"De Eendragt weer winnaar van de wisselbeker Volleybal Van Erk wint viswedstrijd Zijn leven was werken. Na een kort ziekbed is rustig ingeslapen, mijn lieve Geert, onze lieve pappa, schoonzoon, broer, zwager en oom Gerardus Metselaar Anny Karei Trudy en Aad Familie Metselaar Familie Huesken Voor begrafenissen C.H. DE VRIES ZN. UITVAARTVERZORGER TESSELSCHADELAAN 20 2741 AT WADDINXVEEN TEL. 01828-14719 SCHOLIEREN (Jammer dat je hier en daar in kran ten de naam van de Zevenhuizense school die winnaar werd van de wis selbeker, verkeerd leest. De school "De Eendragt" heeft de oorspronke lijke oude naam van de "Eendracht- spolder", evenals de Zevenhuizense jachthaven "De Eendragt" nabij het Ze venhuizens Verlaat aan de Rotte- meren. Ook wij kregen uitslagen oinnen waarin hardnekkig de naam 'Eendracht" genoemd werd) 99 Zevenhuizen/Moerkapelle. Veel Zevenhuizense en Moerkapelse kin deren hebben vorige week van de Paasvakantie genoten. Prachtig weer! Het werd een heerlijke week in de buitenlucht. Vooral de ruim 300 basisschoolleerlingen die deelnamen aan de Paasvakantie-sport en spel- dagen, georganiseerd door voetbal vereniging "Moerkapelle" op het Moerkapelse sportveldencomplex "De Wilde Veenen", genoten van het fraaie zomerse weer en van het leuke sportieve evenement. Vorig jaar was v.v. "Groeneweg" gastheer en orga nisator, toen deze manifestatie voor het eerst plaatsvond. Ook toen wa ren de weersomstandigheden (ruim twee weken later in het seizoen) uit stekend. Spannend was het bij de prijsuitrei king. Wie had de meeste punten? Burgemeester A.W. Lips van Moer kapelle reikte de prijzen uit: fraaie bekers die als aandenken passen in de prijzenkasten van de deelnemen de scholen. Met rode wangen waarop de zon de eerste kleur gebracht had vermengd met vermoeidheid na inspanning, lagen of zaten de kinderen te wach ten op het moment dat bekend zou worden welke school de wisselbeker kreeg. Wethouder J.E. Dorrestijn van Ze venhuizen, bracht en passant ook nog een oeKer mee. Zowel het ge meentebestuur van Zevenhuizen, als dat van Moerkapelle, toonden bijzonder veel sympathie met deze spel-en sportdagen. Het gemeente bestuur van Zevenhuizen bekostig de het busvervoer van de Zevenhui zense kinderen. Ronduit verrassend was het dat, ondanks een duidelijk gewijzigd spel- programma, er was minder de na druk op het voetbalprogramma ge legd en een gewijzigd puntensys teem, het toch weer de chr. basis school "De Eendragt" uit Zevenhui zen was die de wisselbeker uit han den van wethouder Dorrestijn mocht ontvangen. Hij uitte, evenals burgemeester Lips, zijn bewondering voor de organisa tie, waarin soms weieens spitsroe den gelopen werd, zo vonden organi satoren Rutgerink en Stuffe. Zij wer den bijgestaan door een koor van vrijwilligers/sters die de kinderen begeleidden, terwijl er ergens ook nog een Aafke was die veel kaas gegeten heeft van spelletjes en coör dinatie. (spelletjes die gedaan werden waren 0.a. zaklopen, touwtje springen, plankenrace, kangeroe-bal-springen en daarnaast voetballen). uitslagen: groep 1 (jongens en meisjes van 6 t/m 8 jaar) 1. 't Reigerbos Zevenhuizen 2. De Eendragt Zevenhuizen Groep II (jongens en meisjes van 91/ m 10 jaar) 1. 