n r Politie berichten Ophaaldag rommelmarkt Moerkapelle dorpskrant het best gelezen! nieuwe wethouder Moerkapelle J.C. Lindhoud Politic- berichten Voetbal SPREEKUUR WIJKVERPLEEGKUNDIGEN Kruiswerk J k Midden-Holland Maria Jacoba Blom Vanaf 3 april 1989 veranderen de tijden waarop de wijkverpleeg kundigen spreekuur houden. Het wordt nu: Zevenhuizen: maandag, woensdag en vrijdag van 12.00 tot 13.00 uur. Moerkapelle: dinsdag en donderdag van 12.00 tot 13.00 uur. U kunt hier met dezelfde vragen terecht als voorheen, te weten: adviezen over voeding, verzorging, hulpaanvragen e.d. Moerkapelle. Inbraak woning Werd in de nachtelijke uren ingebro ken in een woning aan de Jonkheer vd Weistraat. Men was binnengeko men door het achterraam open te breken. Het huis werd doorzocht, waarbij diverse sieraden werden weggenomen. Poqinginbraak In het weekend van 12 maart werd getracht een raam aan de achterzijde van een woning aan de Papaverlaan open te breken. Het bleef bij een poging._ Aanrijding. Op dek ruising van de Bredeweg met de Julianaweg vond een aanrijding plaats tussen een vrachtauto en een personenauto. Diefstal aluminium. Rond 19 maart werd vanaf het terrein aan de Bredeweg, waarop thans tuin bouwkassen worden gebouwd een grote hoeveelheid aluminium roeden weggenomen. Diefstal aggregaat Van 21 op 22 maart werd eveneens vanaf bovengenoemd terrein een aggregaat ontvreemd. Inbraak woning. Van 22 op 23 maart werd ingebroken in een woning aan de Jonkheer vd Weistraat. Men was binnengekomen door in het houtwerk van het raam aan de achterzijde gaatjes te boren, waardoor men de raamboompjes van het raam omhoog bewoog. Va nuit de woning werd een antiek klok je ontvreemd. Inbraak woning Van 22 op 23 maart werd ingebroken in een woning aan de Akkerweg. Men was eveneens binnengekomen door het zogenaamde gaatjes boren. Vanuit de woning werd audio/video- apparatuur weggenomen. Poging tot inbraak In de nacht van 22 op 23 maart werd getracht in te breken in een woning aan de Akkerweg. Het bleef bij een poging daar de bewoners een slot hadden aangebracht op het achter raam, waardoor het zgn gaatjes bo ren mislukte. Diefstal aluminium. Vanaf een bouwterrein aan de Julia naweg, waar een tuinbouwkas wordt gebouwd, werd in de nacht van 22 op 23 maart een grote hoeveelheid alu minium roeden weggenomen. Inbraak woning In de avonduren van 23 maart werd de achterdeur van een hoekwoning van de Jonkheer vd Weistraat open gebroken, waarna men het gehele huis doorzocht. Er werden diverse sieraden ontvreemd. Baldadigheid (bekladden). Binnen de gemeente werd een brie venbus, diverse vuilnisbakken, ver keersborden en het politiebureau met spuitbussen "versierd". Op kosten van de gemeenschap zullen deze zinloze versieringen worden verwijderd. Gevonden/verloren Gevonden: fl. 5,3 sleutels aan ring. Verloren: Gouden kettinkje met hanger.; Bromf.plaatje LJZ-139. Op zaterdag 8 april worden door het plaatselijke comité van de Stichting Woord en Daad goederen opgehaald t.b.v. de jaarlijkse rommelmarkt. Een folder met uitgebreide informatie wordt huis aan huis bezorgd. Inwo ners van Moerkapelle en direkte omgeving, die goederen hebben voor de rommelmarkt kunnen dit kenbaar maken door op 8 april voor 9.30 uur de folder of een stuk wit papier op een duidelijk zichtbare plaats voor het raam te hangen. Va naf 9.30 uur worden de goederen opgehaald. De Heer is mijn Herder. Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis dat God tot Zich heeft geroepen onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder en oma sedert 24 november 1936 weduwe van Leendert van Rijs op de leeftijd van 87 jaar. Hoe dikwijls heeft Hij welgedaan en op ons stil gebed gedragen en gered. Zevenhuizen Zaltbommel Nieuwerkerk aan den IJssel Zevenhuizen F. van Rijs-Spekman A. Heij-van Rijs P. Heij T. Zonneveld-van Rijs D. Zonneveld A. van Rijs L.E. van Rijs-Luijt N.A. Schotte-van Rijs M.P. Schotte Klein- en achterkleinkinderen 24 maart 1989 Zuideinde 3 la, 2761 DC Zevenhuizen Z.H. Woensdag 29 maart heeft de begrafenis plaatsgevonden op de algemene begraafplaats te Zevenhuizen. even voorstellen: De nieuwe wethouder van Moerkapelle is de 45-jarige Hans Lindhoud. In het dagelijks leven hoofd van de kredietbewaking van de ABN, is getrouwd en vader van twee kinderen. Hij is lid van de Gereformeerde kerk van Zevenhui- zen/Moerkapelle. De CDA-er heeft sinds september 1978 zitting in de gemeenteraad van Moerkapelle. Na 8 jaar SGP-CDA-cQalitie, kwam hierin 3 jaar geleden verandering. De heer Lindhoud betreurt wel de gang van zaken hoe hij wethouder geworden is. "Ik denk dat er alleen maar verliezers uit de strijd gekomen zijn, echter en zijn grenzen overschreden". Hij krijgt dezelfde taken als mevrouw Van der Feltz: o.a. welzijn, onderwijs, sociale zaken en cultuur, sport en recreatie. De meerderheid van de Moerkapelse gemeenteraad koos vorige week woensdagavond de heer J.C. Lindhoud, CDA, als wethouder De wethouderszetel kwam beschikbaar doordat mevrouw A.M. van der Feltz van Algemeen Belang, haar ontslag als wethouder bij de raad had ingediend. Zij nam dit ten gevolge van een aan haar adres gerichte motie van wantrouwen door de con fessionele frakties veertien dagen geleden. Mevrouw Van der Feltz werd "poli- tiek onzedelijk gedrag" verweten, hetgeen te maken heeft met het standpunt en de houding van de frac tie Algemeen Belang inzake de voor genomen herindeling, waarbij Moer kapelle bij Zevenhuizen gevoegd dient te worden, volgens het voorstel van de staatssecretaris Algemeen Belang, profileerde zich het laatste jaar niet meer zo tegen herindeling mits men bij Zevenhuizen komt. Tij dens de hoorzitting op 17 februari in Alphen verwoordde raadslid Duurs- ma de gevoelens van Algemeen Be lang en in hun kielzog de PvdA. Hij gaf het minderheids-standpunt van de raad ten gehore en was niet een sluidend met burgemeester A.W. Lips, die een vurig pleidooi tegen herindeling hield. Nadien verweten de confessionelen die de meerder heid vormen en zich unaniem tegen herindeling uitspraken, mevrouw Van der Feltz politiek onzedelijk gedrag, omdat er geen overleg in het college is geweest over hetgeen tij dens de hoorzitting door de woord voerder van Algemeen Belang ge sproken zou worden. Door de heer C. Wolff, CDA, werd als wethouderkandidaat de heer J.C. Lindhoud CDA, voorgedragen, terwijl de heer R. Vis PvdA fractiege noot de heer H. Doornhein naar voren bracht. De heer J.C. Lind houd kreeg zes stemmen en de heer Doornhein vijf. Na aanvaarding van zijn benoeming sprak burgemeester Lips een dankwoord aan het adres van mevrouw Van der Feltz. Hij accentueerde één aspect van haar veelzijdige taak als wethouder van recreatie, sport, onderwijs, welzijn, Zevenhuizen Diefstal luchtingsmotoren. In de nacht van 20-3-89 op 21-3-89 zijn vanuit in aanbouw zijnde kassen complex, vier luchtingsmotoren ont vreemd. Het gaat hierbij om ontluch- tingsmotoren van het merk Ridder, type 63w kleur groen. poorrijding na aanrijding. Op het parkeerterrein aan de Brede- weg is op 22 maart een dogrrijding na aanrijding gepleegd. De vètoorzaker reed na de aanrijding door en liet de eigenaar met de brokken achter. Ongeval fietser Op 23 maart liet een fietser zich voorttrekken door een bromfietser. Helaas liep dit uit op een val partij waarbij de fietser een hersenschud ding opliep. Inbraak woning In een woning aan de Asterstraat is in de nacht van 24 maart ongewenst bezoek geweest. Nadat men zich de toegang had verschaft