V 3,50 5,50 kleintjes 6,40 Afscheid van wethouder Anne-Marie van der Feltz-Aarsen 1,98 BOTERKOEK Burg. Kfinkhamerweg: niet begaanbaar voor landbouw voertuigen GEDEGEN VAKMANSCHAP SUPERSNELLE SERVICE @01802-1021 JAN BIJSTERBOSCH - brood en banket KLETSKOPPEN TIJGERWIT van 6,25 nu VIOLEN en PRIMULA'S ORGENZl Moerkapelle, Wie de politieke verwikkelingen in Moerkapelle aandachtig gevolgd heeft, weet dat mevrouw Van der Feltz "politiek onzedelijk gedrag" is verweten door de confessionele raadsleden. Hij/zij is er ook van op de hoogte dat er een motie van wantrouwen tegen haar is ingediend; kent ook de achtergrond hiervan. Het zou te ver voeren om daar nog eens uitgebreid op terug te komen. Het heeft echter alles te maken met politiek. En politiek heeft spelregels. Mevrouw Van der Feltz houdt zich daaraan, echter niet iedereen in Moerkapelle begrijpt de situatie. Daardoor gebeurde het dat me vrouw Van der Feltz in het dorp door een als rechtzinnig bekend staand persoon uitgemaakt werd voor "slet". "Men kan blijkbaar geen zaken van personen scheiden. Ik trek het me niet aan, maar zoiets is toch schan delijk. Hoewel alles politiek in orde is, wordt door orthodox Moerkapelle de situatie op de persoon gespeeld". Zij beschouwt het als a-politiek. Ook de houding van aan aantal mensen dat enigszins met rancune aan haar denkt, kan haar voor de borst stuiten. Zelf betreurt ze de gang van zaken, maar aanvaardt ten volle de conse quenties van de houding van haar groepering in de Moerkapelse ge meenteraad. Men heeft geen eieren voor hun geld gekozen, geen "schuld"bekend, maar wel toegege ven dat het beter zou zijn geweest als een ander dan een raadslid in Alphen geèproken zou hebben. "Zowel de fracties van het CDA en RPF waren bereid na het toegeven van dit laatste de motie niet te steunen. Aangezien dit wel is gebeurd concludeer ik dat er meer aan de hand is. Ik lees niet alleen landelijke en regionale dagbla den, maar ook verschillende plaatse lijke periodieken. In één van deze laatste worden zeer vrouw-onvrien delijke artikelen gepubliceerd". Om te voorkomen dat de hele affaire nog eens opgerakeld zou worden tij dens de jl. raadsvergadering, diende mevrouw Van der Feltz haar ontslag als wethouder in. Daardoor konden de fracties overleggen wie zij als kandidaat zouden voordragen voor net wethouderschap. Met één stem meerderheid werd de heer J.C. Lind- noud CDA gekozen. Mevrouw Van der Feltz werd met ingang van woensdag 22 maart, weer raadslid. Hoewel zij zelf tolerant zegt te zijn, mist zij dit, zo zegt ze, bij de confes sionelen. "Ik heb de confessionelen altijd gerespecteerd, maar dat heb ben ze mij niet". Ze heeft de indruk dat er ook een zekere mate van 'vrouw-vijandig heid' aanwezig is in de rechtse Moer kapelse gelederen. Ik ben zeker geen feministe, maar wel geëmancipeerd. Ik heb het als een zeer groot vertrouwen gezien toen ik als wethouder gekozen werd. Dit temeer, omdat heel eerlijk ge zegd er in Moerkapelle nog heel veel mensen te vinden zijn die de vrouw ook in het ambt moeilijk of in het geheel niet kunnen accepteren. Zelf sta ik daar heel anders tegenover en heb ik mij hierover nooit smalend uitgelaten. Ik vind dat een huisvrouw in alle eenvoud ook een zeer zware taak heeft en vorming, begeleiding en opvoeding wens ik met ambtsui toefening gelijk te stellen. Die taak mag wel eens meer uit de "niet over praten" sfeer worden gehaald. Vele vrouwen zullen dan bewijzen dat zij door liefde en ervaring meer kunne vertellen en dus in de samenleving ook meer recht hebben dan alleen op hun plaats achter het aanrecht". Over de herindeling zegt ze dat Moerkapelle geen been heeft om op te staan. Ze laat de mededeling zien waarin het rapport Derksen door G .S. is gekraakt.Praat nog wat na over de woorden die door de diverse fractievertegenwoordigers aan haar adres zijn gericht. Ze zegt:"Het leek daarbij net of het sommigen pijn deed om mij te bedanken voor m'n we thouderschap." (N.B. Dit