RABOPOLIS Bromfietsverzekerin g Rabobank Q f4 1,25 medewerkers/sters vaste medewerker Vrijdag Appel envelop- Zaterdag pen bij Benthuizen? Toe nou! Reumafonds, Duizendpoot? Volleybal oud-papier Moerkapelle OUDIJK. tel. 01793-1657 H.J. ESHUIS Moerkapelle Cerise roomboter cakepunten 7 HATHA-YOGA Haal vóór 1 maart uw nieuwe verzekering bij de Rabobank. Premies vanaf f 112,00 tot 1 mei 1990. U krijgt het plaatje direkt mee. geici en gö£u£ F32d 4voor 5)25 Brood-en Banketbakkerij Dorpsstraat 34 2751 BA Moerkapelle Tel. 01793-1348 4 voor Keniabrood f2,50 Pandabrood f 1,95 Pizza's f4,95 Moerkapelle - Op de hoorzitting in Alphen klonk een suggestie Moerka pelle in te delen bij Benthuizen. Zevenhuizen mag zich thans verheu gen in een geweldig goed verwoord verweer TEGEN HERINDELING en het voorgestelde plan tot samenvoe gingmet Moerkapelle, in Moerkapel le heerst er ongerustheid. Die was al voelbaar tijdens de hoor zitting, immers het was frappant dat er vragen aan burgemeester Lips gesteld werden die in de richting Benthuizen wezen. De heer S. Duursma was ook enigs zins ongerust geworden, doch had zijn toespraak al op papier staan. Hij stelde in zijn toespraak dat, zowel de PvdA-fraktie als die van Algemeen Belang, jarenlang voor de zelfstan digheid van Moerkapelle hebben gepleit. Thans vragen beide frakties zich af of een gemeente van 3000 inwoners in de toekomst tussen de veel grotere gemeenten nog bestaansrecht kan doen gelden en in groter verband bijvoorbeeld in de regio Midden- Holland nog enige inbreng kan heb ben. Spreker benadrukte dat, als het om herindeling gaat: alleen met Ze venhuizen. De naam "Moerhuizen" spreekt hen wel aan. Duursma:" Door een samenvoegen van de beide gemeenten zijn er naast negatieve zaken- het opgeven van een stuk zelfstandigheid- ook positieve kan ten. Wij denken aan de woningbouw aan de zuidzijde van de gemeente Moerkapelle, wat de verkeersdruk in de kom van het dorp in de toekomst zou kunnen ontlasten. De grens met buurgemeente Zevenhuizen belem mert dat nu". Vervolgens nam spreker de zaken, taken en faciliteiten, die hetzij in de éne gemeente aanwezig waarvan de ander gebruik maakt (zwembad) of thans al op bestuurlijk terrein, geza menlijk hebben onder de loep.(Groene Kruis, volleybalvereni ging, kinderen uit Zevenhuizen be zoeken Möéikapslse scholen, Moer- kapellenaren gaan in Zevenhuizen naar de kerk en omgekeerd .politie en brandweer werken samen enz.) Aan het slot van zijn betoog stelde hij dat Alg.belang en P.v.d.A., als er tot samenvoeging met Zevenhuizen be sloten wordt, wel verdrietig zijn, maar niet lang treuren, daarbij het monument van de Afsluitdijk citerend:"een volk dat leeft bouwt aan zijn toekomst". brief N.a. v.de hoorzitting heeft de groepe ring Algemeen Belang in Moerkapel- Te koop: COMMODORE 64 met hl. - Commodore kleuren monitor model 1702 hl.; - Commodore 1541 Disk drive hl.; - Commodore datarecorder 1530 (model CNZ) hl.; - Commodore MPS 803 Printer (met tree. feed) en hl.; - Commodore 1520 Plotter (met handl.); - Twee arcade Joysticks (in Commodore kleuren); - een Powercartridge (met h.l); - een Speedsaven (met h.l.); - Diskette knipper; - Head Alignment KIT; - Cursus "Leer in basic pro grammeren op C 64 (Wolter s.w.); - 16 basic programma's voor C64 met boek; - Origineel spel op tape: a view to a kill!; - Cursus "Ik en mijn Com modore" voor de jeugd; - 2 spelletjesboeken (zelf programmeren); - Easy Scropt (origineel) met eng. en ned. handleiding; - Geos (Origineel) met eng. en ned. handl.; Plus 74 diskettes (grootste deel 2-zijdig). Waarop veel spellen staan en grote pro gramma's zoals: Newsro om (h.l.); Printshop; Print Master; Moviema ker; Educatief; enz. ALLES IN 1 KOOP: t 1500,-. TELEFOON 01802-2317 le een brief naar de leden van de vaste Kamercommissie gezonden. Zij wijzen hen nog eens op de slot conclusie van hun betoog van de hoorzitting." Mocht de gemeente Moerkapelle onverhoopt zijn zelfstandigheid ver liezen, dan is alleen een samenvoe ging met de gemeente Zevenhuizen voor ons