M forsythia Part-time Paprika plukker/ster ^Harga;ant'e EXtreem P,at inkW vaste medewerker gevraagd in tuinbouwbedrijf Tuinwaren- huizen in Zoetermeer 349, Tuinmeubelen. Volkstuindersvere- niging "Ons Ge noegen" Waddinxveen. Gevraagd: Speciale Actieweken J.M. van Eeden Petersman, tel. 01828-14424 H. Hoogendoorn Abr. Kroesweg 50 Tel. 01793-2356 zon??? zoek de tuin op!!! Sesamstraat Dynasty Bezoek ons ook op de huishoudbeurs in I /O Amsterdam van 30 maart t/m 9 april I» 2 U vindt ons op de Allibertstand Mensen, mensen, wat een sterren op de Grote Internationale Tuin meubelshow van Intratuin. K^ui/on En iedereen kan er zijn favoriete programma komen bekken. Van grappige, stoeisterke kinderstoeltje tot 'glamorous Hollywood Met in de bijrollen de fleurigste en kleurigste kussens, tafelkleden, parasols en andere accessoires. Kom gauw kiezen uit de beste tuinmeubelprogramma s van bmnen- en buitenland. Of je nu een fan bent van Ernie of Alexis. (Dit is slechts 'n greep uit onze volkunststofkollektie) I Onverwoestbaar. ©Grosfillex stapelstoel Promo J Jaar garantie. ®ink"pfbaarUs7ameng0Verste'baaren "Klapbaar. 3 Jaar garantie. Van 89 - (i) Grosfille* fauteuil Bahia in 4 stanw verstelbaar. Glanzende uitvoering ©5*n fauteu'l Ambassador. Rug ln 5 «and'en verste,baar5 Jaar garage 'Pbaar. 5 Jaar garantie KORTING Genoemde prijzen zijn afhaalprijzen. Aanbiedingen geldig t/m woensdag 12 april a.s. of zolang de voorraad strekt. Kies Uit c- intra Zoetermeer, Zegwaartseweg 94a, tel. 079-313468 Zoetermeer, Voorweg 192, tel. 079-515551 wie v/il er een volkstuintje??? Waddinxveen. Het tuinseizoen is weer begonnen. Wie in deze tijd op zaterdag langs de volkstui nencomplexen komt, ziet man nen en vrouwen ijverig bezig in hun volkstuintjes. Het leggen van tuinbonen, doperwten en peulen is weer begonnen. De spinazie is alweer gezaaid. De bonestokken begin mei worden weer opgezet en onder platglas groeit de kool, sla en de andijvie goed. Ook hebben velen al worteltjes ge zaaid. ledereen is in de buitenlucht, werkt zonder haast te hebben en geniet. Het is een aangenaam rustig ver toeven in deze "snelle" wereld, waar je op je tuin, tot rust komt bij het geluid van de vogels en je aanstaande oogst. Het hebben en bijhouden van een volkstuin is een goede thera pie. Je hebt bezigheid buiten de dagelijkse beslommeringen. Kort om het is een uitstekend middel tegen stress. Verder is het een pri ma tijdsbesteding voor mensen die in de VUT, of met pensioen gaan; zij die in de WAO geraken of.... en zeker niet in de laatste plaats, voor vrouwen die overdag wat uren verlost willen zijn van de dagelijkse huishoudelijke sleur. Het is toch geweldig om 's- avonds je zelfgekweekte groente op tafel te zetten? Naast volkstuinen in Zevenhuizen, bestaan er ook twee complexen in Waddinxveen. Op het complex aan de Tweede Bloksweg, achter nummer42, liggen maar liefst 80 kavels, waarop een volkstuintje is aangelegd, tuinen te huur Er zijn nog enkele tuinen te huur. De huurprijs bedraagt f 1,25 per m_ per jaar en de percelen zijn ca. 100 m_of meer. Verder betaalt men per jaarf 15,— aan contribu tie en een eenmalig inschrijfgeld van f25,—.Wie dus een bezigheid zoekt voor nu of binnenkort, dan kan tuinieren op een eigen tuin een uitkomst zijn. Op