fio,- Bloemsierkunst Sol Paarden, koetsen en ruiters. Koninginnedag 1989: een ruitergala met ringsteken? Politie berichten OP LEND GOED IN VERZEKERINGEN WEEKAANB1ED1NG: TUINSPECIAL dorpskrant! Groeneweg dames derde in Frankrijk Scholieren aan de slag! DEZE WEEK deze week TUINSPECIAL in de dorpskrant, 26 april een knipoog naar de zomer! Assurantiekantoor "AKKOORD" deze week in de lie jaargang nummer 310 Zevenhuizen. Deze Omnibus rijdt er op Koninginnedag, 29 april rond in Zevenhuizen. Dit prachtige rode vervoermiddel is eigendom van een Berkel- se stalhouder, doch werd bij de Zevenhuizense koetsenbouwer Neleman aan de Bierhoogtweg vervaardigd. Momenteel is een tweede in aanbouw. Een ritje met deze omnibus op Ko ninginnedag, behoort tot de moge lijkheden. Het Oranjecomité be dacht het plan, om, in tegenstelling tot vorige jaren, nu eens geen wieler ronde door het dorp te houden, maar een evenement te organiseren waar aan paarden en koetsen te pas ko men. Dus werd de landelijke rijvere- niging en ponyclub De Eendrach- truiters" ingeschakeld om een ring steekmanifestatie op touw te zetten. Daarvoor zijn paarden, koet sen en ruiters nodig. organisatie De naam" Eendrachtruiters" roept bij menigeen de associatie aan het echtpaar Dogterom op. Mevrouw Bep Dogterom is zeker al 28 jaar actief voor de landelijke rijvereni- ping. Ondanks het feit dat ze vorig jaar uit het bestuur stapte, heeft ze er nog een grote betrokkenheid bij. Lachend noemt ze het een "virus" waarmee je besmet raakt en het moeilijk kwijt raakt. Dagelijks is ze actief met paarden. Rijdt nog zelf en haalt de paarden in de zomer uit de weide, achter de Wilgenlaan en loopt met deze viervoeters door de nieuw bouw naar het Zuideinde. Hier ach ter hun nieuwe woning, komt bin nenkort een peaddock, waar de paarden overdag in kunnen vertoe ven. Met haar vriendin Riet van der Pol, besteedt ze elke dag de nodige uren aan de paarden. Wie naar man kent, weet dat hij eenzelfde uefde voor paarden heeft. Hij, Wim Dogterom, was zo'n 17 jaar voorzitter van deze Zevenhuizense ruiterclub, gaf de voorzittershamer vorig jaar aan Gerard de Bruin, maar houdt de teugels nog even in handen....Immers, wie weet er zo veel van het reilen en zeilen van een njvereniging als hij en zijn vrouw. Daarom namen beiden het voor touw, bijgestaan door Gerard de omin, secretaresse Carla Jansen en t»am Voshol, bestuurslid, om de connecties die zij in de regio hebben, te benutten om paarden en wagens naar Zevenhuizen te laten komen. Dat kostte best een paar telefoon tjes. Tot dusver is het nog niet gelukt °m de ca. 8 rijtuigen, die ze toch wel willen om er een geslaagd ring-rijfes- tijn van te maken, naar Zevenhuizen te halen. 'n de keuken van het riante landhuis, waar het Zuideinde ophoudt en de Dorpsstraat begint, luisteren we naar de plannen van "De Eendrach truiters" op Koninginnedag. Zijdelings pratend over de "bak" die ca. 15 jaar achter de oude boerderij van de familie Dogterom lag en sinds een viertal jaren achter de boerderij van Van Dorp aan de Tweemanspol der verrees en de activiteiten die er aldaar plaatsvinden,ligt het accent op Koninginnedag. En rijst de vraag: Hoe halen we zoveel mogelijk koetsen en paarden naar Ze venhuizen? Daarom is dit artikel in de eerste plaats bedoeld om een smaakmaker te zijn, een blik vanger voor de paardenlief hebber en degene die in het bezit is van paard en koets. Op dit moment zijn er vier aanmel dingen binnen, waaronder de beken de Zevenhuizense rijtuigbezitter, Frans van Schie,(met een vierspan) die ook bemiddelde in het laten rijden van de Omnibus, waarmee 17 perso nen vervoerd kunnen worden. Te gen betaling van een gering bedrag mag iedereen een ritje meemaken. ringsteken Het ringrijden of ringsteken, was vroeger een geliefkoosde hobby voor eigenaars van paarden en rij- tuigbezitters. Zowel onder de man op het paard) als vanuit de koets werden er ringsteekfeesten gehou den. Ook op het ijs organiseerde de landelijke rijvereniging De Een drachtruiters" weieens een ring steekhappening b.v. op de Hennip- sloot of op de Rotte. "Dat gebeurde met 'arretikkers'", (arresleden) herinnert zich mevrouw Dogterom. "Vroeger had je ook dresseerkarren, daarmee reden we naar wedstrijden. Ze schijnen nog wel te bestaan, maar dan op lucht banden. Als nou eens niet andere rijverenigingen ook op Koninginne dag een dergelijk evenement had den, dan was het niet moeilijk ge weest om paarden en koetsen naar Zevenhuizen te halen, maar juist op deze dag zijn er tal van wedstrijden". Wie eigenaar is van een paard en wagen gelieve zich aan te melden