aanvaardbaar. Wij hechten eraan U dit ook nog een schriftelijk te bevestigen, temeer daar enkele spre kers een mogelijke samenvoeging met de gemeente Benthuizen naar voren hebben gebracht. Met de gemeente Benthuizen zijn er niet de door in ons betoog genoemde con tacten, zoals met de gemeente Ze venhuizen. Ons inziens zijn er hele maal geen contacten en de gemeente Benthuizen is alleen via de gemeente Bleiswijk te bereiken. Per openbaar vervoer kan men de gemeente Ben thuizen alleen via de gemeente Zoe- termeer bereiken", tot zover het ci taat. Bijna iedereen heeft weieens last van 'reuma': een stijve nek, een tenni sarm, een stratemakersknie of een golferselleboog.... De pijn is herkenbaar., maar ging bij velen over. Echter niet bij de 300.000 Nederlanders die levenslang 'kie spijn' houden in al hun gewrichten. Zij kunnen soms letterlijk voor- noch achteruit en zouden gedoemd zijn tot een leven op twee vierkante me ter als het Reumafonds zich niet bewoog op al die plaatsen waar hun beweging wordt geremd: binnens huis door drempels weg te nemen en hulpmiddelen aan te brengen, bui tenshuis door te zorgen voor aange past vervoer en voor vakantie op maat. Maar naast deze tastbare hulp wordt het onderwijs op de universiteiten gestimuleerd zodat de huisarts later gericht kan ingaan op gewrichts klachten. Ook de 'denktank' moet financieel worden gevuld opdat we tenschappers kunnen blijven zoeken naar de steen der wijzen. Intussen blijft er veel geld nodig voor voorlichting aan patiënten in de vorm van folders, brochures, sym posia, lezingen en films. Zo leren zij optimaal om te gaan met hun reuma, daartoe gestimuleerd door contac ten met mede-patiënten in verenigin gen die- het wordt bijna eentonig- deels worden gefinancierd door het Reumafonds. Het Reumafonds moet dus een dui zendpoot zijn. Door middel van een gift in de collectebus kan men hieraan dit jaar weer meewerken. Wie per bank wil geven kan dat doen op nr. 70.70.70.848, of postgiro nr. 324. Rentokil-ZVH heren 2 toch op winst! Rentokil-ZVH 2 heren speelden za terdag in Haarlem tegen het team van Allides, een ploeg die moeilijk te overwinnen is. Toch wist Rentokil met winst uit Haarlem te komen. De eerste set verliep moeizaam, maar toch kon een 9-15 setwinst geboekt worden. In de met 15-12 naar zich toe te halen. Allides nam in de derde set een voor sprong en gaf deze niet meer uit handen (15-9). Voor de Zevenhuizense heren, moest de vierde set in winst omgezet worden om niet helemaal met lege handen naar huis te keren. In een gelijk opgaande strijd, wist Rentokil op het eind wel door te drukken en de set met 12-15 winnend af te slui ten. In de vijfde set keek Rentokil tot 13-12 tegen een achterstand aan, maar door een sterke service en een goed blok werd het toch 13-15 voor Rentokil. Voor aanstaande zaterdag staat de thuis-wedstrijd tegen Leython om 14.30 uur op het programma. Op maandag 6 maart 1989 begint in dorpshuis Swanla een nieuwe cyclus van 2 maanden Tijd: maandag 13.45-14.45/15.00 uur. Kosten: f 65,-. Burg. Klinkhamerweg 86, Zevenhuizen Inlichtingen: Kees Boers, tel. 01726-11670 (ook privé-les of kleine groepen) Dorpsstraat 190 Zevenhuizen ZH 01802-2344 Dorpsstraat 12 Moerkapelle 01793-1577 Openingstijden: dageiijks S.GO 16.00 L'0r vrijdagavond 18.30 - 20.00 uur Moerkapelle, Op zaterdag 4 maart is het weer de eerste zaterdag van de maand en dus weer tijd voor de "oud papier-actie". Zoals iedere maand gebruikelijk komen ook nu weer mensen langs de deur om oud papier op te halen. Hopelijk staat het ook nu weer klaar. Wie per ongeluk overge slagen is, of niet thuis is, kan telefo nisch contact opnemen:tel.l629 of 3114. Uiteraard kan men ook zelf het oud papier naar het kerkplein van de Gereformeerde Gemeente bren gen VOOR DIREKT GEVRAAGD op Gerberabedrijf voor 4 ochtenden per week van 9.00-12.00 uur. Tevens een per 1 april a.s. Te koop aangeboden: Vierpersoons sta-caravan met verwar ming, douche en toilet en warm en koud stromend water.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 5