Bekijk teens door een gekleurde bril Gouwe zwemt Speedo Waddinxveens 2e bedrijfshal voorstartende ondernemers gereed Nota Schuld hulpverlening Waddinxveen Lente- expositie Daar gaan ze dan! Ik heb ze nog! Die staat, die zit c. Je bril is een karakteristiek deel van jezelf. Kan iets over jezelf vertellen. Logisch dus, datje een bril heel bewust uitkiest. En datje dus ook heel wat te kiezen wilt hebben. Wie weet, draag je zelfs meerdere model len. Of gaat je voorkeur uit naar getinte glazen van een speciale kleur. Een bril van Grit Grit Optiek biedt keuze uit een brede col lectie topmerken. Modieuze brillen en zonnebril len die bij elke individuele wens passen. Ook wat de prijs betreft. Kom vrijblijvend kijken, passen en meten. We nemen daar alle tijd voor. En we doen dat met erkend vakmanschap en een groot gevoel voor persoonlijke service. OPTIttAALOPTICIEN Boskoop/Waddinxveen: De Gouwe zwemmertjes, tot en met de leeftijd van twaalf jaar, hebben op zaterdag weer deelgenomen aan het landelijke Speedo toernooi in het Vijf Mei-bad te Leiden. Ook deze maal wisten zij zich danig te weren in een zeer sterk startveld. In totaal wisten zij beslag te leggen op vijf medaille plaatsen. Over twee weken als alle landelijke uitslagen door de KNZB verwerkt zijn, zal bekend worden of zij zich bij de snel ste zestien van Nederland hebben weten te plaatsen, waardoor zij in juni in Amersfoort in de finales mo gen uitkomen. De eerste ere plaats werd door Wil- ma v.'t Hullenaar veroverd op de 100m vlinderslag bij de meisjes '77. Wilma veroverde het brons in 1.19.0. Later zou Wilma eerste worden op de 200m wisselslag in de uitstekende tijd van 2.43.3. Bij de jongens '78 was het Bob de Bruijn die op de 100m schoolslag eerste werd in 1.25.5. Ook Bob nam nog een tweede me daille mee naar huis, op de 400m vrije slag werd hij 2e in 5.21.4. In de aller jongste categorie, '79 en later, kon Arno v.d. Dussen zich staande hou den. Arno werd derde op de 100m vrije slag in 1.21.0. Koen Groenleer viel met zijn 1.22.5 net buiten de prij zen en werd vierde. Tweede vijfkamp overwinning Op zondag vond in het zwembad de Sniep in Waddinxveen de tweede ontmoeting in de vijfkamp plaats tussen, G.Z.C uit Gouda, Z.P.B. uit Barendrecht, Raket uit Delft, L.Z.'86 uit Leiden en de thuisclub Z.&.P.C. de Gouwe. Voor eigen publiek gaven de Gouwe zwemmers goed partij na een aan vankelijk twijfelende opening waarbij zij enige tijd op de tweede plaats stonden, wist de Gouwe de leiding over te nemen en won tenslotte met 2356.4 punten, gevolgd door G.Z.C. met 2381.5 punten, LZ'86 (2530.6), Raket (2630.4) en ZPB met 2689.6 punten. De eerste medaille plaatsen vielen de Gouwe in handen op de 100m vlin derslag bij de jongens onder de 10 jaar. Koen Groenleer en Arno v.d. Dussen werden hier tweede en der de in resp. 1.38.5 en 1.49.2. Voor beide betekende dit een nieuw per soonlijk record. Bij de meisjes onder de 12 veroverde Wilma v.'t Huilenaar een gouden medaille op de 100m rugslag in 1.16.7. Later zou Wilma nogmaals goud winnen op de 100m schoolslag in 1.30.6. Bij de meisjes onder de 14 won Ilse v.d. Dussen goud op dezelfde slag in 1.21.9. Bij de jongens onder de 12 was er een bron zen plak voor Sebastiaan Jonckhee- re op de 100m rugslag in 1.24.3. De 100m schoolslag bij de jongens onder de 14 jaar werd een dubbele Gouwe overwinning door dat Bob en Peter de Bruin hier tweede en derde wer den in 1.23.3 en 1.23.6.Bob zou later op de schoolslag onder de 12 jaar nog