4&É VEERMAN VERZEKERINGEN drukkerij elgersma Corric van Nierop en haar op borrelingen Werk aan de woning 01802-2289 Liefde is... plaats ook eens een advertentie in de DORPSKRANT vv moerkapelle Samen uit de Intercard-kollektie kiezen. lllUM' Zevenhuizen/Moerkapelle - Mr. dr. J.T. van den Berg, Tweede kamerlid voor de SGP zitting hebbend in de Vaste kamercommissie die zich bezighoudt met de herindelingspro- blematiek, bracht vrijdagmiddag een bezoek aan Zevenhuizen en Moerkapelle. Zowel in Moerkapelle als in Zevenhuizen, werd hij op hartelijke wijze door het college van burgemeester en wethouders ontvangen. In Zevenhuizen was het gemeentehuis die vrijdag gesloten, doch voor dit doel kwamen zowel de burgemeester als de gemeentesecretaris graag terug. Beide burgemeesters pleitten voor een goede bestudering van de plaatselijke situatie waarbij Zevenhuizens burgemeester V an Gent, het zelfstandig functioneren in optima forma, benadrukte. Zoals bekend is de SGP-visie niet gericht op grootschalige herindelingen. Men is voorstander om de burger dicht bij het gemeentebestuur te laten staan. Er moeten duidelijk redenen zijn om gemeenten her in te delen, en samen te voegen, als het knelpunten zijn. Op dit moment is het enig aaanwijsbare knelpunt, de gemeentegrens Deze loopt immers dwars door de bebouwde kom van Moerkapelle. De heer Van den Berg zei geruststellend, alvorens hij zich nader in de materie Zevenhuizen/Moerkapelle gaat verdiepen, dat de Tweede Kamer twee andere herindelingsgebieden, o.a. in de provincie Groningen, meer als problematisch ervaart. Dat hier vooral de aandacht op gevestigd is en dat herindeling van Zevenhuizen en Moerkapelle, weieens opde lange baan geschoven zou kunnen worden. Moerkapelle knokt voor overwinning Afgelopen zondag speelde 'midden moter' v.v. Moerkapelle, tegen titel kandidaat 'Gouderak'. De wedstrijd werd gespeeld op een slecht bespeel baar veld op de Gouderakse dijk, in een zeer winderig sportpark. Waar schijnlijk door de 'wereldkampioen schappen schaatsen', die op de tele visie werden uitgezonden, bezocht slechts een handjevol toeschouwers deze wedstrijd. Men zag een hard werkend Moerkapelle een slechte wedstrijd winnen met 1-2. Omdat Nico Heesterman, vanwege een blessure was uitgeschakeld, trad Moerkapelle aan met A-junior, keeper Patrick Slingerland. Doordat spits Nico van Rijs en middenvelder Hans hertog ook geblesseerd aan de kant blven, schoof de normaal laat ste man spelende Edwin de Kooter op naar het middenveld en werd de boomlange Rob Rupke, laatste man, met Paul Huurman als voorstopper. De nog niet geheel fitte Jan de Knegt stond weer in de punt van de aanval. Hoewel Moerkapelle stevig onder druk speelde, Gouderak al in de 3e minuut een enorme kans kreeg om de score te openen, kwam Goude rak niet tot scoren. Een eerste kans kreeg Moerkapelle in de 17 e minuut. In een warrige situatie voor het doel van Gouderak, speelde de laatste man van Gouderak terug op z'n keeper. Ewout Verschoor, versch een als een duveltje uit een doosje en schopte de bal over de keeper in het lege doel: 0-1. Moerkapelle nam daarmee een niet verdiende voor sprong. Gouderak nam de draad weer snel op en probeerde met direct voetbal, Moerkapelle te verschal ken. In deze fase van de wedstrijd werd door Moerkapelle slecht ge voetbald. Vooral de middenvelder John v. Wijk en linkerspits Ronald Germeraad, liepen er verloren bij en leden veel balverlies. Later in de wedstrijd herstelde John van Wijk zich enigszins. De andere midden velders, Arie van Leeuwe en Edwin de Kooter, kregen daardoor enorm veel werk te verzetten. In de 25e minuut hadden de spelers van Gou derak eindelijk succes. De flegma tiek spelende Rob Rupke beoordeel de de situatie verkeerd, waardoor de Gouderakse spits vrij kon uithalen. Via de vuisten van keeper Patrick Slingerland, scoorde Gouderak de gelijkmaker 1-1. Vlak daarna pakte de Moerkapelse keeper nog een fraai afstandsschot en vreemd genoeg was dat eigenlijk het laatste wapen feit van Gouderak in de eerste helft. Want het laatste kwartier voor de rust was volledig voor Moerkapelle. 