HUURMAN B.V. Huurman BV in Waddinx veen... tuinmaterialen I I I I I I II C. van der Knijff Uw tuin in optimen Ie conditie? De Dorpskrant vertelt u er deze week van alles over! Weikoop verzorgt elk hoekje van uw tuin wclkeop De Grote Groene VakwinKel Weikoop Zevenhuizen. aandacht voor de biologische tuin! voor de tuinenthousiast Wordt uw tuin opgeknapt????? HI IIJRMAN HEEFT VOOR U: - hout uit eigen voorraad laten impregneren, dit komt de kwaliteit ten goede! Zakken tuingrond. 40liter Hardhouten planken en palen Tuinfans treffen elkaar regelmatig, halen hun hele hebben en houwen voor tuin of balkon bij Weikoop; voor een prijs die altijd binnen de perken blijft. Een ruime keuze zoals: heggescharen, grasscharen, bladharken, verti- culeerharken, kruiwagens etc. Gazonmaaiers, gaas en palen, gewasbescher ming, potgrond, tuinturf en compost, groente en bloemzaden, voor- en najaars bollen en vele soorten meststoffen. BRILL HANDMAAIERS vanaf f 119,00 BRILL ELEKTROMAAIERS vanaf f350,00 8.30 - 12.15 en 13.15 - 18.00 uur-, 8.30- 12.15 uur 8.30 - 16.00 uur. zon??? zoek de tuin op!!! Noordeinde 76a 2742 AC Waddinxveen Telefoon 01828-12596 (na 18.00 uur: 01828-16121) voor b.v.: schuttingen terrasvlonders plantenbakken kantenplanken damwand en verder alle andere tuinbenodigdheden, zoals: Tuinhout, tegels, klinkers e.d en natuurlijk onze service: -GRATIS ADVIES - GRATIS OP MAAT GEZAAGD - GRATIS AAN HUIS BEZORGD in diverse maten Bielzen, nieuwe en gebruikte En verder: bouw- en doe-het-zelf materialen keukens, kasten vloer- en wandtegels Dagelijks geopend tot 18.00 uur Donderdag tot 21.00 uur Zaterdag tot 17.00 uur Waddinxveen - Dat Huurman, 'Dekker keukens' (onder de naam Dé- lux) verkoopt, begint langzamerhand tot iedereen door te dringen, maar dat dit bedrijf ook gespecialiseerd is in tuinmaterialen is minder bekend. Wat momenteel erg in is, zijn houten tuinafscheidingen, zoals schuttin gen. Bij dit Waddinxveense bedrijf kopen ze geen geïmpregneerd hout in, maar hebben hout op voorraad dat ze "laten" impregneren, (behandelen tegen weersinvloeden) "Weverkopen alleen kwaliteits hout", zeggen de zoons Jaap en Kees, wier vader 30 jaar geleden met dit bedrijf aan hetWaddinxveense Noordeinde begon. Deze 58-jarige draaide tot dusver optimaal mee. "Bestellingen worden altijd gratis thuisbezorgd. We hebben overal klanten zitten. Zelfs in de Zuidpias in Nieuwerkerk" lacht Kees. "Service en kwaliteit zijn onze sterkste punten" vult Jaap aan. "Onze vader is meer de voorlichter in het bedrijf. Hij vertelt klanten precies hoe ze een schutting neer moeten zetten, zegt hoe tegels gelegd moeten worden en hoe je een leuke tuin met zwerfkeien en sierbestrating aan kunt leggen. Zelfs blokhutten leveren we, We zijn in Waddinxveen als tuinmaterialenbedrijf dat alleen aan particulieren levert, de enige". Volkstuinders in Zevenhuizen, van "De Peuleschil" en van "De Boerderij weten dat de Welkoop-winkel in de Dorpsstraat in Zevenhuizen benodigdheden verkoopt, waarmee je als volkstuinder uit de voeten kunt. Van laarzen tuinhandschoenen, tot schop, riek, schoffel enz. Ook planten en groentezaden, bollen en niet te verqeten qéwasbeschermingsmiddelen, tuinafrasteringen, houten schuttingen, bielzen enz. enz. zijn hier verkrijqbaar. Goed voor het milieu zijn bovendien de biologische middelen die de gewassen beschermen, van Koppert, waarover elders in deze krant meer valt te lezen.ln deze