4 halen 3 betalen 'zfips voort je tïouudaq 't Kruispunt Vrijdag Aardbeien meisies JemawingoudfpQie drukkerij elgersma Zaterdag Moor koppen 5 halen 4 betalen H.J. ESHUIS MONTAGNE café-bar-petit-restaurant- bistro 't Kruispunt Gratis boekje: Tafeltennis OERMETTEN (steengrillen) BORRELUUR 17.00-19.00 uur met div. hapjes. Brood-en Banketbakkerij IH intereard dorpsstraat ó2a - zevenhuizen - telefoon 01802-2289 Pandabrood 1.95 Keniabrood 2.50 Ambachtelijk BIER BROUWEN kan iedereen thuis! zonder extra attributen Geen groot karwei en relatief goedkoop! Informeer eens: tel. 01802-1653 Café Petit-Restaurant f\ c/^Kruisweg 25 - Bleiswnk/rtW V-*ÜHek 01793^ 1192 Bij ons OER-gezellig! minimaal 4 personen - tijdig reserveren U kunt ook terecht voor uw: *zakenlunch; receptie vergadering en *bruiloft. vanaf 10.00 uur geopend Voor wie het nog niet wist: Kruisweg, is een buurtschap die officieel bij Bleiswijk hoort, echter halverwege tussen Moerkapelle en Zoetermeer ligt. Voor wie het nog niet wist: Deze buurtschap, die men via Moerkapelle over de Moerkapelse Zijde bereikt (de busroute van Westnederland), heeft naast een school ook een petit restaurantHet heeft de toepasselijke naam 't Kruispunt", omdat het zich op de hoek van de doorgaande weg, die een afsplitsing heeft binnen de buurtschap, dus op het kruispunt bevindt. Deze bar en dit leuke eethuisje is oorspronkelijk opgezet om als buurtcafé te functioneren. In die opzet is men destijds niet helemaal geslaagd. Ook niet om er een pleisterplaats van te maken. De nieuwe eigenaars: Sip en Nel Weima, hopen dat hen dit wel lukt. Zeven maanden geleden kocht dit enthousiaste, niet meer zo piepjonge (rond de 50 jaar) echtpaar, het totale complex. Dat betekent: woonhuis, café en het petit-restaurant. Hij:" Ik heb vroeger een horeca-zaak gehad in Gorkum, maar verkocht om iets anders te beginnen." Zij: "Sip nam tijdelijk een baan aan, zodat we op ons gemak naar een horeca-gele- genheid konden uitkijken. Deze omgeving trok ons wel aan. Het moest een zaak zijn waarin ik ook kon werken. Toen de kinderen klein wa'ren kon ik niet meehelpen. Nu wel, dus zochten we een niet te grote zaak. Via, via hoorden we van dit adres." Hij: 20 juli zijn we geopend. We organiseerden, zoals de traditie hier kent, in augustus, het jaarlijkse boeg sprietlopen, wat veel belangstelling had. Het interieur werd hier en daar wat veranderd. Ook het exterieur. De entree werd verlegd, zodat deze beter zichtbaar is vanaf de weg. We moeten een blikvanger zijn van de passerende automobilist. Die moet denken:"hé zeg, je kunt daar eten"." even uitblazen op het terras "Ook het terras hebben we meer zichtbaar gemaakt. Voorheen ston den er allemaal bomen, zodat dit niet te zien was. Juist dat terras moet op mooie dagen een lokkertje zijn: Aan de waterkant. Er kunnen zeker 60 stoelen op geplaatst worden. Het is Dorpsstraat 34 2751 BA Moerkapelle Tel. 01793-1348 een prachtig zitje" Wij beamen het. Het terras ligt name lijk aan de zuidzijde met een uitloop naar het westen. Het is er vast heerlijk toeven op een zomerse middag of avond.... Een fietstochtje langs de molens, vervolgens via het fietspad richting Bleiswijk en via de Kruisweg weer naar Moerkapelle of Zevenhuizen. Onderweg was het heerlijk verpozen op het terras.... Tenminste, zo stellen we het ons 't kruispunt: ontmoetingsplaats? Tijdens ons gesprek in het petit-res taurant waar op dat zelfde tijdstip enkele gasten hun middagpauze houden, blijkt dat '"t Kruispunt" nog lang die bekendheid niet geniet als mag worden verwacht, zo vlakbij de snelweg. Even de rijksweg af, ver keerslichten passeren en je bent er....