Eier koeken 4,50 1,75 3TE Vrijdag Zaterdag Aardbeien schelpen in een romantisch weekend! H.J. ESHUIS gevuld met slagroom Nederlandse Patiënten- Vereniging Honden aan de lijn i.v.m. broedtijd Kerkdiensten Skeeler toertocht Rottemeren Moerkapelse ouderenreis jubilerende voetbalvereniging Vrijbaan Oud papier voor De Eendragt Boomplantdag in Moerkapelle Actie Sympatia "ANGELA" Brood- en Banketbakkerij per stuk 1,50 nu 4 voor 4 voor 5,25 Pandabrood Keniabrood Harde broodjes 5 voor ZELF MAAK-MO DE, GOEDKOPE MODE..! 1 Grote sortering STOFFEN Vele FOURNITUREN Complete Una Brown collectief Nepe Mode, 6 maten patronen op voorraad... Alleen maandagmorgen gesloten! BABBA'S STOFFENHUIS L' J{ennemerIKaarten Uiuwelyks IKoüektie en u ontvangt gratis het deelname-formulier bij bestelling van min. 70 kaartenlu DRUKKERIJ ELGERSMA DRUKKERIJ ELGERSMA BRUIDSBOETIEK BRUIDSJAPONNEN Kaas of yoghurt maken met verse melk? MONTAGNE tel. 01802-1653 Dorpsstraat 34 2751 BA Moerkapelle Tel. 01793-1348 Jaarvergadering Waddinxveen - Op donderdag 6 april houdt de NPV-afd. Waddinxveen haar jaarvergadering. Naast finan cieel jaarverslag en een bestuursver kiezing, hoopt mevr. drs. A.B.F. Hoek-van Kooten uit Veenendaal te spreken over het thema "Rondom het Sterven", waarbij o.a. aan de orde komen Euthanasie-Stervens- begeleiding en Thuiszorg. Naast le den zijn ook belangstellenden van harte welkom in de Bethelkerk, Bil- derdijklaan 1 te Waddinxveen. Aan vang 20.00 uur. Om 19.45 uur is er koffie. Kerkweg West 8 - Waddinxveen TELEFOON 01828-11120 Recreatieschap Rottemeren, De Bleiswijkse Zoom, het Lage Bergse Bos, de Zevenhuizerplas en de Ze- venhuizer Zoom. In het recreatiegebied Rottemeren zijn een aantal gebieden, waar gedu rende de broedtijd van 16 februari tot 16 juli honden aangelijnd moeten worden. Deze gebieden zijn aange duid door middel van borden. Om de dieren in het recreatiegebied Rotte meren zoveel mogelijk rust te geven gedurende de broedtijd worden hondenbezitters verzocht gevolg te geven aan dit aanlijngebod. Er zijn in het recreatiegebied voldoende ande re gebieden waar honden wel los mogen lopen. Laat uw hond b.v. lo slopen op gazons waar de dieren die in de bosranden broeden er geen last van hebben. Zorg er ALTIJD voor dat uw hond niet achter de nog in de natuur levende dieren aangaat. Als in de aangewezen gebieden geen gevolg wordt gegeven aan het aan lijngebod, dan kan er bekeurd wor den door de politie en/of toezich thouder van het Recreatieschap Rottemeren. Voorkom dit en laat de natuur in leven. Voor informatie kunt u zich wenden tot: Recreatieschap Rottemeren, de heer G.G. van den Berg, tel. 01892- 12233. Waddinxveen - zondag 9 april Geref. kerk (vrijg.): 8.30 en 14.30 uur: ds. L.S.K. Hoogendoorn. - Kennemer óHapp^Caizls' Uw plaatselijke drukker is er graag druk mee. dorpsstraat 62a - zevenhuizen - 01802-2289 Zevenhuizen - Op camping Zeven huizen is men al weer druk bezig voor de 2e editie van de Skeelertoer tocht. Waar diverse IJsclubs nog reisjes organiseren naar de ijsbanen in de regio, denkt camping Zevenhui zen alweer volop aan de zomer. Op zaterdag 24 juni is de 2e Skeelertoer tocht. Inlichtingen: tel. 01802-1654. Deze tocht wordt i.s.m. Stichting Skeller Marathon georganiseerd. De jaarlijkse reis wordt dit jaar ge houden op donderdag 8 juni a.s. Verdere mededelingen volgen in de Dorpskrant. agenda v.v. Moerkapelle:om alvast te noteren: start zomerlotenverkoop in april. 15 mei sponsorloop 27 mei zomerbingo. 