In memoriam Vicky Brown in concert Jubileumboekje voetbalvereniging Groeneweg gereed! ZTTC KAMPIOEN! Baasje gezocht de heer K. Herweijer MRI KRIJGSHflF KORSTIAAN HERWEIJER Katharina de Graaft - Verschoor Zevenhuizen. Op 63-jarige leeftijd is na een ziekte-periode overleden, de heer K. Herweijer. Vanmiddag vindt na de rouwdienst om 14.00 uur in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Moerkapelle, de begra fenis plaats op de algemene begraaf plaats "Westhage" aan de Akker- weg, om ca. 15.00 uur. De heer Herweijer was in de periode van 1956 tot 1974,14 jaar voorzitter van de protestants christelijke kleu terschool in Zevenhuizen en vervol gens bestuurslid van het bestuur van de Vereniging "Een school met de Bijbel" waarin de kleuter- met de lagere school ging. Vanaf 1961 was hij 23 jaar de Gereformeerde Ge meente van Moerkapelle toegewijd, eerst als diaken en later als ouderling met de hem geschonken gaven in liefde en getrouwheid. Van maart 1961 tot maart 1980 bekleedde hij de enige zetel van de S.G.P. in de Ze- venhuizense gemeenteraad. Hij toonde zich een goed bestuurder met kennis van zaken. Was humoris tisch en rechtvaardig en aanvaardde de consequenties van zijn optreden. Hij had de achting van zeer veel inge zetenen, ook andersdenkenden. De toenmalige burgemeester A.v.'t Verlaat schetste bij zijn afscheid deze eigenschappen, toen hij hem y?°r zijn vele verdiensten, namens H.M de Koningin de ere-medaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau uitreikte. De heer Herweijer nam, om gezondheidsre denen, tussentijds afscheid, maar bereidde in de laatste twee jaar zit ting, zijn opvolger voor op zijn func tie. In de heer D. Zwerus werd dan ook een waardig opvolger gevonden. Hoewel de laatste jaren niet meer in functie, was de heer Herweijer altijd een graag geziene persoon bij de agrariërs, als Rijksvoorlichtingsamb tenaar voor de land-en tuinbouw in dienst van het Ministerie van Land bouw en Visserij. IDEE VOOR MOEDERDAG vergroting 20 x 28 van uw eigen negatief in kado-verpakking voor slechts f 3,50 Bij ontwikkelen en afdrukken foto rolletjes nu ook voordeelprint formaat 9 x 13 f 0,54 formaat 10 x 15 f 0,59 INLIJSTEN van borduurwerk, etsen, doeken, diploma's enz. schoonmaken schilderijen (wordt niet uitbesteed! Korenstraat 37 2761 XN Zevenhuizen Tel. 01802-1834 Dat mevrouw Herweijer en kinderen zich mogen weten gedragen door het meeleven van velen in Zevenhuizen en Moerkapelle. en dat wij door vele verdrukkingen moeten ingaan in het Koninkrijk Gods. Handelingen 14:22 b Heden behaagde het de HEERF. op Zijn tijd tot Zich te nemen, mijn innig geliefde en zorgzame man, onze lieve zorgzame vader en opa echtgenoot van H. Herweijer-Noordhoek in de leeftijd van 63 jaar. Zevenhuizen: H. Herweijer-Noordhoek Bexleyheath, (Engeland): J.C. Hammond-Herweijer J.C. Hammond Ralph,Laura, Elaine Dordrecht: J.W. Herweijer A.J. Herweijer GJ. Herweijer-van Rossum Corina, Christina Hendrik Ido Ambacht: RH. Herweijer 7 april 1989 Lange Zijde 16 2761 AV Zevenhuizen De rouwdienst vindt hedenmiddag plaats om 14.00 uur in het kerkge bouw van de Gereformeerde Gemeente, Kerkplein 8a te Moerkapelle, waarna de begrafenis zal plaatshebben op de algemene begraafplaats "Westhage", Akkerweg te Moerkapelle, omstreeks 15.00 uur. Geen bloemen. Thuis liever geen bezoek. Na een liefdevolle verzorging in het bejaardencentrum "De Ze venster", geven wij U kennis van het overlijden van onze lieve moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder sinds 15 juni 1975 weduwe van Pieter de Graaff op de leeftijd van 85 jaar. Zevenhuizen Zevenhuizen, 11 april 1989 "De Zevenster" Leliestraat 3 2761 HD Zevenhuizen ZH A. Spekman-de Graaff P. Spekman P. de Graaff H. de Graaff-Heinhuis K. de Graaff M. de Graaff J. de Graaff-Hertog D.R. de Graaff J.R. de Graaff-Klomp Klein- en achterkleinkinderen Corr. adres: D.R. de Graaff, Akkerstraat 12761 XK Zevenhuizen ZH. Onze moeder, schoonmoeder en oma is opgebaard in het rouwcentrum, Schoolstraat 18 te Zevenhuizen waar gelegenheid is tot condoleren op donderdag 13 april tussen 19.00 en 20.00 uur. De rouwdienst zal worden gehouden op vrijdag 14 april om 13.00 uur in de aula