BETER ZIEN EITENS autoservice Uitlaat defect? U wilt een trekhaak laten monteren? 01802-1021 M ■ui Wie is Bert van der Helm, de nieuwe trainer van ZTTC? Amazing stroopwafels in Moerkapelle Bingo "Ambitieus ZTTC wil ik graag helpen" Midnight Ramblers in concert vv Groeneweg Zevenhuizense tafeltennisclub met Bert van der Helm naar de top! DE HERENKAPPER BIJ U THUIS? U BELT....IK KOM!! GERARD ZWEERE Tel. 01802-1582 Wii hebben een grote partii uitlaten en trekhaken teaen een scherpe priis kunnen inkopen. Wij willen u laten mee profiteren en bieden ze daarom te vens voor een zeer scherpe prijs aan! Bel of kom eens langs voor de laagtste prijs (zolang de voorraad strekt) Lange Zijde 9a - Zevenhuizen REPARATIES EN ONDERHOUD ALLE MERKEN Een vraag die met veelbelovend beantwoord kan worden, als je zijn "staat van dienst" in de tafeltennissport bekijkt. 40 jaar geleden werd Bert van der Helm in Zoeterwoude geboren. Op 10-jarige leeftijd begon hij met tafel tennis bij "Pit 54" in Zoeterwoude, om vervolgens op 14-jarige leeftijd bij "Scylla" in Leiden te gaan spelen. Zijn tafeltenniskwaliteiten vielen daar meteen op en zo belandde hij in het le team. Op 15- jarige leeftijd speelde hij zelfs al in de ere-klasse, met dusdanig goed gevolg dat hij al op een winstpercentage van ruim 50% zat. Samen met de vermaarde Gerard Bakker (ex trainer van Bettine Vrie- sekoop, die nu zelf ook trainster is), viel hij op door zijn prestaties. In een jaar wonnen beiden alle wedstrijden met 6-4 en 7-3. De kalender wees 1965 aan, toen Bert voor het eerst Nederlands kampioen werd. Hij was dusdanig getalenteerd dat dit zich een aantal malen herhaalde. Hij had en heeft een goede smash (afmaak- slag), speelt snel, kwiek en koel. Hoe moeilijker het was, des te leuker hij het vond. Het waren fantastische jaren voor hem. Na drie keer Neder lands kampioen met Scylla te zijn geworden, zonder sponsor, kwam die sponsoring er wel bij Tempo Team in Amsterdam. Een periode van vijf jaar, waarin de MULO ver wisseld werd voor de Kweekschool. Behaalde en passant de acte "licha melijke opvoeding" en kreeg later een functie op een Amsterdamse school die de flexibele mogelijkhe den bood om Bert deel te laten nemen aan internationale wedstrij den. 15 jaar lang nam hij op interna tionaal niveau deel, werd 12 maal Ned.kampioen en eindigde op zeer acceptabele plaatsen bij vijf Wereld kampioenschappen. In 1970 verruil de hij Tempo Team voor Deltalloyd, om na drie jaarvoor één jaar bonds coach voor de jeugd van Tempo Team te worden. Echt helemaal professional is hij niet geweest. Altijd was er een tijdelijke of een halve baan op één of meerdere Amster damse scholen als vakleerkracht 'li chamelijke opvoeding'. De hele in ternationale periode noemt Van der Helm:" fantastisch". Alle deelne ming aan interlands werden door de bond bekostigd. Recentelijk was hij jeugdcoördinator bij de Ned.Tafeltennisbond en is nog steeds hoofdtrainer bij landskam pioen Tempo Team. ZTTC heeft uit de tafeltenniswereld al de nodige complimenten gekre gen dat de club professioneel wordt geleid. Menig tafeltennisser uit de regio heeft zich dan ook al gemeld in dorpshuis "Swanla". Het ZTTC VIP- toernooi, de prima accomoda- tie, het gezellige karakter van de vereniging en niet in de laatste plaats, nationale toDtrainers als Nico van Slobbe en Bert van der Helm, zijn daar debet aan. Behalve een grote inzet is er meer nodig om beleid te kunnen maken. Geld is zo'n doorslaggevende factor voor de ambitieuze plannen van ZTTC. Hoewel de vereniging finan cieel zeer gezond is, kan ZTTC het aantrekken van een trainer en zeker van het kaliber Bert van der Helm, nooit bekostigen. Door enerzijds goede relaties en anderzijds garant Wegens hun overweldigend succes bij hun optreden van vorig jaar en op veler verzoek, treden "The Amazing Stroopwafels" zaterdag 4 maart a.s. opnieuw op in sport-, party- en kegel centrum Op Moer in Moerkapelle. 