in een romantisch weekend! 5 MIL P Br emmer vertolkins van brand in de jonge jan DEMONSTRATIE STEUNVEREN woensdag CHappy Cards' r> gemeenteraad zevenhuizen 1% "'^W! Voetbal- uitslagen "^Ntck.- *->>'. V< ^}Cies uit de^ Voor alle mensen met voetklachten: JiennemerlKaartenUluwelijks IKollektie en u ontvangt gratis het deelname-formulier hij bestelling van min. JO kaarten!^. DRUKKERIJ ELGERSMA //V ONZE ZAAK IN WADDINXVEEN hebben wij de gehele dag gereserveerd voor mensen met rug- en voetklachten. 1 Voetkundige komt naar onze zaak en maakt dan gratis een voetafdruk en demonstreert U tevens de Vibrion Veer, een Zweedse uitvinding. In tegenstelling tot de bekende harde, statische steunzolen, is de Vibrion Veer verend. De ze aktiveert de spieren en bloedsomloop en zorgt er voor dat u weer dagelijks, zonder vermoeidheid en pijnlijke rug en voet op natuurlijke wijze kunt lopen. Een deskundig advies en dan ook nog gratis krijgt u niet el ke dag. Maak daarom even een afspraak, tel. 01828-12012. Kom vrijblijvend langs Kerkweg-Oost 177 - Waddinxveen Telefoon 01828-12012 Jö,'. r>~- q-»;y:n Ml)~ <t.i Kennemer Uw plaatselijke drukker is er graag druk mee. dorpsstraat 62a - zevenhuizen - 01802-2289 per bestelnummer Alles verliep erg stijlvol, in de entou rage en kledij van het begin van deze eeuw. Ook de bode, Mark Hofman en de griffier, tot in details de oor spronkelijke benaderend, vertolkt door Hans Sytsema, kweten zich op uitnemende wijze van hun taak. Complimenten ook voor regisseur Ruud Huldy, die met dit stuk debu teerde. Hij heeft, zelf als sinds 1960 verbonden aan de Schiedamsche Toneelvereniging Dulci, meer dan oog voor de details. Een jaar lang is er in zijn als"jachthuis" bekend staande woning aan de Rottemeren, weke lijks geoefend. Daarbij werden ook de dames echtgenotes van beide hoofdrolspelers betrokken die Harry de Jong in slechts enkele tientallen tellen een metamorfose lieten onder gaan. Deze bracht zeven personen, als typetjes, voor het voetlicht die hetzij verdachte of als getuige mee moesten helpen de brandstichter van de "jonge jan" op te sporen. Was het Ansing Arend, de onnozele, uit blinkend in onzekerheid, geslagen door zijn schoonzuster en geplaagd door diens dochtertje Santje die de brand stichtte waarbij het kind om kwam? Of z'n broer Jan, die zgn. de zware, van een inscriptie voorziene huissleutel aan het kind had gege ven? De één met een tic van jeuken de handen en de ander huilend van verdriet, met trillend been en zak doek wrijvend op de verdachten- stoel. Het pleitte niet in het voordeel van Jan Arend dat hij de brandverze kering van zijn sigarenfabriekje on langs verhoogd had. Schoonvader Gijs Blankert, met tandeloze mond, bleek weieens als geldschieter te fungeren doch geen sigaren van zijn schoonzoon te hebben ontvangen bij diens zondagse bezoek, gewoon omdat hij niet rookte. Door zijn uit spraken kwamen enkele leugens van Jan aan het licht. Politieman Biezen kwam, helemaal in de oorspronkelijke out-fit, handen op de rug, ontspannen vertellen over de kromme raampin. Herbergier Putten, een bijzonder joviale, goed lachse man, compleet met voor schoot, had zondagavond versteld gestaan van de vele borrels die An sing achterover sloeg, terwijl hij ge- Zevenhuizen, "Amateurtoneel van de bovenste plank". Dat kan gesteld worden van de opvoering van het bekende monologenstuk "Brand in de jonge Jan" van Herman Heijermans, jl. zaterdagavond in dorpshuis "Swanla". Twee bekenden uit de Zevenhuizense toneelkring, nl. Pouw Hofman, als officier van justitie en Harry de Jong als de man die maar liefst in de huid van zeven anderen kroop, schitterden in de vertolking van dit stuk. dacht had, dat deze lid was van de blauwe knoop. En dan de figuur van kruidenier Post.... Gestoken in een echt ouder wets kruideniersjasje, onderdanig,"weledele, weledele", handenwrijvend, wilde hij telkens de eed afleggen wat niet hoefde, bracht hij, via een omhaal van woorden, een schokkend feit aan het licht, nl. dat Santje op zondagmorgen petroleum was komen halen, terwijl haar vader bij de deur stond.. Een wolk sigarenrook ging verver Bik, in schildershansop, vooruit. Hij wist, breeduit, details over de huise lijke situatie bij Arend. Een telefoon tje over de vondst van de sleutel en een geprotesteerde wissel gaf nieuw licht op de zaak. De feiten waren tegen Jan Arend. Was hij de dader? De officier van justitie kon het met bewijzen staven en Jan Arend bekende onder tranen. Het recht moest zegevieren en de dader gestraft worden. De ergste straf was