dorpshuis... medewerkers Het tegelwerk van het dorpshuis was onze taak. Proficiat gemeenschap Zevenhuizen! TEGELWERKEN TEGELHANDEL Showroom: Diessen Heuvelstraat 43 Telefoon 04254-1652 "Als t hebbe derge geled sticht verbo Dan c Op w de ci week niet ieder zullei A.H. van i kaan "Kijk jaar c door huish Binnt derdt twijft hoe 1 Na ei en wi Het c maal en wi den. allee ooku kig di dage vrijwi funct liger: behe 80 a zorgt sport gebrt breel Soms komen ze handen tekort die medewer kers van dorpshuis Swanla. Zo ook afgelo pen zaterdagmiddag tijdens en na afloop van de volleybalwedstrijd van Heren II. Tij dens die barwerkzaamheden, waarin ze overigens bijgestaan worden door vrijwilli gers, maakten we een plaatje van Carla Bink en Joke Hessels. Joke draait officieel sinds 1 maart mee als part-timer voor 20 uur per week. Zij is de echtgenote van de nieuwe beheerder Harm. Carla Bink is al een bekend gezicht in het dorpshuis. Zij is degene die het langst mee draait, want Mariska de Jong kwam vorig jaar per 1 januari haar en Ton Loeve assis teren. Aanvankelijk voor 7 uur per week en nu per 1 maart voor 10 uur. Carla is drie jaar in dienst van de stichting "dorpshuis Zeven huizen". Werkte eerst 12 uur per week en nu in de nieuwe situatie, na de verbouwing, 22 uur. Carla is blij dat het afgelopen is met de rommel. Tijdens de verbouwing van het culturele gedeelte was de Soos nog een beetje als barte gebruiken voor de sporters die na afloop nog wat wilden drinken. De overige culturele verenigingen, weken tij delijk naar elders uit, b.v. het duivenlokaal... "Met twee straalkacheltjes konden we het een beetje warm maken daar. Erg veel hadden we toen ook niet te doen in het dorpshuis. Alleen wat sjouwwerk. De mede werksters die ervoor zorgen dat het dorps huis schoon blijft,wisten ook niets te begin nen. Het was constant de zaak van hot naar her dragen. Wat waren we blij dat we op 5 november de bar en de bruine, of blauwe zaal, konden gaan gebruiken. Toen werd er namelijk een bruiloft gehouden, het was enorm spannend, want de verlichting was nog niet in orde. Je kunt moeilijk met neon verlichting een feest houden. Gelukkig werd de sfeerverlichting net op het nippertje aangelegd. Wat waren we blij. We hadden bij wijze van spreken het zweet in onze han den van spanning. Toen hadden we trouwens met man en macht, met veel inzet van vrijwilligers, het hele culturele gedeelte in enkele dagen tijds, schoongemaakt. Dat was een groot karwei. Met de baren de foyer zijn we geweldig blij. Het is zalig werken. Het is nu wel veel meer loopwerk, maar ons werk is veel beter te overzien. En het is veel gezelliger gewor den!" Michel de Beukelaar kom je iedere zaterdag in het Zevenhuizense dorpshuis tegen. De éne keer loopt hij met een hamer in z'n hand en spijkers in z'n mond... de volgende keer zie je hem met de verfkwast of de schroe vendraaier. Deuren inzetten, schilderijen ophangen, haakjes hier, schroefjes daar... Dat allemaal doet Michel de Beukelaar. Zonder tekort te doen aan de andere vrijwil ligers, vragen we juist aan hem wat hij van het vernieuwde dorpshuis en de sporthal vindt. Juist aan hem, omdat hij, zo denkt Carla, één van de trouwste vrijwilligers is. Er altijd is als ze hem nodig hebben. De 21- jarige Michel, die in de examenklas van de MTS (afdeling werktuigbouw) zit, doet het vrijwilligerswerk, waaronder ook barwerk, bijzonder graag. Hij vindt de nieuwe sport hal fantastisch. Het culturele gedeelte schitterend en het totale gebouw een aan winst. henk Doornhein proficiat zevenhuizen: Hoewel het voor de volleybalvereniging nog niet echt afscheid nemen is van het Moerka- pelse dorpshuis Op Moer, vragen we toch een reactie aan beheerder Henk Doornhein. Deze zal straks de Zevenhuizense volleybal lers en met name de ere-divisie-wedstrijden best missen, maar hoopt de wedstrijden als hij vrij is, in de nieuwe sporthal in Zevenhui zen bij te wonen. Dat gebeurt overigens pas in het nieuwe seizoen. De competitie wordt in Op Moer afgemaakt. Henk verwacht dat ertoch nog wel enkele teams in Moerkapel- le zullen blijven spelen, al moet één en ander nog op een rijtje worden gezet. Hoe wel hij blij was de ere-divisie-wedstrijden in zijn dorpshuis te mogen houden, treurt hij niet om hun vertrek. "Nu kunnen we zelf weer happenings houden waar we een tijd lang niet aan toekwamen op zaterdag". Hij feliciteert de Zevenhuizenaren met hun nieuwe dorpshuis en laat zich lovend uit over de volleyballers en het bestuur van deze vooruitstrevende club met wie het goed samenwerken is en was. Joke heeft er net als haar man Harm, enorm veel zin in. We denken dat ze het met elkaar wel zullen rooien.. betekende een operatie en steunverband... Twee dagen ziekenhuis en verder op de stoel. Over twee weken komt haar voet in het gips. Vanwege de blessure kan ze nu niet meehelpen met serveren en assisteren bij de openingsactiviteiten van het dorps huis. We wensen haar beterschap. En dan de 20-jarige Mariska de Jong. Zij is een echte pechvogel. Belandde donderdag tijdens een gymnastiekles op de school voor VHBO in Rotterdam, in het Bergwegzieken huis. Ze bleef, na een sprong op de trampo line met haar voet ergens achter zitten, maakte een verkeerde beweging en scheur de de enkelband van haar rechtervoet. Dat

Dorpskrant | 1989 | | pagina 10