Een klassekeuken Is belangrijk. Daarom hebben wij Délux. Het plaatsen Is nét zo belangrijk. Daarvoor heten wij Huurman. sffl? Dék Kwaliteit y° wam METIS IS HETGEEN KUNST MEER een nieuwe keuken? voorlichting over open haarden en schoorsteen kanalen hom DORPSKRANT - WOONSPECIAL Ook aan de badkamer is gedacht BLEISWIJKSEWEG11 ZOETERMEER TEL.079-310700-310701 nadere brandveiligheids voorschriften voor een rookkanaal 3 Wij hebben een keuken voor u op maat. Komt u eens langs voor een gratis advies, gratis offerte! NIEUWE COLLECTIE VLOER- EN WANDTEGELS Dagelijks geopend tot 18.00 uur. Donderdag tot 21.00 uur. Zaterdag tot 17.00 uur. Noordeinde 76a - 2742 AC WADDINXVEEN - Tel. 01828-12596 m m I m m Délux «Kt Sanitair Open haarden Wand-en vloertegels Bouwmaterialen Badkamers Elektrische materialen en tuingereedschappen Ijzerwaren Gereedschappen Behang Verf Hout Energie zuinige kachels Verhuurafdeling enz. dealer: Black en Decker Makita AEG Rijobij Waddinxveen, Aan het Noordeinde in Waddinxveen bevindt zich een zaak die complete keukens verkoopt. Fraaie Délux keukens, waarvan Dekker uit Zevenhuizen de importeur is.Wie een dergelijke fraaie, degelijke en goed geconstrueerde Dekker keuken wil, kan naar dit bedrijf. Stel je voor je moet een keus maken, dat valt niet mee! Maar wie naar dit Waddinxveense bedrijf gaat, mag zich verzekerd weten van een goed advies en een uitstekende service. En...de keuken wordt maar liefst gratis thuisbezorgd en "geïnstalleerd"!. Die firma heet Huurman keukens b.v. Hier kan men ook de bijpassende wand- tegels uitkiezen, of een keus maken uit vloertegels. Men heeft een grote collec tie in huis. Ook deze tegels worden gratis thuisbezorgd!. Een bezoek aan deze "keukenzaak" is de moeite waard. tuin Huurman heeft echter nog meer in huis: alles voorde tuinaanleg. Afscheidingen van hout: wat men zelf impregneert, tegels stenen enz. enz. Ook hier is weer deskundig advies ter plekke. Het hout wordt ook gratis op maat gezaagd en alles gratis thuisbezorgd. De moeite waard om er eens een kijkje te gaan nemen. Moerkapelle, Binnenkort wordt er in Moerkapelle een voorlichtingsavond gegeven over open haarden en schoorsteenkanalen. Om alvast te noteren: op 6 april in dorpshuis "Op Moer". Door de opkomst van de centrale verwarming is in de laatste twee de cennia in veel woningen geen schoorsteen meer geplaatst. Maar de laatste jaren is het stoken van een open haard weer een populaire bezigheid geworden. Tevens neemt de belangstelling voor kachels met vaste brandstoffen, zoals houtka chels, sterk toe. Deze ontwikkeling heeft ertoe geleid, dat diverse fabri kanten met prefab schoorsteenkana len op de markt kwamen. Helaas liet de brandveiligheid van deze kanalen vaak te wensen over. Door deze ontwikkeling is het aantal schoorsteenbranden de laatste 10 jaar tjet ruim 1100% toegenomen. Dit is niet alleen het gevolg van ondeugde lijke materialen en constructies van open haarden en schoorsteenkanalen, maar ook van onjuist stookgedrag en het niet regelmatig vegen van het kanaal. Ook de gemeente Moerkapelle is ge confronteerd met deze stijging van het aantal schoorsteenbranden, van welke sommige zeer ernstige vormen kunnen aannemen. Om deze reden organiseert de gemeente Moerkapelle in samenwerking met de brandweer een voorlichtingsavond op 6 april a.s. over het veilig aanleggen en gebrui ken van open haarden en schoorsteen- kanalen. Het programma van deze voorlichtingsavond, welke gehouden wordt in dorpshuis "Op Moer", zal bestaan uit voordrachten over aanleg en gebruik van open haarden en schoorsteenkanalen, een dia-serie over oorzaken en gevolgen van schoorsteenbranden en een demon stratie van de brandweer met betrek king tot het vegen van schoorstenen. Tevens