q DORPSKRANT - WOONSPECIAL NIEUW!!! 11 installatiebedrijf U.v. Geschiedenis van de makelaar Verbouwen, bouwen en onderhouden.... en schoorsteen ragen!!!! Sanitair en tegels... Sphinx... ZEVENHUIZEN Z.H. Rustig gel. HERENHUIS met aardgas C.V., st. berging, voor- en achtertuin op het zuidwesten! Bouwjaar 1973. Ind.: uitp. entree, L vorm woonkamer 34 m2, ruime keuken met RVS aanrecht, binnenhal met bet. toilet en font. 1e verd.: overloop, ap. 2e toil., bet. badkamer met ligbad, v.w. en aansl. w.a. en 3 slaapkamers, resp.: 4.03x3.00, 3.75x3.00 en 2.74x2.48 2e verd.: overloop, berging en 2 slaapkamers. Vraagprijs f 177.500,- k.k. PERDIJK MAKELAARDIJ wam zevenhuizen b.v. mam UW ADRES VOOR: Wasautomaten - Koelkasten - Fornuizen Electr. Huishoudelijke apparaten voor installaties van: electra - gas - water - sanitair - C.V. voor onderhoud - reparatie aan: daken - goten - zink - lood - pvc M BEMIDDELING BIJ DE AAN- EN VERKOOP VAN ONROEREND GOED HYJIï! TAXATIES HYPOTHEKEN HUUR EN VERHUUR Tweemanspolderweg 11 2761 EE Zevenhuizen Telefoon 01802-1565 Het beroep van makelaar is zeer oud. Zij waren tussenpersonen, die kooplui met elkaar in contact brach ten. Het ging om handel in allerlei waren, zoals schepen, textiel, hui zen, meubels en etenswaar. De makelaars waren nodig omdat voor de kooplui de markt te onoverzichte lijk en onbekend was. In Nederland is er al in het jaar 1284 sprake van makelaars. Toen gaf Graaf Floris Vaan de stad Dordrecht hst recht om makelaars aan te stel len. Dit recht werd in een "keur" vastgelegd, hetgeen nog bewaard is in het gemeente-archief van Dor drecht. Later volgden nog andere steden. Hoe meer de handel opbloeide, hoe meer makelaars er werden aanges teld.. Vooral op internationaal ni veau waren ze nodig. U moet hierbij niet zozeer denken aan huizenhan del, maar aan koopwaar die per schip tussen landen binnen en buiten Eu ropa werd verhandeld. gouden eeuw In de 16e eeuw verenigden de make laars zich in een gilde, om samen de kwaliteit van de makelaarswerk zaamheden te waarborgen. Zo konden zij zich ook beschermen tegen de concurrentie van mensen, die wel optraden als bemiddelaar, maar niet als makelaar waren aan gesteld door het stadsbestuur. Deze "beunhazen" probeerden een graantje mee te pikken van de groeiende handel. Het woord "beun hazen" komt vermoedelijk van: zij die als hazen afkomen op de beunen (=op de pakhuizen) om te kijken of er nog een koop te sluiten valt. In de 17e eeuw was vooral het Amster damse makelaarsgilde een machtige organisatie. De makelaars lieten zelfs een gildehuis bouwen, voor 9600 gulden. Een flink bedrag in die tijd! U kunt dit pand nog vinden aan de N.Z. Voorburgwal 75 in Amster dam. In de gevelsteen staat:Anno 1633, en boven de deur 't Maecke- laerskantoor. na de gouden eeuw Tot aan het eind van de 17e eeuw bemiddelde de makelaar bij allerlei soorten handelswaar. Toen ging hij zich toeleggen op één bepaald pro- dukt: schepen, koffie, effecten, on roerend goed, enz. Tegenwoordig is de makelaar verplicht om bij zijn titel "makelaar" te vermelden op welk gebied hij mag makelen: b.v "make laar in onroerend goed". In 1798 werden alle gilden opgedoekt als gevolg van de Franse overheer sing. Stadsbesturen mochten geen makelaars meer aanstellen. En vanaf dat moment ontstond de discussie: Is iedereen vrij om te makelen? Of moet men, om te mo gen makelen, speciaal opgeleid en beëdigd zijn als makelaar? Er is nu een tussenvorm: degene die daar speciaal voor is opgeleid en beëdigd, mag zich makelaar in onroerend goed noemen; tegelijkertijd mag iemand die géén makelaar is, wel bemiddelen- uiteraard mag zo ie mand de makelaarstitel niet voeren. Waarschijnlijk komt er echter een wet waardoor alleen echte "make laars in onroerend goed" mogen bemiddelen op de onroerendgoed markt. Onbeëdigde en ongekwalifi ceerde bemiddelaars zullen dan het veld moeten ruimen. wie mag zich makelaar noemen? Wist u, dat men zich niet zomaar "makelaar" mag noemen? "makelaar" is één van de wettelijk beschermde titels in Nederland. De rechtbank neemt officieel de eed af aan iemand die makelaar wil worden. Zo'n beëdiging kan pas plaatsvinden als de kandidaat-makelaar voldoen de kennis van zijn vakgebied heeft en aan een aantal andere eisen voldoet. De titelbescherming geldt voor alle soorten makelaars, of men nu ma kelt in schepen, in effecten of in on roerend goed. examen Om de naam "makelaar in onroe rend goed" te mogen dragen, moet men eerst examen doen:het N.F.M.