DE ZILVERBERK MEUBILEERT DE TUINEN De Zilverberk" winkelen in Zevenhuizen Tafeltennis oproep basketbal in zevenhuizen 355,- Klassieke muziek in Zevenhuizen kinderkleding en speelgoedbeurs MONTAGNE Modeshow Brand in de jonge jan buitengewone voorstelling ten bate van Unicef STOFFENHUIS VOORJAARSKRIEBELS? Bij Leny's Stoffenhuis elke week nieuwe stoffen Wietse Johannes Vaatstra Kaas of yoghurt maken met verse melk? tel. 01802-1653 CHINTZ KATOEN in vele kleuren waterafstotend, 150 br10.00 NEON NYLON voor jassen en jacks in paars, rose, geel en groen, 150 br.10.00 NEON KATOEN bedrukt passend bij joggingstof150 br14,95 NEON streepjes rose/groen, paars/groen, geel/paars in blouses en broeken kwaliteit bijpassend bij jogging en balletjes tricot, 150 br16,95/18,95 KINDERKATOEN veel dessins voor baby's en kleuters, 150 br... 10,00/15,95 BEDRUKTE JOGGING in meer dan 30 dessins in neon, prints en kinderdessins10,00/23,95 BLOUSESTOFFEN 100% viscose in prachtige nieuwe dessins, 150br15,95/19,95 JOGGING 50% polyester/50% katoen, alle kleuren, 190 br18,95 BEDRUKTE SATIJNFLUWEEL confectierestant van Pierre Cardin, normaal meer dan 100,- p.m., bij ons29,95 Winkelcentrum Reigerhof 90 - Nieuwerkerk a.d. IJssel, Tel. 01803-18865 'vrijdagavond koopavond. W LENY'S STOFFENHUIS - LENY'S STOFFENHUIS - LENY'S STOFFENHUIS - LENY'S STOFFENHUIS (Dit artikel kwam tot stand n.a.v. gesprekken met ondernemers die best weieens wat willen doen. Die graag meer winkels in Zevenhuizen zouden zien, maar niet weten hoe je daar enige invloed op uit zou kunnen oefenen. We zijn ons bewust dat dit artikel reacties oplevert. We zijn voornemens deze reacties te publi ceren, mits er geen krenkende op merkingen in gedaan worden en ze niet persoonsgericht zijn. Alleen schriftelijk commentaar s.v.p: Dorpsstraat 62 a, 2761 AG Zeven huizen) Het blijkt, zo vinden ondernemers van buiten, niet zo aantrekkelijk om in Zevenhuizen een winkel te begin nen. Aan de éne kant is er de hoge huur die door particulieren gevraagd wordt en aan de andere kant is er te weinig winkelend publiek. Dat pu bliek moet juist in de eigen woon plaats gehouden worden. Anderzijds moet er publiek van buiten aange trokken worden. Dat gebeurt al, want vooral in Waddinxveen hoor je nogal eens de opmerking: o Zeven huizen heeft zo'n gezellige Dorps straat. Ook komen jaarlijks duizen den naar de Braderie en weten hoe gezellig Zevenhuizen kan zijn. All een, kan Zevenhuizen niet meer zuigkracht krijgen? Wat zijn de mo gelijkheden. Er moet een aantrekkelijk winkel bestand zijn. Maar hoe doe je dat? Hoe kun je als ondernemer mensen in je zaak krijgen? Natuurlijk door adverteren, maar ook door eens je nek uit te steken. Iets origineels te doen. Binnen de Zevenhuizense midden stand leeft er ook het verlangen om meer aan de weg te timmeren. Men vindt het jammer dat er een dames en herenmodezaak gaat ver dwijnen. Het is een feit dat er zich kantoren vestigen in de Dorpsstraat. Prima, maar niet ten koste van het winkelbestand. De meeste winkelt jes van vroeger zijn in de loop van jaren woonhuis geworden. Een wandeling door de Dorpsstraat van begin tot einde levert de volgen de inventarisatie: Links: twee antiekzaakjesrechts de herenkapper:opgeheven. Links verfwinkel buiten gebruik. Rechts: de stomerij/kleermaker. Links: een winkel die kantoorpand werd: waar nu de architect zit. Vervolgens links een kledingzaak:voor het hele gezin. Vervolgens: een winkel waar vroe ger Bouwmeester woonde: nu woon huis en ernaast een damesmode zaak, fietsenzaak en Italiaans restau rant. Aan zekerheid grenzende geruchten doen de ronde dat er twee huurders komen in de winkelruimte van het nieuwe pand, naast bakker Gerrit sen. Tandarts Rueb gaat zich in het achterste gedeelte vestigen, terwijl het niet uitgesloten is dat er aan de voorzijde een bloemen en planten verkooppunt komt. Voor dit gedeelte van de Dorpsstraat betekent het "meer leven in de brou werij". Juist in dit gedeelte zouden er best nog een paar winkeltjes kunnen komen als er (misschien in de toe komst) ruimte vrijkomt. Tegenover de bakker vinden we rechts de Welkoop-winkel. De vol gende die rechts een zaak heeft is de slager. We snoven al eerder de geur op van