urn w KOOYMAN's EIKELENBOOM STAALBOUW GLASHANDEL KWAST MOGEN WE TENSLOTTE NOG EVEN ALLE "GLAZEN"VULLEN! dak- en gevelbekleding b.v. Sportief Zevenhuizen, Wij wensen u veel speelplezier en ontspanning in onze nieuwe sporthal! Van harte gefeliciteerd met uw nieuwe dorpshuis namens: de voorzittervan dorpshuis "Swanla".. Nico Roest InstallatieBureau UDEN B.V. installeerde de sanitaire- en loodgieters-installaties in Uw dorpshuis/sportzaal. •s voorbereiding 11 maart AMSTERDAM Wat gaat er de komende tijd in dorpshuis "Swanla" op cultureel gebied gebeuren? ft "Een mooi resultaat" Stichtingsbestuur, burgemeester, wethouders, gemeentesecreta ris, medewerksters, vrienden, bekenden, vrijwilligers/sters: allen hartelijk dank voor uw aanwezigheid, kado's, brieven, telefoontjes, etc. etc. tijdens mijn afscheid als beheerder van dorpshuis Swanla. Dinsdagavond 14 februari jl. is een avond voor mij geworden die ik niet snel zal vergeten. Het gaat u allen goed! en ik hoop u nog eens te ontmoeten. Nogmaals, allen hartelijk dank voor uw sympathiebetuigingen, mede namens mijn vrouw en kinderen. TON LOEVE open dag dorpshuis swanla Tel. 020-259371 - 243831 Fax 205103 Baanhoek 128 Postbus 52 3360 AB SLIEDRECHT Telefoon: 01840-13193 Telefax 01840-20159 welke het dorpshuis zo'n mooi aanzicht gaf. "Als gemeenschap mogen we best trots zijn op wat tot stand is gekomen. We hebben nu een gebouw dat optimaal multifunctioneel is. Zelden zie je een dergelijke constructie. En dan te bedenken dat dit gebouw in z'n oorsprong, 20 jaar geleden dienst deed als huishoudschool.! Aan het woord is de voorzitter van stichting Dorpshuis Zevenhuizen, Nico Roest. We vragen naar zijn reactie op verbouwing en aanbouw, met het oog op aanstaande vrijdagmiddag. Dan opent burgemeester A.H. van Gent het vernieuwde dorpshuis "Swanla". Op welke wijze dat plaatsvindt en hoe de ceremonie gaat verlopen, is een week voor dit officiële gebeuren nog niet helemaal duidelijk. Vaststaat in ieder geval dat er een aantal sprekers zullen zijn. Uiteraard burgemeester A.H. van Gent, de heer Roest en iemand van de directie van aannemer Pelli- kaan. "Kijk het is allemaal natuurlijk zo'n 15 jaargeledenbegonnen metde aankoop door de gemeente van de landbouw- huishoudschool. Binnenkort, in september wordt dit derde lustrum gevierd. Dan zal er onge twijfeld nog eens terug worden geblikt hoe het was in die beginperiode. Na een jaar kwam er een sportzaal bij en werd er een beheerder aangesteld. Het geheel draaide aanvankelijk hele maal op vrijwilligers. Arie Eriks kwam en wist deze vrijwilligershulp uitte brei den. Dat vrijwilligerswerk bestond niet alleen uit bardiensten draaien, maar ookuit klussen en zaalinrichting. Geluk kig draait dorpshuis Swanla, heden ten dage nog voor een groot gedeelte op vrijwilligers. Ook bij beheerder Ton functioneerde het goed met de vrijwil ligers. Thans, onder supervisie van beheerder Harm is er een koor van zo'n 80 a 90 vrijwilligers. Een deel daarvan zorgt ook voor de inrichting van de sportzaal als die voor een uitvoering gebruikt wordt. Bouwt het toneel op en breekt het weer af. We zijn eigenlijk al een jaar of zeven bezig met het idee 'uitbreiding dorps huis'. Eerst is er een werkgroep ge vormd die de zaalwensen en behoeften op verenigingsgebied, zowel cultureel als sportief, inventariseerde. Vervol gens kwam de uitslag bij het gemeen tebestuur terecht. Intussen was de sportzaal allang te klein en moesten verenigingen naar elders uitwijken. Uit eindelijk, na veel overleg met B. en W„ dat niet altijd even makkelijk verliep, kon er een definitief plan gemaakt worden. Dit kreeg het fiat van de raad, maar toen kwam de vertraging. De bouw werd uitgesteld omdat de koop van een klein stukje grond dat