RIJNLAND AKTIE Kleuren poster formaat: Slechts Aktiedatum: 15-4-'89 t/m 30-9-'89 ALGEMENE VERGADERING VAN AANDEELHOUDERS Streek- mannenkoor "De Gouwe" Expositie in gemeentehuis schilderij voor N.S. Voetbal mMsm Briljant-Print; SIG. MAG. P.J. HEIJ STOFFENHUIS Bij Leny's Stoffenhuis elke week nieuwe stoffen 10.00 10.00 11.95 12.95 10.00 10.00 Schuttersveld 9 Postbus 111 2300 AC Leiden Telefoon: (071) 22 67 77 Telefax: (071) 13 18 46 WIST U... dat de vergadering van de Algemene Vergadering van Aandeelhouders van de NV Energie- en Watervoorziening Rijnland openbaar is? U kunt daar zo binnenstappen en aanwezig zijn bij de besluitvorming over nieuwe plan nen en nieuw beleid van de N.V. EWR. Bovendien liggen op werkdagen voor en na iedere vergadering alle openbare stukken voor iedereen ter inzage. Op 26 april is er zo'n vergadering. De volgende onderwerpen staan op de agenda: 1. Opening. 2. Notulen van de vergadering van 25 januari 1989. 3. Mededelingen. - Ontwikkeling organisatie bedrijf. - Verbruikerscontacten. 4. Voorstel tot verlenging van de termijn voor het opmaken van de jaarrekening. 5. Voorstel tot vaststelling van de water tarieven per 1 juli 1989. 6. Tarieven en vergoedingsregeling per 1 juli 1989. 7. Incassobeleid. 8. Voorstel tot wijziging van de statuten van de N.V. EWR. 9. Notitie over te volgen procedure voor be noeming definitieve Raad van Commissarissen. 10. Vergaderschema. 11Wat verder ter tafel komt. 12. Rondvraag. 13. Sluiting. Heeft u belangstelling? Kom dan gerust langs op woensdag 26 april om 16.00 uur in de grote vergaderzaal van het bedrijfs gebouw Langegracht 70 te Leiden. Voor inzage in de bij de vergadering behorende openbare stukken of voor vragen met betrekking tot deze vergadering kunt u dagelijks terecht bij het Informatiecentrum, Langegracht 70, Leiden, telefoon (071)25 23 76. beeldhouwwerken en schilderijen Zevenhuizen. Teun en Emmie de Graaff houden samen met de vader van Emmie, Aad van der Lee, een ex positie in het Zevenhuizense ge meentehuis. Deze begint op dons- derdagavond 13 april om 19.00 uur en duurt vervolgens tot en met zater dag 29 april. De expositie is tijdens werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur te bezichtigen op de bovenetage van het gemeente huis. Op Koninginnedag kan de expositie bezocht worden tussen 10.00 en 14.00 uur. Menig bibliotheekbezoeker heeft daar de beeldengroep lezende kinde ren gezien, die Emmie ter gelegen heid van de opening van de biblio theek gemaakt heeft. Een juweeltje van een beeldengroep. Dat kan ei genlijk van alles wat beiden maken gezegd worden Teun en Emmie zijn beeldhouwers. Het is niet beider beroep, maar een hobby. Teun is namelijk van beroep fysiotherapeut. Beiden volgden in 1984 een cursus beeldhouwen. Ze leerden de technieken van het hak ken, modelleren en werken met ge bruikmaking van hulpmiddelen waarna het gietwerk kwam. Wie hen thuis aan de Fuut bezoekt raakt onder de indruk van hetgeen hier aan creatieve beeldhouwwer ken staat opgesteld. Niet alleen bin nen, maar ook buiten. De prachtige voorjaarstuin op zichzelf is al een plaatje, maar de beelden geven er een bijzondere allure aan. Vader Van der lee schilders en te kent. hij maakt prachtige schilderijen en is, evenals Teun en Emmie van zichzelf vinden, auto-didactisch in- KLEUREN FÖfö'S Dorpsstraat 62 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1288 gesteld. Olieverf en