I Win een Keurslager Krokus-schotel! 13,50 1,95 1,95 9,50 O CONTACTLENZEN 1 MM SDWL JAN BIJSTERBOSCH "TINEKE" Babi Pangang VAN TOL ZONEN TOMPOUCEN: Doe mee aan onze voorjaarsprijsvraag en Onze aanbiedingen van deze week: VARKENS- FRIKANDO Portie En natuurlijk onze nieuwe Krokusburger De Keurslager Verstand van lekker vlees Per stuk volleybal volleybal Jabé, Dorpsstr. 222, Zevenhuizen, tel. 01802- 3281-2271-2157. uw advertentie in de DORPSKRANT wordt gezien! Brood en Banket, tel. 01802-2462 Volkoren maanzaad 2,75 2,25 10 Kaiserbollen 4,00 3,50 1 Valentijn-brood 4,95 4 Puddingcroissants 6,20 5,20 1 Appeltaart 5,95 5,25 Roomboter koekjes, gesorteerd 4,95 3,95 iedere donderdag f 15- ^ckjcmtlteidAA-aiim Ter introduktie van onze nieuwe Krokusburger is er 5 weken lang een voorjaarsaktie met elke week kans op een schitterend opgemaakte Krokus-schotel met vers voorjaarsvlees, waaronder onze nieuwe Krokusburger. Haal het deelnameformulier bij ons in de winkel. Doe mee en... win! (ook lapjes) KILO Achterham Gebraden var ke ns r olla de Peper- cervelaat 100 gr. Het nieuwe Keurslagerprodukt van dit voorjaar. Een verrassend gekruide burger, heerlijk zacht van binnen, feestelijk bekroond met een sierlijk kruiden-rozet. \J\J Ter introduktie: 4 halen, 3 betalen! Dor e>+i iL^ |B Dorpsstraat 132, Zevenhuizen, 01802-1223 Hesseplaats 41, Ommoord, 010-4 21 19 73 Jabé, in- en verkoop van rest. en 2e hands art., heeft voor u: lichte schade linnenkasten. Weth. Kreftlaan 16 Tel: 01802-2462 2761 TZ Zevenhuizen ONTMOETING OVER DREMPELS HEEN Zevenhuizen, Onder het motto: "ontmoeting over drempels heen", worden er, met ingang van 26 februari, zondagmiddag-sa menkomsten gehouden in de Gereformeerde kerk. Waarom worden deze samenkom sten gehouden? Komen ze in de plaats van kerkdien sten? en: Wat houden deze samen komsten precies in? Deze vragen legden we voor aan een Sroep enthousiaste mensen van de Gereformeerde kerk, die de plannen nader uitgewerkt heeft. Hans,Enna, Joop en Herman, vertel len en vullen elkaar aan om hetgeen hun voor ogen staat, duidelijk uiteen te zetten. recreatie camping Hans: "Eigenlijk is het idee op de camping geboren. Hier worden in de zomervakantie, vanuit het kerkelijk recreatiewerk, ook samenkomsten gehouden in de tent, die een andere vorm hebben dan een kerkdienst, maar wel hetzelfde doel, nl. Evange lieverkondiging en het samenkomen en samen geloven en beleven. Liefde en warmte ervaren. Samen zingen tot eer van God." Herman: "t Gaat daar op een ont spannen en ongedwongen wijze aan toe. De manier spreekt velen aan, want naast campingmensen, komen er altijd veel uit Zevenhuizen en Moerkapelle deze diensten bijwo nen." Hans: Op de camping is iedereen hartelijk welkom en zo willen we dat ook op de maandelijkse samenkom sten". Herman: "Hans kwam met het idee en het vond bijval". terugloop kerkbezoek Joop: Je merkt overal in den lande dat de kerkgang terugloopt. Mensen voelen zich vaak minder betrokken bij de kerkdienst om dat ze vaak moeite hebben met het éénrichtings verkeer in de diensten. Je kunt niets terugzeggen. Je kunt niet vragen:" wat bedoel je nu eigenlijk? Leg me dat eens uit!" Aan dat aspect willen we graag aandacht besteden." Enna vult aan: Soms voelen mens en zich alleen in de kerk en gaan alléén de kerk uit zonder dat ze ie mand "ontmoet "hebben. Wij willen ook graag daar de nadruk op leggen: op elkaar ontmoeten. Dat moet je willen, maar daar moet je ook de kans toe hebben. Het gaat in de eer ste dienst dan ook over het zinnetje: Ontmoeting over