d.m.v. het openbreken van een klapraam, werd de woning doorzocht. Men heeft de woning verlaten met diverse waarde volle spullen. Omvergeblazen aanhanqwa- oor de hevige wind is afgelopen week op het Zuideinde een aanhang wagen omvergeblazen. Gelukkig was er alleen sprake van materiële schade. Auto te water. Op de Strandweg, reed een bestuur ster van een personenauto, met haar auto in de naast de weg gelegen sloot De oorzaak is nog steeds onduidelijk waarom zij van de weg raakte. Ook hier bleef het gelukkig alleen tot ma teriële schade beperkt. Slapende bestuurder Op 24 maart werd om 3.30 uur een bestuurder slapend in zijn auto aan getroffen. In zijn voertuig werden twee geluidsboxen aangetroffen. Deze man is aangehouden en de goederen bleken afkomstig te zijn van een diefstal. Vernielingen in de nacht van 25 op 26 maart. Het spoor van vernielingen liep via de Iep, Schielandsingel en de Gras kamp. De vernielingen bestonden uit het kapottrekken van antennes, tuinbeplanting en een zonnewijzer vernielen. Nunchaku-wapen in beslag genomen Op 26 maart werd er om 2.00 uur een bestuurder gecontroleerd aan de Strandweg te Zevenhuizen, deze bleek onder zijn stoel een Nuncha- ku-wapen (zogenaamde wurgstok- jes) te hebben. Het wapen is in beslag genomen en de bestuurder heeft een proces-verbaal gekregen. Vernieling/baldadigheid Op 26 maart werden er op de Noor delijke Dwarsweg in de nachtelijke uren een aantal brievenbussen ver cultuur en sociale zaken, nl. onder wijs. "De bouw en uitbreiding van het schoolgebouw aan de Beatrixlaan was een kroon op uw werk. Voor de wijze waarop u bezig geweest bent bedanken wij u hartelijk en we heb ben begrip dat u gemeend heeft af scheid te nemen". De dank van de totale raad bracht hij over door een fraai boeket bloemen te overhandi gen. De heer C. Wolff CDA, zei dat het paste een dankwoord uit te spreken en betreurde de gang van zaken (rond haar ontslag). De heer A. Ver- weij RPF, sloot zich hierbij aan. De heer H. Doornhein PvdA sprak woorden van dank en grote waarde ring uit. Na schorsing, waarin een beraad voor de portefeuille-verdeling, plaatsvond, met als conclusie dat de heer Lindhoud dezelfde taken op zich neemt als mevrouw Van der Feltz, kwam er tijdens de rondvraag nog een reactie van de heer R. de Gooijer SGP. Deze stelde dat zijn fractie de inzet van mevrouw Van der Feltz als wethouder wel heeft gewaardeerd, doch dat men politiek gezien, helaas niet anders kon. Groeneweg uitslagen zaterdag 25 maart en programma voor 1 april uitslagen zaterdag: Groeneweg El - Woerden El 6-0 Groeneweg BI - Moordrecht BI 1-4 Groeneweg B2 - RVC B2 1-11 programma 1 april Spirit - Groeneweg Al, aanvang 12.45, vertrek 11.45 uur; Groeneweg BI - WDSBI, aanvang 14.30,aanwe zig 14.00 uur; GSV B2 - Groeneweg B2, aanvang 14.45, vertrek 11.45 uur; Nieuwerkerk C2 - Groenewerg Cl, aanvang 12.45, vertrek 13.30 uur; Floreant Dl - Groeneweg Dl, aanvang 9.45, vertrek 8.00 uur; Groeneweg El - Stolwijk El, aan vang 11.00, aanwezig 10.30 uur; Sportlust E2 - Groeneweg E2, aan vang 9.45, vertrek 8.45 uur; Be Fair E3 - Groeneweg E3, aanvang 9.00, vertrek 8.00 uur; GSV Fl - Groene- wegFl, aanvang 11.00, vertrek 10.00 uur; WSE F2 - Groeneweg F2, aan vang 11.00, vertrek 10.00 uur; Groe neweg F3 - ONA F3, aanvang 11.00, aanwezig 10.30 uur. Pupil van de week: Arnold Smit, speelt in E 3. Ouders opgelet: Een dringend verzoek aan de ouders om op zaterdagmorgen niet naar L. van Erk te bellen voor afkeuring. Voor afkeuringen bellen naar de kantine 01802-1683. Alleen hier weet men welke velden zijn afge keurd!!! nield. Vernieling Aan het Hazeveld werd in de nacht van 24 op 25 maart bij iemand in de tuin lampen vernield.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 6