eens eerste worden in 1.24.9. terwijl zijn broer Peter het brons pakte op de 200m vrijeslag(j.0/14) Hij finishte net achter zijn clubgenoot Rene' Jonckheere die het zilver op dit nummer won in 2.20.3 Bij de dames en de heren vielen er voor de Gouwe medailles te verdelen op de 100m vlinderslag en de 100m rugslag. De vlinderslag leverde zilver en brons op voor Jan-Willem v.d. Hoek en Dieter Hoofman in 1.02.5 en 1.03.5 en op de rugslag was er goud voor Jan-Willem en zilver voor Jaco de Jong in resp. 1.04.1 en 1.07.1 Bij de dames pakte Diana v.d. Zijden een zilveren plak in 1.15.3 op de rugslag. Marion v. Hooft en Sandra Berckenkamp wisten de eerste twee ere plaatsen op de 200m vrije slag op hun naam te brengen in resp. 2.11.8 en 2.20.6 Tenslotte kon Mark v.d.Zijden op de 200m vrijeslag het goud pakken in 2.03.0, later won Mark nog eens zilver op de 200m schoolslag in 2.42.9 net achter zijn clubgenoot Edgar t. Braake die hier eerste werd in 2.31.8. Internationaal Het afgelopen weekeind is bekend geworden dat twee zwemmers van de Gouwe, Jan-Willem v.d. Hoek en Mark v.d. Zijden van 21 tot 23 april deel zullen uitmaken van de Nationa le zwemploeg die naar Karlsruhe wordt uitgezonden.22222 Waddinxveen. We ontvingen een uitnodiging voor de officiële opening van de tweede bedrijfshal voor de huisvesting van startende en kleine bestaande ondernemingen in het kader van het Job Creation project. Dit wordt op 21 april om 14.30 uur geopend, bij drukkerij Atwee, Coe- necoop 12lk. De ondernemingen in dit ondernemerscentrum houden na de officiële opening "open huis". Burgemeester en wethouders van de gemeente Waddinxveen hebben een nota "Schuldhulpverlening" uitge bracht. In de nota wordt een beeld gegeven van de vele organisaties die op het terrein van de schuldhulpver lening een taak vervullenDie organi saties, zoals Volkskredietbanken, instellingen voor algemeen maat schappelijk werk en de gemeentelij ke sociale diensten, bemerken de laatste jaren een duidelijke toename in het aantal mensen die ernstige financiële problemen verkeren en die hulp vragen om uit die ongewen ste situatie te komen. Daarnaast geeft de nota inzicht iri de achter gronden van het ontstaan van schul densituaties, in de verschillende vor men van schuldhulpverlening en de mogelijkheden en onmogelijkheden om in problematische schuldensitua ties hulp te bieden. Op basis van deze inventarisatie zal in Waddinxveen een schuldhulpverleningsproject worden opgezet. Dit project is een nieuw instrument in het gemeentelijk minima-beleid en richt zich op inwo ners van Waddinxveen met een minimum-inkomen of daar net bo ven, maar ook op andere inwoners die zonder hulp niet uit hun proble matische schuldensituatie kunnen komen, in het kader van het project zijn door b.en w. beleidsvoornemens geformuleerd. Eén daarvan is de in stelling van een schuldsanerings fonds. Het is de bedoeling dat met ingang van 1 september a.s. met deze vorm van hulpverlening kan worden be gonnen door de afdeling Sociale za ken. Waddinxveense Kunstkring In de Remonstrantse kerk aan de Zuidkade 59 te Waddinxveen wordt binnenkort de "Lente-expositie" van de Waddinxveense Kunstkring ge houden. De opening door de heer Wim van Baarle, vindt vrijdagmiddag 14 april om 17.00 uur plaats. Leden van de kring exposeren met schilder werken in o.a. aquarel en olieverf. Ook is keramiek te bezichtigen. De toegang is gratis. De expositie is open op vrijdag van 17.00 tot 22.00 uur. Op zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. AANNEMINGSBEDRIJF N. HOL EN ZOON VOOR ALLE TIMMER- en METSELWERKEN, zoals: het leveren en plaatsen: hardhouten deuren en kozijnen tegel- en stucadoorswerk riolering en schoorsteenvegen dakkapellen, dakramen enz. Voor de DOE-HET-ZELVER hebben wij o.a.: div. soorten: I hout- en isolatiematerialen 1*1 schroeven en andere bevestigingsmaterialen II cement, zand, kant en klare metselspecie II beveiligingsartikelen, o.a. sloten, grendels, II dievenklauwen Bij aankoop van min. 10 m2 gipsplaten huurt u GRATIS een dag lang een KOMPRESSOR en NIETHAMERÜ! Geopend indien aanwezig: maandag t/m vrijdag van 8.00-1 2.00 uur en van 1 3.00-16.45 uur. Zaterdags van 9.00-15.00 uur. Eendrachtsdijk 3 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1424 Onlangs reageerde ik op een artikel tje in de IJssel- en Lekstreek, uit Capeile aan den IJssel. "Bibliotheek dag haalt verhaal". Daar krijgt men de kans om zelf iets te lezen, voor te dragen en te zingen-naar believen. Ik ga van die gelegenheid gebruik ma-1 ken en heb daarom mijn map met I limericken uit de kast gepakt, waar I van ik er, in de vijf minuten zendtijd ei I tot mijn beschikking staan, verschil I lende de ether in wil sturen. Dat gaa: I gebeuren op zaterdag 22 april 's I morgens om elf uur. De lokale om I roep Capeile reikt niet tot in Zeven I huizen. Corrie van Nierop I In mijn huiskamer staat in een grote aarden pot met blubber een paraplu- plant te groeien, waar je "u" tegen zegt. De groen-glanzende stengels, waarvan de langsten de formidabele hoogte hebben bereikt van twee meter zoveel, - nemen een royale hoek van de kamer in beslag. Een van de laatste nieuwe scheuten die uit de modder omhoog is gepriemd, heeft zich met spoed boven z'n metgezel len uitgewerkt en staat met een lichte welving naar opzij, beschermen- over de voorlopers gebogen. In de drab vormen zich regelmatig nieuwe punten, welke langzaamaan omhoog torenen naar de bestaande pluimen Er groeit nog meer in die drassige massa, ooit heb ik aan kleinkinderen verteld dat ik daar krokodilletjes i" heb, die zich overdag nooit laten zien maar wel als ik midden in de nacht stil in de kamer kom... Dan zie ik piep kleine kraaloogjes... lichtgevend die twee aan twee over de potrand gluren...nieuwsgierig naar wat e' verderop te zien is. In een flits knip dan het licht aan en roetsj., zijn z« verdwenen in de blubber, waardoo: ik ze zelf ook nog nooit heb gezien Bij wilde spelletjes in de kamer riepi* soms tegen het grut:"Denk om de krokodilletjes!" En er wérd rekening mee gehouden. Dat ze het voor waa: aannamen, bleek uit het feit dat z') het hadden doorverteld aan vriend jes, want één van hen vroeg mij eens op straat: "Oma van Nierop... hebt" die krokodilletjes nog?" Ja hoor...ik heb ze nog Corrie van Nierop va: bri stc ge ve G( AS ve m< ee vo da de wc ee pa Stc de vo rei ve ou wc on Vc ha ke rei wi Al: de va aa D< AS de zo sir de ge in se ku TI as Ier sc in da ne Hi tie lie or de a a wc ee stc be do ee rc Er ro do Ar be jaj Gediplomeerd Optometrist O.V.. Contactlensspecialist A.N.V.C. - Audicien F.I.DA Gouda Winkelcentrum Nieuwe Markt Agnietenstraat 6, Tel. 01820-16033 Winkelcentrum Bloemendaal 41. Tel. 01820-32208. Contactlensinstituut Korte Tiendeweg 12. Tel. 01820-13477. Waddinxveen, Passage 220. Tel. 01828-14303. Nieuwerkerk a/d Ussel, Winkelcentrum Dorrestein 21. Tel. 01803-14975. Ook in Zwijndrecht (2x) en Umuiden.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 8