't Reigerbos 2. De Eendragt Groep III (jongens en meisjes van 11 t/m 12 jaar) 1. Burg.I.J.P. Keijzerschool Moerka pelle 2. Rehobothschool Moerkapelle. "De Driesprong" van de Kruisweg te Bleiswijk ontving de sportiviteitsbe- ker. Dankbetuiging. De organisatie bedankt allen die meehielpen om deze dagen tot een geslaagd evenement te maken. Men betreurt het alleen dat er zo weinig ouders belangstelling toonden, ech ter, gesteund door het geweldige enthousiasme van alle kinderen van de basisscholen in Zevenhuizen, Moerkapelle en Kruisweg, en mede- 5-8-1928 3-4-1989 Zevenhuizen, 3 april 1989 2761 VW, Boslaan 71 Geen bezoek aan huis Gelegenheid tot afscheidnemen en condoleren op donderdag 6 april in het rouwcentrum, Schoolstraat 18. tussen 19.00 en 20.00 uur. De crematie zal plaatsvinden op vrijdag 7 april om 14.00 uur in het crematorium "Hofwijk", Delftweg 101Rotterdam. Vertrek vanaf woonhuis om 13.00 uur. werking van beide gemeentebestu ren denkt men nu alweer aan de organisatie van een soortgelijk eve nement in Zevenhuizen voor alle kinderen in beide plaatsen van 6 t/m 12 jaar bibliotheek Nieuwe aanwinsten Romans: Adrichem, Ria van - Jans- je: Van lutjemeid tot landarbeidster. Allende, Isabel - Eva Luna. Boori, Louis Paul - Zomerdagdroom: een erotisch sprookje., Capel, Theo - Dun vernis. Djian, Philippe - Betty Blue. Dorsten, Johan van - Kleine koopman, wat nu?. Fischer, Marie Louise - Verpleegstersomnibus. For- ster, E.M. - Maurice. Geeraerts, Jef - Zand:misdaadroman. Graaf, Anke de - Frederieke. Graaf, Anke de - Het ware gezicht. Gray, Spalding - Sex en dood tot 14 jaar. Heinemann, Doris - De tocht naar morgen. Heij den, A.F.Th, van der - Het leven uit een dag. Kalwij, Valentine - Neem nu een paardebloem. Krol, Gerrit - Een ongenode gast. MacDermott, Alice - Die avond. Meuldijk, Belinda - Het rose hotel. Ngügï wa Thiong'o - Bloe sems van bloed: roman. Sant, Mien van 't - De beste verhalen van Mien yan 't Sant. Scott, Leonard B. - Het uur der verschrikking. Sharpe, Tom - Wilts alternatief. Smith, Wilbur - Het oog van de tijger. Sulitzer, Paul- Loup - Een liefde, een leven. Teir- linck, Herman - Literair werk. Uris, Leon - Exodus: de absolute bestsel ler over het ontstaan van Israël. De wereld als voorstelling en wil: meis jesdagboeken 1956-1969:Martha Folkers, Sanne Huisman, Beeltje de Noord. Zanger, Jan F de - Dit been is korter. Verhalende jeugdboeken: Ahlberg, Allan - Woef. Arnhem, Anouk van - Vier vriendinnen willen op kamers. Beer, Hans de - Kleine ijsbeer waar ga je naar toe? Beyer- lein, Gabriele - Merlijn en de Kelten kinderen. Bour, Danièle - Beertje Bas. Campbell, Rod - Erik kleedt zich aan. Chidolue, Dagmar - Zo zit dat met Vicky. Didelez, Guy - Raspoetin. Eriksson, Aker - Vriendjes. Firth, Barbara - Welterusten... Kleine Beer. Gerkema Sietsche - De roep uit het verleden. Gomes, Paula - Wie in zijn land niet wonen kan. Griffioen van Wuijskhuijse, Elma - Dit is nou Minoes! Hafkamp, Robert- De klun gel beer. Janosch - Droomles voor zevenslapers: een verhaal over Po pov en Piezel met veel bonte plaatjes. Kastner, Erich - De vliegende klas. Krever, Jetty - Kom gauw mol! Kura- tomi, Ghizuko - Kummeling wordt postbode. Laan, Dick - Pinkeltje in Madurodam. Lems, Liesbeth - Sportvak in nood. Lindgren, Astrid - Ik wil nog niet naar bed. Lobe, Mira - Een sneeuwpop aan de wandel. Mi- chelet, Jon - Onze Afrikaanse explo sie. Petty, Kate - Ik ga naar de dokter. Postma, Jan - Wolf, redder in nood. Postma, Jan - Wolf op Ameland. Pleysier, A. J. - Ontsnapt. Ross, Tony Hellepü Ross, Tony - De Wedstrijd. Simmonds, Posy - Kiki en de vliegen de babies. Snoep, Ella - Een staart voor oma. Steig, William - Dappere Dientje. Paselaar, helen - The Heartbrreakers. Tobler, Willi - Koen kan alles. Uebe, Ingrid - Kleine Brui- beer. Van Camp, Gaston -8848 me ter hoog.. Vos- Dhamen von Bu- cholz, Tonny - Het einde van de re genboog: waarom kwamen de Ro meinen niet naar Ierland? Vries, Anke de - Het keteldier en andere