BATIK- EXPOSITIE nu 3.95 HUISMAN B.V. Vrijdag Room boter amandel Zaterdag Roomboter amandel CAKE GEVULDE KOEKEN H.J. ESHUIS woonruimte- verordening via punten systeem Selamat Datang di Javaanse rijsttafel-buffet f 35,- Nasi Rames 15, Willem Wildveen mag jubilerende voetbalvereniging weer eventjes op EXTRA AANBIEDINGEN!! SCHILDERWERKEN Inclusief: Arak of Stroop susu aperitief en koffie Tubruk! BEZOEK ONZE tot 10 april! Maandag 3 en dinsdag 4 april: inclusief kroepoek en twee soorten verse sambal koopt bij onze adver teerders.. voor de maand APRIL: BEHANG: vari J£r9CTvoor 14.90 vanj^aewoor 11.90 VERFBAK ROL: van AaOWoor 7.90 LAK-ROLSET: vaixêrötTvoor 4.00 Moerkapelse Zijde 4, tel. 01793-2929, Moerkapelle Brood-en Banketbakkerij nu PANDABROOD nu 6 voor 1,95 Dorpsstraat 34 2751 BA Moerkapelle Tel. 01793-1348 KENIABROOD 2,50 Zevenhuizen, Over ongeveer een halfjaar zal er in de gemeente Zeven huizen bij de woningtoewijzing een puntensysteem van kracht worden. Via een motie van de PvdA, gesteund door Gemeentebelangen, CDA en de heer F. Kerkhof VVD gingen B en W. donderdagavond overstag om in Zevenhuizen een puntensysteem in te voeren. Dit kan echter, vanwege de werkdruk van het ambtenarenap paraat en de ingewikkeldheid van de materie, pas na het zomerreces, concreet gemaakt worden. Hoewel de motie een termijn van vier maan den stelde, konden de indieners, nadat de voorzitter gezegd had, dat deze termijn niet haalbaar is, ak koord gaan met zes maanden. De aanleiding tot de motie was het college-voorstel tot de vaststelling van een 'verordening' die regels be vat over het in gebruik nemen en geven van woningen en de inschrij ving en erkenning van woningzoe kenden en de plaatsing van de ge meente op de bijlagen B en C, beho rende bij de Woonruimtebeschik king van 1984. Nadat eerder in de commissieverga dering hierover een uitgebreide dis cussie had plaatsgevonden, was dit nu ook het geval tijdens de raadsver gadering. Met de punten b en c van het voorstel konden de raadsleden zich wel verenigen. Deze kregen de instemming van de raad. A houdt in dat het college aan de Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke orde ning en Milieubeheer verzoekt om voor plaatsing op bijlage B geplaatst te worden. Dat geeft het college de bevoegdheid t.a.v. degenen die een eigen woning met een koopprijs beneden de f 175.000,in gebruik wensen te nemen, de criteria van toelating (inwoners of economisch gebondenen), urgentie en passend heid, toe te passen. De plaatsing op C geeft het college de bevoegdheid t.a.v. bepaalde in de Woonruimtebe schikking genoemde categorieën van personen de eis van een maat schappelijke binding te hanteren. De heer P. Hofman PvdA:" Wij vin den een puntensysteem bij de wo ningtoewijzing noodzakelijk om de woningverdeling overzichtelijker te maken nu deze schaars zijn. menige gemeente werkt met volle tevreden heid met een puntensysteem". De heer F. Kerkhof VVD, noemde een woning een schaarste artikel en vond daarom dat er voorwaarden aan verbonden moeten zijn om er één toegewezen te krijgen, "het puntensysteem is een inzichtelijk systeem, waardoor je vrijheid en fle xibiliteit kunt bewaren." Hij zou wei eens willen onderzoeken welke na delen er aan een puntensysteem verbonden zijn. De heer M. Zijder hand, Gem. belangen dacht dat de procedure voor de woningtoewijzing start bij het moment van inschrijving en eindigt bij een woningruimte-toe wijzing. De heer D. Zwerus SGP, is al vele jaren voorstander van hantering van een puntensysteem, hetgeen hij inzichtelijk noemde. Echt objectief kan woningtoewijzing eigenlijk nooit, maar dit is toch de meest objectieve wijze" De heer J. Brouwer CDA stelde, voorafgaand aan de motie, dat als deze ingediend werd, zijn fraktie hem steunde, omdat het een afronding is van de woonruimtever deling. De heer Ch. Sarneel VVD speelde -wiskundig met "factoren" Noemde er twee van bekend en één onbekend. De voorzitter vond, na aanvaarding van de motie met 10 voor en 3 tegen, dat er niet alleen nu over woning- schaarste gesproken kan worden, doch dat dit al vanaf 1946 zo is. Hij conformeerde zich aan het betoog van de heer Sarneel over de onbe kende factor. Wethouder Dorrestijn ging nader in op de onbekende facto ren zoals b.v. voorrang bij echtschei ding en bedrijfsbeëindiging en ver wachtte voor de toekomst met de hantering