drempels heen". Drempels van schroom, vooroor deel.. en vul maar in. Het gaat dan ook over ontmoeting met God. Mis schien een ontmoeting met jezelf'. Hans: Normaal gesproken ga je naar de kerk en je knikt naar je buur man links en je buurvrouw rechts en je ziet veel mensen, maar je hebt er niet altijd contact mee. Wie nu komt, ziet niet direct een kerk, maar een gezellig aangekleed geheel. De kerk is ingericht met stoelen en tafeltjes, met een kleedje en bloemen. Er wordt van tevoren koffie geschon ken en na afloop weer". Joop: "Het is wel iets volkomen nieuws, maar echt bedoeld om mensen de weg naar de kerk te wij zen. In veel gevallen misschien, de weg terug". Enna: Je vraagt: Komen die sa menkomsten in plaats van een kerk dienst?" Nee, dit moet duidelijk voor op staan: het is een andere manier van samenzijn. Voor ons zijn de kerkdiensten erg belangrijk. Ook in de vorm waarop ze gehouden wor den. Je bouwt voort op een eeuwen lange traditie. Daar moet je zorgvul dig mee omgaan". Mas daarom niets verande ren? "Ja natuurlijk. En daarom is het ook goed om te proberen of we ook nog op een andere manier bezig kunnen zijn met de vraagwat heeft geloven in het dagelijks leven nu voor beteke nis voor je?". Herman: "We willen proberen de kerkdrempels te verlagen, ook voor diegenen die nu niet wekelijks de kerk platlopen". Hans merkt op "Het gaat niet alleen om de Gereformeerde drempels. Als je later bij de Here God komt, zal hij je geen etiket opplakken: Hervormd, Gereformeerd, Katholiek of wat dan ook. Laten wij dat dan ook niet doen". Herman: "Het passief beleven kan leiden tot lauwheid en we zouden graag willen dat het omgezet wordt in warmte, liefde, betrokkenheid en verbondenheid", muziekgroepen Joop: "We hebben een dubbelkwar- tet zangers en zangeressen enthou siast gekregen om de samenkom sten op te luisteren, terwijl er ook een combo meewerkt". 100 gr 1,95 100 gr. (met gratis portie bami/nasi) sprekers Herman: We hebben een paar mensen op het oog die als christen midden in het maatschappelijke le ven staan en die daarover wat te zeggen hebben.In de eerste samen komst zal drs. T.M. Gilhuis, oud voorzitter van "School en Unie", ingaan op het thema ontmoeting, waar gelijktijdig door de aanwezigen vragen gesteld kunnen worden. Juist dat vragen stellen is iets heel nieuws. Woord en wederwoordVooral jongeren missen dat in een gewone dienst. Daardoor wordt er tevens iets geleerd". Hans: En als mensen graag een voorbede willen kan dat op een brief je geschreven worden dat voor de samenkomst ingeleverd wordt. Dan wordt voor dat onderwerp, die per soon of personen, gebeden, door degene die de samenkomst met gebed afsluit." Herman: "We willen graag in deze dienst een stukje spontaniteit en blij heid brengen. Met name ook door middel van de muziek. Deze sponta niteit vind je ook terug in de mogelijk heid dat er na de dienst door de aanwezigen gevraagd kan worden om samen een lied te zingen dat hun erg aanspreekt. Zingen is belangrijk in het leven van een mens. Dat kan een feest zijn". kinderen Joop: "Ook de kinderen zijn welkom in de dienstZij horen er wezenlijk bij En dat is goed". Enna: Voor de kleinsten is er een oppasdienst, maar voor de kleuters leggen we schriftjes en tekenmateriaal op de tafels. Zo leren ze er al vroeg bij te horen, ondanks het feit dat ze van de uitleg van de Bijbel misschien weinig begrij pen. Ze zijn werkelijk onderdeel van de gemeente. Ze worden overigens juist ook in de Bijbeluitleg in deze samenkomsten, evenals in de gewo ne diensten, betrokken. Dat