om mee te doen, tel.01802-1385. Zevenhuizen Aanrijding. Op 29 maart ontstond op de Burg. Klinkhamerweg t.g.v. een keerma- nouvre een aanrijding tussen een personenauto en een bestelbusje waarbij materiële schade ontstond. Poging inbraak. In de avonduren van 28 maart heeft men getracht in te breken in een woning aan het Begoniaplein. Op achterdeur en achterraam werden braaksporen aangetroffen. Poging autokraak In de nacht van 27 op 28 maart heeft men getracht in te breken in een op de Kratonlaan geparkeerde perso nenauto. Er waren reeds enkele raamstrips verwijderd. Inbraak woning en diefstal auto. In de nacht van 29 op 30 maart werd ingebroken in een woning aan de Dorpsstraat. Men was binnengeko men door de achterdeur te forceren. Vanuit de woning werden geld, siera den en autosleutels weggenomen, waarna men met de autosleutels een op het Catgesplein staande persone nauto, merk Opel Ascona, kleur groen, wegnam. Éénzijdig ongeval. Op 30 maart ging een fietser op het fietspad langs de Rijksweg bij het trekken van een sprintje onderuit, waarbij hij letsel bekwam. De man is overgebracht naar het ziekenhuis. Aanrijding- Op 30 maart vond op de kruising Noordelijke Dwarsweg en Bredeweg een aanrijding plaats tussen twee motorvoertuigen. Een van de be stuurders had het zgn stopbord genegeerd. De benadeelde had zo danige schade aan zijn voertuig be komen, dat het voertuig moest wor den weggetakeld. Diefstal fotoapparatuur Op 30 maart werd nabij de surfplas een tas met fotoapparatuur ont vreemd. Hoewel de eigenaar naast de tas zat, heeft de dader toch kans gezien de tas weg te nemen. "Het is maar dat u het weet". Doorriider. Op 31 maart reed op de Dorpsstraat een personenauto tegen een andere personenauto aan, waarna eerstge noemde wegreed zonder de schade te regelen. Een kenteken werd geno teerd. Tegen de weggereden be stuurder zal proces-verbaal worden opgemaakt. Diefstal rubberboot- In de nacht van 31 maart op 1 april werd vanuit een schuur aan de Dah liastraat een rubberboot ontvreemd. Het betreft een groen/witte, lang werpige boot, merk Eurostar Sea- bird. Aanrijding. Op 1 april bekwam een auto schade doordat een inzittende van een ge- Peter Hovens Nrd. Dwarsweg 1 2761 GA Zevenhuizen TEL. 01802-1918 Hangplanten Ficus Pimula Pilea Numrifolia geldig t/m 8-4-'89 2 voor in witte hangpot Nrd. Dwarsweg 86 - 2761 GD Zevenhuizen Tel. 01802-1593 6 dagen per week open! parkeerd staande personenauto het portier opende terwijl eerstgenoem de langs reed. Lichte schade was het gevolg. Gevonden/verloren voorwer pen. Gevonden: Zilveren ketting met 8 hangertjes.; Dameshorloge. Verloren: D.bruine lederen da meshandschoen (re).; Kinderbril.; Verbindingsas landbouwwerktuig.; Rabo-bankpas.; L.bruin; dwerglan- goorkonijn.; Zwarte portemmonaie, inh. groot geldbedrag; Blauwe jas met sleutels en handschoenen. Het eerste dameselftal van Groene weg kwam afgelopen weekend niet binnen de lijnen. Helemaal ongunstig kwam dat zeker niet uit, want or die manier konden de dames van ..ai- ner/coach Pascal van der Ham, nog wat uitrusten van het vijfdaagse toe rnooi in Frankrijk. Met de pasen namen de dames voor de tweede maal deel aan een interna tionaal toernooi van de Amicale Sportive Toussieu te Toussieu, een kleine plaats ten zuiden van Lijon te Frankrijk. De dames behaalden daar een derde plaats achter Torino uit Italië en Finglass uit Ierland en vóór gastvrouwe T oussieu. Mede vanwege het schitterende voorjaarsweer konden de dames terugzien op een geweldig geslaagde reis naar Frankrijk. Vanaf deze plaats willen de dames Handel- en Sloopwerken van Schie hartelijk danken voor de sponsoring van deze vijfdaagse trip. uitslagen damesvoetbal van het afgelopen weekeinde Nieuwkoop 1 - Groeneweg 2 2-0 programma damesvoetbal voor 9 april 1989: Haastrecht 1 - Groeneweg 1, aan vang 12.00 uur; Altior 1 - Groeneweg 2, aanvang 12.00 uur. Blijkbaar hebben ook scholieren last van voorjaarskriebels. Inspannende sportmanifestaties staan er deze week op het programma voor leerlin gen van basisscholen. Woensdag-, donderdag- en vrijdag morgen wordt er voor de Zevenhui zense scholieren een lijnbaltoernooi georganiseerd in dorpshuis Swanla. Woensdag- en donderdagmorgen worden er bomen geplant en woens dagmiddag vindt er een streekvoet- baltoernooi plaats tussen scholen uit Waddinxveen, beide Moerkapelse en de drie Zevenhuizense scholen. - tuinspecial - willem wildveen - sportuitslagen - politieberichten - jeugdactie geref. gem. - sport- en speldagen in moerkapelle - Koninginnedag in aantocht! veel leesplezier!

Dorpskrant | 1989 | | pagina 1