10 minuten voor rust mochte Moer kapelle een corner nemen. Door de harde wind, dwarrelde de bal hoog voor het doel en de Goudewrakse keeper kon er met moeite een vuist tegen krijgen. De bal viel precies voor de vrij-staande Edwin de Koo ter. Onhoudbaar joeg hij de bal hoog in de touwen en bracht daarmee de stand op een 1-2 voorsprong, Tietg een tevens de ruststand was. Van hetgeen zich na de rust afspeelde, zal trainer Arie van Vliet nog wel eens een keertje gillend wakker worden. Onbeschrijfelijke taferelen speelden zich af voor het doel van Moerkapel le, dat zich alleen maar kon beperken tot verdedigen. Op soms onnavolg bare wijze bleef de bal uit het doel. Dit was gedeeltelijk te danken aan het slechte vizier van de Gouderakse spitsen, deels door goed keepers werk van de 17-jarige Patrick Slinger land, Moerkapelle kon daar maar heel weinig tegenoverstellen. Met man en macht werd verdedigd. De geroutineerde linksback, Jan Tep- per, voelde een oude knieblessure opkomen en werd gewisseld voor een andere routinier, Siem Hertog. Pas 10 minuten voor tijd kreeg aan voerder John van Wijk, twee kansen op rij, die helaas verloren gingen. Bij het laatste fluitsignaal sprongen de Moerkapelse spelers juichend om hoog en zakten de Gouderakse voet ballers van ellende door hun knieën. Een verdiende overwinning was hun neus voorbijgegaanm, alhoewel, als je zoveel kansen mist, verdien je ei genlijk ook niet te winnen. Doordat Schoonhoven met 1-0 won van Ammerstol, neemt deze met 20 punten uit 14 wedstrijden de koppo sitie in, gevolgd door RVC, met 19 punten uit 15 wedstrijden. Moerka pelle blijft in de grauwe middenmoot en kan zich daar a.s. zondag wat steviger nestelen., wanneer zij thuis aantreedt tegen Ammerstol. Aan vang 14.30 uur. Dorpsstraat 200 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1866 In een vervolg op het artikel van de vorige keer waarin zij vertelde hoe ze in het programma "Lief en leed" van de KRO haar zegje mocht doen, vertelt ze over haar ervaringen. voor de camera In de mooie weken voor Pinksteren 1985, nam zij op een dag de rinkelen de telefoon op en kreeg zodoende contact met de KRO. Men wilde met Corrie komen praten n.a.v. de door haar gezonden brief. En zo kwamen Marga Kerklaan en haar collega Niki op een hete dag in juni op bezoek in haar geliefde onderkomen 'De Zweetdruppel' aan de Kouwe hoek in Zevenhuizen. Onder het genot van een kopje koffie ontspon zich een 'geurig' gesprek, waarbij Corrie af en toe een vaag gevoel had 'ik ben toch maar een doodgewoon mens?'....Corrie moest voor de camera,/, maar was ontzettend ze nuwachtig, toen dat een halve week later echt gebeurde: een complete camera-ploeg en beide dames. We dronken koffie buiten, in de milde zonneschijn. Ook mijn echtge noot; het was de eerste dag van zijn vakantie. We praatten over de wel dadige warmte om ons heen, waar iedereen al zo lang op had lopen wachten, de voorbij zwemmende waterkippen, de op de kop in het water duikende eenden- ook een manier om aan de kost te komen... de koetjes en kalfjes van mijn weder helft... over het bezit van ons ruim vrijstaande onderkomen... en gelei delijk boog het gesprek zoals de eerste keer over naar het doel, het onderwerp waarvoor zij kwamen.. Toen ik naar binnen liep met het blad lege kopjes voor eentweede bakkie' had ik het even niet meer, want... daarna ging het gebeuren: de opna men. "Ons ken je wel", zei Marga, vriendelijk wijzend op haar mede werkster en zichzelf. Naar de man nen van de camera kijk je gewoon niet. Zij doen hun werk." Ja, ja..Maar het viel alles mee. De lampen waren heet, doch dat duurde niet eeuwig. Na mijn verhalen betreffende de zeer drukke jaren die ik in mijn jong, gezel lig rumoerige gezin had beleefd en gesprekken over het leven van mijn moeder, kwam ik tot de conclusie dat ik ontzettend mijn hart had zitten luchten. Lange tijd waren we zo bezig geweest. Eenmaal met m'n gedachten terug in de voorbije jaren, kon ik mij vele gebeurtenissen helder voor de geest halen. Uit de opborre lingen zouden de voor het te maken programma- meest belangrijke bele venissen worden aaneengevoegd en het mindere zal wel verdwijnen tussen andere afvalknipsel. Hoewel ik dat voor mezelf gok, omdat ik met die gang van zaken niet op de hoogte ben. De KRO nam afscheid en ver der was het afwachten: ze zouden van zich laten horen." Op de fiets, in het wijde polderland schap, even tot rust komend was daar weer in fragmenten de film van haar leven. wordt vervolgd. Op 1 maart verschijnt een Dorpskrant-special met het thema "Werk aan de woning". Adverteerders en zakenlie den opgelet: Heeft u een be drijf dat zich met bouw, ver bouw, isolatie, verwarming, wandbekleding, woningin richting, keukens, badka mers, enz. enz. bezighoudt? Of een winkel of bedrijf in doe-het-zelf-artikelen? Maak van de gelegenheid gebruik om te adveren in de WOON-SPECIAL! Advertenties dienen uiterlijk maan dag 27 februari om 12.00 uur op ons kantoor te zijn ingeleverd. (Dorps straat 62a, Zevenhuizen). Onze aantrekkelijke advertentie-ta rieven verneemt u telefonisch: en natuurlijk ontvangt u bij ons bij aflevering van uw trouwkaarten het GRATIS FELICITATIE-PAKKET!!! dorpsstraat 62a - 2761 ag zevenhuizen - tel. 01802-2289

Dorpskrant | 1989 | | pagina 6