HUISMAN B.V. Meerderheid gemeenteraad Moerkapelle zegt vertrouwen in wethouder op dorpskrant het best gelezen! uitvoering Tarzan Bac modeshow ECHTE AANBIEDINGEN!! VERF BEHANG SCHILDERSGEREEDSCHAP SCHILDERWERKEN DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS TELEFOONNUMMERS/ OPENINGSTIJDEN Afgegeven bouwvergunningen Coliecteschema Vergaderschema Wij gaan gewoon door met: ALARMERING Brandweer 2666 b.g.g01820-24255 Politie 1333 b.g.g. alarmnr. 071-410041 Informatie 01803-14444 MEDISCHE HULP Ambulance dienst 01820-16066 Arts 1687 STORINGSDIENSTEN Gas elektriciteit 071-252911 Waterleiding 01736-6940 C.A.102522-17553 MILIEUKLACHTEN 01820-28011 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie 1940 Werkplaats (van 8.00-9.00 uur)1940 OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00-12.00 uur POLITIEPOST maandag en woensdag van 16.00-18.00 uur en zaterdag van 10.00-12.00 uur. Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand Klein chemisch afval: iedere werkdag van 8.00-9.00 uur in de werkplaats. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle hebben op 15 maart 1989 bouwvergunning afgegeven aan: - Vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met de Bijbel te Moerkapelle, voor het uitbreiden en verbouwen van het schoolgebouw aan de Raadhuisstraat 38. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikking ingevolge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Moerkapel le. Tot en met 22 maart 1989 worden er geen collecten en/of inzamelingen gehouden. 20 maart 1989: Commissie Welzijn c.a. te 19.30 uur; 22 maart 1989: Commissie Openbare Werken c.a. te 20.30 uur; 22 maart 1989: Raadsvergadering te 19.30 uur; 23 maart 1989: Commissie A.B.Z./Fin. te 19.30 uur. Bovengenoemde openbare vergaderingen worden in het gemeentehuis gehouden. De meerderheid van de Moerkapelse gemeenteraad, heeft door het indienen van een motie kenbaar gemaakt geen vertrouwen in wethouder A.M. van der Feltz te hebben. De rechtse vleugel van de raad noemde haar politiek gedrag "onzedelijk". Tijdens de vorige week dinsdagavond gehouden gemeente raadsvergadering kwam duidelijk tot uiting waarom de SGP, het CDA en de RPF, tot deze conclusie waren gekomen. Het heeft alles te maken met de houding en het gedrag van de ge meenteraadsfractie van de Moerka pelse groepering Algemeen Belang inzake dé herindeling. Immers deze fraktie heeft zich bij monde van het raadslid de heer Duursma tijdens de hoorzitting in Alphen a.d. Rijn niet eensluidend geprofileerd met burge meester A.W. Lips en diens argu menten om tegen herindeling, als het ware onderuit gehaald. Zoals be kend, is Algemeen Belang niet uitge sproken tégen herindeling en pleit men voor samenvoeging met Zeven huizen. Dat gebeurde ook tijdens de hoorzitting. Hier somde de heer Duursma de activiteiten op die over en weer in beide dorpen plaatsvin den, op kerkelijk en maatschappelijk terrein en de sport. De avond voor de raadsvergadering trachtte de burgemeester nog te be middelen in het conflict. Deze lijmpo ging tussen links en rechts mislukte. Wel gaf Algemeen Belang toe, er verkeerd aan gedaan te hebben als gemeenteraadsfraktie te hebben gesproken. Zoals de heer Duursma in zijn verweer, tijdens de raadsver gadering een dag later ook stelde, was het beter geweest iemand van het bestuur naar de hoorzitting af te vaardigen als spreker. Voorafgaand aan de behandeling van de motie, kreeg wethouder, mevrouw