SECUROOM WOON- SPECIAL 1 INBRAAK!! DIEFSTAL!! TE KOOP: VEERMAN MAKELAARDIJ de architect IN DEZE de sfeer van massief geloogd grenen meubelen ARCHITECTUUR INTERIEURARCHITECTUUR PROJECTADVISERING p <r M y f Bescherm u tegen deze toenemende criminaliteit met: Batavierlaan 55 - Nieuwerkerk a/d IJssel Wollefoppenweg 3 - Zevenhuizen o.a.: - de makelaar - de architect - de installateur - de schoorsteen veger - de meubel verkoper - de woning inrichter - de 'verwarmer7 - de verhuizer - de schilder - de keuken specialist - de stoffeerder - enz. enz. DORPSSTRAAT 33 - 2761 AB ZEVENHUIZEN - TEL. 01802-3302 s. i\ 's 't GREHEK-MEimHUIS A f Gespecialiseerd in massief geloogd h. T grenen meubelen A Vls| lf TN! jl> Kompleet assortiment T ij® J Crone Jj» Dorpsstraat 142 - 2761 AH Zevenhuizen - tel. 01802-1594 jJ» dig blank - het hout in zijn oervorm - bij 't Grenen Meubelhuis" aangele verd. In de werkplaats, achter de toonkamer, worden de meubels door Crone zelf geloogd. Des te meer loog- behandelingen plaatsvinden, des te donkerder wordt het meubel en zo doende kan de klant zelf de tint van het grenen meubel bepalen. De 150m_ toonkamer geeft de zich oriën terende klant een uitermate goed beeld van de collectie van 't Grenen meubelhuis. Behalve salon- en eetkamertafels, buffet- en boekenkasten, bedden met lattenbodems, buro's en bijzettafels, levert men ook bankstellen. Voor de bekleding van deze bankstellen heeft de familie Crone de keuze uit ruim 40 dessins in klassiek, romantisch en modern. Ter completering en aankle ding van een sfeervolle inrichting biedt 't Grenen Meubelhuis lampen, klokken, spiegels, plantenzuilen en passende decoratie-artikelen. De goede relatie met vele ambachtelijke meubelmakerijen heeft voor de "maat gebonden" meubelzoeker een groot voordeel, want bijt Grenen Meubel huis, zijn tafels en bedden in elke lengte en breedte te verkrijgen. De afgelopen jaren werd 't Grenen Meubelhuis door menigeen ontdekt. De heer Crone bezorgt en plaatst zijn massief geloogd grenen meubelen thuis. Zijn meubelen staan zelfs in Brabant en Noord-Holland. Naast de adviezen betreffende de in richting van de woning, geeft het echtpaar Crone ook alle adviezen over het onderhoud van de grenen meube len. De complete lijn aan onder houdsmiddelen is er dan ook verkrijg baar. Voor ieder die 't Grenen Meubelhuis wil bezoeken, van maandag tot vrij dag, is toonzaal geopend van 9.00 tot 18.00 uur. Op zaterdag kan men van 9.00 tot 17.00 uur terecht. Na telefo nische afspraak is men ook gaarne bereid klanten te ontvangen op afwij kende tijden. SECUROOM de laatste ontwikkeling op het gebied van elektronische beveiliging (draadloos) SECUROOM reageert op de eerste geluiden van braak Of het nu glasbreuk of het openbreken van een slot is. Ja, zelfs een schroevedraaier tussen de deur wordt gehoord.... x SECUROOM is zeer geschikt voor de beveiliging van woonhuizen en bedrijfsruimten, (zonder montage!) SECUROOM is het Zwitserse (en dus vertrouwde) ant woord op goed en goedkoop beveiligen. INLICHTINGEN: Handelsonderneming BEMI B V. Leliestraat 44, 2761 HE Zevenhuizen, TELEFOON 01802-1510. Hoek-appartement op eerste verdieping van flat. Ind.: hal met open trap, toilet, keuken, woonkamer (4.80x5 m), balkon. Verd.: hal, 3 slaapkamers, luxe badk. met ligb. Vraagprijs: f 67.500,- k.k. Landelijk gelegen woonhuis, helft van 2-onder-1-kap, bj. 1936. Ind.: hal, bergruimte, woonk. met open haard, open keuken. Eerste verd.: overloop, badk. met ligbad, 2 slaapkamers. Tweede verd.: vliering. Voorzien van CV/gas. Op 400 m2 grond met dubbele garage, stal, kippenhok. Vraagprijs: f 255.000,- k.k. Wat is en wat doet nu eigenlijk een architect? Zevenhuizen, Door de grote aandacht in de media voor prestigieuze bouwprojecten, krijgt