Geef.... Actie GIRO17797 BANK69.99.10.498 Historische activiteiten Volleybal Anders Nieuwe directeur PTT post Gouda Euro parlementariër spreekt in Moerkapelle gemeenteraad zevenhuizen Rondvraag Mede zeggenschap gemeente ambtenaren Badminton Niet voor iedereen zijn gezondheidszorg en onderwijs vanzelfsprekend. Actie Sympatia Biltseweg 14, 3735 ME Bosch en Duin Tel. 030-281822 SYMPATIA O Zevenhuizen/Moerkapelle, De Stichting Oud Zevenhuizen/Moer kapelle komt binnen enkele dagen uit met het Verleden Tijdschrift nr. 16. Ook die editie zal weer veel le zenswaardigs bevatten. Het bestuur vraagt nu reeds aandacht voor de voorjaarsbijeenkomst Op dinsdag 4 april, aanvang 20.00 uur (zaal open 19.30 uur) zal de Stichting in Moerkapelle haar jaar vergadering houden. Naast de be handeling van de jaarstukken staat er een aantal zaken te gebeuren die zeker veel belangstelling zullen on dervinden. Zo zal de heet Th. Brouwer, afkom stig uit Moerkapelle en nu woonach tig in Den Haag, terugblikken naar zijn schoolperiode die hij in Moerka pelle heeft doorgebracht. Vervol gens zal de Werkgroep Archeologie van het Historisch Genootschap Zoetermeer een uiteenzetting geven over de zin van en de mogelijkheden om datgene wat onder het maaiveld kan worden aangetroffen, niet te verwaarlozen. Gedoeld wordt op de bewoningssporen uit het verre verle den. Met een ander woord: archeolo gische zaken. Resultaten van de acti viteiten in Zoetermeer zullen ver toond worden. Het derde deel van het programma zal bestaan uit de presentatie van dia's van ansichtkaarten en foto's van weleer. De ouderen worden hier voor ook hartelijk uitgenodigd, want er staan verschillende onbekende personen uit de foto's die hiervoor op dia gezet zijn. Ouderen van Moerkapelle:kom dus kijken! Uiteraard gaat de stichting ervan uit dat de groep jongeren, zoals altijd met de nodige leergierigheid ge speend, hun plaats zullen innemen. Overigens zal op de jaarvergadering iets worden aangeboden. Wat??? Slechts een enkeling weet ervan en zij spreken in geheimtaal. Ongetwij feld zijn er nog meer nieuwsgierig. Dat de collectie die de Stichting bezit steeds waardevoller wordt, blijkt evenwel wel uit de zinspelingen. Wie benieuwd is late zijn plaats niet leeg op 4 april!. excursie De Stichting hoopt dit jaar haar jaar lijkse excursie te houden op zater dag 15 april. Het Hoogheemraad schap van Schieland zal speciaal voor (een beperkt aantal) donateurs van de Stichting, haar deuren open en en een beperkte expositie inrich ten. Het bestuur is zeer ingenomen met het feit dat de dijkgraaf haar bereidheid heeft getoond de Stich ting te willen ontvangen. Vanwege het beperkte aantal dat mee kan, gelieve zich alleen donateurs aan te melden, (nadere informatie in het Verleden Tijdschrift dat dezer dagen verschijnt) Wie nog geen begunstiger is kan dat worden. De heer Joh. Ottevanger Jzn, die de donateursadministratie voert, geeft informatie: Molenvier- gang 2, Zevenhuizen, tel.01802 - 1485. Tenslotte meldt het bestuur dat de Stichting op dit moment ruim 560 donateurs telt. Men verwacht dat het niet uitgesloten is binnen afzienbare tijd het Verleden Tijdschrift huis- aan-huis te bezorgen (als ieder gezin donateur wordt!) testcase voor Peter van Jaarsveld Rentokil/ZVH tegen Detach/ Animo vijfsetter: 11-15, 15-12, 15-12, 11-15, 16-17. Een spannende strijd was de wed strijd die zaterdag 25 maart in eigen huis tegen Detach/Animo gespeeld werd. Voor Rentokil was deze ont moeting een goede testcase voor spelverdeler Peter van Jaarsveld, die uit Amerika overgevlogen de gebles seerde Laurens Clardeij kwam ver vangen. Laurens heeft een enkel blessure opgelopen tijdens de trai ning, waardoor hij nu de rest van