van het puntensysteem veel meer onbegrip dan bij de thans gehanteerde criteria. woensdag 29 en vrijdag 31 maart o.a.: Sato Djawa - kippesoep Ayam Opor - kip op cocos Babi Ketjap - varkensvlees in soja Babi Pangang - geroosterd varkensvlees Rendang Sapi - gesudderd rundvlees Rudjak Petis - indische vruchtensla m. zwarte saus Sambal Udang - garnalen sambal Sambal goreng - vleesgerecht met pikante saus Sambal Goreng tempe - pittig sojabrood Sambal Gorens Hati Ayam - hete kippelevertjes Kue Dadar Bumbu - gekruid flensje Satéh Reserveren vanaf 18.00 uur wordt aanbevolen. CAFE-RESTAURANT Wollefoppenweg 79 - Tel. 010-456 36 27 OUD VERLAAT agenda v.v. Moerkapelle:om alvast te noteren: Sorry mensen, dat jullie twee weken de belevenissen van Willem Wildv een hebben moeten missen. Maar Willem was in de lappenmand onlie ver gezegd in de bedstee. Hij heeft dus het een en ander moeten missen, naar plaatselijke politiek stond zijn hoofd helemaal niet. Gekweld door koortsdromen waarin een verklede raad van elf elkaar met plastic knot sen achterna zat velde Willem. Door de niet aflatende zorg van Wil- lemien, die hem constant verzorgde met warme kruiken, thee met ci troen en af en toe een beschuitje kwam Willem er weer bovenop. Bertus, de buurman van links opzij, kwam hem opzoeken toen het weer een beetje ging en vertelde dat Moer kapelle behoorlijk in het nieuws geweest was, landelijke kranten en zelfs de radio hadden er aandacht aan besteed. Zelf was Bertus met een visvriend voor de eerste keer naar een raadsvergadering geweest. 'Nou, nou," pufte Bertus, die iets te dik is en iets teveel sigaartjes rookt, "een drukte daar en je kreeg nog gratis koffie ook van de bode." "Wat werd er eigenlijk gezegd?", wilde Willem weten. "Kijk," zei Bertus, "ze praten daar heel anders als dat je ze op straat tegenkomt .Onzedelijk was Seen onzedelijk of zo, doch die me vrouw moest weg." eindigde Bertus plechtig. 'Wat jammer nou, dat de 'Goudse' staakte en dat we nog een week moesten wachten op de Dorpskrant. Overal in het dorp hingen echter plakkaten van de krant met daarin het laatste nieuws over Moerkapelle, het leek wel op dat oude prentje Oproer in 't Moer(kapelle)." Wille- mien vertelde erover toen ze terug kwam van haar dagelijkse bood schappen. Een week later mocht Willem weer even op en naar buiten, ondanks de kou had de 'voor Willem zo ver trouwde' polder een geel lentekleed van voorjaarsbloemen en ook de eerste lammetjes dartelden buiten. Bij dit nieuwe begin van het seizoen moest Willem denken aan de nieuw te kiezen wethouder, er waf tenslot- start zomerlotenverkoop in april. 15 mei sponsorloop 27 mei zomerbinso. 25/26 augustus voetbalnacht 28 augustus wandeltocht 29 augustus fietstocht 30 augustus hardloopwedstrijden 5,10 en 15 km. 1 september trekking zomerverloting. te keus uit tien mensen. "Zou het iemand zijn met frisse jonge ideeën, wat past bij de lente?" vroeg onze Moerkapellenaar zich af. Na die woensdag daarop volgend, las Willem het. De keus was met zes stemmen gevallen op meneer Lind- houd van het CDA, die voetballer. Willem kende hem wel van gezicht goed geconserveerd en nooit om een vriendelijk praatje verlegen. De nieu we wethouder zijn buurman, Doorn- heim, je weet wel die met dat stekel haar en stoppelbaard had vijf stem men gekregen. "Dat zal spannend geweest zijn." dacht Willem, "één stem verschil maar, het lijkt warem pel het songfestival wel!" "Laten die twee het van de zomer tijdens het tui nieren maar niet teveel over politiek hebben, anders staat het onkruid tot kniehoogte en dat kan je, als iets on doorzichtig wordt, ook politiek niet hebben." glimlachte Willemien. Wil lem dacht er ineens aan dat hij Hen drik Hennipsloot nog moest bedan ken omdat deze de lezers op de hoogte had gehouden over de fami lies. Ook moest hij hem vragen nog eens iets te schrijven over de andere ouderwet(s(ch))e gewoontes van de Hennipsloots, namelijk dat stapeltje in keurige reepjes gescheurde oude kranten wat bij Hendrik altijd in 't kleinste kamertje lag. De belevenissen van Willem Wildv een zitten er voor deze week weer op, Willem hoopt dat jullie goede paasdagen hebben als je dit leest en tot een volgend keer. P.S. mochten jullie verkouden of grieperig zijn, Willemien heeft nog een paar prima recepten. I I I Willem Wildveen. 5,50 1 1 T1

Dorpskrant | 1989 | | pagina 3