De Zilverberk" Uw trouwdag begint bij uw trouwkaart M_J 73 C/3 |g|p mm ook voor pasen! EN U BETAALT GEEN CENT TEVEEL! quilten is weer terug! drukkerij elgersma versprille: een zaak waardoor je interieur opnieuw gaat leven interieur-architect Nog nooit vond u in één winkel zo'n verscheidenheid! Tuincentrum - Boetiek Gezellig hè, dat uitzoeken van zoveel dingenEen huwelijkskaart bijvoorbeeld. Da s best moeilijk. Want Mercard heeft zo n grandioze kollektie, dat u ze allemaal wel zult willen kiezen Bekijkt u ze bij uw drukker. Vraagt u naar Mercard! Van harte gelukgewenstóók met Mercard! ÖOI^SKRAN«liiilliaBÖAL Bijv. De grootste kollektie tuinmeubelen in de regio. 1500 verschillende stoffen, speciale kollektie kinderstoffen Huishoudelijke- en kado-artikelen en speelgoed. b.v.: stoffen paastafellakens en servetten kaarsen paasbloembakjes en zeer veel vierserselen 6 dagen per week open! Noordelijke Dwarsweg 80 - Telefoon 01 802-1463 Zevenhuizen Z.H. Zevenhuizen, Wie de stoffenafde- ling van boetiek de Zilverberk in Zevenhuizen binnenstapt, ziet di rect de opvallende collectie fraaie stoffen die op elkaar afgestemd is. Streepjes, ruitjes, bloemetjes: des sins en kleuren in elkaar overlo pend, of net een tikkeltje anders. Deze sprekende stoffen worden voornamelijk gebruikt voor een vorm van huisvlijt, die als een rage ineens bijzonder populair is gewor den. Duizenden vrouwen in Neder land zijn in hun vrije tijd bezig met .quilten. Prachtige gebruiksvoorwerpen met mozaïeken van stof... Van lappen dekens, spreien, tassen, kussens tot pannelappen, theemutsen, schortjes enz. enz. Officieel staat de naam quilt voor lappendeken maken. Thans wordt de totale techniek zo genoemd. De dames ook wel heren) die zich met dorpsstraat 62a - zevenhuizen telefoon 01802-2289 verdrijf: immers, er waren slaven genoeg om het vuile werk te doen. Het was heel gebruikelijk dat meis jes voor hun uitzet twaalf quilts maakten. De dertiende, bestemd voor het bruidsbed, was een ge meenschappelijke aangelegen heid. Familie, buren, kennissen, iedereen hielp mee. Als versiering voor de voorloper van het dekbed, gold geen vast patroon, alles was mogelijk, een uitzondering op deze kleurrijke uitbundigheid vormen de Amish-quilts. De Amish, een gods dienstige gemeenschap, afkomstig uit Zuid-Duitsland, was neergestre ken in Ohio en Pennsylvania. Hun quilts getuigen van de strenge le vensopvatting die zij er op nahiel den (houden). Ze ontleenden hun motieven aan de landbouw en de Bijbel. Boetiek De Zilverberk in Zevenhui zen merkt dat er weer volop belang stelling is voor het maken van quilts. Men heeft hier dan ook geweldig goed op ingespeeld, door een ruime sortering van deze prachtige stoffen in huis te hebben. Het is dan ook niet alleen behaaglijk slapen onder een dergelijk dik de kenmaar ook een aanwinst voor de slaapkamer. Zo ook de fraaie kus sens die in menige woonkamer juist de finishing toucn geven. deze vorm van handvaardigheid bezighouden, genieten van het creëren... endeproduktenvandeze bezigheid zijn schitterend, hetgeen het bijzonder animeert en aanste kelijk werkt bij anderen... De quilt, of lappendeken, vindt zijn oorsprong in Europa. Reeds in de vijftiende eeuw komen ze in Sicilië en Angeland voor, maar echt popu lair worden de bontgekleurde de kens pas in Amerika. Dat is voorna melijk te danken aan de pioniers die op hun trektochten naar het "Wilde Westen" zich trachtten te bescher men tegen de kou, door allerlei lap pen aan elkaar te naaien en deze op te vullen met stro, bladeren of ka toen. De quilt is dus echt uit nood zaak ontstaan. In de achttiende eeuw was het ma ken van een quilt niet voor iedereen meer dan een levensbehoefte. Het groeide uit tot een uiterst luze tijd- Q m Zevenhuizen, Een kamer, gang of keuken opknappen gaat gepaard met verf en/of be- hangwerkzaamheden. Vooral in het voorjaar krijgen velen de kriebels om wat aan het inte rieur te gaan doen. Een bezoek aan de winkel van Versprille geeft je een goede start, immers de basis van alle werk is het kiezen van kleur en combinaties. En dan blijkt de familie Versprille en met name mevrouw Versprille, ontzet tend goed advies te kunnen geven. Een enorm gevoel voor sfeer, kleur en combinatie te hebben. Je advies geeft, zonder haar eigen mening te verkondi gen, maar aan de andere kant je dat duwtje in de rug geeft dat je net nodig hebt om een origi nele keus te maken. Na een verbouwing^ eigenlijk tijdens de verbouwing al, moet je je een beeld gaan vormen van hetgeen er uiteindelijk tevoorschijn komt. Even ogen dicht en je indenken hoe het eruit zal gaan zien is nog steeds moeilijk. Misschien dat daar- zo weinig mensen echt urven. Wie voor het eerst begint met het inrichten van een woning, kan helemaal met een schone lei beginnen. Al het meubilair afstemmen op elkaar. Echter wie een kamer her- in gaat rich ten, stuit daarbij op een nog niet versleten eethoek of bank stel en moet dat een plaats in de kleurencombinatie en meubel keuze geven. Wie in gaat richten of z'n kamer - wil veranderen is bij mevrouw