een architect het imago "bouwmeester van vroeger terug: een alleenheerser op het gebied van vormgevinq- duur en eigenzinnig. Dat dit niet terecht is, bewijzen de kleinere architectenburo's met hun presentaties. Hun individuele opdrachten worden vertaald naar nieu we vormen in woonbebouwing, de diversiteit in het opzetten van nieuwe woonwijken en vormgeven aan eigen identiteiten van bedrij ven en gebruikers., In het verleden was het ideaal om onderarchitectuurte laten bouwen. Voor de meeste mensen een ongekende weelde, men zocht nood- gedwongen al gauw in bestaande bouw en nam dan maar voor lief dat eventuele wensen moesten worden aangepast aan de gegeven indeling en maatvoering. Tegenwoordig wil men weer een eigen gezicht, niet gebonden zijn aan confectie maar maatwerk naar eigen ideeën. De naam architect heeft een andere dimensie gekregen: hij is een verlengstuk geworden van de opdrachtgever. Hij treedt op als inter mediair tussen gebruiker, opdrachtgever en bouwer en zal alle wen sen vertalen naar een technisch realiseerbaar en esthetisch verant woord plan. Hierdoor komen vormgeving en esthetica niet meer op de eerste plaats, al blijven zij het primaire uitgangspunt van de ontwerper, maar worden plannen van binnenuit benaderd, de organisatie, de routing, bestaande in te passen. Gegevens als meubels, apparatuur en ge bruiksvoorwerpen leiden tot een doordacht ontwerp. Hierin blijft de opdrachtgever de belangrijkste rol spelen. Zijn eisen en belangen worden vertaald door iemand die doorzijn kennis de juiste materialen kan vinden en toepassen. Belangrijk blijft natuurlijk altijd het budget. Ook kosten dienden vooraf 5ePF9'iC'«te worc!©n. Wanneer alle wensen duidelijk zijn, zal ook een duidelijk "kostenplaatje" bekend zijn. Door het directe contact tussen de kleinere architectenburo's en hun opdrachtgevers kan een bewa king van het budget ook goed plaatsvinden. Laten we eens op een rijtje zetten wat een architect tijdens het verloop van een opdracht allemaal doet: - het oriënterende gesprek, aftasten van wat een opdrachtgever wil en of de gekozen architect wel de juiste is. - opstellen van programma van wensen van waaruit het plan zich ontwikkelt- - nagaan van eisen bij gemeente en andere overheidsinstanties. - vervaardigen van schetsontwerpen met globale kostenramingen - haalbaarheidsonderzoek en advies. - vervaardigen van een definitief plan met kostenbudget. dure^nen C'e 9emeen*e en vo'9en van alle gemeentelijke proce- - vervaardigen bestek en tekeningen t.b.v. de uitvoering. - adviseren bij keuze bouwers, aannemer, installateurs enz. - het verzorgen van het aanvragen van offertes om tot een definitieve aanneemsom te komen. - verlenen van opdrachten aan bouwers -controle tijdens de bouw, contact tussen opdrachtgever en bouwers D0Q0l@IQ@n. - budgetbewaking. - het verzorgen van de oplevering en nacontrole. - het vervaardigen van de eindafrekening. Alle werkzaamheden van een architect zijn gebonden aan normen en regels, ook de kosten, het honorarium, liggen vast en zijn vooraf te bepalen, waarbij ook partiële opdrachten mogelijk zijn. F.v.d.Wiel. Zevenhuizen, Wie aan "grenen meu belen" denkt moet toch eens bij het Zevenhuizense "Grenen Meubel huis" binnenstappen. Dat bevindt zich schuin tegenover het gemeente huis in de Dorpsstraat. Deze speciaalzaak in massief geloogd grenen meubelen werd in 1985 gebo ren. Antieke meubelen waren niet altijd naar eigentijdse maat te leveren en dus besloten Jaap en Tea Crone een complete lijn ambachtelijke vervaar digde - replica - grenen meubelen samen te stellen. Er weden contacten gelegd met diver se ambachtelijke meubelmakerijen in Nederland. Vanaf die tijd worden wekelijks allerhande meubelen volle-

Dorpskrant | 1989 | | pagina 10