'The Amazinq Stroopwafels bestaan uit: Wim Kerkhof:zang, piano, syn thesizer, schopt en speelt zijn rose- Sroene contrabas. Wim de Bruin: zang, ak gitaar, trekzak en harmoni ca en Arie v.d. Graaf: el. gitaar. Het rio, dat momenteel vaak te ho ren en te zien is op radio en t.v. met hun nummer "voor de storm", be staat al vele jaren en heeft inmiddels 9 LP's en CD's achter zijn naam staan, waarvan vele nummers als hit bekend zijn. B.v. Ome Kobus, Wij gaan naar Frankrijk, Oude Maas- weg, Radijs enz. Een pure live act zijn" The Amazing Stroopwafels", zo zijn zij nog regelmatig te zien op straat met hun optredens in het hart van Rotterdam. Bij de zaaloptre- Zevenhuizen," Mensen die denken dat tafeltennis alleen met armen gespeeld wordt, zitten er voor 100% naast. Je moet er een hele goede motoriek voor hebben. Als je geen goed voetenwerk doet, niet goed indraait, je lichaam in de juiste balans hebt, lukt het ook niet met je armen" te staan voor een goed produkt, lukt het ZTTC al een paar jaar enkele kapitaalkrachtige sponsors aan zich te binden. Met Perdijk Makelaardij b.v., Phaff b.v.plasticdrukkerij (ZTTC-sponsors van het eerste uur) en containervervoerbedrijf Wytrans b.v. uit Schiedam is het bestuur van ZTTC hier wederom glansrijk in geslaagd. Enkele commentaren: Rob Phaff:"Ik vind het belangrijk als bedrijf iets terug te doen voor de gemeenschap. Verder heb ik bewon dering voor wat ZTTC aan het op bouwen is". Gerard Perdijk:"Als oud-lid van ZTTC draag ik de club nog steeds een warm hart toe. Het professionele beleid spreekt me verder zeer aan en dat is iets wat ik graag ondersteun". Dat is de conclusie van Bert van der Helm uit Amstelveen, de nieu we trainer van de Zevenhuizense Ta- feltennisclub (ZTTC), met wiens komst het bestuur en de leden bij zonder blij zijn. "met Nico van Slobbe waren we ge lukkig, maar dat één van zijn beste collega's op tafeltennisgebied, Bert van der Helm, voor drie jaar onze trainer wilde worden, noemen we in één woord "grandioos"!" Voorzitter Roel van Veen en secreta ris Ad van Heijningen zijn duidelijk, evenals de andere bestuursleden,"in hun nopjes". Bert van der Helm heeft een staat van dienst op internationaal tafelten nisgebied om "u" tegen te zeggen. Maar liefst 15 jaar lang. Hij werd twaalfmaal Nederlands kampioen enkelspel en deed vijfmaal mee aan de Wereldkampioenschappen. Daar belandde hij doorgaans op de 18e of 19e plaats en één keer zelfs op de 16e. De 40-jarige nieuwe trainer van we reldformaat, is eigenlijk via Nico van Slobbe bij Zevenhuizen beland. Wanneer u een specialist inschakelt hoeft een voordelige bril niet slecht te zijn. Dijkshoorn is zo'n vakman en heeft brillen in zijn kollektie voor ieder budget. VAN HOREN EN ZIEN DE BESTE.. Schiedam, St. Liduinastraat 1tel. 010 - 26.76.49. Schiedam, Hof van Spaland 5, tel. 010 - 70.17.30. Rotterdam, Vierambachtsstraat 73, tel. 010 - 77.25.45 Maassluis, Noordvliet 25. tel 01899 - 1.22.88. Zevenhuizen, Burg. Boerstraat 2, tel. 01802 - 3050 ling. Er zit pit in om veel hoger te komen. Alleen, er zou eigenlijk elke dag getraind moeten worden." Als ze meer zouden trainen dan krij gen ze meer routine....We krijgen straks het