VAN MARLE 70 JAAR Vrijdag Appel taartje 3,75 Zaterdag f 1,25 L 3 Energiebedrijf Rijnland VERGADERING COMMISSIE FINANCIËN Volleybal H.J. ESHUIS nu met slagroom voor Pudding- tompoucen H. v. Zwienen bijna 10 kg. vis Even voorstellen Lieve Hendrika, Beste Hendrik Een val met gevolgen i Brood- cn Banketbakkerij normaal f 6,- met slagroom 5 voor f 6 ^25 Keniabrood Pandabrood CROISSANTS gevuld met banketbakkersroom en aardbeien Postadres: Postbus 41 2300 AA Leiden Gevestigd: Leiden Langegracht 70 Telefoon: 071 - 25 29 11 Telex: 39011 Op 19 april vergadert de Commissie Financiën van het Energiebedrijf Rijnland. Deze vergadering is openbaar. U kunt daar zo binnenstappen en de vergadering bijwonen. Bovendien liggen op werkdagen voor en na de vergadering alle openbare stukken voor iedereen ter inzage bij de afdeling PR en Voorlichting. De volgende onderwerpen staan op de agenda: 1. Opening. 2. Mededelingen. 3. Voorstel inzake de liquidatiebalans Energiebedrijf Rijnland en de besteding van het liquidatiesaldo. 4. Wat verder ter tafel komt. 5. Sluiting. Heeft u belangstelling? Kom dan gerust langs op woensdag 19 april om 19.30 uur in het bedrijfsgebouw aan de Langegracht 70, Leiden. Voor inzage in de bij de vergadering behorende stukken of voor vragen met betrekking tot deze vergadering kunt u terecht bij de afdeling PR en Voorlichting, tel.(071)25 23 76. Het Energiebedrijf Rijnland is per 1 januari 1989 opgenomen in de N.V. Energie- en Watervoorziening Rijnland. y Het echtpaar Van marle bouwde de zaak verder tot wat deze nu is: een drukbeklante kantoor-boekhandel en florerende drukkerij. Zij weten zich dagelijks met de volle inzet bijgestaan door twee zoons, schoonzoon en toegewijde medewerkers. Dames Rentokil/ZVH pro bleemloos langs PVC/Blokkeer! De Zevenhuizense dames wisten zaterdag in eigen huis misschien wel een record te vestigen door binnen ■11 minuten een wedstrijd met 3-0 te winnen. In een zeer eenzijdige wedstrijd wonnen de dames van het team van PVC/Blokkeer uit Den Haag. Vanaf het begin was de Zevenhuizense service de PVC dames te machtig. Dezen konden geen aanval opbou wen en wanneer dat wel gebeurde wachtte hen een hecht Rentokil blok. De eerste twee sets werden met 15-3 in winst omgezet. De derde set leek eenzelfde stand te krijgen, maar de concentratie verslapte wat en de Haagse dames konden nog 8 punten verzamelen. Met 15-8 werd deze set afgesloten en werd een ver diende 3-0 zegen door Rentokil be haald. A.s. Zaterdag zal Rentokil het duide lijk zwaarder krijgen, dan gaan ze om 14.45 uur op bezoek bij Varel/CW in Capelle a.d. IJssel. Deze ploeg kan winst kampioen van de derde divi sie worden. Dorpsstraat 34 2751 BA Moerkapelle Tel. 01793-1348 „.L\ Zevenhuizen/Moerkapelle - Hengel sportvereniging Zevenhuizen/Moer- kapelle, legde een lange tocht af om bij het viswater te komen, jl. zaterdag 8 april. Er werd gehengeld in het Voe dingskanaal bij Geervliet. De vangst was onvoorstelbaar groot. Het totaal aan vis was 34.630 gram. Wel veel vis, maar voor veel vissers te ver weg. Een lange hengel was noodzakelijk. Van Zwienen had én een lange hen gel én een lange draad,waarmee hij maar liefst 9.700 gram vis ving. Hij won de wedstrijd en Van Zwienen klimt hiermee op naar de tweede plaats met 39 punten, hetzelfde aan tal als Adr. v. Erk Deze werd nu tweede met 8.330 gram. Derde J. Wiersma met 6.330 gram vis, 33 punten. 4. D. Bazen, 3350 gram. 5. T. Verweij met 3090 gram. 6. C. Klomp 3.050 gram en nummer 7, J. Breedijk wist met een toevalstreffer één vis te vangen. De rest moest onverrichter zake naar huis terug met als troost één punt op de lijst. De 16 punten van T. Verweij brachten hem op de vier de plaats met 29 punten. Hij wordt op één punt gevolgd door J. Breedijk. Na deze twee valt er een gaatje van 8 punten. Echter dat is met één wed strijd makkelijk te overbruggen. De spanning blijft. Overige tussenstan den na twee wedstrijden Voorjaars competitie: 6. M. Huisman, 7 L. de Zwart, 8 E. Breedijk en D. Bazen. 10. C. klomp, 11. A. Uittenbroeksr. 12. J.deZwart en A. Uittenbroekjr. 