het seizoen langs de lijn zal zitten. Zo vlak voor de Bekerfinale kwam dit zeker op een ongelukkig moment, maar Peter van Jaarsveld was bereid om zijn ervaring weer met het team te delen. In deze competitiewedstrijd tegen Detach/Animo heeft hij dan ook volop de kans gehad om in het spel te groeien. De heren hebben er gelijk maar een vijfsetter van ge maakt. In de eerste set kon Detach de winst pakken met 11-15, mede doordat de risicovolle service van Rentokil te vaak fout ging. Boven dien had het blok te weinig grip op de aanvallen van Detach. In de tweede set liep het steeds beter bij Rentokil en kon het blok nu wat effectiever zijn. Bovendien zorgden de aanval len van Brecht Rodenburg weer voor de nodige punten (15-12). In de derde set nam Rentokil een snelle voorsprong, maar een stug verdedigend Animo kon weer langs zij komen. Ook hun middenaanval liep beter en op het eind kon Rentokil onder aanvoering van Maarten Ver- donck een 15-12 setwinst boeken. De vierde set werd een 38 minuten durende strijd, waarbij het publiek met volle teugen kon genieten van goed volleybal. Pas na 11-12 kon Detach, met een sterke Olaf v.d. Meulen, de set naar zich toehalen met 11-15. Hierna kwam weer zo'n zenuwslopende vijfde set. Ook nu weer hielden de beide teams elkaar goed in evenwicht, waarbij Rentokil tot tweemaal toe op matchpoint kwam. Echter een sterk blok van Detach verhinderde de verzilvering daarvan, uiteindelijk werd het 16-17 voor Detach/Animo en kon Rentokil zich verder gaan voorbereiden op de bekerfinale. jeugd rentokil/zvh tweede op internationaal toernooi! De heren-jeugd tot 20 jaar speelden zaterdag en maandag in Krimpen tij dens het sterk bezette Internationale volleybaltoernooi De spelers, o.l.v. trainer/coach Nico den Hollander, wisten door goed spel en een beter setgemiddelde, de finale op maandag te halen. Dit toe rnooi staat bekend als zwaar toe rnooi. Deelnemers aan dit toernooi zijn jeugdspelers die op Nationaal niveau in eerste teams uitkomen. Rentokil speelde tegen het team van de organiserende vereniging, Rabo/ Krimpen, PZ/Dynamo, Rijnmond, ACCO/DOS, Munster, orion, het Nationale Jeugdteam van België en Brother/Martinus. Deze laatste ploeg was het team wat tegenover Rentokil in de finale stond. In dat team spelen twee spelers die in de cre-divisie in actie komen en de rest speelt op eerste divisie-niveau. Het Rentokil-team bestaande uit: Erik Strijdhorst, Hans Lindhout, John van Zuylen, Marco Hogebrug, Marcel van Wensem, Arjen van Vliet, Marco Zielhuis en Jan Willem van Wensem, wist Brother goed partij te geven en deze kon met moeite (15-11/15-10) de winst afd wingen. Een zeer goed resultaat voor de Zevenhuizense spelers en trainer Nico den Hollander!. Gefeliciteerd! streekderby op ere-divisie niveau! Zaterdag spelen de streekgenoten Rentokil/ZVH en ACCO/DOS in dorpshuis Op Moer in Moerkapelle om 19.00 uur tegen elkaar. Voor het eerst staat voor beide teams niets anders op het spel dan de eer om deze wedstrijd te winnen. Rentokil heeft de eerdere ontmoetingen met winst afgesloten. Verder zullen in Zevenhuizen de volgende wedstrijden gespeeld wor den: Om 13.30: Rentokil A2 - Radius (D- junioren) en Rentokil 10 tegen Thor 5. Om 14.00 uur spelen Rentokil Al - DVC Al(Djun) en Rentokil A2 -Ra dius Al (H-jun). Om 15.00 uur Rento kil 5 - Thor 2 (heren). Om 16.00 uur spelen Rentokil B3 - Agon BI (D- asp.) Rentokil Cl - VOY Cl (D-asp) en Rentokil BI - Rhn/VSTS BI (h- asp). Zevenhuizen, Soms wil je iets pus hen en dan pakt het verkeerd uit. Zo werd b.v. in het hobbyverhaal van mevrouw Stubbe, in de vorige Dorpskrant gesteld dat Trudy Visser les zou geven in volksschilderkunst. Op aandringen van mevrouw Visser vermelden we