A.M. van der Feltz de gele genheid de handelwijze van het Al gemeen Belang te verdedigen en haar integere positie in een goede coalitie met de SGP, onder de aan dacht te brengen. Zij heeft o.m., bij het uitoefenen van haar taak geke ken naar het 'algemeen belang' zon der het christelijk volksdeel van Moerkapelle in hun principes te kwetsen. "De taak van bestuurder geeft een zware verplichting in gedrag, woord en daad, dag in dag uit. Een wethou der geniet een zeer groot vertrou wen. Er zijn veel mensen die de vrouw in het ambt niet kunnen ac cepteren. Persoonlijk vind ik het dat een huisvrouw en moeder zich in de allereerste plaats bezig moet houden met de vorming van haar kinderen en de opvoeding" Volgens haar kan iemand die die taak niet (meer) heeft zich met andere dingen bezighou den. Vervolgens kwam zij tot de kern van de zaak door het standpunt van Algemeen Belang in de herindelings kwestie te verdedigen.Als Moerka pelle niet zelfstandig kan blijven dan samen met Zevenhuizen! Als argumenten voerde ze aan dat Moerkapelle ambtenaren op posities heeft zitten die in hun deskundigheid niet vervangen kunnen worden door anderen. "Het is prachtig om op kleinschalig niveau te beginnen. Zoals b.v. de voorzitter die van leer ling ambtenaar, burgemeester werd" Met een blik naar de rechtse flank:"U beticht mij van onzedelijk handelen! Als Moerkapelle zo geschiedenis wil maken... als u van oordeel bent dat uw verwijt mijn groepering betreft en niet op persoonsgericht... vrijheid zal hier dan ook heilig wezen". De heer R. de Gooijer van de SGP gaf vervolgens een motieverklaring die doorspekt was van beschuldigin gen aan het adres van Algemeen Belang. Eén en ander n.a.v. niet juis te uitlatingen van mevrouw Van der Feltz tegenover de Goudsche Cou rant en ontkende dat de christelijke partijen met de botte bijl hakten. Hij gaf een terugblik vanaf het moment dat Algemeen Belang van koers wij zigde in 1987 toen men zich niet meer tegen herindeling uitsprak. "Toen hadden we de samenwerking(SGP- wethouder en Algemeen Belang- wethouder= coalitie) al op willen zeggen, maar zoiets doe je niet. In de loop van '88 en '89 werd duidelijk dat Algemeen Belang het eerder ingeno men standpunt verliet en zich open lijk uitsprak voor herindeling.Wie zegt hier het vertrouwen op. Het verwijt van ons is niet dat u voor herindeling met Zevenhuizen bent, maar uw houding. De uitdrukking politiek onzedelijk slaat niet op het persoonlijk handelen van de wethou der, maar op het politieke beleid.: U hield u niet aan uw belofte van uw verkiezingsprogramma. Na de ge meenteraadsvergadering van 31 ja- nuari( toen ook de PvdA zich niet meer echt tegen herindeling uitsprak en beide frakties tegen het rapport Derksen stemden red.) hadden we democratisch overleg kunnen ple gen. We hadden ons op de hoorzit ting unaniem tegen herindeling moe ten uitspreken. We kunnen nu niet anders besluiten, na een lijmpoging eerder, ons politie ke vertrouwen in u op te zeggen". Spreker betrok ook de PvdA in z'n betoog die hij 'onvolwassenheid' verweet. Hij noemde het politiek' bescha mend welke argumenten aange voerd werden om to samenvoeging met Zevenhuizen te komen./ "Neem je zo je kiezers serieus die dachten dat u tegen herindeling was. U nam dansende een tussenweg. Als we zeggen 'politiek onzedelijk' dan be doelen we immoreel. Daarbij trek ken wij uw integriteit, mevrouw Van der Feltz, als wethouder, niet in twij fel, maar