GEMEENTE ZEVENHUIZEN Uitnodiging aan alle ouderen van Zevenhuizen Beste Hendrik, dear Hendrika VOO Propaganda Feestavond Inschrijven biljart competitie kerkdiensten MEDISCHE DIENSTEN Basis educatie voor volwassenen van Zevenhuizen Wijzigen entree van de woning de Wielewaal 45 HINDERWET Openbare vergaderingen Gemeentesecretarie gesloten BURGERLIJKE STAND Geen spreekuur Collecteschema Voor begrafenissen C.H. DE VRIES ZN. DORPSKRANT Heeft u ook wel eens gedacht: Ik zou wel weer wat willen leren, maar kom dan eens een kijkje nemen bij "Roosje Vos". - U wilt beter leren lezen en schrijven - U hebt vroeger de kans niet gehad om meer te leren - U wilt naar de MAVO, maar durft het nog niet aan - U wilt eerst wat meer kennis en vaardigheid opdoen in een ontspannen sfeer. Er zijn cursussen overdag en 's avonds, zowel in Gouda als In Nieuwer- kerk. (kinderopvang gratis). Heeft u belangstelling dan kunt u voor opgave en informatie bellen naar: "ROOSJE VOS", Tel. 01820-28444. Adres: Stichting Volwassenen-educatie Midden Holland "Roosje Vos", Patersteegl (ingang Groeneweg 30), 2801 ZC Gouda, Tel. 01820-28444. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met ingang van 16 maart 1989, gedurende veertien dagen, ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a.Dorpsstraat 89, ter inzage ligt de aanvraag van: - de dames C.W. Kooper en H.C.M. Hordijk, wonende de Wielewaal 45, om een vergunning voor het wijzigen van de entree van de woning de Wielewaal 45. Het bouwplan is gelegen binnen de grenzen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Dorp, na 5e herziening" en is met de voorschriften daarvan in strijd. Het college van burgemeester en wethouders is voornemens de gevraag de vergunning te verlenen met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder gedurende de termijn van de tervisielegging in de gelegenheid gesteld bezwaar aan te tekenen tegen het voornemen de gevraagde vergunning te verlenen. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burge meester en wethouders van Zevenhuizen. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen; gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn op de aanvraag van de Gebr. Duijndam, om een vergunning ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden van een bestaand varkensfokbedrijf aan het adres Bierhoogtweg 19b, positief te beschikken onder diverse voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Zevenhuizen, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, ter inzage van donderdag 16 maart 1989 tot vrijdag 31 maart 1989, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten werktijden is mogelijk na telefonische afspraak) en na afloop van bovengenoemde termijn tot het einde van de periode waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de gevraagde beschikking, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college. Donderdag 23 maart 1989 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur. Donderdag 27 april 1989 Commissie Onderwijs, Welzijn, Sociale Zaken en Volksgezondheid Aanvang 19.30 uur. Maandag 8 mei 1989 Commissie Openbare Werken, Ruimtelijke Ordening, Volkshuis vesting, Verkeer en Milieu Aanvang 19.30 uur. Dinsdag 9 mei 1989 Commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken, Financiën, Economische Zaken en Personeelszaken Aanvang 19.30 uur. Donderdag 25 mei 1989 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur. Alle vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis. Op vrijdag 24 maart 1989 zijn alle gemeentelijke afdelingen geduren de de gehele dag gesloten. GEBOREN: Lakhisaran, Rishi Sarwan Ku mar, zoon van: Lakhisaran, Humphrey A. en: Baidjnath, Me- doem M., op 26 februari 1989. OVERLEDEN: Dogterom, Barbara, gehuwd ge weest met: van den Heuvel, J., oud 95 jaar, op 6 maart 1989. Op vrijdag 17 maart zal het spreek uur van de burgemeester geen doorgang vinden. 