gebruik van de hele sport hal. De competitie loopt eind april weliswaar af, maar er kan nog een poos getraind worden. Op dit mo ment wordt er alleen op maandag avond getraind en op vrijdagavond door senioren en op zaterdag door de jeugd in competitie gespeeld. Het ziet er echt allemaal veelbelo vend uit bij ZTTC. Iedereen is en thousiast. Natuurlijk zal Zevenhui zen niet in één seizoen bij de beste ta feltennisclubs van Nederland beho ren, maar met een stevige langzame opbouw, met 100% inzet en intensie ve training onder goede leiding, moet het lukken". keep it cool "Bij het wedstrijd spelen is het "koel blijven" belangrijker dan iets te ge motiveerd en getalenteerd spelen. Je moet je hoofd erbij houden. Soms worden er weieens kreten geslaakt als er iets niet naar wens gaat: dat mag best. Je mag er ook best eens even uit zijn, maar op het moment dat jij serveren moet, moet je er weer helemaal zijn:'koel'." Deze trainer, die ruim twee jaar z'n best deed om de Zevenhuizense ta feltennisclub meer 'body' te geven, sprak op een avond in september oud-collega tafeltennissers. Hij wist dat Bert een punt ging zetten achter de scouting bij de Nederlandse tafel- tennisbond. Dat heeft hij gedurende een lange periode gedaan, maar slok te teveel vrije tijd op. Hij was jeugd coördinator, verzorgde de training en de begeleiding. Bert: "Tja wat ik geantwoord heb is zoiets als :'ik krijg nu wel weer tijd, maar in principe voel ik er niets voor'. Toen ik een gesprek met het bestuur van ZTTC had gehad en duidelijk geworden was dat het om een totale structuurverandering ging, veran derde ik van gedachten. Men heeft ambitie om hogerop te komen. Omdat het bestuur ambitieus is, wil ik hen graag daarbij helpen". beleidsplan "Dus was een eerste vereiste: een beleidsplan opstellen voor de vereni ging. De kwaliteit moet verhoogd worden en er moet in de loop van de tijd, op een hoger niveau gespeeld worden. Op dit moment speelt Ze venhuizen in de 2e klas van de afde- Kratonlaan 104, Zevenhuizen Zevenhuizen, Met toenemende spanning kijken jongmiddelbaar en oud Zevenhuizen, uit naar het con cert van de Zevenhuizense formatie "The Midnight Ramblers" a.s. zater dagavond 4 maart, om 21.30 uur in dorpshuis "Swanla". Een concert dat nog beter wordt dan vorig jaar, zo is de verwachting. Eigenlijk wordt het publiek best wel een beetje eer der dan half tien verwacht. Om acht uur begint Bert Knijnenburg al met het draaien van gezellige muziek. Deze "roady" staat de gebroeders Scheffers, hun neef Mark en Hans Roos deze avond bij. Gekozen is voor het thema "let it rock", met muziek uit de zeventiger jaren. Ook een tweetal zelfgemaakte nummers worden ten gehore ge bracht. Jong en oud is hartelijk welkom a.s. zaterdagavond. In tegenstelling tot eerdere berichten is de toegang niet gratis, maar slechts f 2,50 p.p. dens, brengen zij het publiek tot groot enthousiasme met hun act, die een knipoog heeft naar het cabaret. De lachsalvo's zijn dan ook niet van de lucht. Hun twee-uur durende optreden, begint om 21.00 uur. Een beperkt aantal kaarten ad. f 10,is vanaf heden verkrijgbaar in de voorver koop bij dorpshuis"Op Moer" aan de Raadhuisstraat 40 te Moerkapelle. Zevenhuizen - Het eerste elftal van voetbalvereniging Groeneweg speelt op ZONDAG 5 MAART thuis tegen Excelsior '20. Aanvang 14.30 uur. Op ZONDAG 12 MAART thuis tegen Wippolder 1. Aanvang 14.30 Moerkapelle - Zaterdag 4 maart is er Bingo bij vogelvereniging Tropica in het clubgebouw aan de Nassau- straat. Aanvang 20.00 uur. AUTO

Dorpskrant | 1989 | | pagina 19