Een huwelijkskado vanllwdrukker 5 halen 4 betalen! Vrijdag Roomboter Amandel broodies Zaterdag Aardbeien vlaaities Gert Timmerman snelschaakkampioen m de kruiden van S.O.S WERELD HANDEL Natuur wandeling Lage Bergse Bos NIEUW met verse aardbeien H.J. ESHUIS voetbal Moerkapelle Skeeler toertocht Rottemeren Paaszangavond "Woord cn Daad" S.O.S Wereldhandel B iiitcrairil Dat krijgt U, als U als a.s. bruidspaar bij ons zo'n mooie trouwkaart uitzoekt uit de Intercard-kollektie. Jullie eigen naam en trouwdatum in goudfolie op luciferdoosjes, menukaarten, onderzettertjes enz. Kom eens langs. een goede keuze. DRUKKERIJ ELGERSMA Brood- en 4 voor Banketbakkerij Dorpsstraat 34 2751 BA Moerkapelle Tel. 01793-1348 Moerkapelle, Gert Timmerman werd winnaar van het "open snelschaaktoer- nooi" dat jl. zaterdag in het Moerkapelse dorpshuis "Op Moer" werd gehou den. Er werd zaterdag gestreden op 64 velden. In totaal speelden alle deelnemers 22 partijen met een bedenktijd van 5 minuten per partij per persoon. Dit jaar was er een sterke bezetting. Naast een behoorlijk aantal leden van de Moerkapelse schaakvereniging de den mensen (allemaal mannen!) uit de wijde regio mee. Na de voorronden was duidelijk wie er tot de kanshebbers gerekend moesten worden. De winnaar van vorig jaar, T.Prangers uit Waalwijk, J.Quist (Bergschenhoek), A. Pie- trow (Rotterdam) en GTimmerman (Capelle). Uiteindelijk ging laatstge noemde met de eer strijken... De outsiders waren de Moerkapelle- naren Gerard van Ommeren, Ben van Geffen en Wim Stange. Uitein De Derde Wereld verdient beter, als het aan ons ligt 4 slot) Zevenhuizen, Sri Lanka leeft het merendeel van de plattelandsbevol king op het absolute bestaansmini mum Iedere dag opnieuw moeten ze vechten voor hun dagelijkse levens onderhoud. Iedereen heeft wel een tuin waarin van oudsher kruiden voor eigen gebruik verbouwd wor den. ook verkoopt men de kruiden op kleine schaal op de binnenlandse markt, maar veel wijzer worden de producenten daar niet van, want het grootste gedeelte van de verdiensten verdwijnt naar de tussenhandelaren. Tegenwoordig kunnen deze kleine kruidenproducenten terecht bij ver schillende organisaties die juist de tussenhandelaren willen uitschake len. Hierdoor krijgen de mensen een betere prijs voor hun produkten. Deze organisaties verzorgen ook scholings-en vormingsactiviteiten en geven adviezen over produktieme- thoden en inrichtinq van het werk. SOS Wereldhandel koopt haar krui den van drie van dergelijke organisa ties: Podie, die kruiden afneemt van zes coöperatieve produktie-groepen en die de kruiden verpakt en in bin- nen-en buitenland probeert te verko pen. Samuha, die werk creëert voor ontslagen werkloze vakbondsleden; Christian Workers Fellowship, een christelijke organisatie die arbeiders en arme boeren steunt. Het Chris tian Workers Fellowship organiseert cursussen in de stad, in de vrijhan delszone en op het platteland. Daar heeft ze een soort proefboerderij. Daar komt ook de peper vandaan die S.O.S Wereldhandel verkoopt. Bij "Natuurluck" Zuidplasweg 22, zijn vele kruiden te koop.: kerrie, zoet, medium, heet, kaneelpoeder en kaneelstokjes. Zwarte en witte pe perkorrels en poeder, kruidnagelen, gestampte chili's, soepkruiden, koekkruiden, gemberpoeder, noot muskaat en mandjes met een assor timent kruiden. De meeste kruiden zijn niet duurxa. f 1,— per zakje van 20 gram. "natuurluck" is geopend van dinsdag t/m zaterdag van 9 - 17.00 uur. Op vrijdag van 11 tot 17.00 delijk bleek Gert Timmerman over de sterkste zenuwen te beschikken. Met 5.5 uit 7 won hij de hoofdgroep voor Prangers, Pietrow en Quist. Gerard van ommeren kwam prima uit de bus en werd net vijfde, hij won wel van Quist en remiseerde met Pietrow. In de tweede groep won P. de Groot (Utrecht) voor B. Voogt (Delft) en Dick Bac. In groep 3 waren geen Moerkapelse schakers. Hier won Brandenburg uit Rotterdam voor B. Riksen uit Schiedam en C. Kruyf uit Katwijk. In de vierde groep een Moerkapelse overwinning en wel voor Wouter Vroegindeweij, die na een slechte start nu wel de eerste prijs binnenhaalde. De vijfde groep werd beheerst door wederom een Vroegindeweij, namelijk Maarten. In de laatste groep won J. parre voor Frans Wit en Jan-Maarten van Vuur de. Schaakvereniging Moerkapelle kijkt terug op een succesvol toernooi dat zowel voor 'broodschakers' als voor de wat minder fanatieke schakers een interessant evenement is ge weest. Komende zaterdag 11 maart start weer de maandelijkse natuurwande ling van Natuur- en Vogelwacht "Rotta". De wandeling begint om 14.00 uur bij cafe-restaurant "De Hoekse Hout" in het Lage Bergse