GEMEENTE ZEVENHUIZEN Informatie-avond openbare basisschool 't Reigerbos" Op maandag 24 april 1989 wordt in de openbare basisschool't Reigerbos" (ingang Zaagmolenpad 1) een informatie-avond belegd, die speciaal is bedoeld voor ouders van kinderen, die in 1989 en 1990 4 jaar worden. Er wordt op deze bijeenkomst, die om half acht begint, informatie gegeven over de eerste jaren basisonderwijs. Tevens bestaat de gelegenheid om enkele lokalen te bezichtigen en kennis te maken met verschillende leerkrachten. Graag tot ziens op maandag 24 april a.s.l Namens het onderwijsteam van 't Reigerbos" N. Dirkzwager, dir. M.Y. Verkaik-Sturing, adj. dir. Inschrijving woningzoekenden Inlichtingen kiezersreigster Voorbereidingsbesluit BURGERLIJKE STAND Verkiezing van de leden van het Europese parlement KANDIDAATSTELLING Aanleg weg GLASBAK Plannen om weer te gaan leren? OPSTAPKURSUS MAVO Openbare vergaderingen Collecteschema Verleende bouwvergunningen tic» Door de raad is op 23 maart 1989 vastgesteld de "Woonruimteverorde ning 1989" onder intrekking van de in 1980 vastgestelde 'Verordening, houdende regelen als bedoeld in artikel 4 van de Woonruimtewet 1947". In deze nieuwe verordening zijn onder meer regels gesteld wanneer de gemeente op een daartoe strekkend verzoek tot inschrijving als woning zoekende overgaat. Deze regels houden in dat tot inschrijving wordt overgegaan als de verzoeker: - de leeftijd van 18 jaar of ouder heeft bereikt; - langer dan een jaar ingezetene is en niet over een zelfstandige woning beschikt; - langer dan een jaar economisch aan de gemeente is gebonden en geen ingezetene is; - maatschappelijk aan de gemeente is gebonden en geen ingezetene is; - langer dan een jaar over een woning in de gemeente beschikt, doch wenst te verhuizen naar een andere woning, waarvan: 1het aantal slaapkamers beter past bij de grootte van het huishouden; 2. de huurlast onderscheidenlijk de kooplast in een redelijker verhou ding tot het inkomen van het huishouden staat; 3. de indeling, bereikbaarheid en/of liggen beter is afgestemd op het huishouden; - ingezetene is en in verband met renovatie, sloop of onbewoonbaar verklaring van de woning dan wel op grond van een rechterlijk vonnis met dakloosheid wordt bedreigd; - langer dan een jaar ingezetene of economisch gebonden is en een woning wenst te kopen. Aanvragen tot inschrijving als woningzoekende dienen te geschieden via een daartoe ter secretarie verkrijgbaar formulier. Is men ingeschreven dan heeft deze inschrijving een geldigheidsduur van twee jaar, tenzij tussentijds één van de hiervoor vermelde vereisten is vervallen of inmiddels een woning is toegewezen en aanvaard. De inschrijving wordt alsdan beëindigd. Tevens eindigt de inschrijving indien daarop geen prijs meer wordt gesteld. Een maand vóór het verstrijken van genoemde twee jaar zal de ingeschrevene een formulier tot het aanvra gen van een verlenging van zijn of haar inschrijving worden toegezonden. Alsdan vindt weer een toetsing plaats aan het gestelde in de verordening. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot het bureau huisves ting, mevr. A.W. Meijndert. De burgemeester van Zevenhuizen brengt op grond van artikel D5 der kieswet ter openbare kennis, dat aan een ieder kosteloos inlichtingen uit het kiezersregister kunnen worden verstrekt, waaruit deze kan opmaken, of hij zelf of een ander daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. Op grond van artikel D6 der kieswet is een ieder bevoegd schriftelijk aan burgemeester en wethouders verbetering van het kiezersregister te vragen. Zevenhuizen, 3 april 1989. De burgemeester voornoemd, A.H. van Gent. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 11 april 1989, waarbij is bepaald dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan: - "Landelijk Gebied", voor een perceel aan de Bredeweg, gelegen tussen het tuinbouwgebied aan het Oogstpad en de Noordelijke Dwarsweg, kadastraal bekend gemeente Zevenhuizen, sectie F, nr. 77 (ged.); een en ander zoals in rode kleur is aangegeven op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening. Het besluit is terstond is werking getreden. GEBOREN: van Kralingen, Nick, zoon van: van Kralingen, Izaac C. en: Oomes, Ali ce L.M., op 20 maart 1989. Kaashoek, Jannie Elisabeth, dochter van: Kaashoek, Adriaan en: van den Heuvel, Adriana H., op 29 maart 1989. Verduijn, Neeltje Pietertje, doch ter van: Verduijn, Arie J. en: Suijker, Gerrigje M., op 30 maart 1989. GEHUWD: van Cappelle, Johannes Pieter en: Verweij, Hiltje Adriana, op 31 maart 1989. OVERLEDEN: Groeneweg, Marinus Matthijs, oud 66 jaar, op 20 maart 1989. de Vries, Jantje, echtgenote van: Tol, J.L. oud 81 jaar, op 30 maart 1989. Metselaar, Gerardus, oud 60 jaar, op 3 april 1989. Klapwijk, Martina, echtgenote van: Otterspeer, Willem, eerder gehuwd geweest met: van Minnen, Gerrit Jacob, oud 82 jaar, op 4 april 1989. De burgemeester van Zevenhuizen brengt het volgende ter openbare kennis: 1Öp woensdag 3 mei 1989 zal de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van het Europese parlement plaatshebben. 