de gemeente van een particulier nodig had, moeilijk te verwerven viel. We hadden gedacht dat aan het culturele gedeelte het meeste werk tijdens de zomervakantie 1988 zou worden ge daan, maar die vlieger ging niet op. Door de vertraging moesten verenigin gen enkele maanden naar elders uitwij ken. We hadden immers gedacht dat het totale complex na de zomervakan tie gereed zou zijn. Datwasmisgedacht en we liepen zeker een driekwart jaar vertraging op. Desondanks zijn we toch ontzettend blij met het gereedkomen van het complex. Tijdens de bouw en verbouw is er op wensen ingespeeld en soms bleken andere aanpassingen noodzakelijk. Zoals met b.v. de dran kopslag, de keuken, de berging en de ontmoetingsruimte of foyer. Vooral die foyer is onze trots. De ideeën van de inrichting zijn met een firma uit Breda, die zich met inrichting bezighoudt, ont wikkeld. De totale kleur werd bekeken en daarin passend kwam het interieur van de foyer", aldus de heer Roest. Inmiddels vonden al diverse culturele happenings plaats, zoals uitvoering VOO, enkele feestjes, Mastreechter Staar en zagen velen het vernieuwde interieur. Het deed iedereen versteld staan. Het stichtingsbestuur is dan ook vol lof richting aannemer en andere firma's die mee hielpen met bouw, verbouw en inrichting. Ook het gemeentebestuur is men erkentelijk. De complimenten waren vooral de eer ste tijd, na de ingebruikneming van het culturele gedeelte, niet van de lucht, iedereen vond het prettig binnenko men. Uiterlijk en innerlijk De kleuren die voor het dorpshuis geko zen zijn, lijken sterk op die van het gemeentehuis. In het gemeentehuis is de hoofdkleur aqua-blauw, meer mint. Het interieur van het dorpshuis lijkt een tintje meer blauw. Ditzelfde kleurtje aqua, komt ook weer terug in de gordij nen, terwijl een andere kleur blauw voor de linoleum-vloeren is gekozen. De gevels plus de ramen van de voor malige peuterspeelzaal en die van de voormalige bruine zaal zijn o.a. ver laagd, waardoor je naar buiten kunt kijken. De hal is niet meer open naar de foyer. De foyer stapt men binnen door een deur in een glazen wand. Verder is er in de foyer een vouwwand aange bracht. Voor grote manifestaties kan deze wand worden weggeschoven, zodat de bar en foyer erbij komen. Vooral de foyer-inrichting is bijzonder smaakvol gekozen. Een grijze bar met grijze krukken met een bloemetjes bekleding. Evenzo de leuke bankjes in de zitnissen en de armstoeltjes bij de tafeltjes en de rode tafelbedekking. Om het open huis voor te bereiden, is er vanuit het dorpshuis bestuur een speciaal clubje gevormd dat deze openingsdag coör dineert. Vanuit de medewerkers heeft Carla Bink daar zitting in. Bestuurslid Sibo Kou- wenhoven, woonachtig tegenover het dorpshuis, is ook bij veel dingen betrokken. Evenzo is dat met de voorbereiding van het lustrumfeest in september. De bestuursta ken zijn goed verdeeld bij de stichting dorpshuis. Tijdens de bouw woonden de heren De Leeuw, penningmeester, en de heer Valkenburg, toegevoegd als bouwdes- kundige, namens het stichtingsbestuur, de bouwvergaderingen bij. In die tijd werd er in allerijl ook nog een sol licitatieprocedure voor de vakature van beheerder, op touw gezet, die resulteerde in de aanstelling van Harm Hessels en zijn vrouw als part-time-medewerkster. - 18 maart: Uitvoering V.0.0. toneel - 22 maart: Gezellige middag bejaar den. - 25 maart: Uitvoering brand in de jonge jan - 10 maart: officiële opening dorps- - 8 april: idem. huis- - 15 april: Nationale kampioenschap- -11 maart: open dag met presentatie pen Tang Sendo en demonstraties diverse verenigin gen en 's avonds een feestavond voor - 22 april: Toneeluitvoering Spektakel. iedereen.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 11