V voor al uw huisdieren en hengelsport 38,50// 46,50 brengt leven in Uw Tuin Knibbelweg 8 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1228 Biologische ge- wasbestrijding Aanleg en onderhoud van tuinen en bedrijfsterreinen Levering van div. materialen Tevens gevraagd: SCHREUDERS Konijnenhok op pootjes vanaf 55,- Biologische mestpoeder Tuinvijvers vanaf 67,95 voor de tuin en kamerplan- Wasdale waterval 39,50 ten 1,50 per 2 liter. Vijverfolie Tuinvijvers met 10 jaar garantie Diverse vijverpompen Spuitfiguren Vijvervoer enz. Konijnenloopren, gemon teerd, 2 maten. Kippehokken met ren Hondehokken Tuinvolières vanaf 425,- maandag gesloten, vrijdagavond koopavond tot 21.00 uur Vijvervissen vanaf half april een aankomende hovenier een medewerker voor onderhoud van plantsoenen. en Co hoveniers en aannemersbedrijf GEVRAAGD: enkele goed gemotiveerde MEDEWERKERS/STERS in paprika-kwekerij enkele parttime ooastmedewerkers/sters FA. G. MEIJNDERT KNABBELFARM ii De aanbouwvolière Realiseer uw eigen ontwerp met GEVO aanbouw- volièrepanelen. Complete gaaspanelen, deur- en dakelementen in standaardmaten van 100 x 100 cm en 100 x 200 cm. Meer mogelijkheden voor de ware liefhebber. Tuinvolières Een serie fraaie tuinvolières, op gebouwd uit verzinkte panelen en dakelementen, afgelakt met een sterke bruine- of beige laag epoxylak. De volières kunnen ge woon op de grond worden ge plaatst, zijn eenvoudig op te bou wen, te demonteren en te ver plaatsen. Tuinvolières, uitermate sterk, weinig onderhoud, jaren lang onbezorgd plezier! Ook te leveren in 9-delig, 12-delig en 15-delig met of zonder nachtverblijf Vijverfiguren ütj P anten Fonteinpompen Zesdelige volière Uiterst eenvoudig op te bouwen met zes panelen en dakelementen, inclusief schuifdeur en voerbakkenset. Bodemoppervlak 1.39 m2 KNABBELFARM dorpskrant '89 Steeds meer bloemenliefhebbers en hobbytuinders gebruiken de milieu vriendelijke (biologische) bestrij dingsmiddelen op hun kamerplanten en in hun sier-en moestuin. waarom? Omdat zij zich bewust zijn van het gevaar van de chemische bestrij dingsmiddelen voor het milieu en hun omgeving. voordelen van biologische gewas beschermingsmiddelen zijn: -veilig voor gebruiker en zijn omge ving; -veilig voor kinderen en (huis)dieren; -effectief binnen-en buitenhuis; -geen veiligheidstermijn. In Berkel-Rodenrijs bevindt zich een bedrijf dat zich intensief bezighoudt met de biologische gewasbescher ming en is op dit gebied marktleider, nl. Koppert. We noemen een aantal middelen die in de handel zijn. plantschoon: is een speciaal ver vaardigd mengsel van organische vet zuren die voorkomen in plant en dier. Het helpt tegen insecten als: witte vlieg, bladluizen, wol-en dopluizen, trips en wantsen. Omdat plantschoon vervaardigd is uit natuurlijke grondstoffen en geen giftige toevoegingen bevat, is het vei lig te gebruiken. Het kan zelfs op groente en fruit worden gebruikt, net voordat er geoogst wordt. Weten schappelijk is aangetoond dat dit middel geen schade toebrengt aan flora noch fauna! altijd groen is een nieuw bescher mingsmiddel tegen vochtverlies en zure regen, is een beschermende coa ting over de gehele plant, die het in terne vochtgehalte controleert en het vochtverlies tijdens verplanten ver traagt. de-mos: verwijdert groene aanslag (algen) op muren, balkons,m flagsto nes, tegels, hout, glas, tennisbanen, sierpotten, aanlegsteigers enz. Dit middel is samengesteld uit natuurlij ke grondstoffen: veilig voor gebruiker en omgeving. bactospeine tegen rupsen. Het is een biologisch selectief rupsenbestrijdingsmiddel, waar van de werkzame stof bestaat uit ei witten en sporen van de bacterie 'bachillus turingiensis'. Deze bacte rie is uitsluitend dodelijk voor rupsen van vlinders en motten. Het middel bevat geen pathogene bacteriën die schadelijk zouden kunnen zijn voor mens en dier. (veilig voor milieu, kan tot de oogst gebruikt worden. Nuttige insecten zoals lieveheersbeestjes en bijen, ondervinden geen schade van dit middel). inf. voor verkoopadressen Koppert tel. 01891 -15203 Men heeft nog veel meer milieu vriendelijke middelen tegen insecten- bestrijding, b.v. savona die wel de witte vlieg doodt, maar de sluipwesp (bij de biologische gewasbescher ming) in leven laat. spint: Het spint is vrijwel altijd aan wezig potentieel gevaar voor vele groente-en bloemengewassen. Spint zuigt aan de onderkant van de blade ren en geeft een aantasting van gele vlekken op het gewas. Dit wordt ver oorzaakt door de afsterving van blad moes. Door de grote voortplantings- capaciteit van het spint kan de popu latie ion korte tijd enorme aantallen bereiken. Het gevolg is dat de schade ernstige vormen aanneemt, de groei en de produktie teruglopen. Uitein delijk kan het gewas zelfs ten gronde gaan aan de aantasting. De biologi sche bestrijding van spint met de roofmijt Phytoseiulus persimilis, is de meest efficiënte oplossing. De han delsnaam van het produkt is spidex. Deze 'roofmijt' methode is geliefd bij komkommerkwekers en zij die broei- ramen hebben met komkommers of meloenen eronder. Ook te gebruiken voor perzikenboom in de (hobby)kas. Bij de paprikateelt wordt bij de ge wasbescherming gebruik gemaakt van de roofmijt Amblyseius cucume- ris (tegen trips) handelsnaam tripex c; bij de komkommerteelt de tripex b. De mineervlieg wordt bestreden met de sluipwesp Dacnusa sibirica en Diglyphus isaea is de meest efficiënte oplossing. De handelsnaam van het produkt is minex. koppert Koppert is uitgegroeid tot toonaange vend producent op het gebied van biologische gewasbescherming. Sinds de eerste, voorzichtige experi menten met biologische gewasbe scherming, kan Koppert nu een vrij wel compleet assortiment produkten leveren. Veel ontwikkelingen danken hun ontstaan aan het jarenlange on derzoekswerk door mensen met know-how binnen het bedrijf uit Berkel en Rodenrijs. Door de succes volle resultaten op dit gebied is 'biolo gische gewasbescherming' een begrip geworden. Men heeft zelfs al vestigin gen in Groot-Brittannië en Frankrijk. Postbus 36 - 2750 AA MOERKAPELLE Ook: Abr. Kroesweg 54 - 2742 KX Waddinxveen Tel. 01793-1429 (tussen 17.30-18.30 uur)

Dorpskrant | 1989 | | pagina 10