aquarel zijn de technieken bij zijn schilderkunst, terwijl de gouacho's(krijttekeningen) bijzon der kunstzinnig zijn. Nu hij als 62- jairge van de VUT-regeling gebruik maakt heeft het uitoefenen van zijn hobby veel weg van een baan, omdat hij ook dikwijls in opdracht werkt. De beelden bij Teun en Emmie heb ben allemaal een diepere bedoeling. In de tuin staat een torso, die ook op de expositie te zien is. Deze beeldt de mannelijke kracht uit. Een wit stuk marmer is bij nader inzien een twee tal konijntjes naast elkaar. Een balle rina lijkt heel spirt, maar Teun maak te een cirkel omhaarheen, waardoor het lijkt dat de spotlights op haar gericht zijn. De liggende vrouw op de foto is ook een pronkstuk. Nog veel meer pronkstukken van beiden zijn vanaf morgen te zien op de tentoon stelling in het gemeentehuis. Vooral op de openingsavond is het expose rende drietal bereid over hun werk en het toepassen van technieken te vertellen. Hoe b.v. iets eerst in klei als model gemaakt wordt. Vervolgens in gips gedoopt en daarna gedroogd van de klei wordt ontdaan, door deze uit de gipsmal te peuteren. De laatste gie- thandeling is het materiaal waarmee het uiteindelijke beeld gemaakt wordt, dat kan varieren van cement, beton tot brons. het "gietwerk" doen Teun en Emmie thuis, maar het beeldhouwwerk bij de familie V.d. Dool aan de Eerste Tochtweg in Nieuwerkerk, een oom. Emmie hoopt daarvoor straks, als hun gezin uitgebreid is, op de vrije ochtend van Teun te kunnen doen, daar hij dan op de kleine kan passen. Zevenhuizen. Wie de Huishoud beurs in Amsterdam bezocht, heeft vast ook de tentoonstelling van crea tieve werken gezien. Deze was dit jaar geënt op het thema: 150 jaar Nederlandse Spoorwegen. Een fraai schilderij viel ons daarbij op van de Zevenhuizense Ingrid v.d. Vlugt van het Oogstpad. Opvallend hieraan was de dame haar zonnebril. Heel knap had Ingrid in de zonnebril als lichtweerkaatsing een station neer gezet. Hoewel ze geen prijs kreeg, haar moeder wel een eervolle ver melding met een prachtige foto van een Poolse trein in de wildernis, krijgt ze van ons een pluim: wij vonden het prachtig en bijzonder origineel! uitslagen zaterdag 8 april Groeneweg dl - Oudewater dl 0-2; Groeneweg el - Sportlust el 11-0; Groeneweg e2 - Nieuwerkerk e2 0- 2; Groeneweg fl - W.D.S. fl 3-0 Groeneweg f2 - Stolwijk f2 5-1 Groeneweg f3 - Soccerboys f3 1-1 Groeneweg al - Gouderak al 2-2 Groeneweg bl - R.V.C. bl 0-9 Groeneweg b2 - Spirit b2 0-3. Programma voor 15 april Groeneweg al - Moordrecht al, aanvang 14.30 uur, aanwezig 13.00 uur; Groeneweg bl - Cabauw bl, aanvang 14.30 uur, aanwezig 14.00 uur; Groeneweg b2 - V.E.P. b2, aan vang 12.45 uur, aanwezig 12.00 uur; Groeneweg dl - Jodan Boys dl, aanvang 11.00 uur, aanwezig 10.30 uur; Haastrecht el - Groeneweg el, aanvang 11.00 uur, vertrek 10.00 uur; Groeneweg e2 - Jodan Boys e2, aanvang9.45 uur, aanwezig9.00 uur; Groeneweg e3 - Rohda e3, aanvang 10.00 uur, aanwezig 9.30 uur; S.P.V. fl - Groeneweg fl, aanvang 10.00 uur vertrek 9.00 uur; Lekkerkerk f2 - Groeneweg f2, aanvang 11.00 uur, vertrek 10.00 uur; Groeneweg f3 - Olympia f3, aanvang 11.00 uur, aan wezig 10.30 uur. Pupil van de week: Dennis van de Eng, speelt in E3. Op zaterdagmorgen alleen naar de voetbal bellen en niet naar L. van Erk. Telefoon kantine 1683. Wij hopen op uw medewerking. Waddinxveen - Dankzij een gedurfd initiatief van Streekmannenkoor "Die Gouwe