Bos. Onder leiding van enkele Rotta- gidsen zal worden stilgestaan bij de natuurverschijnselen die zo kenmer kend zijn voor deze tijd van het jaar. Tijdens de wandeling zal niet alleen aandacht worden geschonken aan de vogels, maar ook aan de bomen en planten. Dan zal blijken hoever het voorjaar al onderweg is. Wie dus meer van zijn wandelingen wil genie ten moet beslist komen. Waterdicht schoeisel is wel gewenst (stevige wandelschoenen of laarzen). De wandeling duurt ongeveer 1,5 a 2 uur. Voor meer informatie kunt u eventueel bellen naar: dorpsstraat 62a - zevenhuizen - 01802-2289 en natuurlijk ontvangt u bij ons GRATIS het VERRASSINGSPAKKET! ife 3,95 uitslag: Oudewater- Moerkapelle 2-4 Moerkapelle: zondag 5 maart. Moer kapelle, dat tegen het lager geplaat ste Oudewater in de thuiswedstrijd, door een gelijkspel 1 punt liet liggen, was blij en verrast met deze 2-4 over winning. Door conditie-achterstand van Jan de Knegt moest Hans Hertog de spitsplaats bezetten, samen met Ewoud Verschoor. De rest van het elftal was ongewijzigd. Moerkapelle dat met te weinig pressievoetbal startte, gaf de tegenstander teveel ruimte, waardoor het alle kansen kreeg om keer op keer aan te vallen. Zeker op het middenveld werd door Moerkapelle slecht gevoetbald. Ge luk had het elftal van trainer Arie van Vliet echter wel. Twee keer werd door Oudewater met een afstands schot de paal geraakt. Een keer werd de bal uit een corner tegen de lat gekopt en daarna weer een afstands schot ook tegen de lat. In de 25 ste minuut had Oudewater eindelijk ge luk. Uit een corner werd de bal, onhoudbaar voor de jonge Moerka pelse keeper patrick Slingerland, ingekopt. Na 30 min. kwam de eerste kans voor Moerkapelle. uit een aan val zette linkerspits Hans hertog de bal voor het doel naar de meegeko men Ewoud Verschoor, die echter net wat lengte tekort kwam om de bal in te schieten. Verdere afstands schoten door John van Wijk en Ewoud, leverden geen enkel gevaar op voor de thuisclub. To de rust bleef de 1-0 stand gehandhaafd. In de rust werd besloten in de tweede helft met drie spitsen te spelen, waardoor mid- denvelder Arie van Leeuwe, werd gewisseld voor invaller Jan de Knegt. Oudewater bleef weer druk uitoefe nen op Moerkapelle, waardoor Paul Huurman en Ronald Germeraad, beiden een keer, reddend moesten optreden, door de bal van de doellijn weg te trappen. Oudewater dat een uur veel kracht gebruikt had moest terugschakelen. Moerkapelle maakte daar dankbaar gebruik van door orde op zaken te stellen en zelf in de aanval te gaan. in de 25 ste minuut zette Lammer Her tog vanaf het middenveld de bal hoog voor in het strafschopgebied, waar Paul huurman hoogkoppend de bal het vijandelijke doel inkopte 1-1. De vreugde was echter van korte duur, want 1 min. later kwam de thuisclub gelijk, eveneens met een afstands schot 2-2. Hierna wederom pech voor Ewoud Verschoor. Hij zag na het omspelen van de keeper de bal net naast het doel rollen.. Moerka pelle rook echter zijn kansen. De wederom flegmatiek spelende laat ste man Rob Rupke deed het even later beter, hij ging in een aanval mee naar voren en bracht met een schot van 20 meter Moerkapelle op voor sprong 2-3. Oudewater was moe gestreden en ging door de knieën. In de laatste minuut gaf Moerkapelle de genadestoot. Jan de Knegt zette door een schijnbeweging de keeper op het verkeerde been, waarna met een zachte schuiver 2-4 werd aange tekend. Met nog 3 wedstrijden te spelen, volgende week thuis tegen Ammerstol, daarna Waddinxveen uit en Schoonhoven thuis, wil het elftal en begeleiding proberen een zo hoog mogelijke stand in de competi tie te bereiken. De steun van het I publiek is daarbij onontbeerlijk. V.V. I Moerkapelle doet daarom een op- I roep: kom kijken en steun ons. Zevenhuizen - Op camping Zeven huizen is men al weer druk bezig voor de 2e editie van de Skeelertoer tocht. Waar diverse IJsclubs nog reisjes organiseren naar de ijsbanen in de regio, denkt camping Zevenhui zen alweer volop aan.de zomer. Op zaterdag 24 juni is de 2e Skeelertoer tocht. Inlichtingen: tel. 01802-1654. Deze tocht wordt i.s.m. Stichting J Skeller Marathon georganiseerd. Op vrijdag 17 maart 1989 wordt in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Moerkapelle een Paas zangavond gehouden ten bate van Woord en Daad. De opbrengst is bestemd voor hulp aan Bangladesh. Aan de avond werken mee: Ge mengd koor "Asaf" o.l.v. Adriaan Verhoef, Meisjeskoor "Nethanja" en kinderkoor "Asarela" o.l.v. Willie Eggebeen, Peter Verwey orgel en Erika van der Kolk dwarsfluit. Aan vang 19.45 uur.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 16