(Misschien een idee om een bord langs de snelweg te laten plaat sen??) De gedistingeerde heer blijkt een vertegenwoordiger van een toeleve ringsbedrijf te zijn, die de vakbonds bestuurder die hier vaak de lunch gebruikt, kent. Ook de jongeman die in Schoonhoven woont, uit Benthui zen afkomstig is, noemt '"t Krui spunt", tijdens zijn verlof, als hij niet vaart, zijn stekkie. Het is ongetwij feld van nog meer mensen een vaste Dit mooie Intercard-boekje krijg je bij ons, wanneer je als a s. bruidspaar, zo'n mooie trouwkaart uitzoekt uit de nieuwe Intercard-kollektie. Jullie eigen naam en trouwdatum in goudfolie op luciferdoosjes, menukaarten onderzettertjes enz. Kom eens langs. een goede keuze pleisterplaats, maar het zou nog veel meer kunnen worden. Sip en Nel willen er alles aan doen.... "We hebben ook voor lunches een uitgebreide kaart. Verder hopen we dat veel mensen na hun werk 's mid dags even bij ons aanwippen voor het. borreluurtje: tussen vijf en zes uur. We kleden dat aan met hapjes. En verder kan iedereen bij ons ko men dineren. De zaal biedt plaats aan zo'n veertig tot vijftig personen. We kunnen aan alle wensen voldoen. Voor het diner kan men elke dag een keuze maken uit zeker acht verschil lende soorten vlees. We serveren ook voor- en nagerechten." royaal gevuld met slagroom oermetten Een gezellig avondje uit met vrien den, familie of kennissen kan een speciaal effect hebben bij een oer- met-party. Oermetten is steengril len. Voor een bedrag van f 37,50 krijgt men vijf verschillende soorten vlees, onbeperkt kruidenboter en stok brood saus en toebehoren. Men bakt het vlees op een steen, die verhit wordt door een brander ergens in het inwendige. Het lijkt op gourmetten, alleen heeft iedereen persoonlijk zo'n steen. Het schijnt, ontzettend leuk te zijn. Om dit te doen moet men met minimaal met 4 personen zich van tevoren aanmelden. Men behoeft niet via het café het restaurant te betreden. Er is een aparte in-en uitgang, via het terras. Wie het gezellig vindt om aan de bar vooraf een glaasje te nuttigen kan dat doen. Er is een gezellige bar, terwijl men ook de keu kan hanteren om te biljarten. De biljarttafel nodigt daar toe uit. Dus: wie iets te vieren heeft, een verjaardag, jubileum, zakenlunch of party, of een avondje uit wil zijn met vrienden, kan terecht in petit-restau rant '"t Kruispunt" aan de Kruisweg. Ook voor een koud buffet schijnt dit echtpaar hun handen niet om te draaien. En dan zijn er nog speciale mosselavondenDeze en andere activiteiten en culinaire festijnen zul len voortaan in de Dorpskrant wor den geannonceerd. redelijk succes demonstra tiepartij Nico v Slobbe Zevenhuizen - Afgelopen zaterdag werd in de nieuwe sporthal Swanla met redelijk succes de door ZTTC georganiseerde demonstratiepartij van Nico van Slobbe gepresenteerd. Tegenstander van Nico van Slobbe was Marc van Elveren, uitkomend voor het eerste team van landskam pioen Tempo Team. Na eerst wat technische slagen te demonstreren, zoals toDSDin en backsoin ballen die verbaal werden begeleid door Ad van Heijningen, werd geëindigd met een wervelende show, waarbij in de vorm van een wedstrijd zeer veel techniek gedemonstreerd werd. Na afloop werd vooral door de jeugd de mogelijkheid benut om tegen Nico van Slobbe een balletje te slaan en werd door de bestuursleden van ZTTC hun clubblad uitgedeeld on der de belangstellenden. ZTTC hoopt met deze demonstratie wat interesse te hebben gewekt voor het tafeltennis en nodigt jong en oud uit om eens op een vrijdagavond een balletje te slaan met bijvoorbeeld een buurman of echtgenoot/echtgenote!

Dorpskrant | 1989 | | pagina 8