van "De Zevenster", waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Zevenhuizen Z.H. Zevenhuizen - De Engelse zangeres Vicky Brown geeft vrijdag 21 april om 20.00 uur een concert in de Dorpskerk te Zevenhuizen, het koor Vox Jubilans verkeert al weken in spanning voor dit grootse evenement. Waaraan ook medewerking verleend wordt door het Zoetermeers mannenkoor Het Zoetermeersmannenkoor opgericht in 1981 telt ruim 100 leden en behoort daarmee tot de grootste mannenkoren van Nederland. In het jonge bestaan van dit koor zijn al ve e hoogtepunten te melden; televisieoptredens o a met Marco Bakker en ook concerten met Louis van Dijk, Rob van Dijk (concert 10-jarig bestaan van De Zilverberk). In het voorjaar van 1990 staat het Zoetermeers mannenkoor zelfs in de Royal Albert Hall in Londen Kaarten voor d't wel zeer unieke gebeuren zijn te koop bij "De Zilverberk" Noordelijke Dwarsweg 80 te Zevenhuizen voor F15,- per stuk. Met herinneringen van Van Ede uit Waddinxveen, destijds '^Groene '3 "a" Kouwe Hoek en mede-oprichter van v.v. Zevenhuizen. Dezer dagen rollen de Jubileumboekjes van de drukpers van drukkerij Elgersma, die vervolgens in de derde week van april bij leden, oud leden en donateurs, thuis worden bezorgd. Zoals inmiddels velen al hebben vernomen, bestaat voetbalvereniging Groeneweg op 28 mei 60 jaar. Een dag eerder, nl. op 27 mei, wordt er door leden oud-leden en betrokkenen bij de voetbal, feest gevierd Als blijvend aandenken aan dit 60-jarig bestaan wordt het Jubileumboekje gratis verspreid, in een oplage van ca. 650 stuks. Het boekje werd samengesteld door Peter Hovens, vanuit de Jubileum commissie, terwijl interviews door een journaliste werden afgenomen en verwerkt. Het jubileumboekje ziet er keurig verzorgd en aantrekke lijk uit, maar heeft, vanwege het kostenaspect, niet die omvang dat het de ca. 200 ingezonden foto's, zou kunnen bevatten. "Dat zou veel te kostbaar zijn. We hebben ons be perkt tot deze hoeveelheid, waar door het boekje toch interessant en lezenswaardig is", aldus Hovens. "Er staan 'herinneringen' in vermeld, vanaf de oprichting in 1929, waarvan ook nog oprichters aan het woord komen, zoals b.v. de heer A. van Ede, uit Waddinxveen. Zestig jaar geleden woonde deze markante tachtiger, op de grens van twee werelden, bij de Kouwe Hoek. Enerzijds woonden we in Nieuwer- kerk en anderzijds speelde ons so ciale leven in Zevenhuizen af. Voet ballen deed je op de weg, maar was verre van ideaal vanwege het stof en de keislag". Voetballen werd daarom nogal eens stiekem bij een boer op het land gedaan. "Werd je betrapt dan werd de boer boos. Waarom? Misschien was hij bang dat de grasmat kapot- ging?." Hij verhaalt het ontstaan van een vereniging. Het verlangen van jongens om 's- avonds een partijtje te voetballen. Er was geen voetbalclub aan de Groe neweg. Wel in het dorp in Zevenhui zen. T.O.G. heette die club. In Nieu- werkerk lag het voetbalterrein aan de 's-Gravenweg. Dat was allemaal veel te ver voor deze jongemannen die vaak lange dagen maakten, zelfs op zaterdag ook nog en daarom dich ter bij huis wilden blijven. De voetbal sport stond in de jaren '20 nog in de kinderschoenen. In 1929 was dat ook zo aan de Groe neweg. Er werd een veld gevonden van 90 meter lengte en 39 meter breedte. De sloot was de grenslijn. Om doelen op te zetten moest er hout komen.Er werd hout ingekocht en er werden doelen gemaakt die niet voldeden aan de officiële maten. Van lieverlede werd er ook tegen clubs in de regio gevoetbald. Niet in voetbal outfit, maar gewoon in wat bij elkaar geraapte kleding. Een echte yerenk. ging werd op 29 mei 1929 geboren. Betrokkenen bij die oprichting wa ren o.a. Janus Crone en de gebroe ders Van Kralingen. Er werd die eerste zomer al druk gevoetbald in de competitie. Regle menten kenden ze niet, toen ze die kregen bleek het veld te klein. Van Ede:"Gelukkig kregen we dispensa tie, nadat we beloofd hadden de sloot dicht te gooien. Direct nadat er één elftal in de competitie speelde, volg de er al snel een tweede en een derde elftal". We citeren uit het artikel: "In die jaren was de omgeving van de Groe neweg een gezellige gemeenschap. Een buurtschap op