kleintjes "KARAKOCAN" Enquete bedrijfsleven Waddinxveen Kerkdiensten .e<>" KOET Agrarisch Loonbedrijf Het meest vertrouwde adres voor al Uw tuinbouw-werkzaamheden: radiis bossen sla snijden tomaten plukken draaien bloemen sniiden Tel. 070-89 18 58 070-80 23 69 OPTIMAALOPTICIEN Wie voor contactlenzen kiest doet er goed aan zich door een echte specialist te iaten voorlichten. Want ogen zijn een heel kostbaar bezit. Groensvoorde 74 WADDINXVEEN 01828-12887 Zowel voor dames al heren hebben wij schoenen met een uitgekiend voetbed. GOED VOOR VOETEN EN RUG! Ook voor schoenen waarin STEUNZOLEN gedragen moeten worden, kunt u bij ons terecht. De gemeente Waddinxveen heeft deze week de resultaten bekendge maakt van een in 1988 onder het bedrijfsleven in Waddinxveen ge houden schriftelijke enquete. De resultaten van de enquete wil de gemeente gebruiken voor de evalua tie en mogelijke bijstelling van ver schillende onderdelen van gemeen telijk beleid. Zo kan de Nota "Wer ken in Waddinxveen" uit oktober 1984 met behulp van deze enquête resultaten worden bijgesteld en ge actualiseerd. Daarnaast kunnen de uitkomsten van de enquete aanlei ding vormen voor het ontwikkelen van nieuwe initiatieven op bepaalde beleidsterreinen. De schriftelijke enquete is in de eer ste helft van april 1988, vergezeld van een begeleidende brief met een ver zoek om medewerking, aan alle Waddinxveense bedrijven met vijf of meet werknemers verstuurd. Uitein delijke is aan 209 bedrijven een en quêteformulier toegezonden; 139 bedrijven hebben op het verzoek van de gemeente positief gereageerd door het enquêteformulier in te vul len en ingevuld terug te zenden, uit de enquete blijkt bovendien dat deze 139 bedrijven gezamenlijk verant woordelijk zijn voor 49 van alle werkgelegenheid in Waddinxveen. Met de enquete zijn gegevens verza meld over de huisvestingssituatie en de verhuis-geneigdheid van bedrij ven, de huisvesting van het perso neel, de werkgelegenheids-ontwik keling en het bestaan van moeilijk vervulbare vacatures in bedrijven en over de onder het bedrijfsleven heer sende opvattingen over kinderop vang. vestiging Uit de vragen over de huidige vesti gingsplaats van bedrijven is gebleken dat ruim de helft van alle geënquê teerde bedrijven gevestigd is op zgn. bedrijfsterreinen. Ca. 20% van die bedrijven is gevestigd in een woo nomgeving. Het overgrote deel van de geënquêteerde bedrijven geeft op eigenaar te zijn van de bedrijfsgebou wen waarin men thans is gevestigd. Het is in dit verband dan ook niet zo verwonderlijk dat een groot aantal bedrijven dat aangegeven heeft con crete plannen te hebben voor verhui zing, verbouwing en/of uitbreiding van het bedrijf, niet kiest voor verhui zing van het bedrijf, maar kiest voor investeren in uitbreiding van de be drijfspanden op de huidige lokatie (al dan niet inclusief verbouwing). Ver der blijkt uit de cijfers dat 12 bedrij ven concrete plannen hebben voor verplaatsing van het bedrijf. Op ter mijn geven de cijfers een zelfde beeld. Ondernemers die verplaat sing van hun bedrijf overwegen, oriënteren zich in eerste instantie sterk op Waddinxveen. Uit vragen over de woningbehoefte voor het eigen personeel blijkt dat 28 respondenten in de nabije toekomst verwachten behoefte te hebben aan woningen voor het personeel (ca. 100 woningen). De gegevens over het aantal werkza me personen in de geënquêteerde bedrijven onderstrepen nog eens het belang van de industriële bedrijvig heid voor de werkgelegenheid in Waddinxveen. het percentage vrou wen, werkzaam in Waddinxveen, is 22% van het totaal aantal werkzame personen. In de geënquêteerde be drijven is dit percentage iets lager, nl. ca. 18%. Verder blijkt dat slechts 18% van deze vrouwen gerekend kan worden tot het midden- en hoger kader. Opmerkelijk is bovendien dat in de detailhandel slechts enkele vrouwen tot dit midden- en hoger kader kunnen worden gerekend, terwijl het percentage vrouwelijke arbeidskrachten werkzaam in de detailhandel, veel groter is dan het percentage vrouwen, werkzaam in andere bedrijfstakken. vacatures Voor de vervulling van vacatures, maken de geënquêteerde bedrijven vooral veel gebruik van advertenties en persoonlijke contacten. Het Ar beidsbureau neemt daarbij maar een vrij bescheiden plaats in. Zowel nu als in de toekomst verwacht ca. 30% van de geënquêteerde bedrijven, problemen bij de vervulling van vaca tures. Er bestaat vooral een groeiend gebrek aan vakbekwaam personeel, waarbij in het algemeen de voorkeur uitgaat naar minimaal op L.B.O.