dit slaat op handelingen die niet aanvaardbaar zijn." De heer C. Wolff CDA was spijtig over de dingen die gebeurd waren. "We waren verbijsterd dat het meer derheidsstandpunt van de raad, door u op de hoorzitting onderuit geschopt werd. Het aanzien van Moerkapelle werd zwaar aangetast". Ook hij zei niet aan de intregiteit van de wethouder te twijfelen en ver klaarde de term "onzedelijk". "Maar een dergelijk optreden op een hoorzitting, laat je na, zoiets hoort niet. Het is een gebrek aan verhou dingen" Ook hij betrok de PvdA in zijn betoog en sloot zich in het politie ke ongenoegen aan bij de eerste spreker. De heer Verweij RPF noemde het gedrag van A.B met in hun kielzog de PvdA, pijnlijk. "Een democratisch genoemd besluit wordt onderuit gehaald". (Moerkapelle sprak zich tijdens de raad van 31 januari wel niet unaniem uit tegen herindeling, maar wel in meerderheid. Juist dit meer derheidsstandpunt had volgens de christelijke frakties, op de hoorzit ting moeten worden naar buiten gebracht: tegen herindeling, red.) De heer Duursma Alg.Bel., hoewel niet van plan een lange redevoering te houden, maakte wel van de gele genheid gebruik om de ziens en handelwijze van A.B. te verdedigen. Noemde en passant het rapport Derksen, kostbaar en dacht dat G .S.één en ander als een stukje feuil leton zullen beschouwen. Spreker kwam terug op de motie van afkeu ring van de christelijke partijen tij dens de vorige raad bij de standpunt bepaling inzake het rapport Derksen tegen herindeling. "U bent gegriefd over wat er in Alp hen gezegd is. Wij leefden in de ver onderstelling: de voorzitter gaat naar Alphen, daar zullen wij wat aan moeten doen. Straks zegt hij weer hetzelfde als twee jaar ervoor.(o.a. dat Moerkapelle en Zevenhuizen kerkelijk teveel verschillen red.) Op die hoorzitting zei het CDA Zeven huizen dat men zelfstandig wilde blij ven en Moerkapelle maar bij Ben thuizen moest gaan. Dat kwam nu ook naar voren, zij het dan dat de plaatsnaam niet genoemd werd. Wij proefden hier en daar wat andere geluiden, dus dachten we "dat nooit!" Onze ervaringen met Ben thuizen zijn niet zo geweldig. We hebben daarom gemeend als min derheid een briefje aan de Vaste Kamercommissie te moeten zenden. Daar komt nog een punt bij. We zijn al 20 jaar met herindeling bezig. We vinden dat schandalig. Tien jaar gele den had de herindeling al rond moe ten zijn. We hadden niet direct be richt verwacht op ons verzoek op te mogen spreken. Toen de agenda verschenen was werden we ineens gebeld voor een gesprek. Wij waren verhinderd. Pas een uur voor de vergadering vernamen we hetgeen de burgemeester zou zeggen schrif telijk. Als wij geen spreekrecht had den aangevraagd zou er ook niet een aparte vergadering zijn gehouden. Ongetwijfeld was men bang dat ik over het orthodox christelijk volks deel van Moerkapelle zou spreken. Wat betreft dat naar Alphen gaan: ook hier zal vrijheid heilig wezen". De heer Duursma zei de motie van wantrouwen voor de wethouder te betreuren en noemde het een klap voor de bestuurskracht van Moerka pelle. In Den Haag is zou men hier door geneigd zijn te zeggen "wat motten we met dat durrepie, laten we het maar gauw samenvoegen". "En dan bent u daar aansprakelijk voor". De heer Doornhein PvdA kwam nog terug op het kostbare rapport Derk sen en veroordeelde de handelwijze van het college in deze, omdat er weer van tevoren geen krediet voor gevraagd was. Hij noemde de bijeen komst één