het volkstui- nencomplex aan de Tweede Bloksweg, in een oase van rust, wordt men één met de natuur... Tussen de koeien, hazen en de vo gels. Hier vliegen scholeksters, grutto's, kieviten en wulpen. Wie benieuwd is geworden en eens poolshoogte wil komen nemen, is hartelijk welkom. Dege nen die nog geen ervaring heb ben in het tuinieren, hoeven niet te schromen. Men wordt met raad en daad bijgestaan. Inlich tingen: J. Commissaris, tel. 12739 of de heer Polfliet tel. 13430. Veel Moerkapellenaren zijn op Zoetermeer georiënteerd, waar het de aanschaf van grotere, niet in Moerkapelle voorradige artike len betreft, zo blijkt. Menigeen is ongetwijfeld weieens bij Intratuin Forsythia BV aan de Zegwaartse weg in Zoetermeer beland toen hij/zij iets nodig had voor de tuin. Een grote kas, vlak op de grens waar de nieuwbouw halt houdt. Een oppervlakte, inclusief par keerterrein voor ca. 40 auto's, van 5000 m2 waar je met een zelfbe dieningsmandje in de kas en buiten, best een poosje door kunt brengen. Niet alleen de talrijke kamerplanten zijn het bekijken waard, ook de tuinaanbiedingen zijn verlokkelijk. Wie meer wil zien kent de weg naar de Voorweg, waar een drie keer zo groot bedrijf van Intratuin Forsythia is geves tigd. Hier beslaan kassen en par keerterrein een oppervlakte van 16000 m_. Er zijn mensen, die vol gens de 38 jarige eigenaar, de heer A.C.J. Droog, een halve dag zoet zijn met alles te bekijken. Een bezoek aan dit bloemen en plan tencentrum, dat tevens een groot assortiment tuinartikelen en ge reedschap verkoopt, vinden ve len een vorm van recreatie. De formule die Intratuin Forsythia hanteert is: adviseren en begelei den. De heer Droog" Service-ver lening is de kracht van een der gelijk bedrijf." De directeur weet zich verzekerd van een team van ca. 30 vaste en ca. 10 a 15 parttimers, dat 'hart' voor zijn zaken heeft. Boerenzoon Droog zou oorspron kelijk zijn vader in het bedrijf op volgen, doch koos voor een eigen tuincentrum. In 1973 werd aan de Zegwaartseweg gestart en 6 jaar geleden verrees dit bedrijf op een punt dat door de gemeente Zoetermeer voor een dergelijk bedrijf bestemd had, aan de Voorweg. Dit grootste tuincen trum, dat z'n weerga in de regio niet kent, heeft veel clientele uit Leidschendam en de Haagse agglomeratie. Vanwege de gigantische omzet wordt er door de directeur himself op de Aalsmeerse veiling ge kocht en doorgaans door bedrijf sleider Jan Duyndam op de Ber- kelse veiling. Men heeft naast kamerplanten en tuinbeplanting en accessoi res, en werkmateriaal (tot en met een zeer grote collectie tuinmeu belen) ook een afdeling kantoor beplanting. Hydrocultuur is hierbij een gangbaar uitgangspunt, Een medewerker van het bedrijf gaat volgens een schema alle kantoren af waar hydro-beplan- ting van Intratuin aanwezig is, Voor wat de tuinaanleg betreft: men heeft veel know how in huis. Tuinaanleg-adviseursen mensen die het tuinonderhoud verzorgen. Wie een tuint(je) wil (laten) aan leggen kan video-opnames be kijken. Onlangs was er een groep aanstaande bewoners van wo ningen in een nieuwbouwwijk. Zij kregen d.m.v. een video-film ideeën voor tuinaanleg voorge schoteld. Overigens kan iedereen terecht voor een gratis-advies.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 13