verhalen. Weijters, Jacques - De koning van de onderwereld. Informatieboeken: Argentina. Brocades Zaalberg - IJs- selmeer: bron van leven. Compaijen, Bernard - De nederlandse economie: J Beschrijving, voorspelling en bestu- ring. De dag dat je brief kwam :Amnesty International poëziebun del. Derksen, Th.J.G. - Automatise ring en informatieverzorging. Din ger, Tilly Expressiever en gemakke lijker spreken:hoe experimenteer ik met miin SDreekqedraa? Dubbelaar, Bert - Het projekt SaljoetDe eerste stap van de Sovjet Unie naar een permanent station in de ruimte. El- |- horst, K. - Antoni van Leeuwenhoek. Elseviers beroepen-almanak hand leiding voor school- en beroepskeu ze. Florizoone, Fernand - Op de bermen van de tijd: gedichten. Fritz- sche, Helga - Hamsters:alles over aansdchaf, verzorging, voeding, ziekten, hun taal. Gaaien, Ad vamn - "Kèk mè nah..." plat bekakt Haags. Graebner, K. - De mooiste orchideeën voor kamer en kas. Grimm, Jacob - Vrouw Holle. Groot, Anneke - Van je afscheiding af? over witte, gele, groene, grijze vloed en andere problemen van vagina en baarmoederhals. Hardy, William Van Gogh. Hay, Louise 1. - Je kunt je leven helen. Hieda, Kazutoshi - Zo leven de zalmen. Homèros'Odyssee Kan,. Wim - De dagboeken van Wim Kan. KLU 75 vlucht door de tijd. Kluwer belastinggids 1989. Kopland, Rutger - Herinneringen aan het on bekende: een keuze uit eigen werk. Kröller-Müller: honderd jaar bouwen en verzamelen. Krook, Hans - Reis- handboek voor Hongarije: routebe schrijvingen, belangrijke plaatsen en bezienswaardigheden en praktische informatie van A tot Z. La Court, Thijs de - Onze gezamenlijke toe komst: milieu, ontwikkeling, ontwa pening: het Brundtland-rapport kri tisch bekeken. Lawrence, keith - Woestijnratten en hun verzorging. Leeuwen, Joke van - We zijn allang begonnen, maar nu begint het echt. Lodezioen, Hans - Nagelaten werk. Luns, J.M.A.H. - Gelooft u mij, het was een genoegen mijn buitenland se jaren. Miriam Makeba: mijn leven. De meest voorkomende vragen aan de Opvoedtelefoon. De meisjes van Zanzibar: 27 Russische gedichten. Meulenbelt, Anja - Vanille en andere smaken: vrouwen en seksualiteit. Mooij, Marieke de - "Werken... in de reclame beroepenboek. Nieuw huis kopen: alles over het contract, premieregelingen, opleveringen en garantie, financiële mogelijkheden. Oude nieuwe Joodse sprookjes en verhalen J.B.R. Dekker - Pakistan. Peters, Lidy - De geur van natte meisjesharen. Pijlen van naamloze liefde: pioniers van de homo emancipatie.Ponsioen, Marian - Onderhandelen: van belangenver- schil tot overeenkomst. Pott, H.J. - pessimisme als filosofie: Inleiding tot het denken van Arthur Schoppen- hauer. Poortvliet, Rien - Het boek van Klaas Vaak en het ABC van de slaap. Schie,P.M. - Samenwonen. Skateboard :technieken. Sterren- gids 1989. De Stijl:1917-1931. Ten- wolde, Hans - Vergaderen: samen besluiten nemen. Timmerman, Jaco- bo-Chili: land waar de vrijheid op houdt. Van Gooi, Jef -Schatten uit de Nederlandse literatuur. Vessem, Saskia van - Zwijgen in alle talen. Visser, Cees - Een kind genaamd Nirosha: adoptie van een buiten lands kind: een persoonlijk verslag. Vliet, Paul van - Er is nog zoveel niet gezegd. Vogel, H.Ph. - Geschiedenis van Latijns-Amerika. Warmond, El len - Vluchtstroken van de taal. Wegwijzer bij consumenten klach ten: overzicht van klanteninstanties in Nederland. Welck, Karin von- Bizonjagers en muizenvrienden: de Indianen van Noord-Amerika. Wil mink, Willem - Ze zeggen dat de aarde draait: 37 nieuwe gedichten. Wilson, Josleen - Als je kiest voor een kind: conditie, kosten, voeding, erfe