Je wilt je huis verkopen... maar hoe pak je dat het beste aan? CO MEDISCHE DIENSTEN GEMEENTE ZEVENHUIZEN Volleybal kerkdiensten Automatisering bibliotheek Koffiebar naar Omniversum Regeling geldelijke steun huisvesting gehandicapten Ziektekostenpolis voor 65-plussers Afrekening subsidies over 1988 Voor begrafenissen C.H. DE VRIES ZN. BURGERLIJKE STAND Openbare vergaderingen Collecteschema NVM PERDIJK MAKELAARDIJ ZEVENHUIZEN B.V. HM DORPSKRANT V erleende bouwvergunningen Met ingang van 1 januari 1989 is de Regeling geldelijke steun huisvesting gehandicapten op enkele punten gewijzigd. Ingevolge genoemde regeling kan in de volgende gevallen in aanmerking worden gekomen voor een bijdrage: 1Aanpassen van de huidige woning of permanent bewoonde woonwagen of woonschip aan een handicap door het treffen van technische/bouw kundige voorzieningen. 2. Verhuizen naar een reeds geschikte woning of naar een woning die beter geschikt te maken is dan het huidige huis. 3.Vergoeden van verhuiskosten tot een maximaal bedrag van f 3.000,- 4.Tijdelijke huisvesting van belanghebbende en zijn huisgenoten wanneer de woning ingrijpend moet worden verbouwd. 5.Vergoeden van onderhouds-, reparatie- of keuringswerkzaamheden aan trapliften en andere mechanische woonvoorzieningen voor gehan dicapten aan woning en woongebouwen, die al met een bijdrage op grond van deze regeling zijn aangebracht. Alle door de gemeente goedgekeurde aanpassingen worden volledig vergoed als de kosten tenminste f 250,- bedragen en lager zijn dan f 45.000,-. Afhankelijk van de kosten van aanpassing van de woning zal de procedure korter of langer duren. Eenmalige aanvragen tot f 2.000,- voor bepaalde eenvoudige voorzieningen kunnen vrij snel worden afgehandeld, zulks door de gemeente waar men woont. Voor aanpassingen vanaf f 2.000,- tot f 45.000,- dient de gemeente advies aan te vragen bij de Gemeenschappelijke Medische Dienst, alvorens een belissing te kunnen nemen. Voor een bijdrage komt men pas in aanmerking als de aanvraag is goedgekeurd door de gemeente. Met de vereiste werkzaamheden mag pas worden begonnen wanneer de zogenaamde subsidiebeschikking van de gemeente is ontvangen. Indien er voortijdig met de werkzaamhe den wordt begonnen, vervalt de aanspraak op een bijdrage. In sommige gevallen kan verhuizen naar een andere woning een betere oplossing zijn. De gemeente beschikt op een dergelijk verzoek nadat terzake een positief advies is ontvangen van de Gemeenschappelijke Medische Dienst. Een aanvraag voor een bijdrage in de verhuiskosten dient tijdig bij de gemeente te worden ingediend, dat wil zeggen zodra het -voornemen bestaat te verhuizen. Geldelijke steun zal niet worden verleend wanneer de verhuizing heeft plaatsgevonden vóórdat de gemeente heeft beschikt op de aanvraag. Voor nadere informatie kunt U zich wenden tot de gemeentesecretarie, afd. Alg. Zaken, Dorpsstraat 89. De desbetreffende aanvraagformulieren zijn op het gemeentehuis verkrijgbaar. Op 1 januari 1989 is de Wet op de toegang tot ziektekostenverzekeringen gewijzigd. Op grond van de gewijzigde wet kunnen particulier verzekerden van 65 jaar en ouder bij hun particuliere ziektekostenverzekeraar vragen om een omzetting van de huidige polis in de zogenaamde "standaardpak ket-polis". Deze mogelijkheid wordt geboden aan al degenen, die op 1 januari 1989 al 65 jaar of ouder waren; zij hebben tot 1 mei 1989 de gelegenheid bij hun ziektekostenverzekeraar om een dergelijke omzetting te vragen. Uw ziektekostenverzekeraar is verplicht u op deze polis te accepteren. Na 1 mei 1989 is de omzetting van de