MÉ o.s.s. medewerkers Moerkapelle, een naam die blijft! fibromyalgie koffiebar DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS TELEFOONNUMMERS/ OPENINGSTIJDEN Afgegeven bouwvergunningen Vergadering gemeenteraad Bekendmaking Collecteschema Inentingen 1989 Te koop VIOLEN en PRIMULA'S KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN ORGENZs enkele enthousiaste ionge voor onze plantenkwekerii BEN STEENBERGEN, TELEFOON 01802-1182 ALARMERING Brandweer 2666 b.g.g01820-24255 Politie 1333 b.g.g. alarmnr071-410041 Informatie 01803-14444 MEDISCHE HULP Ambulance dienst 01820-16066 Arts 1687 STORINGSDIENSTEN Gas elektriciteit 071-252911 Waterleiding 01736-6940 C.A.102522-17553 MILIEUKLACHTEN 01820-28011 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie 1940 Werkplaats (van 8.00-9.00 uur) 1940 OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00-12.00 uur POLITIEPOST maandag en woensdag van 16.00-18.00 uur en zaterdag van 10.00-12.00 uur. Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand Klein chemisch afval: iedere werkdag van 8.00-9.00 uur in de werkplaats. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle hebben op 1 maart 1989 bouwvergunning afgegeven aan: - Fa. J. Kaashoek en Zn., Herenweg 41voor het bouwen van een hobby kasje, plaatselijk bekend Herenweg 41 - H.J. van der Meij, Beatrixlaan 73, voor het uitbreiden van een woning, plaatselijk bekend Beatrixlaan 73; Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikkingen ingevolge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Moerkapelle De geplande vergadering van de gemeenteraad voor 7 maart 1989 vindt geen doorgang. De volgende vergadering wordt conform het vergader schema op 11 april 1989 gehouden. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: - W.D. van der Eijk, Zesde Tochtweg 6 te Waddinxveen, voor het bouwen van een bedrijfswoning nabij de Bredeweg te Moerkapelle. Bovengenoemd plan ligt vanaf heden gedurende 14 dagen ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bezwaar indienen bij ons college. Moerkapelle, 1 maart 1989, Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de burgemeester, Jac. van der Spek. A. W. Lips. 6 maart t/m 12 maart 1989: Nationaal Reumafonds. Dinsdag 14 maart a.s. zullen er weer inentingen plaatsvinden. De in 1985 geboren kinderen (kleuters) komen in aanmerking voor een vaccinatie met het D.T.P.-vaccin én een vaccinatie met het B.M.R.-vaccin (bof, mazelen, rode hond) De inentingen vinden plaats in het multifunctioneel centrum "Moerveen", Herenweg 13. De oproepingskaarten zijn inmiddels aan betrokkenen verzonden. Diverse maten schoolmeubilair (tafeltje met stoeltje). Prijs f 5,- per set. Informatie en aankoop bij de afdeling gemeentewerken (werkplaats), Raadhuisstraat 7, elke werkdag tussen 8.00 en 9.00 uur of na telefonische afspraak. Afname van grotere aantallen voor bijvoorbeeld vereniqinqen is mogelijk. Net als zijn neef Hendrik Hennip- sloot, heeft Willem Wildveen zo z'n bedenkingen tegen die naam Moer- huizen. Veel begrijpt hij er niet van, maar vanuit de Dorpstrant en "de Goudse' heeft hij veel gehoord en gelezen over het gekrakeel in de Gemeenteraad van Moerkapelle. Ze willen allemaal een zelfstandig Moer kapelle en toch zijn ze het niet eens met elkaar! Het enige wat Willem wil, is dat alles hetzelfde blijft in z'n dorp en dat schijnt niet te mogen van de dames en heren uit Den Haag. Wil lem is donderdagochtend naar een raadslid toegestapt, deze wonen ge lukkig allemaal dichtbij in een dorp, en heeft hem gevraagd hoe het alle - maal zat met die verhalen. Bij de koffie had Willem meteen gevraagd waarom Moerkapelle geen Moerkapelle meer mocht heten en Zevenhuizen geen Zevenhuizen, maar dat het samen Moerhuizen werd. Het raadslid stelde hem ge rust, het dorp Moerkapelle zal Moer kapelle blijven heten en Zevenhuizen zal Zevenhuizen blijven heten. All een komt