- examen(ned.Federatie van Make laars). Er zijn diverse instituten die daartoe opleiden. Zo is er b.v. de Stichting Opleiding Makelaardij (SOM), het opleidingsinstituut van de Vereniging van Makelaars in on roerende goederen NVM. Met mini maal een MAVO-diploma kan men bij dat instituut terecht voor een ma kelaarsopleiding. Men leert daar al lerlei zaken die van belang zijn voor een goede uitoefening van de make- laarstaken, zoals wetgeving, econo mie, bouwkunde, enz. Bovendien wordt er les gegeven in praktische makelaarskennis: zaken als taxeren, bemiddelen, hypotheken en verze keringen. De studie duurt twee jaar. Daarna kan men examen doen. beëdiging De trotse bezitter van het N.F.M.- diploma mag zich echter nog geen makelaar noemen! Daartoe moet de man of vrouw zich laten beëdigen door de president van de rechtbank. De rechtbank gaat na, of de kandi daat-makelaar in het bezit is van het N.F.M-diploma, of hij te goeder naam en faam bekend staat en of hij voldoende onafhankelijk is om als makelaar te kunnen optreden. Er wordt ook nog een vaktest afgeno men: kent de kandidaat-makelaar in onroerenu goed de streek waarin hij zich vestigen wil? Als alles in orde is, neemt de rechter de eed af. Met de eed belooft de makelaar dat hij zijn werk naar beste kennis en wetenschap zal doen, in overeenstemming met de geldende normen. Na beëdiging heet de man of vrouw wettelijk "makelaar in on roerend goed". Dan kan de nieuw bakken makelaar zich gaan vestigen in de streek van zijn keuze. makelaar of niet? Maak dus niet de vergissing om b.v. een huizenhandelaar te zien als een makelaar in onroerend goed. Noem hem ook niet zo. Makelaar is alleen degene die beëdigd is als makelaar; zijn vakkennis en gedrag voldoen aan de eisen die de overheid heeft gesteld en zijn getoetst door de rechtbank. Hoe weet men nu wie makelaar is? De kamer van Koophandel van de streek waarin men woont (Gouda in dit geval) kan nagaan of iemand de titel wel of niet mag voeren. Ook kan men afgaan op het NVM-lidmaat- schap, want van de Ned.Vereniging van Makelaars in onroerende goede ren NVM zijn alleen échte makelaars lid: men kan een gratis ledenlijst opvragen (tel. 03402-33494) De NVM-leden zijn trouwens ook te her kennen aan het NVM-vignet. perdijk makelaardij helpt ook in 1989 met het zoeken van een woning, (n.a.v. onze oproep voor bijdragen over "wonen" vertelt makelaar G. Perdijk wat over "woonaangelegen- heden") "Aan het verzoek om een bijdrage te leveren aan de "Woonkrant" van onze eigen "Dorpskrant" geven wij graag gehoor. Het begin van 1989 zit er al weer op, echter een terugblik op 1988 is zeker op zijn plaats. Een verheugend feit voor ons kan toor is, dat wij in het afgelopen jaar een behoorlijke groei in de omzet hebben meegemaakt. Een tweede belangrijke ontwikkeling in de wo ningmarkt is, dat de landelijk gemid delde verkoopprijzen zijn gestegen van f 153.500 (jan '88) naar f 161.000,(dec.'88). In onze regio(Gouda) is dit f 171.000, (jan.'88) naar f 177.400,—(dec. jl.). Dat betekent dat wij hier nog altijd een flink stuk boven het landelijk gemiddelde zitten. Een prettige ge dachte voor u als huis-eigenaar. Niet alleen de verkochte huizen namen in aantal toe, ook onze assu rantie, wist zich behoorlijk uit te breiden, terwijl taxaties van bedrijfs- onroerend goed een zeer sterke verhoging te zien gaf. Kortom een jaar van hard werken met een goed resultaat. Van daar ook dat Perdijk Makelaardij haar m2 wil vergroten en een mooie vestiging in het hart van het dorp in gebruik gaat nemen. De bouw vordert gestaag en in dit najaar zal de opening plaatsvinden. Geluk kig vindt ook in de personeelssfeer uitbreiding plaats. Nico Perdijk, komt het team versterken. 1989 Wat zal het worden? Koffiedik kijken kan niemand. Momenteel zijn er toch enkele negatieve ontwikkelin gen aan de gang nl. enerzijds de stij gende rente en anderzijds de norm van de gemeente-garantie dis pér I- 4- 89 arastisch zullen worden ver zwaard. Hogere rente en hogere inkomens eisen zullen ongetwijfeld aanleiding geven tot daling van de koopprijzen. Positief is echter de huidige ontwik keling van de economie. Wanneer het vertrouwen in de economie toe neemt kan dit weer een positieve invloed hebben op de prijsontwikke ling van de markt. Tenslotte zal ook het aanbod van belang zijn. Ons kantoor helpt graag bij de ver koop van uw woning, bedrijf enz. Perdijk Makelaardij is sinds 1971 een begrip in Zevenhuizen en wijde omgeving. 