dat dit Noorse volks schilderkunst was (iets heel anders dan volksschilderkunst) en dat zij thans een cursus "fijn decoratief schilderen" geeft. Het laatste werd overigens in da vorige editie gelijktij dig aangekondigd in een apart be richt van de culturele commissie "Ze ven Muzen". Per 1 april zal de heer J. de Wilde de taak van directeur van het Bestuurs centrum PTT Post Gouda gaan ver vullen. Hij volgt daarmee de heer W.E. Savalle op, die is benoemd tot directeur van het Bestuurscentrum PTT Post Delft. De heer De Wilde is thans organisa tie-adviseur van de Regio Centrum van PTT Post te Utrecht. Zoals wellicht bekend omvat het Bestuurscentrum Gouda een groot gedeelte van Midden-Holland, met o.a. de plaatsen Gouda, Waddinxv- een, Boskoop, Moerkapelle, Zeven huizen, Reeuwijk, Moordrecht, Haa strecht, -Stolwijk, Bergambacht en Schoonhoven. De studievereniging "Moerkapelle- Zevenhuizen" van de SGP, organi seert op 6 april a.s. een bijeenkomst in een zaal van het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Moerkapelle. Spreker is de heer ir. L. van der Waal, lid van de SGP-RPF- GPV-fractie in het Europees Parle ment. Iedereen is hartelijk welkom, aanvang 19.30 uur. In de vergadering van 20 maart jl. werd door de heer Sinke op boeien de wijze verteld over het ontstaan en de organisatie "Europese Gemeen schap". het zal duidelijk zijn dat in de vergadering van 6 april de Europarle mentaire praktijk meer centraal zal staan. Een praktijk waarmee de heer Van der Waal uiteraard zeer ver trouwd is. Toch zijn er de nodige vragen. Hoe kan hij als lid van een kleine fractie in een parlement van ruim 500 leden functioneren? Is het mogelijk om in zo'n massaal verband de beginselen van de drie genoemde partijen duidelijk naar voren te bren gen? Hoe komt dat over? Allemaal vragen waar de heer Van der Waal ongetwijfeld het zijne over weet te zeggen. Het belooft dan ook een inte ressante avond te worden. bouwen: De gemeenteraad van Zevenhuizen verleent medewerking aan het bouwplan van de heer P. van Vliet, Noordeinde 51, voor de bouw van een garage en een zwembad, alhoewel het in strijd is met het gel dende bestemmingsplan "landelijk gebied". Door de raad werd donder dagavond een daartoe strekkend voorbereidingsbesluit genomen, tot wijziging van het bestemmingsplan. Tweemanspolder 15 Ook aan de bouwaanvraag van Dekker Zevenhuizen B.V.voor het bouwen van een kantoor bij de voor malige meubelfabriek aan de Twee manspolder 15, werkt de gemeente raad mee. Donderdagavond werd een voorbereidingsbesluit genomen. Het bouwplan is wel in strijd met het bestemmingsplan 'dorp' wegens een overschrijding van de rooilijn. De aanvrager heeft verklaard dat het mogelijk is de benodigde kantoor ruimte in overeenstemming met de bestemmingsplanvoorschriften te realiseren, doch dat dit zou leiden tot een ongewenste bouwhoogte. Rottekade ten noorden van De Bonk brug over de Rotte! Door het Recreatieschap Rotteme- ren is vergunning aangevraagd voor de bouw van een brug over de Rotte, ten noorden van De Bonk. Het bouwplan is in strijd met het bestem mingsplan "landelijk gebied". De brug zal leiden tot een sterk verbe terde onderlinge bereikbaarheid van de Zevenhuizense en Bleiswijkse Zoom. Ook aan deze aanvraag werkt de gemeenteraad mee en nam donderdagavond een voorberei dingsbesluit. uitbreiding nijverheidscen trum Omdat het voorbereidingsbesluit dat vorig jaar 1 maart werd genomen voor de uitbreiding van het Nijver heidscentrum en dit nog niet is vol tooid, was het noodzakelijk dat er een nieuw voorbereidingsbesluit werd genomen. Dat gebeurde! rondvraag De drukte in de Dorpsstraat tijdens de reconstructie van de B.K. weg was voor de heer Ch. Sarneel de