zichzelf, naast Oud-Verlaat en Zevenhuizen-dorp. Waar de bakker, de kruidenier en de melkboer in de dagelijkse behoeften voorzagen. Toen in de beginjaren 30 de crisis kwam, werd dat ook gemerkt in Zevenhuizen. De jongeren moesten hard werken. Erg veel administratief inzicht was er niet. Verstand van voetbalzaken had vrijwel niemand." In het eerste bestuur zaten: Edeling, Van Reeuwijk en Koole. Van Ede werd tot secretaris gebombardeerd, hetgeen hem aardig afging. "Oudere mensen zeiden doorgaans alleen maar 'ja' of 'neen' of deden moeilijk, zagen het zus of zo... Als er iemand een knoop doorhakte werd hij een dictator genoemd. Men had immers alle tijd om weloverwo gen besluiten te nemen. De wereld was nog niet zo razend als nu". gave van dit gratis boekje te bekosti gen, heeft de Jubileumcommissie slechts een drietal advertenties in het boekwerkje opgenomen en dan nog wel aan het einde. Liever had men het helemaal zonder gedaan, maat dat zou een te grote financiële aan slag geweest zijn. wordt vervolgd. (In een volgend artikel noemen we namen van mannen die zich buiten gewoon verdienstelijk hebben ge maakt voor de voetbalvereniging "Groeneweg") TAFELTENNIS Zevenhuizen - Afgelopen donderdag 6 april speelde het Zevenhüizense ZITC de negende wedstrijd in de 2e klasse van de Goudse Tafeltennis- competitie. Alhoewel het eerste team uit Zevenhuizen aan een punt genoeg had, werd het met zeer ruime cijfers kampioen van de tweede klas se. Slachtoffer dit keer was het Goudse ILAC 5 dat met 9-1 aan de kant werd gezet. Voor ILAC redde Marcel de Jong de eer, en. wist dit keer een partij op zijn naam te zetten en wel tegen Erwin te Paske. Het dit keer weer complete ZTTC had ver der geen tegenstand van betekenis, en is duidelijk te sterk voor deze tweede klasse. Voor ZTTC won Ad van Heijningen als vanouds weer zijn drie partijen en ook Guus van Ame- rongen wist al zijn partijen te winnen. Erwin te Paske won twee partijen en ook de dubbel door Ad en Guus werd in winst omgezet, en dat bracht de eindstand op 9-1 voor de Zeven- huizenaren. Na de wedstrijd werd er uiteraard een klein feestje gebouwd, en na de laatste wedstrijd in het competitiegebeuren tegen ISV wordt er weer vol verwachting uitge keken naar het ZTTC VIP-toernooi, dat net als voorgaande jaren weer een spectaculaire happening belooft te worden. Deelnamers zijn de aller beste spelers van alle klassen en devisies. Voor ZTTC wordt dit een extra speciale dag, omdat ne het behaalde kampioenschap de sponsors ook het VIP toernooi en de aanwezigheid van een trainer mogelijk maken. Die trainer, Bert van der Helm, werd aangetrokkend oor ZTTC en de sponsors, Perdijk bv, Phaff bv en Wytrans bv en doel is voorlopig goed mee te draaien in de le klasse om daarna een rol te gaan spreien op landelijk niveau. Tot zover het gedeelte van het artikel van de heer Van Ede, over de ont staansgeschiedenis van v.v. "Groe neweg" Een smakelijk verhaal met veel nos talgie waaraan nog een vervolg zit om op terug te komen. Dit en nog meer leuks valt te verwachten voor degene die bij v.v. "Groeneweg" betrokken is. Buitenstaanders kunnen helaas geen boekjes kopen. Ze zijn echt bedoeld voor de leden en "vrienden" van de voetbalvereniging. Het is de eerste keer dat er een der gelijk overzichtelijk boekwerk over v.v."Groeneweg" verschijnt. Het is niet voor niks dat de Jubileumcom missie hieraan twee jaar zorg een .-foewTdïng-hëeftbesteed. Om de'uit De SOS-plaatsingsdienst (voor huisdieren) te Waddinxveen, zoekt voor onderstaande honden weer een fijn tehuis: -Airdale terriër, gest. teef 5 jr. -St. Bernhard, reu 3 jr.- Chihuahua, reu, 8 jr.,-Duitse Staander, reu, 8 jr.,- Deense dog, reu, 5 jr.Duitse herder, reu 5 jr., Bast. Holl. herder, teef, 5,5 jr.„ -Siberische Husky, reu, 3 jr.,- Golden Retriever, gest. teef, 3 jr., Div. Rottweilers, reuen vanaf 14 mnd., -bast. Bouvier, teef, 2 jr. Speciale aandacht wordt gevraagd voor: een lieve maar angstige bouvier teef van slechts twee jaar. Ze heeft alleen maar pluspunten en verdient, na alle doorstane ellende, een heel fijn tehuis. Bel vrijblijvend voor meer informatie naar Kitty of Anneke, tel. 01828: 19399/ 11437,

Dorpskrant | 1989 | | pagina 6