14. W. van Erk. 15 L. Schmidt. Zevenhuizen. Bertie Scheepens is met ingang van 1 april jl. de nieuwe piano-en orgellerares bij "De Zeven Muzen" geworden. Aan het Rotter dams conservatorium studeerde ze orgel en piano bij André Verwoerd, Bernhard Winsemius en Elly Salo- mé. Naast het geven van muziekles sen is ze dirigent-organiste bij een Rotterdamse kerk en dirigeert ze een ouderenkoor in Rotterdam oost. Bettie heeft verder diverse koren begeleid en geeft graag orgel- en piano-concerten. Op deze manier is ze op verschillende manieren met muziek bezig waardoor haar beroep haar hobby is. met enthousiasme is ze dan ook gestart bij "De Zeven Mu zen", omdat hier in Zevenhuizen le raren van verschillende instrumen ten samenwerken. In de toekomst wil ze proberen muziekgroepjes te vormen die uit diverse instrumenten bestaan." Iedereen kan les krijgen: van jong tot oud en voor elk wat wils, op een manier die hij of zij prettig vindt. Het plezier in muziekmaken staat voorop", vindt ze. Wie zin heeft orgel of piano te (leren) spelen, kan contact opnemen met "De Zeven Muzen", tel. 01802-1751, Gerrie Zanten-Verhoef. Eindelijk weer eens gelegenheid om jullie te schrijven. Ik had eerder echt geen time. We hebben een brandje gehad. You know dat ik na de grote schoonmaak niet meer in huis mocht roken van Alida. Ik was in de schuur juist begonnen jullie een letter te schrijven, toen de melkboer aan de deur belde. Ik lag mijn sigaartje en pen neer en liep naar het huis om de melkman de empty bottels mee te ge ven. Alida was klaverjassen. Ik moest dus de honneurs waarnemen en maakte een praatje met onze melkman, terwijl wij over Zevenhui zen en de herindeling stonden te praten (de melkman is ook van Hol landse afkomst) kwam mijn buur vrouw aanrennen, helemaal buiten adem gilde ze "fire, fire". Eerst dacht ik dat haar huis in brand stond. Toen ik me omdraaide, zag ik tot mijn schrik, dat er een dikke rookwolk uit mijn schuur kwam. Met een emmert je water konden we erger voorko men, de schade viel mee, er was all een wat rookschade, gelukkig had den we nog groene zeep. De roet verdween als snow voor de zon, maar ik heb de barn, toch maar opnieuw geverfd en gewit. Een ver velende bijkomstigheid is dat ik ook in de schuur niet meer mag roken. Met de Pasen hebben we de jaarlijkse voorjaarsmeeting voor de Hollandse Club gehouden, en als voorzitter heb ik daar altijd veel werk aan. I have de door jou gestuurde Dorpskranten meegenomen. Ze werden door de members gretig gelezen, en every body was het er over eens, dat die herindeling een onzalig plan is, want al ligt er een oceaan tussen Canada en Holland, voor alle members geldt wel uit het oog, maar niet uit het hart, want tijdens de vergadering bij de rondvraag diende mevrouw Smalle- weg, geboren Klinkhamer een motie in (geen familie van your old burge meester) Zij stelde voor om namens de Hollandse Club te protesteren. Haar motie werd met algemene stemmen (624 aanwezigen) aan vaard en luidde: "De Hollandse Club in vergadering bijeen dringt er bij de 2e kamer der Staten Generaal op aan de voorgenomen herindeling van Zevenhuizen en Moerkapelle van de agenda af te voeren en in de onderste lade te laten verdwijnen en gaat over tot de orde van de dag." Je ziet dat wij hier in Canada met jullie wel en wee meeleven. Onze secretaresse, de weduwe Zwart- Rousenmaker, zal zorg dragen dat de motie wordt verstuurd. Ik zal copy laten maken, en jou en Willem Wildveen een afschrift sturen. Wil lem is gelukkig weer opgeknapt dankt zij de goede zorg van zijn Wil- lemien en haar recepten. Ik las dat ze nog een paar prima recepten had voor de griep en een snotneus, maar tegen dat nare gevoel wat me be kruipt bij de gedachte aan de herin deling daar is geen kruid tegen ge wassen. Daar helpt alleen een stevi ge borrel. P.S. hebben jullie nog brandewijn? Greetings from: Gerrit J. Hennipsloot 12 Kingsroad Ottawa Zevenhuizen. Op zaterdag 1 april begaf mevrouw M.v.d. Ruit zich lo pend vanaf de Schielandsingel naar de Akkerstraat om het echtpaar V.d. Kraan, dat op die dag 40 jaar ge trouwd was, te verrassen met een doos bonbons. Zij kwam echter nogal flink te vallen en raakte buiten bewustzijn. De gealarmeerde dienst doende arts bracht haar vervolgens, vergezeld van een vrouw naar huis, waar ze weer op verhaal kwam. Het viel gelukkig allemaal nogal mee. De mevrouw bood aan het pakje, in een tasje, naar het bruidspaar te - brengen, waarop mevrouw V.dRuit adviseerde als ze reeds weg zouden zijn om bruiloft te vieren, het tasje met de felicitatiekaart plus bonbons maar aan de deurknop te hangen. Pas veel later begreep mevrouw V.d. Ruit dat het bruidspaar het tasje nooit ontvangen heeft. "Waarom nou toch?" zo vraagt mevrouw V.d. Ruit zich af' moest men zonodig dat tasje meenemen? Zelfs de kaart ook nog. Wie zou er iets van gezien heb ben?"

Dorpskrant | 1989 | | pagina 15