Sanghers" kan Neder land in oktober van dit jaar kennis maken met een zeer getalenteerd en uitzonderlijk jongerenkoor uit de Russische Republiek Estland. Dit koor "Noorus", hetgeen 'jeugd' betekend, komt op uitnodiging van "Die Gouwe Sanghers", die het koor ontdekten tijdens een zangconcours in Budapest (Hongarije). Hier won "Noorus" cum laude de eerste prijs. De Gouwe Sanghers raakten zo onder de indruk van dit voortreffelij ke koor, dat al snel het idee ontstond Noorus naar Nederland te halen. Hetgeen lukte. Het 100 leden tellende koor komt waarschijnlijk niet met alle zangers en zangeressen. Maar het aantal blijft respectabel, namelijk 70. Noo rus geeft samen met Die Gouwe Sanghers op zondag 22 oktober aanstaande een concert in De Doel en in Rotterdam. Ook zijn er plannen om het koor, dat ongeveer een week in Nederland zal verblijven, in Wad dinxveen en de regio te laten optre den. Waar en wanneer dit zal zijn wordt pas eind juni bekend gemaakt. Maar wie al zeker wil zijn van een plaats in De Doelen, kan al telefo nisch kaarten reserveren, (tel. 01828-17104). Omdat het tamelijk uniek is dat zo'n groot koor uit Rusland (de koorleden van Noorus spreken liever over Est land) naar Nederland komen, is er ook al belangstelling van de kant van de televisie. Over het koor zelf, het te zingen repertoire, het concert, de andere data en plaatsen van optreden(s) kan in de maand juni meer informatie gegeven worden. Pas dan hebben Die Gouwe Sang hers het gehele programma rond. Pupil van de week Ronald Zijderhand Zevenhuizen - Het was al een hele tijd geleden dat Frank bij ons thuiskwam om te vertellen dat ik de volgende zondag pupil van de week zou zijn. Die avond heeft hij verteld hoe het zondag allemaal zou gaan. Helaas had het die zondag zoveel geregend, dat de wedstrijd niet doorging. Veer tien dagen geleden op zondag 26 maart, zou ik ook pupil van de week zijn. Toen was ik jammergenoeg ziek. Maar afgelopen zondag was het dan eindelijk zover. Om tien voor elf heeft Frank mij opgehaald. Toen zijn we met het hele elftal wezen eten. Ik nam brood met kroket. Daarna zijn we naar de voetbalvereniging gegaan en hebben ons verkleed. Een poosje later deden we de warming-up. Dit was heel leuk, maar ik werd er wel erg moe van. In de le helft was het jammer genoeg 0-1 voor PFC Vlak voor rust kopte Peter Schmidt met een tegenstander naar de bal. Hij liep hierbij een wenkbrauwwond op. De tweede helft was nóg minder leuk, want het werd zelfs 0-3 voor PFC. Toen hebben we gedoucht en was het afgelopen. Ik vond het een hele leuke dag. Allemaal hartelijk be dankt, vooral Frank van der Horst! Ronald Zijderhand Winkelcentrum Reigerhof 90 - Nieuwerkerk a.d. IJssel, Tel. 01803-18865 "vrijdagavond koopavond. LENY'S STOFFENHUIS - LENY'S STOFFENHUIS - LENY'S STOFFENHUIS - LENY'S STOFFENHUIS NEON NYLON voor jassen en jacks in paars, rose, geel en groen -150 br KINDERKATOEN veel dessins voor baby's en kleuters, 150 br., vanaf KRINKELKATOEN speciale aanbieding in lila, olijf, turquoise, mosterd en wit, 150 br STIPPEN EN BALLEN bedrukte katoen in lila, marine, zwart, rood en turquoise, 150 br BEDRUKTE JOGGING meer dan 30 dessins in neonprints en kinderdessins, 150 br10.00 23.95 SEERSUCKER ballen en strepen vele kleuren onderling te combineren, 140 bri JEANS speciale aanbieding in paars, lila, petrol en vele andere typen, 150 br. van 19.95 voor

Dorpskrant | 1989 | | pagina 10