artikel was niet bedoeld om na te kaarten, maar om mevrouw Van der Feltz nog even aan het woord te laten om een paar dingen recht te zetten) reacties: Aan de drie confessionele fracties vroegen we telefonisch hun reactie op "de vrouw als wethouder" en de politieke gang van zaken zoals die in Moerkapelle is afgewikkeld. R. de Gooijer SGP: "De motie van wantrouwen was helemaal niet tegen mevrouw Van der Feltz gericht. Kijk, als we werkelijk tegen de vrouw waren dan hadden we als SGP nooit een coalitie gevormd met Algemeen Belang. Ook vanuit onze achterban stond men achter deze coalitie. Wij zijn niet vrouw-onvriendelijk. Er is overigens ook duidelijk een verschil met het maatschappelijk ambt en het kerkelijk ambt. Het is absurd om te veronderstellen dat de motie van wantrouwen op de vrouw, wethou der Van der Feltz gericht is. Jammer dat er iemand is geweest die me vrouw Van der Feltz onheus beje gend heeft. Het ging duidelijk om politieke feiten, nl. de normen in de politiek die door Algemeen Belang niet in acht werden genomen. Tijdens de rondvraag heb ik dat woensdagavond ook nog eens na drukkelijk verwoord." De heer A. Verweij RPF: "Alphen heeft bij ons de doorslag gegeven, echter er was nog een lijmpoging. De politieke ongenoegens zijn begon nen met de motie van afkeuring ten gevolge van uitlatingen van een frac tielid van Alg.Belang in een commis sievergadering. Daarna dachten we "zand erover, streep trekken". Jam mer dat de lijmpoging maandaga vond voor de raad van dinsdag (drie- KOEKJE VAN DE WEEK: BROOD: van 4,55 voor 3j95 van 2,55 voor 2^30 10 Kaiserbo"^ Sesam tvVeegranen" rozi)»e° van 2,25 voor (Vardbei- tnebóes 7 80ou van 1 EXTRA AANBIEDING: alle aanbiedingen zolang de voorraad strekt weken geleden red.) niet lukte, Alg. Belang geen kleur bekende, waar door een motie van wantrouwen onvermijdelijk was. Wij hebben niets tegen de vrouw in het maatschappe lijke. De RPF heeft vrouwen in be stuursfuncties en op kieslijsten. He laas zijn er, voor wat de gemeente raad betreft, nog geen capabele, politiek deskundige vrouwen die gekozen kunnen worden. We discri mineren vrouwen niet, integendeel. We hebben echt niets tegen me vrouw Van der Feltz. Als de heer Duursma op die positie gezeten had dan was de situatie exact hetzelfde geweest. De heer C. Wolff CDA: "Mevrouw Van der Feltz treft geen enkele blaam. Ik vond het 3 jaar geleden een goede zaak dat er een vrouwelijke wethouder kwam. Natuurlijk kostte het mijn positie als wethouder, maar ik vond het toch fijn dat het een vrouw was. Ik mag mevrouw Van der Feltz graag, hetgeen gebeurd is heeft pijn gedaan. Echter er zijn dingen gepasseerd die politiek niet aan vaardbaar zijn. Het is dan gebruike lijk dat het dan de voorganger/ in dit geval voorgangster, treft. Als het een mannelijke wethouder was geweest zou het precies hetzelfde gegaan zijn" J Eilens is een ervaren, allround garagebedrijf waar service en persoonlijke bediening voorop staal. U krijg! bij ons bij reparatie on. CjfD -ÜoEP GRATIS VERVANGEND VERVOER! Gespecialiseerd in snelle ArS»Q en vakkundige reparatie en uitlalenmontage (Bosal). Vei trouw uw wagen aan ons toe, b bel voor een afspraak: Lange Zijda 9a, 2761 AV Zevenhuizen. Ook 's avonds en op koopavond geopend, 's Zalerdbgs tol 13.00 uur. AUTO Te koop: Zundapp, zeer mooi. Div. accessoires; ca. f 450,-. TEL. 01793-2442 na 17.30 uur. VRIJDAG'S VAN 17.00 tot 20.00 uur OLIEBOLLEN BAKKERIJ VERBEIJ Brillepoten, genoten, gegoten, standmalloten, verdroten, kloten gesloten. Zo, nu is het kruit verschoten. Te koop: Sportfiets, 10 versnellingen, Meisjesfiets, 8-12 jaar. TELEFOON 01802-2172 Zevenhuizen, Zoals de situatie thans is kunnen landbouwvoertuigen, die breder zijn dan 3 meter, geen gebruik maken van de Burgemeester Klink- hamerweg. En dat is voor de akker bouwers en loonbedrijven, een regel rechte ramp. Dat lieten zij dan ook schriftelijk weten aan het college van Burgemeester en Wethouders en vervolgens