tijd van toenemendezorg voor he r^llloQ \/rVh I" tUIP) PR milieuishetfijntewetendatjeookinZevenhuizenterechtkuntvoordezemiddelen.Welkoopverkooptb.v. QIIGS VUUI Ut? IUIII..CNI Plantschoon voor fruit en groente, Plantschoon voor rozen en Plantschoon voor kamerplanten: tegen ongedierte, op biologische basis. In deïuinzadengids van Weikoop troffen we een artikeltje over biologisch tuinieren. Om de meest tastbare resultaten te behalen in de moestuin is het van belang om te weten, dat bij bepaalde plantencombinaties de verschillende planten elkaar in de tuin stimuleren. Veel planten qroeien goed in eikaars nabijheid en hebben daardoor de neiging om aantasting door schadelijke insecten en ziekten te voorkomen. Deze combinatieteelt is een fundamenteel principe voor het bioloqisch-dynamisch tuinieren. Verder spelen uiteraard meer factoren een rol, zoals gronabewerking- hygiene -compostering-bemesting-alternatief bestrijden en nog andere zaken. In dit artikel beperkt men zich tot de mengcultuur. Hieronder volgen enkele combinatieteelten voor groenten, aardappelen is een goede combinatie met - tuinbonen-mais-koolsoorten. aardbeien is een goede combinatie met stamslabonen-peterselie-sla-tijm; asperge met tomaten-peter- selie-basilicum; bieslook met wortelen; bieten met uien; erwten met wortelen-radijs-komkommers-mais- tuinbonen-tuinkruiden; komkommers met tuinbonen-mais-erwten-tuinbonen; pieterselie met tomaten- asperqes; prei met uien-selderij-wortelen; radijs met erwten-sla-komkommers; selderij met prei-tomaten- stamslabonen-bloemkool-sluitkool; sla met wortelen-radijs-aardbeien-uien (kropsla-wortelen-radijs vor men een sterk groeiteam); spinazie met aardbeien; stamslabonen met aardappelen-wortelen-komkom- mers-mais-aardbeien-selderij; tomaten met bieslook-uien-peterselie-asperge-wortelen; tuinbpnen met aardappelen-wortelen-komkommers-bloemkool-sluitkool-tuinkruiden; uien met bieren-aardbeien-toma- ten-kropsla; wortelen met erwten-slasoorten-bieslook-uien-prei-tomaten-rozemarijn-salie; zonnebloemen I met komkommers. Ongunstige combinaties zijn: bloemkool-spinazie; bonen-venkel; bonen- uien; erwten-uien; kool-radijs; sla-peterselie, tomaat-venkei, tomaat-koolrabi. leder jaar kan men niet de teelt van erwten en bonen op hetzelfde stukje grond herhalen. Zeker twee jaar I dient men de grond voor andere gewassen te gebruiken alvorens met peulvruchten terug te komen. Dit I geldt ook voor penwortelgewassen, zoals wortelen, witlof, bieten enz. I P.S. Bij de Welkoop-winkel hebben ze vrijwel allegroenteen bloemenzaden. Bovendien pootaardappelen I enpootuien. WELKOOP Dorpsstraat 110 2761 AH Zevenhuizen - Tel. 01802-1281 Wij leveren uit voorraad de gazonmaaier die u zoekt: (een van de weinige machines die door de consumentenbond als goed is beoordeeld) Brill, Raser, Flymo en Klippo motormaaiers met 2 of 4 takt motoren MTD Maaitrekkers voor zeer scherpe prijzen Verder nog vele nieuwe en gebruikte bosmaaiers, balkmaaiers, ruwterreinmaaiers enz, enz. Voor ieder maaiprobleem hebben wij een oplossing. *Eigen reparatiedienst (denk aan uw voorjaarsbeurt!) Voor mensen die het aantrekken van een maaimachine een probleem vinden, hier uw kans: Overjarige nieuwe machines van f 2009,- voor f 1150,00 met een jaar garantie (slechts enkele stuks, op op!) Bredeweg 31 - Moerkapelle - Tel. 01793-1728 Openingstijden: Maandag t/m vrijdag Woensdag Zaterdag

Dorpskrant | 1989 | | pagina 11