14 jaar notariaat met een gediplomeerde opleiding, daarna het NFM makelaarsdiploma, terwijl de NVM-makelaar jaarlijks zijn semi nars moet volgen om de steeds ver anderende wetten, b.v. BTW, WIR, bouwkundige isolatie enz. bij te hou den. Zoals gezegd zijn wij NVM makelaar en alzo aangesloten bij de Ned. Vereniging van Makelaars en" MAKELAAR Zevenhuizen, Een klus, die volgens voorbij gangers wel bijzonder snel geklaard was, betrof een uitbouw van een tweetal wonin gen aan de Wielewaal. Uitvoerende was het aannemingsbedrijf N. Hol en Zn. te Zeven huizen. Overigens kom je de naam van deze aannemer op diverse plaatsen tegen in Zevenhuizen: er wordt naast particuliere bouw, veel onderhoudswerk voor woning bouwvereniging "BeterWonen"verricht. En toch bestaat het bedrijf maar uit twee per sonen: vader Niek en zoon Gerard.En dat terwijl er ontzettend veel onderhoudswerk door dit bedrijf gedaan wordt. Dat kan te genwoordig in de bouw. Men maakt immers gebruik van onderaannemers, zoals tegel zetters, stucadoors en metselaars. 40 jaar bestaat het bedrijf al, dat in z'n oorspronke lijke vorm een timmermanszaak was. Later vonden vrijwel alle werkzaamheden in samenwerking met aannemer Slingerland plaats. Hol was de timmerman en Slinger land de metselaar. Zo werden er in Zeven huizen diverse fraaie woningen, schuren en opstallen gebouwd: grote klussen opge knapt en onderhoudswerk verricht. Thans heeft Hol alle klanten alleen en manifes teert zich als all-round aannemer. Dat bete kent dat men er ook voor rioleringswerk terecht kan. voorkom brand: raag de schoorsteen! Aannemer N. Hol en Zn. helpt brand voor komen! En wat te denken van het schoorsteenra gen? In deze krant wordt er uitvoerig over geschreven. Echter wie doet dit werk in Zevenhuizen? Een antwoord op die vraag is nu gegeven! "We zijn van alle markten thuis", lacht Hol senior. "Op zaterdagmorgen kunnen de Doe het zeivers bij ons terecht. Dan lopen we met z'n tweeën inde werkplaats om klanten van dienst te zijn". Wie iets te bouwen of te verbouwen heeft kan dus aannemer Hol bellen. De vaste klant vraagt nauwelijks meer om een kostenop gave. Een nieuwe klant doet dat doorgaans wel, overigens gebeurt dat bij de klanten van oudsher ook wel als het een grotere klus, of de bouw van een nieuw object is. De klant heeft wensen om te verbouwen... de aannemer komt aan die wensen tege moet. u Waddinxveen, Sphinx is een bekende naam op tegelgebied. Een badkamer met sanitair en tegels van Sphinx is uitermate verzorgd en sierlijk. Leuk is de combineermogelijkheid met bloemen, streepjes en andere decoraties. Bij het loodgietersbedrijf Nele man nabij de Waddinxveense hefbrug hebben ze veel ver stand van sanitair en het bad- kamergebeuren. Het totale in stallatiepakket wordt door dit bedrijf verzorgd. Geisers behoren ook tot hun vakgebied. Dit bedrijf levert ook de Vail- lant Thermocompact, met elec- trische ontsteking. Een moder ne installatie voor verwarming en warmwatervoorziening in huis: compact, geluidsarm en zuinig. De Vaillant Thermocompact is een gasgestookt verwarming stoestel met warmwatervoor ziening. het toestel is ideaal voor toepassing in etagewonin- gen, flats en ééngezinshuizen. Alle voor het functioneren noodzakelijke delen zijn in het apparaat ondergebracht. De capaciteit is voldoende voor verwarming van tweekamer woningen t/m ééngezinshui zen. Het toestel is geschikt voor zowel verwarmingssystemen tot ca. 90°C als voor lage tem- peratuursystemen vanaf 35°C. De Vaillant Thermocompact is bij aflevering direct te installe ren en dient alleen nog maar op de installatie aangesloten te worden. De Vaillant neemt nog een halve vierkante meter ruimte in beslag! De gasrekening hoeft niet lan ger een schrikbeeld te zijn: zuiniger stoken. Een stookren- dement van maar liefst 91%. Behaaglijke warmte die kosten besparend is. Er wordt de juiste hoeveelheid warmte afgege ven, niet meer. Te plaatsen in oude en nieuwe woningen... Informeer bij de vakman, in Zevenhuizen bij de fa. Visser In Waddinxveen bij de fa. Nele man. Kerkweg Oost 183 - Waddinxveen - Tel. 01828-12303 inioöd teb Issns>i r.9 J qr r o's r ,f

Dorpskrant | 1989 | | pagina 6