verse frites, van de cafetaria aan onze rechterhand. Tegenover de slager was er een zui- velwinkel die thans niet meer functio neert. De drogisterij bevindt zich ook aan deze zijde, terwijl rechts de dames en herenkapper zich enkele jaren geleden in een kantoor vestig de. In het nieuwe in aanbouw zijnde complex vestigt zich, geen winkel, maar een makelaar. Een hersenontsteking heeft binnen enkele dagen een einde gemaakt aan het leven van Wietse. Hij heeft, samen met ons, een korte maar ongelijke strijd gevoerd. Voor mij blijft hij een unieke man, voor ons een lieve vader en fijne opa en voor zijn ouders een zorgzame zoon. 4 juli 1932 De Here is met hem en met ons. 14 maart 1989 Schoonhoven: Beetsterzwaag: Stolwijk: Griet Vaatstra Spoelstra Hans en Aria Wietse Petra Maarten Jelma en Huib Foiko en Jolanda en verdere familie Groeneweg 4 2761 DD Zevenhuizen. Gelegenheid tot condoleren in de rouwkamer van "De Zevenster", Lelie straat 3 te Zevenhuizen, donderdag van 19.30 tot 20.30 uur. De dienst van Woord en Gebed, waarin voorgaat ds. W. Davidse, zal gehouden worden vrijdag 17 maart om 14.00 uur in de Gereformeerde kerk, Dorpsstraat 106 te Zevenhuizen, waarna de begrafenis zal plaatsvin den op de algemene begraafplaats, Zuidplasweg 3 te Zevenhuizen, na aankomst om circa 14.45 uur. Tevens gelegenheid tot condoleren in bovengenoemde kerk, na afloop van de begrafenis. De schilder en behangspecialist met ernaast de kaas-wijnzaak (40 meter verder van de slager) zijn de volgen de winkels. Dan zijn we links de supermarkt, drankenhandel en de opticien gepasseerd. De volgende winkel aan de linkerkant van de Dorpsstraat is een rijwielzaak, met als buur een café en daarnaast een verlichtings en electriciteitszaak.Het leuke winkeltje ernaast ruimt defini tief op. We passeerden rechts een supermarkt en drankenhandel en kwamen langs de Bank. Er tegeno ver een groot meubelbedrijf, dat regionaal trekt. Verder geen winkels meer. De voormalige "Wijnrank", aan de linkerzijde is allang niet meer, rechts bevindt zich alleen het kan toor van een Spaarbank en er tege nover een Chinees. Op een pleintje bevinden zich twee zaken: woningin richting-mode en sport. Vervolgens is er weer een sportzaak die zich op het ruitergebeuren toelegt. Daar naast een speelgoed-huishoudelijke en doe het zelfzaak. Aan de zijkant een kapper. Er tegenover: Een cafe taria en een benzinepomp.. Een dier voederzaak aan de linkerkant en tenslotte een bakker; er tegenover een zaak in tweedehands goederen, drie dagen per week geopend. Wat misten we op onze wandeling? a. een schoenenzaak. b. een kindermodeboetiek c. een herenmodezaak d. een boekwinkel e. een platenzaak f. een juwelier g nog een damesmodezaak - want meer dergelijke zaken betekent: slaag je bij de één niet dan misschien wel bij de ander, h i (Er komen binnenkort mogelijkhe den, doordat enkele zaken naar het industrieterrein verhuizen.) weer winst ZTTC Zevenhuizen - In de afgelopen week speelde de Zevenhuizense tafelten nisclub de 6e wedstrijd in de 2e klasse van de Goudse tafeltenniscompetitie tegen het Goudse Vriendenschaar 8. Het eerste team van ZTTC, tot nu toe ongeslagen in de competitie, kwam ook dit keer tot winst tegen het team uit Gouda, alhoewel iets minder overtuigend als de voorgaan de keren: 6-4. De eerste wedstrijd in deze competi tie tegen Vriendenschaar 8 was geëindigd in 10-0 voor de Zevenhui- zenaren, maar dit keer werd er met een invaller uit het tweede team ge speeld, en die verloor zijn drie parti jen. Die invaller was Leopold Ver hoef, de jonge belofte van ZTTC, spelend in de 3e klasse van de tafel tenniscompetitie, waar hij veel parti jen op zijn naam weet te zetten. De tweede klasse echter bleek iets te zwaar te zijn voor de invaller van Erwin te Paske, alhoewel zijn partijen maar net aan werden verloren. Ad van Heijningen wist wel weer alle drie zijn partijen te winnen en is nog steeds een sterke schakel in het team van ZTTC. Guus van Amerongen moest genoegen nemen met twee winstpartijen en heeft net als Ad van Heijningen toch wel wat moeite zich te motiveren in deze zwakke tweede klas. De ouderwets dubbel van Ad en Guus werd ook gewonnen en dat bracht de eindstand op 6-4. De volgende