verzekering in een standaardpolis niet meer mogelijk. Personen, die na 1 januari 1989 65 jaar worden kunnen het verzoek tot verzekering op de standaardpakketpolis indienen uiterlijk binnen 4 maan den na de datum, waarop de 65-jarige leeftijd wordt bereikt. De verschuldigde premie voor een standaardpakket bedraagt op dit moment f 181,- per maand per persoon. In verband met de afrekening van de over 1988 verstrekte subsidies dienen verenigingen vóór 1 APRIL 1989 bij burgemeester en wethouders de navolgende stukken in te dienen. - De exploitatierekening over 1988, voorzien van een toelichting; - De balans per 31 december 1988; - Een verslag van activiteiten over 1988; Voor wat betreft peuterspeelzaalwerk: een opgave van het totaal aantal peuters, dat in 1988 van de peuterspeelzaal gebruik heeft gemaakt en als zodanig stond ingeschreven. UITVAARTVERZORGER TESSELSCHADELAAN 20 2741 AT WADDiNXVEEN TEL. 01828-14719 Heeft u hiervoor belangstelling, neem dan tijdig contact op met uw ziektekostenverzekeraar. GEBOREN: Verweij, Stephanie, dochter van: Verweij, Thomas C.H. en: Edeling, Wilhelmina J., op 20 februari 1989. Ooms, Walter, zoon van: Ooms, Johnny en: Vellekoop, Adriana, op 21 februari 1989. OVERLEDEN: de Koning, Bart, oud 88 jaar, op 24 februari 1989. Metselaar, Karei, oud 89 jaar, op 27 februari 1989. Donderdag 23 maart 1989 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur. Donderdag 27 april 1989 Commissie Onderwijs, Welzijn, Sociale Zaken en Volksgezondheid Aanvang 19.30 uur. Maandag 8 mei 1989 Commissie Openbare Werken, Ruimtelijke Ordening, Volkshuis vesting, Verkeer en Milieu Aanvang 19.30 uur. Dinsdag 9 mei 1989 Commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken, Financiën, Economische Zaken en Personeelszaken Aanvang 19.30 uur. Donderdag 25 mei 1989 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur. Alle vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis. 6 t/m 12 maart 1989: Nationaal Reumafonds. 3 t/m 9 april 1989: Nederlandse Hartstichting. 10 t/m 16 april 1989: Nationaal Fonds Kinderbescherming. 17 t/m 23 april 1989: Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. Ook Rentokil-ZVH 2 heren op winst! Ook het tweede herenteam van Rentokil speelde thuis en wel tegen het Leidse Leython. De eerste set werd gewoonte getrouw op een dui delijke wijze door Rentokil gewon nen (15-5). Maar ook nu gingen de heren in de tweede set onderuit. Leython wist snel een voorsprong op te bouwen, die uitliep naar 2-12. Hierna kwamen de Rentokillers met een hechte blokkering en een strak ke service punt voor punt dichterbij 11 -12)Maar het goed verdedigende Leython wist toch de laatste punten binnen te halen en met 12-15 deze set af te sluiten. In de derde set liep het vanaf het begin gelijk goed bij Rentokil en door een hardere aanval werd de set met 15-7 gewonnen. Ook -de vierde set kwam in handen van de Zevenhuize- naren en wel met 15-13. De heren spelen zaterdag aanstaan de tegen koploper USS en zullen het zwaar krijgen en zijn de winstkansen niet groot. biddag voor gewas en arbeid woensdag 8 maart zevenhuizen:Herv.kerk 19.30 uur ds. A. van Eijk Goud Herv.kapel 19.00 uur ds. H. Gaas- 1300^ Geref.kerkl9.30 uur ds. W. Da- vidse moerkapelle: Herv.kerk 14.30 +19.00 uur drs.JvanEstrik. Geref.Gem. 14.30 +19.00 uur ds. D. Rietdijk 12 maart: zevenhuizen:Herv.kerk 10.00 uur dhr. H. Bakker katwijk; 19.00 uur ds. W. Radstake R-dam. Herv.kapeil0.00 uur ds. H. Gaas- Geref.kerk 9.30 uur en 18.30 uur ds. W. Davidse Vrijz.Herv. 19/00 uur mevr. ds. A. de Jonge Gouda 11 maart: dokter R.P. Renssen, Hoefweg 74, Bleiswijk, tel. 01892- 14085. 