Versprille aan het goede adres, als men vragen heeft. Maar het eerste begin is het kiezen van de kleuren. Vandaaruit wordt behang gekozen plus gordij nen en vloerbedekking. Ontzet tend leuk en bijzonder geva rieerd is de behangcollectie die men in huis heeft. Originele vondsten zijn uit voerbaar. In de diverse be- hangboeken kan men een keu ze maken uit effen behang al dan niet gecombineerd met een bloemetjes, of streepjesbe- hang. Met randjes gecombi neerd, is hetgeen dan, met enig creatief gevoel, tevoorschijn komt een totale metamorfose. Behangranden zijn helemaal terug. Nu niet meer zo smal als vroeger, maar ongeveer 10 cm. breed. Hiermee kun je decora tieve banen op het behang maken, lambrizeringen aan brengen en afscheidingen maken. B.v. de onderzijde van de kamer een streepje, dan de afscheiding van de rand en vervolgens de bovenwand een bloemetje. Met een beetje durf en fantasie is het succes over weldigend. En wat te denken van bijpassende gordijnen? Een compleet beeld heb je als je de behangboeken bekijkt. De gordijnen kunnen nog pas klaar gemaakt worden ook. Verder mengen senior of junior Versprille geheel volgens wens en aan het behang en de gor- dijnkleur aangepast, verf of matex. Desgewenst komt men bij u thuis behangen en schil deren, maar men mag het na tuurlijk ook zelf doen. En wie het gaat doen met advies van de familie Versprille, komt nooit bedrogen uit. Integen deel, men ondervindt veel waardering voor hetgeen met fantasie en een beetje durf en eens iets anders dan anders combinatie tot stand is ge brachtEn dat kan schrijfster dezes van harte beamen. om j Een architect heb je nodig om een woning te laten ontwerpen en te bouwen.... Van de diensten van een interieurarchitect, ook wel 'binnenhuis-architect' genoemd, kun je gebruik maken... Wie een interieur totaal wil veranderen, kan zelf aan de slag gaan, maar ook een binnenhuisarchitect inschakelen. Dat kost natuurlijk wel iets, maar als het allemaal klikt en nieuwe ideeën zich presenteren, zal het bepaald geen verliespost zijn. Allemaal hebben we het weieens gehad: dat gevoel van onbehagen om je eigen interieur. Alles was standaard. Kleuren veranderen, dus ook wensen veranderen. Het sluipt geleidelijk aan binnen. Er wordt samen over gesproken, naar het interieur van anderen gekeken, doch er gaat wel een jaar overheen voordat het onbehagen wordt omgezet in de beslissingvooruit dan maar. We halen de zaak overhoop, maar dan ook meteen goed. Hoe goed? Zelf dingen bedenken, een doe-het zelf programma? Naar de woninginrichter voor adviezen en aankoop, of terug naar nul en een binnenhuisarchitect vragen die ruimte volkomen nieuw in te richten. Dat laatste kost extra geld, want zo iemand komt niet voor niks over de drempel. Niettemin heeft hij in zijn bagage een reeks afdoende voordelen: een paar creatieve ogen, een paar oren die goed kunnen luisteren, een tekentafel en ideeën, materialenkennis enz. Hij kan wensen vertalen, brengt dingen binnen die over tien jaar nog goed zijn en daarin zit uiteindelijk de winst Het inschakelen van een binnenhuisarchitect blijft een ingrijpend besluit: het begin is een verkennend gesprek... Maar wat gebeurt er daarna? Zal het klikken? Wanneer zijn stijl je aanspreekt zal je hem vertrouwen moeten schenken. De interieurarchitect heeft in feite alleen volledige vrijheid van handelen als hij een interieur ontwerpt met de bedoeling het persoonlijk te betrekken. De kracht van de interieur-architecten die hun vak verstaan, schuilt primair in een goed samenspel met opdrachtgevers. Het gaat er na tuurlijk niet om de mensen iets op te leggen bij hun inrichting of indeling van een ruimte, maar veeleer ze daarbij te adviseren, zodat hun wensen zo goed en vooral zo doeltreffend mogelijk worden vervuld. De taak van een interieurarchitect is dus bovenal een dienstbare Hij houdt rekening met de inzichten, voorkeuren en persoonlijke smaak van de klant. Wat hij zélf mooi vindt is daarbij niet van belang. Waarmee maar gezegd wil zijn dat het stempel dat hij onmiskenbaar op zijn diverse scheppingen - voor anderen- drukt, niet per definitie betekent dat hij het voor zichzelf net zo zou doen!. Primair moet een interieur-architect in staat zijn de bedoeling van de opdrachtgever te doorgronden en nieuwe ideeën aan te dragen. Een goed interieur berust grotendeels op logica, zowel wat de functionele als esthetische kant betreft. Die twee aspecten zijn eigenlijk niet los te koppelen, willen ze elkaar uiteindelijk aanvullen en liefst nog versterken. De interieurarchitect zal dan ook een totaal plan vervaardigen met vorm en kleurplannen, perspectief-schetsen en alternatieven. Dan pas kan hij een opdrachtgever adviseren. Vorm en kleur hebben zo'n belangrijke invloed op de ruimtelijke beleving, dat je dat niet simpel af kunt doen ais een "ongrijpbare gevoelskwestie". Het interieur is tenslotte de tegenhanger van het exterieur en moet kwalitatief gelijkwaardig zijn. aldus de heer F.v.d.Wiel, architect te Zevenhuizen.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 14