wedstrijd voor ZTTC in het competitieprogramma is tegen Kwiek uit Waddinxveen en verwacht mag worden dat deze wedstrijd niet al te veel problemen zal opleveren voor de Zevenhuizenaren, aangezien de eerste wedstrijd al met 9-1 werd ge wonnen. Er komen ons -Dorpskrantredactie- geluiden ter ore dat er in Zevenhui zen belangstelling bestaat voor een basketbalvereniging. Wie neemt het initiatief om deze op te richten? redactie Dorpskrant. Als u deze zomer supervoordelig in uw tuin wilt zitten, dan moet u toch echt even naar DE ZILVERBERK, en u weet: bij DE ZILVERBERK bent u zeker van de grootste keus in topmerken. Reden genoeg om u dit jaar eens extra vroeg in zomerstemming te laten brengen. VOORDEEL-AANBOD VAN"DE ZILVERBERK' TUINSTOEL LUGANO 6 dagen per week open! 100% KUNSTSTOF, LOS PER STUK 89.- TAFEL0 92 cm 79,- K0MPLETE SET 4 STOELEN TAFEL van 435, Noordelijke Dwarsweg 80 - Telefoon 01802-1463 Zevenhuizen Z.H. Tuincentrum - Boetiek De culturele commissie Zeven Mu zen organiseert een concert met klassieke kamermuziek op 18 maart a.s. Het programma zal worden ver zorgd door het fluitensemble Okto- pus en bevat werken van o.a. Vivaldi, Kuhlau, Rimsky-Korsakov en Loe- vedie. Het concert zal plaatsvinden in de Vrijzinnige Kerk, Dorpsstraat 139 te Zevenhuizen. Aanvang 19.30 uur. Toegang f 10,-; leden van de Zeven Muzen f 7,50; jongeren t/m 16 jaar gratis. Het fluitensemble Oktopus werd in 1981 opgericht aan het Utrechts Conservatorium. Het ensemble be staat uit Tersite Ayele, Anke van der Bijl, Ingrid Jalving en Marielle Souve- rijn. Zij studeerden bij Abby de Quant, Nine Sligter en Ingrid Dey. Gedurende hun opleiding volgden zij bovendien meestercursussen bij Frans Vester, Andras Adorjan, Ge offrey Gilbert en Peter Lukas Graf. Door regelmatige optredens, vooral in de Randstad en in de regio Midden- Holland, heeft het ensemble een hecht samenspel kunnen ontwikke len. Er is een groot repertoire opge bouwd, waarbij bewust is gestreefd naar veelzijdigheid. De belangrijke muzikale stromingen van de afgelo pen vier eeuwen zijn alle vertegen woordigd. Naast fluit spelen de leden van dit ensemble ook piccolo en alt fluit. Zevenhuizen, Ten bate van Unicef wordt er op 6 en 7 april a.s. weer een kinderkleding en speelgoedbeurs Dat kan: van handleiding tot benodigdheden. Inlichtingen: IW ten bate van Unicef gehouden. Dit- maal gaat het om voorjaars-en zo merkleding. Deze aankondiging is bedoeld om iedereen vast van deze beurs op de hoogte te brengen,opdat men nette gedragen kinderkleding bewaart voor deze beurs. Men kan namelijk kleding en goed onderhou den speelgoed zelf inleveren, de prijs bepalen en later het verkochte verre kenen. Die kleding en speelgoed dienen op 6 april ingeleverd te wor den. men wordt verzocht kritisch te zijn tegenover de dingen die men te koop aanbiedt. De organisatie wordt ook kritischer. 2/3 van het verkoop bedrag is voor de klant en 1/3 is voor Unicef. Nadere tijden worden nog bekendgemaakt. Inlichtingen tel.01802 -2043 of 2252. Zevenhuizen, Zaterdag 25 maart a.s. vindt in de Catgeszaal (voorm. brui ne zaal) van dorpshuis "Swanla" de toneelvoorstelling "brand in de jonge jan" plaats. Tijdens de open dag van jl. zaterdag werden de bezoekers al geïnformeerd over hetgeen hen tij dens de voorstelling te wachten staat aan de hand van een foto-reportage. De repetities zijn nog in volle gang en het belooft een perfecte voorstelling te worden. In de volgende Dorps krant nadere informatie over de in houd van de toneelvoorstelling en het werk van Unicef, het kinder noodfonds van de Verenigde naties. Kaarten voor de voorstelling brand in de jonge jan" en het concert van het "Haegsch Salonorkest" zijn in de foyer van dorpshuis"Swanla" ver krijgbaar. De entreeprijs bedraagt f 7,50. Vrienden van de Zeven Muzen en houders van CJP en 65+pas beta len f 5,De avond begint om 20.00 De fa. Bac houdt op 20 en 21 maart weer een modeshow van dames-, heren- en kinderkleding. Moerkapelle: 20 maart. Zevenhui zen: 21 maart. Aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis. De show wordt gehouden in de eigen winkels. Men wordt verzocht te reserveren. Iedereen is van harte welkom! 1

Dorpskrant | 1989 | | pagina 14