er, als de tweede kamer er mee instemt, met kleine letters op de borden bij de bebouwde kom onder de plaatsnaam te staan: Gemeente Moerhuizen. Verandert er nog meer, wilde Willem weten. Ja, er verandert nog meer. Aan jouw kant van de weg komen ze nu op donderdag de vuilniszakken wegha len en aan de overkant pas op vrij dag, want dat is gemeente Zevenhui zen. Dat kan dan gewoon op 1 dag. Er komt dan ook een eind aan die vreemde situatie, ging het raadslid verder, dat de gemeentegrens dwars door het dorp loopt en de mensen aan de Zevenhuizer kant geeneens kabeltelevisie kunnen krijgen als ze dat willen, hoewel ze gewoon een Moerkapels telefoonnummer en postcode hebben. Bovendien, kan er dan ook wat gedaan worden aan dorpskernvernieuwing, daar zijn al mooie schetsplannen voor. En die aardige mensen op het ge meentehuis, worden die allemaal ontslagen? wilde Willem weten. Nee, zei het raadslid lachend, gelukkig niet hoor. Zij komen allemaal in dienst van de nieuwe gemeente en, ging hij verder, zo zijn er meer voor- en nadelen op te noemen, één ding begreep Willem nog niet, jullie als raadsleden zijn allemaal voor een zelfstandig Moerkapelle, waarom dat gedoe onderling? vroeg hij. Ja, kijk eens, antwoordde het raadslid, de staatssecretaris in Den Haag wil alle kleine gemeenten met minder dan 7800 inwoners opheffen en samenvoegen met andere kleine gemeenten om te komen tot ge meenten van ongeveer 10.000 inwo ners. Je begrijpt wel, als het die mevrouw de staatssecretaris ernst is met haar plannen, dat we dan geen been hebben om op te staan met onze 3300 inwoners. Je hebt nu 6 raadsleden die zeggen: we willen zelfstandig blijven, koste wat het kost, want wij kunnen ons zelf prima besturen, financieel zijn we zeer gezond' hebben prima voorzieningen zoals scholen, het Dorpshuis, het sportcomplex enz. ondanks of dankzij dat we klein zijn. De andere 5 raadsleden zeggen: ook wij willen zelfstandig blijven maar als er toch samengevoegd moet wor den, dan met Zevenhuizen en niet met een andere gemeente. Welke gemeente dan? vraagt Willem. Nou, Benthuizen bijvoorbeeld, bepaalde mensen uit Zevenhuizen zeggen: 'laat ons zelfstandig blijven en voeg Moerkapelle en Benthuizen samen", ook een paar kamerleden dachten daaraan; verzucht het raadslid. Maar dat kan toch niet? riep Willem Wildveen uit met verontwaardiging, je moet via de gemeente Bleiswijk naar Benthuizen en als je met de bus wil moet je via Zoetermeer, je mag wel brood meenemen als je even naar de burgerlijke stand wil! En bovendien ken ik haast niemand uit Benthuizen, Zevenhuizenaren, daar ken ik er veel meer van, zegt Willem. We zijn lid van eikaars vere nigingen, zoals de volleybal- de schaak-, de duiven- en de visclub, wat, we qaan zelfs in eikaars plaatsen naar de kerk. Willem bedankt voor d;e koffie en gaat naar huis, het eten zal wel bijna op tafel staan. Onder weg vraagt hij zich af of "den Haag" wel begrijpt wat de mensen in de dorpen willen. Binnenkort zal hij toch weer eens met zijn Willemien bij zijn neef Hendrik Hennipsloot op de theevisite gaan, want ondanks de verschillen die er tussen de beide dorpen mogelijk zijn, moeten de mensen het toch goed met elkaar kunnen vinden. Willem Wildveen UITVAARTVERZORGING H.E. van der Hammen Hoofdkantoor: Snippendreef 5 2665 ED Bleiswijk BIJ OVERLIJDEN: tel 01802-2283 01892-17133 Bemond-Kruis, Hogeland 26, Zevenhuizen Verzorging van uitvaarten in de regio. Meststoffen, Tuinaarde 4 zakken f 10,- Turfmolm, Zaai- en Potgrond en alles voor de Groentetuin: o.a.: zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool en aardbeiplanten. Fruitbomen, Broeiramen enz. y^-VWEKF^IJ VRUDAG KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D USSEL Eerste Tochtweg/hoek Zuidelijke Dwarsweg, Tel. 01802 - 2430 Reisavond bij Rabobank In samenwerking met touroperator Arke, organiseerden de reismedewerk- sters van de Rabobank