2. Op die dag kunnen van 9.00 tot 17.00 uur lijsten van kandidaten (model G5) worden ingeleverd bij de Kiesraad, Ministerie van binnen landse zaken, Schedeldoekshaven 200, 's-Gravenhage. 3. De benodigde formulieren voor: - de lijsten van kandidaten (model G5) - de verklaringen van bewilliging van de kandidaten in hun kandidaat stelling (model G12) - de verklaringen inzake het niet-kandidaatstellen in een lidstaat van het Europese parlement (model EV-14) - de machtigingen tot gebruik van de naam of aanduiding van de poli tieke groepering (model G 1-2) zijn tot en met de dag van de kandidaatstelling bij de Kiesraad en ter secretarie van deze gemeente kosteloos voor de kiezers verkrijgbaar. Nadere inlichtingen omtrent de wettelijke voorschriften betreffende de inlevering van kandidatenlijsten worden ter gemeentesecretarie ver strekt. Zevenhuizen, 11 april 1989. De burgemeester voornoemd, A.H. van Gent. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat vanaf donderdag 13 april 1989, gedurende veertien dagen, ter gemeentesecretarie, Dorpsstraat 89, ter inzage ligt de aanvraag van Meersma B.V. te Pijnacker, om toestemming tot aanleg van een weg naast het pand Bredeweg 90. Deze weg is noodzakelijk voor de realisatie van een aantal kassen op een perceel grond, hoek Noordelijke Dwarsweg/Bredeweg. Het plan is in strijd met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Landelijk Gebied, na 7e herziening". Dit houdt in, dat de voor de aanleg van deze weg benodigde vergunning dient te worden geweigerd. Door de raad van de gemeente Zevenhuizen is echter voor het desbetref fende perceel verklaard, dat een herziening van het bestemmingsplan in voorbereiding is. Het college van burgemeester en wethouders over weegt nu vrijstelling te verlenen van het bepaalde in het bestemmings plan op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Alvorens hiertomtrent te besluiten wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervisielegging tegen het verlenen van de vrijstellingen bezwaar aan te tekenen bij het college van burgemeester en wethouders. Wilt u gaan leren op de MAVO? Wilt u zich daarop voorbereiden? Doe dan mee met onze opstapkursus! Vakken: Nederlands Studievaardigheid Rekenen Plaats: De Tweemaster Kamerlingh Onnesstraat 6 Nieuwerkerk a/d IJssel 2,5 uur per week op donderdagochtend Kosten: f 50,- incl. lesmateriaal Donderdag 27 april 1989 Commissie Onderwijs, Welzijn, Sociale Zaken en Volksgezondheid Aanvang 19.30 uur. Maandag 8 mei 1989 Commissie Openbare Werken, Ruimtelijke Ordening, Volkshuis vesting, Verkeer en Milieu Aanvang 19.30 uur. Dinsdag 9 mei 1989 Commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken, Financiën, Economische Zaken en Personeelszaken Aanvang 19.30 uur. Donderdag 25 mei 1989 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur. Alle vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis. Kinderopvang aanwezig Meer weten? Bel Stichting "Roosje Vos:, Gouda, bereikbaar van 9.00-13.00 uur. Telefoonnummer: 01820-28444. Deze opstapkursus wordt georganiseerd in het kader van de basis- edukatie voor Midden Holland. 12 t/m 16 april 1989: Nationaal Fonds Kinderbescherming. 17 t/m 23 april 1989: Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. 8 t/m 14 mei 1989: Nederlands Rode Kruis. In de periode van 5 t/m 12 april 1989 is door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunning afgegeven voor: - het wijzigen van de entree van de woning De Wielewaal 45. Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door de verlening van de bovenstaande vergunning, kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunning ligt gedurende deze termijn ter inzage ter gemeentesecre* tarie op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 89).

Dorpskrant | 1989 | | pagina 2