lijkheid, baan, zwangerschapsrisi co's. Wit,J. de -Psychologie van de adolescentie. Rentokil/ZVH te sterk voor ACCO/Dos! Afgelopen zaterdag speelde Rentokil de laatste kompetitie wedstrijd in het dorpshuis Op Moer, enwel de streekderby tegen Acco/Dos uit Schoonhoven. Voor de beide ploegen stond niets op het spel, alleen de eer. Bij Rentokil werd het spelverdelen verzorgd door Ronald v/d Berg en naarmate de wedstrijd vorderde ging dit steeds beter lopen. In de eerste set hielden de beide ploegen elkaar goed in even wicht. Acco/Dos wist op het eind zelfs nog op setpoint te komen met 11-14. Maar in deze fase begon de blokkering van Rentokil de punten binnen te halen en werd deze set met 16-14 door de Zevenhuizense ploeg winnend af gesloten. In de tweede set begon het direct goed, met een sterke service van Ronald v/d Berg, kwam Rentokil al snel op een 3-0 voorsprong en wist deze door sterk aanvalsspel vanaf de 3 meter van Don Verdonck en Brecht Rodenburg uit te bouwen naar 9-2. Hierna wist Dos nog wat punten te scoren, maar het Rentokil blok zat potdicht en met 15-5 werd Acco duidelijk aan de kant gezet. In de derde set werd de concentratie minder bij Rentokil en kreeg Dos de kans om wat terug te doen. En deze kans werd aangegrepen; met een goed spelende Hans Krieger, die vele meters moest lopen om een goede set-up te geven, kon Dos deze set met 7-15 winnen. In de vierde set kon het publiek gelijk zien wie de wedstrijd zou gaan win nen al vanaf het begin hield Rentokil, de Schoonhovenaren onder stand van 6-1, viel spelverdeler Ronald v/d Berg uit, door kramp in zijn linkerb een. Hierdoor moest Leon Heijting invallen en ging Rentokil door zon der een echte spelverdeler in het team. De taak van spelverdeler nam Don Verdonck op zich en dit ging prima. Ondanks dat het Zevenhui zense team plotsklaps een ander spel moest spelen, wisten ze het de gasten moeilijk te maken en kon, toch vrij gemakkelijk met een 15-6 setwinst de wedstrijd winnend afslui ten. Voor aanstaande zaterdag spelen de heren van Rentokil in Barneveld te gen het team van Brezan/SSS, Dit is voor de Zevenhuizense ploeg tevens de laatste kompetitiewedstrijd van de ERE-divisie. Hierna kunnen de heren het wat rustiger aan gaan doen. Voorlopig zal het team alleen deelnemen aan het St. Anthonistoer- MEDIA EXPRESSE heeft het druk. Daarom vraag ik assisten tie van In Zevenhuizen van ca. 16 jaar, die bereid moeten zijn tijdschriften te bezorgen op zaterdagmorgen Schrijf of bel naar: Nico Vonk, Wollefoppenweg 17-2761 DH _Zevenhuizeni^ef_01803^13M3i Hengelsportvereniging Zevenhui zen/Moerkapelle, hield jl zaterdag 1 april, de eerste viswedstrijd van dit seizoen in de Oude Rijn bij Alphen. Er werd gehengeld om punten. Wie de meeste vis (in ge wicht) ving zou 20 punten verdienen. Deze gingen naar Adrvan ErkHij ving 3650 gram vis en staat nu als nummer 1 van de voorjaarscompetitie. 19 punten gin gen naar M. Huisman. Deze ving 3130 gram en bovendien direct al een vis die het meten waard is. Hij leidt tot nu toe het klassement van de Grootste Vis met een brasem van 46,5 cm. Op nummer 3 belandde de Nieuwerkerker L. de Zwart. Voor zijn 2750 gram vis kreeg hij 18 pun ten. Het was vrij koud langs het wa ter, maar toch werd er vrij goed ge vangen. De 13 vissers haalden sa men 20.470 gram vis omhoog. Dat is een betere start dan vorig jaar, toen die eerste wedstrijd slechts 3.430 gram opleverde. Overige standen: 4. H. v. Zwienen, 5 E. Breedijk, 6. J- Wiersma, 7. J. Breedijk, 8. T. Verweij en A. Uittenbroek sr. 10. J. de Zwart.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 18