 Plaatsen van drie reclameborden HINDERWET Wijzigen woning Noordeinde 29 Wijziging Algemene Politieverordening Openbare vergaderingen BURGERLIJKE STAND Collecteschema Gemeentesecretarie gesloten Voor begrafenissen C.H. DE VRIES ZN. Voor het betrekken van zelfstandige woongelegenheid is een vergunning van burgemeester en wethouders vereist (een zogenaamde woonruimte vergunning), voor zover de huurprijs van die zelfstandige woongelegenheid ligt beneden f 750,- per maand of bij koop bij een prijs beneden f 175.000,- Deze grenzen zijn vastgesteld bij raadsbesluit van 5 februari 1987. Het stellen van genoemde grenzen wordt noodzakelijk geacht uit een oogpunt van een goede woonruimteverdeling, waarbij het streven er op gericht is de in de gemeente vrijkomende huur- en koopwoningen zoveel mogelijk ten goede te laten komen aan inwoners van en economisch gebondenen aan de gemeente Zevenhuizen, temeer daar door de vaststel ling van de herziening van het Streekplan Zuid-Holland Oost het aantal nieuw te bouwen woningen zeer beperkt is. Bij de beslissing omtrent een aanvrage om een woonruimtevergunning wordt meegewogen of ingeschreven woningzoekenden de kans hebben gehad om voor d e koop of huur van woningen in aanmerking te komen. Daarom is het noodzakelijk dat door verkoper(s) of verhuurder(s) de aandacht wordt gevestigd op vrijikomende koop- op huurwoningen door middel van publicaties in één of meer plaatselijk verschijnende bladen, zodat de inwoners en economisch gebondenen kennis ervan kunnen nemen. Blijkt een maand na publicatie dat er bij de inwoners of economisch gebondenen geen belangstelling voor de woning bestaat, dan ontmoet het geen bezwaar indien de vrijkomende woning aan anderen wordt verhuurd c.q. verkocht. Bij de vergunningaanvrage daartoe dient dan wel een kopie van de publicatie waarbij de woning te koop of te huur is aangeboden, te worden gevoegd. Tevens moet dan duidelijk uit een toelichting blijken, dat er geen belangstelling van de plaatselijke woningzoekenden voor de woning was. In de periode van 31 januari t/m 7 februari 1989 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - het plaatsen van een dakkapel en het wijzigen van de entree van de woning Kratonlaan 29; - het plaatsen van een dakkapel aan de achterzijde van de woning Gouds bloemstraat 10; - het vergroten van het café-restaurantbedrijf "De Otter" aan de Strandweg 1; - de bouw van een achteruitbouw achter de woningen Wilgenlaan 19 en 21 Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door de verlening-van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter inzage ter gemeente secretarie op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 89). De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met ingang van donderdag 9 februari 1989, gedurende veertien dagen, ter gemeentese cretarie, bureau Ruimelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, ter inzage ligt de aanvraag van: - de heerT.J. van Hout, wonende te Rotterdam, om een vergunning voor de bouw van een berging bij zijn zomerhuis De Bonk 76. Het bouwplan is gelegen binnen de grenzen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "De Bonk" en is met de voorschriften daarvan in strijd. Het college van burgemeester en wethouders is voornemens de gevraag de vergunning te verlenen met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder gedurende de termijn van de tervisielegging in de gelegenheid gesteld bezwaar aan te tekenen tegen het voornemen de gevraagde vergunning te verlenen. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemees ter en wethouders van Zevenhuizen. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met ingang van donderdag 9 februari 1989, gedurende veertien dagen, ter gemeentese cretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, ter inzage ligt de aanvraag van: Publex B.V., gevestigd te Amsterdam, om een vergunning voor het plaatsen van drie reclameborden op respectievelijk de locaties Nijver heidscentrum, De Opril en de Burgemeester Klinkhamerweg. Het bouwplan is gesitueerd binnen de grenzen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Dorp, na 5e herziening" en is met de voorschriften daarvan in strijd. Gelet op de omvang van het bouwplan is het college van burgemeester en wethouders voornemens de gevraagde vergunning te verlenen met toe passing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder gedurende de termijn van tervisielegging in de gelegenheid gesteld bezwaar aan te tekenen tegen het voornemen de gevraagde vergunning te verlenen. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen maken ter voldoening van het bepaalde in artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat bij hen de volgende aanvragen zijn ingekomen: Gekas Boot, gevestigd Nijverheidscentrum 18, om een vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking houden van een reparatiewerkplaats aandrijftechniek aan het Nijverheidscentrum 18; de heer Abr. v.d. Knaap, wonende Noordelijke Dwarsweg 51om een vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking houden van een aannemersbedrijf aan het adres Noordelijke Dwarsweg 51 De aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen op de secretarie van de gemeente Zevenhuizen, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorps straat 89, voor een ieder ter inzage en wel vanaf 9 februari 1989 tot 9 maart 1989, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten kantooruren is mogelijk na telefonische (afspraak). Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 9 maart 1989 schriftelijk bij het college worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (telefoonnr. 01802-1644, toestel 31kunnen tot één week voor bovengenoemde datum mondeling bezwa ren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Na afloop van deze termijn blijft de aanvraag en de daarbij behorende stukken, alsmede de eventueel nog te ontvangen aanvullingen, voor een ieder tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beslissing op de aanvraag, ter inzage liggen. Tenslotte wordt de aandacht er op gevestigd, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de te nemen ontwerp beschikking in te dienen. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met ingang van donderdag 9 februari 1989, gedurende veertien dagen, ter gemeentese cretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, ter inzage ligt de aanvraag van: de heer P. van Voorden, wonende Noordeinde 29, om een vergunningvoor het wijzigen van de woning Noordeinde 29. De wijziging bestaat uit het maken van een rieten kap en het vergroten van de dakhelling ten behoeve van de nieuwe dakbedekking. Voorts zullen de gevels en het inwendige van de woning worden gewijzigd. Het bouwlan is gelegen binnen de grenzen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Landelijk Gebied, na 7e herziening" en is met de voorschriften daarvan in strijd. Het college van burgemeester en wethouders is thans voornemens de gevraagde vergunning te verlenen met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder gedurende de termijn van de tervisielegging in de gelegenheid gesteld bezwaar aan te tekenen tegen het voornemen de gevraagde vergunning te verlenen. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemees ter en wethouders van Zevenhuizen. De burgemeester van Zevenhuizen maakt ingevolge het bepaalde in de gemeentewet bekend, dat de bij besluit van de gemeenteraad van 20 okto ber 1988 vastgestelde 8e herziening van de Algemene Politieverordening vanaf donderdag 15 februari 1989 voor een ieder gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, ter inzage ligt. De inwerkingtreding van deze verordening, die betrekking heeft op het kennisgeven van betogingen, samenkomsten en vergaderin gen op openbare plaatsen, is bepaald op 18 februari 1989. De wijziging is in afschrift, tegen betaling der kosten, verkrijgbaar ter gemeentesecretarie. Donderdag 2 maart 1989 Commissie Onderwijs, Welzijn, Sociale Zaken en Volksgezondheid Aanvang 19.30 uur. Maandag 6 maart 1989 Commissie Openbare Werken, Ruimtelijke Ordening, Volkshuis vesting, Verkeer en Milieu Aanvang 19.30 uur. Dinsdag 7 maart 1989 Commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken, Financiën, Economische Zaken en Personeelszaken Aanvang 19.30 uur. Donderdag 23 maart 1989 Gemeenteraad Aanvang 19. 30 uur. Alle vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis. GEBOREN: Alphenaar, Michel, zoon van: Alp- henaar, Hendriken: Huurman, Cor nelia, op 24 januari 1989. van der Kraan, Marcella Carolina Louise, dochter van: van der Kraan, Sijbrand en: van Harten, Cornelia R., op 25 januari 1989. Rijpaard, Charlene Chaja, dochter van: Rijpaard, Petrus G. en: van Balen, Theodora M., op 25 januari 1989. Hagens, Ennio Etienne, zoon van: Hagens, Edwin H. en: den Dekker, Ellen, op 25 januari 1989. 20 februari t/m 5 maart 1989: Het Leger des Heils. 6 t/m 12 maart 1989: Nationaal Reumafonds. 3 t/m 9 april 1989: Nederlandse Hartstichting. Op vrijdag 10 februari 1989 zijn alle gemeentelijke afdelingen geduren de de gehele dag gesloten. UITVAARTVERZORGER TESSELSCHADELAAN 20 2741 AT WADDINXVEEN TEL. 01828-14719 Zevenhuizen: Hervormde kerk: 10.00 uur de heer A.P.v.d.Sande Dieren 19.00 uurds.J. Enderlé, Harderwijk. Herv.kapel Oud-Verlaat ds.J. Batelaan Voorschoten Geref.kerk: 9.30 uur ds. A. Vos Eemnes, 18.30 uur drs. E.J. Veld man Rotterdam Vrijz.Hervormden 19.00 uur ds. mevr. E. Brusseé-v.d. Zee, Voor burg. R.K.dorpshuis Swanla 10.15 uur pastor A. Bosman Moerkapelle Herv.kerk 9.30 en 18.30 uur ds.J.W. van Estrik H.A. Geref.Gem 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk MEDISCHE DIENSTEN 11 februari: dokter W.Vroeginde- weij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687; 12 februari: dokter R.L. Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. 01892- 12500. DORPSKRANT Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud-Verlaat, Moerkapelle, Kruis weg en in Waddinxveen het centrum en de wijken Sniep en Zuidpias. Verschijnt eenmaal per week op woensdagmiddag/avond in een opla ge van ruim 8.000 exemplaren. Redactie-adres: drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a 2761AG Zevenhui zen tel 01802-2289 en Noordeinde 17, 2761BN Zevenhuizen tel.01802- 1653. De redactie van de Dorps krant stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht om zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in de dorpskrant te weigeren.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 2