-ni veau beroepsgericht opgeleide twin tigers, met enige jaren ervaring. Meer specifiek verwachten in de toekomst, met name transporton dernemingen en hout- en meubelbe drijven, de nodige problemen bij de vacaturevervulling. Als reden voor het ontstaan van deze problematiek, wordt door bijna de helft van de be treffende bedrijven, gewezen op uit breiding van het bedrijf. kinderopvang Over kinderopvang zijn de menin gen van de geënquêteerde bedrijven zeer uiteenlopend. Enerzijds is een ruime meerderheid van mening dat kinderopvang een verantwoordelijk heid van de ouders is. Echter, voor een waardevolle medewerker(ster) is 54% van de bedrijven geneigd om enige vorm van ondersteuning te bieden. Overigens heeft driekwart van de in totaal 120 bedrijven (19 bedrijven hebben de vragen over kinderopvang niet van toepassing verklaard) nog nooit te maken gehad met het vraagstuk van de kinderop vang. In het algemeen klinkt verder in de antwoorden van de bedrijven een voorkeur door voor het opzetten van een kinderdagverblijf. Nog niet uitgekristalliseerd is of het dan een gesubsidieerd of een niet gesub sidieerd kinderdagverblijf moet wor den. Wanneer de verschillende alter natieve vormen van kinderopvang naast elkaar worden geplaatst, dan blijken bedrijven een lichte voorkeur te hebben voor het Gastouder project. SLIPPENDE KOPPELING? wij repareren hem voor een vast afgesproken prijs! GARAGE C. vd KNIJFF Bredeweg 31 - Moerkapelle TEL. 01793-1728 Volle Evangelie Gem. "In 't Goudse" Iedere zondag dienst 15.00 uur, Leliestraat 72 te MOORDRECHT. Te koop: Zundapp KS 80 Super; vr. pr. f 1900,-. Regenbooglaan 77, Rijswijk. Tel. 070-934531 Te koop: PUCH MAXI S i.z.g.st. TEL. 01802-2761 Mitac PC 640 K ram, met monitor en printer met 20 MB-Hard disc, f2500,- TEL. 070-934531 ONDERHOUDSBEDRIJF Haverakker 10 2743 EJ WADDINXVEEN TEL. 01828-11465 Voor al uw sierpleister en -tegelwerkzaamheden - Verbouwingen - Kunststof- en hardhouten kozijnen tegen concurrerende prijzen! Te koop gevraagd: Tafelbiljart met keifs en ballen. TEL. 01802-2443 (na 18.00 uur) Waddinxveen - 19 februari Geref. Kerk (vrijg.): 8.30 en 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. Koningstraat 212, 25 15 JX Den Haag Een garantie voor nauwkeurige en correcte oogmeting. Een advies van Grit is daarom altijd vertrouwd. U krijgt de lens die het meest voor u geschikt is. Hard (zuurstofdoorlatend), zacht, dubbelfocus, torisch«.scleraal, gekleurd, weggooi lenzen, noem maar op. Permanent of alleen voor werk, sportbeoefening of andere hobbies. We nemen voor dat advies alle tijd. En doen dat met een groot gevoel voor persoonlijke service. Gediplomeerd Optometrist O.V., Contactlensspecialist A.N V C. - Audicien FI D A Gouda Winkelcentrum Nieuwe Markt Agnietenstraat 6. Tel 01820-16033 Winkelcentrum Bloemendaal Al. Tel 01820-32208 Contactlensinstituut Korte Tiendeweg 12. Tel 01820-13477 Waddinxveen. Passage 220. Tel 01828-14303 Nieuwerkerk a/d Ussel, Winkelcentrum Dorrestein 21. Tel. 01803-14976 Ook in Zwijndrecht (2x) en Urnuiden. Grit Optiek is zo'n specialist Lid van de Algemene Neder landse Vereniging van Contactlensspecialisten (ANVQ, de British Contactlens Association en de American Optometric Association. Een waarborg voor opleiding en vakmanschap. Lid ook van de Optometristen Vereniging.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 8