zijn er diverse opstellingen van schoorsteenkanalen te bezichti gen en is voorlichtingsmateriaal ver krijgbaar. Indien men een (open) haard of (hout) kachel bezit of van plan is er één aan te schaffen, of anderszins geïnteresseerd bent in deze zaken, is men op 6 april om 19.30 uur hartelijk welkom in het dorpshuis.3 Zoetermeer, Een badkamer, aangepast aan ieders wensen is leverbaar bij de zaken die zich bezighouden met interieurbouw. Materialen levert voor verbouwingen. Zo'n bedrijf is de Bouwhof in Zoetermeer. Mak kelijk bereikbaar met een grote sortering op het gebied van badkameronderdelen. De laatste jaren is er in Nederland een ware badkamercultuur ontstaan. De doucheruim te met de wastafel en de eenvoudige bad kuip heeft afgedaan, "inbouwbadkamers" doen hun intreden. De bouwwereld speelt in op deze groeiende belangstelling. Stan daard worden nieuwbouwhuizen voorzien van een ruime badkamer, waar minimaal plaats is voor een ligbad, een dubbele wastafel en een aparte doucheruimte. Men kan zelfs kunststoffen badkamers ver krijgen. Deze kunnen aan ieders wensen worden aangepast. Badkamers op maat dus. Een voorbeeld hiervan is badkamerfa- van uitmondingen van rookkanalen moeten van onbrandbaar materiaal brikant Alape die kunststoffen als Vólkern en Corian gebruikt. Vólkern bestaat uit thermohardende kunststof met cellulose vezels. Het resultaat is een sterk, slag-en stootvast materiaal, ideaal voor badkamer meubels. Makkelijk in onderhoud en brand veilig. Het wordt gebruikt in combinatie met Corian, een synthetische steen die samen gesteld is uit minerale kunststoffen. Het is sterk, krasbestendig en gemakkelijk in onderhoud. Met een speciale lijm kunnen de diverse onderdelen van de meubels en het sanitair vrijwel naadloos worden verlijmd. De kunststoffen zijn in diverse kleuren ver krijgbaar... Ook wanden kunnen met boven vermelde kunststoffen worden bekleed. De kunststofplaten of schroten worden op de muren geschroefd. Vuil en vlekken zijn makkelijk verwijderbaar. Nagellak en haar lak kan weggepoetst worden met spiritus of aceton. Ook zwaardere desinfecterende schoonmaakstoffen mogen worden ge bruikt. Als de kunststoffen Corian en Vól kern aan de verwachtingen en de wensen van de consument voldoen, dan betekenen zij een doorbraak in badkamerinterieurs.... Uit het reglement van de Brandweer citeren we artikel 216, over brandvei ligheid. 1. In de wanden van de rookkanalen mag geen hout of ander brandbaar materiaal aanwezig zijn. 2. Brandbaar materiaal mag niet zodanig zijn aangebracht, dat het door de hitte van het stooktoestel tot ontbranding komt. 3. Houten balken nabij rookkanalen moeten zodanig zijn aangebracht, of geraveeld dat er tussen het hout en de buitenkant van de wand van het rookkanaal een ruimte van ten minste 50 mm aanwe zig is. 4. Loze kanaalgedeelten van rookka nalen moeten ter plaatse van elke balklaag of vloer gedicht zijn. 5. Het stookgat van een rookkanaal moet in een ruimte, waarvan het plafond of bovengelegen vloer uit brandbaar materiaal bestaat, ten minste 0,50 m onder dat plafond of die vloer zijn gelegen. 6. Kappen en andere afdekkingen zijn. 7. De vloer ter plaatse van een stook gat, dat zich op minder dan 1 m boven die vloer bevindt, moet, aan sluitend tegen de wand ter breedte van ten minste 0,60 m. en reikende tot ten minste 0.60 m vóór het stookgat, uit onbrandbaar materiaal bestaan. 8. Binnen een afstand van 0,30 m. vanaf een stookgat mag slechts onbrandbaar materiaal zijn toege past. 9. Rookkanalen van open haarden moeten van een vonkenvanger zijn voorzien. 10.Nadere eisen kunnen worden gesteld aan de constructie van open haarden in verband met de brandvei ligheid. HUURMAN B.V. SM it® a KEUKENS

Dorpskrant | 1989 | | pagina 13