aanleiding om te vragen of er een par keerverbod in de Dorpsstraat kan worden ingesteld. Dit valt volgens de voorzitter niet te realiseren volgens de rijkspolitie, omdat de parkeermo- gelijkheden in de Dorpsstraat al opti maal gebruikt worden en in en uitrit ten dan gevaarlijke situaties kunnen opleveren. (Achteruitsteken enz.) Verder wordt naar de op de hoek van de Wethouder Kreftlaan geparkeer de auto's (vermoedelijk meerijders in een pool) gekeken. De politie treedt verbaliserend op tegen automobilis ten die hun voertuig binnen 5 meter van de hoek van de Dorpsstraat ge parkeerd hebben.Alhoewel het een onoverzichtelijke situatie is aan weerszijden van de Weth. Kreftlaan in deze drukke omleidingsperiode, kan de politie verder niets aan de situatie doen. gemeenteraad zevenhuizen Tijdens de rondvraag informeerde de heer Sleeuwenhoek Gem. bel. naar het antwoord van de povincie inzake de reconstructie van de Zuid- plasweg. Het had aansluitend aan de B.K. weg kunnen gebeuren, doch de provincie heeft de opknapbeurt pas in de periode 1990-1994 gepland. De heer J. Hogenes Gem. Bel. stelde een vraag naar het uiterlijke verschil van een dakplaat van het gemeente huis. Wethouder Van IJperen deelde mede dat er door de leverancier een onderzoek naar wordt ingesteld en naar de manier om deze schoon te maken. Dat deze zo vuil is heeft waarschijnlijk te maken met het vele stof dat vrijgekomen is na de sloop van de twee woningen bij het Raad huishof. De heer P. Hofman PvdA, deelde mede dat het Tweede Kamerlid, de heer Spieker, op 18 april naar Zeven huizen komt. Drie weken geleden zou hij komen, maar werd ziek. (Het leek in het dorpskrantartikel of hi] geweest was, maar dat was, i.v.m. het ter perse gaan van de krant op dinsdag, reeds eerder geschreven) Verder pleitte de heer Hofman voor een beveiligde oversteek voor schoolkinderen richting Waddinxv- een op de Bredeweg. Door aandacht te vragen hiervoor bij Schieland bi; de wegreconstructie, die binnenkort een aanvang neemt. De heer F. Kerkhof WD had een positief bericht over het advies van zijn Tweede Kamervertegenwoordi ging in de vaste kamercommissie, naar de staatssecretaris. Zevenhui zen zelfstandig-en als alternatiel Moerkapelle bij Benthuizen te voe gen. Voor het gemeentelijk personeel (met uitzondering van brandweer en onderwijzend personeel) wordt een medezeggenschapsraad inge steld. De gemeenteraad keurde jl. donderdagavond het reglement goed. leningen Gemeentelijke medewerkers kun nen voortaan geld lenen bij hun werkgever, mits die lening bedoeld is voor duurzame consumptie-of kapi taalgoederen die betrekking hebben op de huisvesting en betrekking hebben op onroerende goederen. Men mag maximaal f 5000,lenen met een maximale looptijd van 4 jaar, afhankelijk van het inkomen. enthos c te sterk voor svk Moerkapelle, In een eenzijdig verlo pen duel wees het C-team van bad mintonvereniging Enthos uit Moer kapelle, SVK uit Krimpen a.d. IJssel met duidelijke cijfers (8-0), terug Voor een enthousiast publiek werd het eerste heren-enkelspel op over tuigende wijze binnengehaald door Cees de Groot. Ontketend vervolg den Peter Quick (tweemaal 15-0). Tony Houweling in de dames-enkel (11-3 en 11-0) en Lenie v.'t Wout (tweemaal 11-0) de wedstrijd. Het nog te spelen dames-, heren- en gemengd dubbel was een formaliteit en de SVK-spelers/sters, legden het vermoeide hoofd in de schoot. Met nog drie wedstrijden voor de boeg zal het nog ongeslagen C-team, onge twijfeld hoge ogen gaan gooien bij de eindrangschikking. Nu reeds wordt met spanning uitgekeken naar de komende ontmoeting tegen mede koploper Aigis uit Zoetermeer, op donderdag 6 april a.s.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 10