3 t/m 9 april 1989: Nederlandse Hartstichting. 10 t/m 16 april 1989: Nationaal Fonds Kinderbescherming. 17 t/m 23 april 1989: Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. Op woensdag 22 maart, aanvang 14.00 uur, zullen de Plattelandsvrou wen uit Moordrecht een toneel- zangprogramma brengen in dorps huis "Swanla". Het bestuur van de Algemene Bond voor Ouderen, af deling Zevenhuizen, heeft gemeend deze middag open te stellen voor alle ouderen van Zevenhuizen. De Plat telandsvrouwen, o.l.v. mevrouw Dirkzwager, zijn, zoals reeds eerder is gebleken, in staat een heel goed programma te kunnen brengen, het belooft dan ook een genoeglijke middag te worden waar veel te genie ten valt. Degenen die geen lid van de ANBO zijn, worden als gasten be schouwd. Er zijn geen kosten aan de middag verbonden, het plaatselijke bestuur van de ANBO vertrouwt erop dat de voormalige bruine zaal, geheel gevuld zal zijn met belangstel lenden. UITVAARTVERZORGER TESSELSCHADELAAN 20 2741 AT WADDINXVEEN TEL. 01828-14719 AANNEMINGSBEDRIJF N. HOL EN ZOON VOOR ALLE TIMMER- en METSELWERKEN, zoals het leveren en plaatsen: hardhouten deuren en kozijnen tegel- en stucadoorswerk riolering en schoorsteenvegen dakkapellen, dakramen enz. Voor de DOE-HET-ZELVER hebben wij o.a.: div. soorten: li hout- en isolatiematerialen schroeven en andere bevestigingsmaterialen II# cement, zand, kant en klare metselspecie II# beveiligingsartikelen, o.a. sloten, grendels, II dievenklauwen Bij aankoop van min. 10 m2 gipsplaten huurt u GRATIS een dag lang een KOMPRESSOR en NIETHAMERÜ! Geopend indien aanwezig: maandag t/m vrijdag 8.00-1 2.00 uur en van 13.00-16.45 uur. Zaterdags van 9.00-1 5.00 uur. Eendrachtsdijk 3 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1424 van Zevenhuizen - Zaterdag 18 maart a.s. houdt de Vereniging voor Openbaar Onderwijs haar jaarlijkse propagan- da-feestavond in de Catgeszaal van het prachtig verbouwde Dorpshuis "Swanla". De avond zal worden geopend door de heer N. Dirkzwager, die een korte uitleg zal geven van "Het onderwijs nu". Daarna zal de Toneelgroep van V.O.O. het blijspel "Secretarie op Stelten" opvoeren, waarin al les draait om de gemeentesecretaris die, het door zijn vrouw uitgenodigde verre familielid Baron Bock van Boekhoven op bezoek krijgt. Na veel verwikkelingen, ook met zijn nieuwe assistent Jacob, vindt de gemeente secretaris uiteindelijk toch dat het bezoek de moeite waard was. De toegang voor deze avond is voor leden van V.O.O. gratis en niet-leden betalen 5,-. De aanvang is om 20.00 uur en vanaf 19.30 uur is de zaal open. Allereerst thanks voor de 6 potten groene zeep. Alida was de Queen to rich en kreeg het gelijk op her hips. Gelijk ging ze aan de grote schoon maak. De firs^ pot groene zeep is al op, alles in huis is spie en span. 