Zevenhuizen/Moerkapelle vorige week een "reis informatie-avond" over de landen Tunesië en Cyprus. De bezoekers aan deze avond, kregen video-beelden en een film over de reisdoelen te zien, ver gezeld van deskundig commentaar van een Arke-medewerkster. Op de film droegen de stewardessen dezelfde kleding als de drie reismedewerksters van de Rabobank op deze avond.. Hoe kon dit? "Wel" lacht het scheidende "hoofd" van de reis-afdeling, de heer J. van Trigt,"ze mochten de pakjes voor deze avond lenen van Transavia". De gele pakjes stonden heel flat teus!. In de pauze was er gelegenheid om een informatiekraam te bezoeken en kon men vragen stellen. Daarnaast werd er in de kantine van de bank een hapje en een drankje van het zonnige eiland Cyprus geserveerd. Esther bedankte mede namens de bezoekers aan het eind van de avond de twee medewerkers van Arke, waarbij zij als dank een attentie aanbood. De enthousiaste bezoekers bevestigden, door nog wat na te blijven en het meenemen van folders en reisprogramma's, dat de Rabobank met het organiseren van een kleinschalige avond t.b.v. de inwoners van Zevenhui zen en Moerkapelle in een behoefte voorzag. Eén en ander verdient herha ling, zo is de algemene conclusie. GEVRAAGD: Leeftijd 16 tot 20 iaar. Nrd. Dwarsweg 78A - Zevenhuizen De Nationale Vereniging voor Fibro- myalgie-patiënten, "Eendrachtig Sterk"(F.E.S.), is één van de vereni gingen die aangesloten zijn bij de Ge handicaptenraad. Fibromyalgie is een syndroom van pijn in spieren, bindweefsel en aanhechtingsplaat sen van de spieren. Deze gaat ge paard met hevige vermoeidheid. Het is een ziekte waarvan veel mensen nooit hebben gehoord. Fibromyalgie kan gerekend worden tot de reuma tische aandoeningen. Sinds drie jaar bestaat bovenvermel de belangenvereniging voor fibro- myalgie-patiënten. Eén van haar doelstellingen is het streven naar erkenning en herkenning van fibro myalgie, door publicaties, het organi seren van informatie-avonden/da gen en het toezenden van informatie pakketten aan artsen en instellingen. Door op deze manier de aandacht op de ziekte te vestigen, hoopt de vere niging te bereiken dat het 'fibromyal- gie-syndroom' meer bekendheid krijgt en er meer onderzoek naar de oorzaak en mogelijke behandeling wordt gedaan. Informatie over deze en andere patiënten-organisaties die bij de Gehandicaptenraad zijn aan gesloten, kan men via het landelijk telefoonnummer aanvragen. Het secretariaat is gevestigd aan de Pijp- sterhof 10,9033 XM in Deinum. T ele- fonisch kan om inlichtingen ge vraagd worden bij de Gehandicap tenraad, tel. 06-821 2184. (tijdens werkdagen vanaf 15.00 tot 20.00 uur) Filmavond Zevenhuizen, Vrijdagavond 3 maart wordt er in Koffiebar 't Praathuis de film "Thin Ice", gedraaid. Zes jongeren gaan er samen op uit om te gaan skiën Het is nogal een uiteenlopend gezelschap, met zeer verschillende achtergronden en inte resses. Het zijn de verschillen en tegenstellingen, die aanleiding geven tot fikse botsingen. "Thin Ice", is een boeiende, meeslepende film, die af rekent met onechtheid en huichelarij en de mensen naar voren haalt zoals ze zijn. Aanvang 20.00 uur. Iedereen vanaf 16 jaar is hartelijk welkom in het Hervormd Centrum, Dorps straat 156. Zaterdag 25 februari j.l. zijn de Pro vinciale Kampioenschappen D tur nen gehouden in de sporthal "De Sniep" te Waddinxveen. Voor O.S.S. mochten 2 turnsters deelne men aan deze kampioenschappen Nathalie Knijnenburg behaalde in de categorie turnsters een mooie 6e plaats met 27.85 punten. Aletta de Langen behaalde in de categorie turnsters-junioren een 10e plaats met 27.55 punten. Prima prestaties van beide meisjes en hun trainster Marga Walter. Zaterdag 18 maart a.s. worden de Onderlinge Wedstrij den gehouden in de sportzaal van dorpshuis "Swanla". Aanvang van de le ronde 12.30 uur. Toeschou wers zijn van harte welkom!

Dorpskrant | 1989 | | pagina 4