gebeur de vroeger te weinig en daardoor hebben velen niet meer zulke pretti ger herinneringen aan het naar de kerk gaan en haakten daarom af. En dat vinden wij verdrietig". De werkgroep wil proberen om op den duur deze samenkomsten maandelijks en wel op de laatste zondag van de maand te houden, om de regelmaat erin te houden. Behal ve in de zomermaanden. Dit seizoen zullen het er nog drie of vier worden. Daarvan wordt mededeling gedaan. Om alvast te noteren: zondagmid dag 26 februari in de Gereformeerde kerk 15.30 uur: samenkomst ONT MOETING OVER DREMPELS HEEN.... rentokil toont karakter! Het vervolg op de doordeweekse wedstrijd in Kampen tegen het team van Reflex. Een ploeg die op de acht ste plaats staat en tegen de koploper geheel vrijuit kan spelen. Zodoende werd het weer een zware wedstrijd voor Rentokil/zvh. In het begin be gon Reflex sterk en kon door een goede service, waarop Rentokil nog niet goed ingesteld was, een lichte voorsprong nemen. Bij 7-5 kon Ren tokil door rustig te blijven sdpelen, langzaam maar zeker meer in de wedstrijd komen. Gestimuleerd door het publiek, bleef Reflex tot het 13-13 het Rentokil, lastig maken. Via een uitgekiende aanval werd geluk kig de verlossende punt gescoord. (13-15). In de tweede set ging Rentokil goed door,m met een lastige service en heen hecht blok werd al snel een 1-9 voorsprong genomen, die verder uitliep naar 4-12. Toch liet Reflex niet los en kwam mede door een zwakke periode bij Rentokil, noch tot 12-14 komen. Gelukkig werd het beslis sende 15e puntje door aanvoerder Maarten Verdonck gescoord. Ook de derde set was een uitloper van Rentokkil, naar een grote voor sprong. Het team van trainer Toon v.d. Burgt zorgde er echter nu voor door een hecht blok te zetten, dat Reflex niet meer tot scoren kon komen. De set werd met 3-15 win nend afgesloten. Rentokil heeft zo weer een zware wedstrijd op een zeer goede wijze winnend weten af te sluiten en blijft met Deltalloyd aan kop van de Ere divisie staan. Voor deze week staat de volleyballers weer een vol pro gramma te wachten, a.s. Donderdag( morgenavond) in dorpshuis Op Moer de returnwed strijd in de halve bekerfinale tegen Nashua/VCG. a.s. zaterdag in Breda: om 15.30 uur spelen de heren van Rentokil tegen het team van TDK/ Brevok. Een ploeg die tegen Rentokil vrijuit kan spelen en het dus zeer lastig kan maken! rest competitie ook weer van start. De andere teams van Rentokil gaan ook weer aan de slag. De Krokusva kantie is voorbij. In dorpshuis Swan- la staan de volgende wedstrijden op het programma: zaterdag: om 13.00 uur Rentokil Al - ACCO/DOS Al(Djun.) en om 14.30 uur spelen de heren Rentokil 2 tegen het team van Ook doen wij recycling van papier en ijzer. Geopend: don. vrij. zat. van 9.00-17.00 uur. News Flash/OVRA. Om 17.00 uur komen de dames weer in het veld en wel tegen Riva/VSC. Om 19.00 uur spelen Rentokil-ZVH 3 heren tegen Riva/VSC. De dames van Rentokil in de promotieklasse, spelen om 15.30 uur in Moerkapelle tegen Skania 1. De contactlens-specialist van Dijkshoorn vertelt u graag alles over verschillende eigenschappen van harde- en zachte- contactlenzen, over het gebruik van vloeistoffen en het onderhoud. I Dijkshoorn heeft I nog "ouderwets' f'jö voor u VAN HOREN EN ZIEN DE BESTE. Schiedam, St Liduinastraal 1 tel 010 -26 76 49 SchiedamHof van Spaland 5 tel 010 70 17 30 Rotterdam, Vierambachtsstraat 73, tel 010-77 25 45 Maassluis, Noordviiet 25 tel 01899-1 22 86 Zevenhuizen, Burg - Boerstraat 2, tel 01802 - 3050

Dorpskrant | 1989 | | pagina 3