12 maart: dokter W.J. van Brug gen, De Wielewaal 20, Zevenhuizen, tel. 01802-1783. stichting sos telefonische hulpdienst rijnmond, dag en nacht bereikbaar voor een gesprek van mens tot mens 010 -4 36 22 44 HERINNERING: Zevenhuizen - De uitleen-admini stratie van de bibliotheek wordt ge automatiseerd. Omstreeks pasen '89 zal het eerste boek via de compu ter uitgeleend worden. Voor het zover is, moet er echter nog heel wat gebeuren. Daarom worden de vol gende maatregelen getroffen: van maandag 20 febr. t/m zaterdag 18 mrt. zal de bibliotheek GESLO TEN zijn. men kan in deze periode wel boeken inleveren, tijdens de normale openingsuren. Ook kun nen, alleen in deze periode, alle boe ken boetevrij ingeleverd worden! Over een aantal weken ontvangt men per post gratis een nieuwe leden denpas,d ie in de plaats komt van de oude abonnementskaart. Als de bibliotheek vanaf maandag 20 mrt. weer opengaat, zullen alle boe ken voorzien zijn van een optisch leesbaar label. De exacte datum waarop de eerste geautomatiseerde uitlening zal plaatsvinden, wordt nog bekendgemaakt. Zevenhuizen: Jongeren vanaf 16 jaar kunnen a.s. vrijdagavond mee met de koffiebar 't Praathuis naar het Omniversum in Den Haag. Momen teel draait er de film "De vier jaarge tijden". Op unieke wijze is te zien hoe mooi de schepping ieder seizoen weer is. Er wordt om 18.45 uur ver trokken vanaf het Hervormd Cen trum met auto's. De kosten bedra gen ca. f 13,p.p. Als u uw huis will verkopen, zou u dat natuurlijk helemaal zelf kun nen doen. Zelf een koper zoeken, zélf onderhandelen Dat gaat u echter heel wat tijd kosten En het blijft nog maar de vraag of u uitein delijk echt het beste resultaat weet tc realiseren Daarom is het raadzaam, een NVM- makelaar in te schakelen. Die kent de markt en weet wat uw huis kan opbrengen. Maar ook wat de beste strategie is om zoveel mogelijk potentiële MAKELAAR en dus ook financieel betrouwbare, gegadigden te bereiken. Bovendien kan uw huis uitsluitend via een NVM-makelaar worden opgeno men in het landelijke NVM-uitwis- selingsprogramma voor koop woningen. Waardoor uw huis bij alle NVM-makelaars als "te koop" bekend staat Heeft u verkoopplannen, praat daar dan eens over met een NVM makelaar. Want met 'n NVM-makelaar verkoopt u makkelijker én beter. gfl BEMIDDELING Bl| DE AAN-EN VERKOOP BM VAN ONROEREND GOED NVM TAXATIES HYPOTHEKEN HUUR EN VERHUUR Tweemanspolderweg 11 2761 EE Zevenhuizen Telefoon 01802-1565 Onafhankelijk informatie blad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat, Moerkapelle, Kruisweg en in Waddinxveen het centrum en de wijken Sniep en Zuidpias Verschijnt eenmaal per week op woensdagmiddag/avond in een oplage van ruim 8.000 exemplaren. Redactie-adres: Drukkerij Elgersma, Dorps straat 62a, 2761 AG Zeven huizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, 2761 BN Zevenhuizen, tel. 01802- 1653. De redaktie van de Dorps krant stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor om zonder opgave van reden, adverten ties voor publikatie in de dorpskrant te weigeren. In de periode van 28 februari t/m 7 maart 1989 is door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunning afgegeven voor: - de bouw van een berging bij het zomerhuis De Bonk 76. Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door de verlening van de bovenstaande vergunning, kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunning ligt gedurende deze termijn ter inzage ter gemeentesecre tarie op het bureau Ruimtelijke Ordening a.e. (Dorpsstraat 89).

Dorpskrant | 1989 | | pagina 2