aan de leden van de ge meenteraad. Een discussie hierover vond daarom niet aan het begin van de gemeenteraadsvergadering,bij de behandelingen van de ingekomen stukken en mededelingen plaats, maar tegen het einde, voor de rond vraag. Wie de Burgemeester Klink hamer in de nieuwe versie al heeft gezien, weet dat er in het midden, op twee plaatsen, een soort vangrail, of middengeleider is geplaatst. Deze moet verkeersremmend werken. Echter door deze aan te brengen, kunnen landbouwvoertuigen zoals combines, geen kant meer op. De B.Klinkhamerweg is nl. de enige weg die loonwerkers en akkerbouwers kunnen gebruiken als zij van het éne deel van Zevenhuizen naar het ande re moeten. Door de Dorpsstraat is dit te enenmale uitgesloten. Wethouder Van IJperen deelde n.a.v. deze materie mede dat de weg dezer dagen breder gemaakt is door aan weerszijden van de geleidingen een trottoirtegel weg te halen(tussen Opril en Schoolstraat), zodat de weg nu 30 cm. breder is en een breedte heeft van 3.05 meter. Deze maatre gelen kost volgens hem algauw zo'n Meststoffen, Tuinaarde 4 zakken f 10,- Turfmoim, Zaai- en Potgrond KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN en alles voor de Groentetuin; o.a.: zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool en aardbeiplanten. Fruitbomen, Broeiramen enz. ^/TCWEKfm.l fiË VRIJDAG KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D USSEL Eerste Tochtweg/hoek Zuidelijke Dwarsweg, Tel. 01802 - 2430 17000 gulden meer. Hij toonde zich teleurgesteld dat pas nu gereageerd wordt op de wegbreedte, die volgens de akkerbouwers, nog veel te smal is, daar combines zeker al 360 breed zijn, ja soms nog breder. Alleen de heer Zwerus SGP, heeft diverse malen gepleit voor een goede weg breedte t.g.v. de akkerbouwers. Voor de juiste wegbreedte heeft men het advies van de rijkspolitie opge volgd. De heer Van IJperen stelde dat er door B. en W. vooral aan de wensen van de bewoners van de Burg.Klinkhamerweg is tegemoetge komen, maar erkende dat er te wei nig rekening is gehouden met de agrariërs. Die moeten overigens voor voertuigen met een breedte boven de ca 3 meter voor buiten de bebouwde kom een vergunning hebben van de Provinciale overheid en voor binnen de bebouwde kom van de gemeente. Diverse akkerbou wers en loonbedrijven beschikken over dergelijke vergunningen. Over igens heeft men zich wel aan bepaal de voorwaarden te houden die in de vergunning vermeld staan. Wethouder Van IJperen toonde zich bereid om rond de tafel te gaan zitten om overleg te plegen en een oplos sing te zoeken, nu bleek dat de weg veel breder moet zijn. Dat er aan wijzigingen financiële consequenties zitten werd door de raad geaccep teerd. Misschien is zelfs de nood zaak aanwezig om de raad eerder dan mei bijeen te roepen voor een extra vergadering voor het beschik baar stellen van een krediet.. De heer P. Hofman PvdA was blij dat er overleg met de agrariërs zal plaats vinden (een aanzienlijke deputatie was aanwezig op de publieke tribu ne). De heer H. Sleeuwenhoek Gem. bel. dacht dat het niet alleen gegaan was om belangenbehartiging van de B.K.weg-bewoners, die verlangden dat het fietspad hoger dan de rijbaan zou komen (Hieraan is gevolg gege ven), maar aan de algemene ver keersveiligheid op deze weg. Hij had eerder die week de duimstok ter hand genomen en was geschrokken van de doorrijbreedte tussen de ge leiders van Opril naar Schoolstraat. Hij was echter niet op de hoogte van het verwijderen van een tegel over de totale lengte aan weerszijden van de geleiding. De heer F. Kerkhof VVD achtte het raadzaam om een proefrit met een breed voertuig te maken. De heer D. Zwerus SGP kwam al eerder op voor de agrariërs, terwijl de heer J.Brouwer, pleitte voor goed overleg met de agrariërs en het zoeken van een oplossing (die beter is dan met een helft van de combine op de éne weghelft te rijden en de geleiding in het midden, zoals gesuggereerd werd).

Dorpskrant | 1989 | | pagina 11