avond voor de hoorzit ting, door de voorzitter bij eengeroepen,'paniek voetbal' waarbij zijn fraktie afwezig was. Doornhein noemde het struisvogel politiek dat Moerkapelle aan herin deling zal ontkomen. In de richting van het CDA plaatste hij de opmer king dat deze fraktie in de algemene beschouwing gepleit heeft om na samenvoeging met Zevenhuizen in Moerkapelle een gemeentelijke de pendance te krijgen. "Van grote bestuurskracht getuigt het niet dat er een motie van wantrouwen is inge diend, maar als het tij keert verzet men de bakens. Dit is een oproep aan alle raadsleden om dit te voorko men". De voorzitter ging nog even in op de zinsnede"paniekvoetbal" m.b.t. een vergadering voorafgaand aan de hoorzitting. "We vernamen inder daad dat A.B. zou spreken, maar we hadden er behoefte aan om met el kaar mijn stuk van gemeentewege(hetgeen de burge meester zou gaan zeggen in Alphen red.) door te spreken. De raad wilde dit. Jammergenoeg waren PvdA en A.B. niet daarbij aanwezig". Door het CDA werd op de uitlating van de heer Doornhein gereageerd met de mededeling dat ze blijven pleiten voor een dependance, na samenvoeging. De heer Wolff bena drukte dat het Moerkapelle niet aan bestuurskracht ontbreekt, maar de reactie van de meerderheid juist duidt op een krachtig bestuur. "Het feit dat u als raadsfraktie, als minder heid een stuk tegen uw burgemees ter inspreekt, betekent dat u niet het gevoel heeft voor de juiste politieke verhoudingen. Alle andere details zouden we hebben kunnen verge ten. De heer De Gooijer SGP: "We wa ren gegriefd. U bent coalitiepartij. U had precies hetzelfde als de burge meester moeten doen. U heeft als zodanig toch contact met de burge meester en had de zaken door kun nen spreken. En uw bewering dat er bindingen zijn met Zevenhuizen: ze zijn er, maar rechtvaardigen de he rindeling niet" bouwen zonder vergunning Door vrijwel alle raadsfrakties werd tijdens de jongste gemeenteraads vergadering in Moerkapelle een opmerking geplaatst in de richting van de ongeoorloofde bouw aan de Rottedijk. De gemeente geeft geen bouwvergunning af en de bouwer dient de loods af te breken en het terrein weer te egaliseren. De heer Linthout van de SGP had angst voor een parkeerterrein op de plaats waar het bouwwerk moet worden afge broken en in oude staat terugge bracht. De voorzitter antwoordde dat ook de verharding moet worden verwijderd. Het raadslid Lindhoud van het CDA pleitte voor vervangende lokaliteit voor hobbyclub De Kinderkaravaan. Deze hobbyclub heeft een lokaal in de oude kleuterschool Jip en Janne- ke in gebruik en moet plaatsmaken voor groepen van De Rehotboth- school, vanwege een verbouwing aan deze school. De voorzitter stel de hem gerust dat er serieus over de zaak wordt nagedacht. UITVAARTVERZORGING H.E. van der Hammen Hoofdkantoor: Snippendreef 5 2665 ED Bleiswijk BIJ OVERLIJDEN: tel 01802-2283 01892-17133 Bemond-Kruis, Hogeland 26, Zevenhuizen Verzorging van uitvaarten in de regio. Moerkapelle, De jaarlijkse uitvoering van gymnastiekvereniging Tarzan wordt op vrijdag 17 maart a.s. in dorpshuis"Op Moer" gehouden. Aanvang 19.30 uur. De zaal is om 19.00 uur open. Modezaak Bac houdt in Moerkapel le op maandagavond 20 maart een modeshow. In Zevenhuizen wordt deze op dins dagavond 21 maart gehouden. Beide avonden, gehouden in de plaatselijke winkel, beginnen om 20.00 uur. Moerkapelse Zijde 4, tel. 01793-2929, Moerkapelle

Dorpskrant | 1989 | | pagina 4