eigenlijk het feit dat hij ten gevolge van zijn daad z'n dochtertje verloren had. Voor de officier van ïk' justitie was de zaak daarmee afge daan. Voor Ansing Arend en het publiek niet.... Wie dit meesterlijk vertolkte stuk nog eens wil zien, wordt daartoe in de gelegenheid gesteld. In Zevenhuizen vindt er o.a. op zaterdag 8 april nog een voorstelling plaats. De spelers en zij die achter de coulis sen meehielpen: o.a beide echtgeno tes, Nel van Prooijen, regisseur Ruud Huldy en het echtpaar Van Vliet, werden eveneens in het complimen teuze dankwoord van mevrouw Van Zanten, namens de culturele com missie Zeven Muzen, betrokken. Deze bijzonder succesvolle premiè re werd muzikaal omlijst door optre dens van het Haagsch Salonquartet. De baten van de voorstelling zijn bestemd voor Unicef. De avond vond plaats onder auspiciën van de culturele commissie "Zeven Mu- Waddinxveen tegen Moerkapelle 0-3 Waddinxveen - In plaats van op Tweede Paasdag werd er bij v.v. Moerkapelle op zaterdag 25 maart gespeeld, waarbij trainer Arie van Vliet een beroep moest doen op drie spelers van het tweede elftal en een speler van het A-elftal. Twee hiervan stonden in de basis, t.w. Joop Ver schoor (heer en meester op het mid denveld) en Cees van Dijk (onver stoorbaar in de verdediging). Erg gemotiveerd was de wedstrijd zeker niet waar het Moerkapelle betrof, in de eerste helft, in tegenstelling tot Waddinxveen. Een kans was er in de 12 e minuut voor Ewoud Verschoor, doch de bal werd door de keeper voor het doel met de voet gestopt. Uit een corner kopte Ewoud even later hoogspringend de bal in de kruising, maar ook deze bal werd weggestompt, hetgeen ook gebeur de met de bal van Arie van Leeuwe. Ewoud kreeg nog een kans in de eerste helft, doch ook die pass werd gestopt. De tweede helft bracht meer fortuin Gelijk na aftrap kwam Ewoud voor de derde maal alleen voor de keeper. Met een lob over de keeper bracht hij Moerkapelle op voorsprong 0-1. Jan de Knegt pro beerde het daarna ook met een lob, maar de bal ging niet alleen over de keeper, maar ook over het doel heen. Door de voorsprong werd het spel van Moerkapelle beter en van Waddinxveen nog slechter. Na een kwartier spelen werd bij een Moerka- pelse aanval de buitenspelval door waddinxveen verkeerd gehanteerd, waardoor Arie van Leeuwe en Ewoud Verschoor de uitgelopen keeper uitspeelden en Ewoud 2-0 aantikte. Dezelfde situatie 1 minuut later, tussen Ewoud en Jan de Knegt, maar nu werd er zo gestunteld door beide spelers, dat de keeper kon ingrijpen. In de 20e minuut wist Jan de Knegt net buiten het strafschop gebied liggend op de grond en be laagd door twee tegenstanders, de bal langs de uitgelopen keeper te schieten 0-3!. Volgende week ontmoet Moerkapel le thuis koploper Schoonhoven. Schoonhoven heeft met Cabauw 22 punten uit 17 wedstrijden, zodat vol gende week wordt beslist wie van de twee kampioen wordt. Cabauw speelt thuis tegen hekkesluiter Waddinxveen. Indiende beide elftal len verliezen hebben RVC'33 en Gouderak nog een kans om kam pioen te worden. Verkoop bouwgrond De gemeenteraad betuigde zijn in stemming met het voorstel om aan "Pro 7" een perceel industrieterrein ter grootte van ca 2277 m_ t.b.v. realisering van kantoorruimte met een bedrijfshal te verkopen. meubilair voor de Eendragt De bijzondere basisschool "De Een dragt" mag 8 vakwerktafels en 30 tabourets aanschaffen. Eén en ander ten gevolge van de W.B.O. (wet bij zonder onderwijs) ex artikel 74. De kosten zijn op f 3.550,geraamd Over dit onderwerp en de aanschaf van verduisteringsgordijnen voor deze school klonk de term 'sneeuwbaleffect' en de hantering Londonormen. De heer Kerkhof noemde het bovendien 'haasje over', als de éne school iets dergelijks aan vraagt ook de andere dat doet. De heer J. Hogenes Gem.bel. was de situatie op de school wezen bekijken en achtte verduisteringsgordijnen adequater dan luxaflex. Hij onder streepte de noodzaak van vervan ging. De heer S. de Jong CDA, had wat moeite met de hoogte van het bedrag. Uiteindelijk kon iedereen zich akkoord verklaren met het kre diet van f 2.650,hetgeen voldoen de moet zijn, omdat ook voor de openbare school een dergelijke voorziening binnen die vergoeding mogelijk is gebleken. Wethouder Dorrestijn antwoordde dat dat sneeuwbaleffect zelf door het college is opgeroepen, omdat aan de Zevenhuizense scholen gevraagd is, tweemaal per jaar, hun wensen in te dienen. De Londo normen zijn zeer sober, daar is bij de openbare school vanaf geweken. r i H—lmHHHlllilMlM,

Dorpskrant | 1989 | | pagina 8