25/26 augustus voetbalnacht 28 augustus wandeltocht 29 augustus fietstocht 30 augustus hardloopwedstrijden 5,10 en 15 km. 1 september trekking zomerverloting. studiemiddag "projecten wel of niet gezond Op 25 april organiseert Vrijbaan in de Larenkamp, Slinge 303 te Rotter dam, een provinciale studiemiddag over scholings- en werkgelegenheid sprojecten in de gezondheidszorg. Ondanks de bezuinigingen in de zorgsector is er vraag naar gekwalifi ceerde krachten. In sommige geval len is het tekort zo nijpend dat instel lingen ver buiten de provinciegren zen - zelfs in België - personeel en leerlingen werven. Het tekort aan personeel stimuleerde het aantal projecten voor herintredende vrou wen en allochtonen. Redenen van emancipatorische aard spelen hierbij ook een rol. Ook in Zuid-Holland zijn er veel projecten opgezet. Een groot aantal van deze projecten zijn onder zocht en het resultaat is vervat in de brochure "Projecten wel of niet ge zond.. analyse van de slaag- en faal factoren van projecten in verzorgen de beroepen in Zuid-Holland". Het onderzoek zal op deze studiemiddag worden gepresenteerd. Zowel het onderzoek als de studiedag beper ken zich tot de opleidingen tot be- jaardenhelpende, gezins- en zieken verzorgende, waarbij het accent ge legd wordt op de deelname van he rintredende vrouwen en allochto- dorpsstraat 62a - zevenhuizen telefoon 01802-2289' Zevenhuizen - Donderdag 6 april wordt er weer een inzamelingsactie van oud papier gehouden in Zeven huizen. De chr.basisschool "De Een dragt" plaatst weer een container waarin iedereen zijn papier kan ach terlaten. De opbrengst is bedoeld voor de school. Vanmorgen kwamen de oudste leer lingen van de plaatselijke scholen, de traditiegetrouw, weer met een ver sierde schop op school, omdat het vandaag "boomplantdag" is. Er wer den bomen geplant aan de Klaproos- straat, Akkerweg en nabij het Indu strieterrein. Volgende week hopen we een foto hiervan te publiceren. JWWWWVWW/ heeft een grote en schitterende kollektie éénmaal gedragen en showmodellen Alleen op afspraak: BOSKOOP, TEL. 01727-19577 per bestelnummer Dat kan: van handleiding tot benodigdheden. Inlichtingen: Het centrale thema van de studie middag is: "aan welke voorwaarden zouden projecten moeten voldoen om een zo groet mogelijke uitstroom naar betaald werk in de zorgsector te krijgen." Diverse betrokkenen zullen ieder vanuit een andere invalshoek dit thema belichten. Zowel de ervarin gen van grootstedelijke projecten als die op het platteland, alsmede de door de subsidiegever gestelde voor waarden en de ervaringen met pro jectdeelnemers binnen de instelling komen aan de orde. Bij het opzetten van scholingsprojec ten is één van de knelpunten het vinden van betaald werk gedurende het scholingstraject. Wellicht biedt de nieuwe 'Werkervaringsregeling' perspectieven. Volgens afspraken tussen werkgevers en werknemers kunnen er betaalde werkervarings plaatsen voor langdurig werklozen komen o.a. in de bejaardenoorden (1500), gezinsverzorging (500) en verpleeghuizen (900). Op welke manier men inhoud kan geven aan deze 'Werkervaringsregeling' zal tij dens de studiemiddag worden be sproken. Organisatie/informatie: Fede ratieve Vereniging Vrijbaan, Benoor- denhoutseweg 23, 2596 BA Den Haag. tel. 070-24 45 95 Op 1 april a.s. gaat de Sumpatia-actie 1989 van start. Deze actie maakt het mede mogelijk dat jaarlijks duizen den deskundigen van allerlei natio naliteiten uitgezonden worden naar ontwikkelingslanden Het is dit jaar 80 jaar geleden, dat de Sympatia-actie mondiaal startte met directe hulpverlening op medisch, opvoedkundig en landbouwkundig terrein. De opbrengst van vorig jaar bedroeg bijna f 264.000,-. Dit bedrag werd netto overgemaakt t.b.v. de diverse ontwikkelingspro jecten, zonder dat reclame en druk kosten werden afgetrokken: Het Centraal Archief voor het Inzame lingswezen te Amsterdam ontvangt elk jaar een verslag van de opbrengst van deze actie. Wereldwijd was de opbrengst US 13.267.445 (1987). In de periode van 1 april t/m 16 mei werken in Nederland ca. duizend vrijwilligers mee aan deze actie.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 17