't Is only vervelend dat ik not meer mag roken in huis, mijn pipe en smoke heb ik nu in de barn (schuur). Van morgen heb ik mijn tabak en pipe en de gestuurde Dorpskranten mee naar de barn genomen. And heb daar de laatste news grondig bestudeerd. Ik vond het very funny dat je mijn letter naar de redaktie van de Dorps krant hebt doorgestuurd. De we thouders kwestie in Moerkapelle heeft mij niet happy gemaakt. Het zal de Hoge Heren in Den Haag ook niet ontgaan zijn. Ik was surprised door de bijdrage van our neef Willem. Ik had het nooit achter hem gezocht, vroeger op een verjaardag deed hij never zijn mond open. Zo zie je maar weer, stille wateren hebben diepe gronden. Zeg, die Bertus waarover Willem writes, is dat niet die Bertus Benthui zen, ik geloof dat dat nog aange trouwde familie van Willem Wildv- een is, in de verte dan hè, maar ik geloof toch dat die twee goed bij el kaar passen!! Met belangstelling over je fietstocht met Hendrika gele zen, en over het wapen van Zeven huizen, ik heb het big boek van de Hoge Raad van Adel er voor de aar digheid op nageslagen. Dan kan je duidelijk zien dat de twee leeuwen, naast de groen-geel-groene banen zowel naar links als naar rechts kijken, dit in tegenstelling tot de 3 eenden en de vos op het wapen van Moerkapelle, die alleen maar naar links kijken. Het is bijna symbolisch en als het waar is dat ducks dom zijn, dan kun je de vergelijking maken met the case of de Wethouder, veel ge snater en gekwaak en maar kwek ken. En dan die vos; Als de vos de passie preekt boer pas op je kippen. You see dat ik de Hollandse spreekwoor den nog bijhoud, dat komt omdat ik voor de Hollandse Club nog steeds voordrachtsavonden geef. You re member je nog wel dat ik in het café waar vader Hennipsloot zijn eieren veilde, je know het Café van Henk Vos, stond schuin tegenover die smederij met dat rieten dak, dat ik daar voor de Geitenfokvereniging "Helpt Elkander" voordrachtsavon den verzorgde. Ik droeg daar gedich ten voor van Jacob Cats, P.CHooft, van Hendrik Tollens en niet te verge ten onze grote Joost van den Von del. Ik moest dezer dagen veel aan our Joost denken, want lang lang geleden schreef hij de volgende re gel: '"t is een arm volk, wat zijn moer verbrand." P.S. Wees zuinig op die mooie sme derij. Greetings from: Gerrit J. Hennipsloot 12 Kingsroad Ottawa Zevenhuizen - Leden van de biljart vereniging van Hotel "Vos" en inwo ners van Zevenhuizen kunnen de ko mende maanden mee doen aan een biljartcompetitie. Men moet zich dan wel vóór 25 maart a.s. hebben inge schreven. Inschrijven kan in hotel j "Vos" in Zevenhuizen. De kompeti tie begint op 3 april a.s. zondag 19 maart: Zevenhuizen: Herv. kerk 10.00 uur ds.H. Gaas beek 19.00 uur ds. J. Enderlé Harder wijk. Oud-Verlaat 10.00 uur ds. A. van Eijk, 19.00 uur ds. H. Gaasbeek. Geref. kerk: 9.30 uur ds. A.J. Dron- kert Gouda, 18.30 uur drs. J. van Andel Cap.a.d.IJssel Vrijz. Hervormden 19.00 uur mevr. ds. R. Thieme-Tiessing Boskoop. Moerkapelle: Herv. kerk. 9.30 en 18.30 uur drs. J.W. van Estrik Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst. dokter J.A. Ensing, 196, Zevenhuizen, tel. 18 maart: Dorpsstraat 01802-1204. 19 maart: dokter R.L. Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. 01892- 12500. stichting sos telefonische hulpdienst rijnmond, dag en nacht bereikbaar voor een gesprek van mens tot mens 010 -4 36 22 44 Onafhankelijk informatie blad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat, Moerkapelle, Kruisweg en in Waddinxveen het centrum en de wijken Sniep en Zuidpias. Verschijnt eenmaal per week op woensdagmiddag/avond in een oplage van ruim 8.000 exemplaren. Redactie-adres: Drukkerij Elgersma, Dorps straat 62a, 2761 AG Zeven huizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, 2761 BN Zevenhuizen, tel. 01802- 1653. De redaktie van de Dorps krant stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor om zonder opgave van reden, adverten ties voor publikatie in de dorpskrant te weigeren.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 2