"De Zilverberk «li MEISJES OP HUN MOOIST ■i mm 29,95 Tuincentrum - Boetiek Zilveren jubileum V olley balvereniging Nieuws van het Oranjecomité '.L KOET Is uw dochter ook zo'n romantisch dagdroomster tje, die het liefst wegzinkt in haar fantasie wereld. Verras haar dan met zo'n beeldschoon jurkje met veel stroken. Het schattige jurkje heeft een verhoogde taille en is gemaakt van een stof met veldbloemen. De kraag, de mouwtjes en de rok bestaan allemaal uit twee laagjes stof die losjes over elkaar vallen. Deze stro ken zorgen voor een zwierig en zomers effect. De keuze van de stof is bij deze eenvoudig te maken jurk erg belangrijk. Kies een luchtig katoentje met een lief dessin. Dit is slechts één van de vele kinder- cfessins. Bij de zil verberk zult u ver rukt en verrast zijn van zo'n kollektie stoffen. Ook mode- en streekstoffen. En de prijs? Geen cent te veel! Stof 100% katoen 150 cm breed Noordelijke Dwarsweg 80-Telefoon 01802-1463 Zevenhuizen Z.H. W* '2 SHnMHHH Iets wat uit het niets werd geboren en nu zo in aanzien is Uit het niets, zo begon de Zevenhuizense volleybalvereniging, die 25 jaar geleden het levenslicht aanschouwde zich levenslustig te ontwikkelen onder de naam "De Zevenklappers". het eerste dames team van het seizoen 1978-1979 Toen de regionale belangstelling in tenser werd, bleken de benen toch wat minder stevig om de weelde te dragen. Een sponsor als "V&A" (Verweij en Adegeest), was daarom zeer welkom. De naam werd ook gewijzigd. Toen er van lieverlede ook landelijke schijnwerpers op de door tastende volleyballers schenen, klonk er een periode "Zevenhuizen". Die basis bleek te smal, zodat naar stig naar een nieuwe steunpilaar werd gezocht om houvast te krijgen. Onder de naam "Rentokil/ZVH" kreeg men zelfs over de landsgren zen bekendheid. Daarbij dient opge merkt te worden, dat ook in den lande, nauwelijks de naam Zevenhui zen nog genoemd werd. Misschien lag de oorzaak daarvan in het feit dat er in Moerkapelle voor competitie wedstrijden en in Europees verband in Nieuwerkerk gespeeld moest worden? swanla-hal Als straks echt in de nieuwe Swanla- sporthal gespeeld gaat worden, zal de naam "Zevenhuizen" ongetwijfeld veel meer klinken. De verwachting luidt dat de nieuwe sporthal, zeker als er Europa li-wedstrijden gespeeld gaan worden, bomvol zal zijn. Veel mensen zullen dan een staan plaats voor lief moeten nemen, omdat de tribune slechts op ca. 175 mensen berekend is. In de landelijke en regionale pers, werd hier reeds melding van gemaakt. Maar mis schien is deze conclusie veel te voor barig. Komt er een oplossing Het team Wie de onlangs gepubliceerde foto van het volleybalteam uit 1979 be keek, zag daarop gezichten van jon ge mannen, die nu niet meer in het eerste team spelen van de Zevenhui- zense volleybalvereniging spelen. Sommigen zegden deze sport vaar wel en anderen zitten in een veel lager team. Weer anderen staan aan de zijlijn, of zijn betrokken in de orga nisatie. In het huidige volleybalteam, Heren I, dat dit seizoen (voor ons gevoel) cum laude speelde, de Bekerwinnaar werd en straks weer Europees mee gaat doen, zit geen enkele Zevenhui- zenaar van origine. Van lieverlede is een aantal van hen wel ingeburgerd in de samenleving, nadat ze zich in dit lieftallige dorpje, vestigden. een "Magazine" als clubblad Sinds enige tijd heeft Volleybalvere niging Rentokil/ZVH een eigen club blad. Niet zomaar een gestencild krantje, maar een in kleurendruk verschij- nend "Magazine", redactioneel sa mengesteld door Pieter v.d. Laan en Steef van Duin. In het tweede nummer van deze eerste jaargang, waarop aan de voor- Verenigingen Zevenhuizen - "voor elk wat wils" Heel wat verenigingen of groepen hebben dit jaar besloten koninginnedag acte de présence te geven. Zij zullen hun kraam weer vullen met verrassingen versnaperingen. Zij dragen er zorg voor dat ons dorp wordt omgetoverd tot een feestterrein Het is meer alleen in de Dorpsstraat maar al lezend zult u merken dat het feestterrein zich naar vele kanten uitgebreid. de kerken Eerst nemen we een kijkje rondom de kerken. Daar is een heleboel te doen. De parkeerplaats naast (jeref; Kerk wordt een gezellig, oud-hollands marktplein met mooie gevels en met een echte hollandse markt. Er is een expositie van de "Stichting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle" en een doorlo de filmvertoning van de film Zevenhuizen vroeger". Voor de kleintjes is er een poppenkastvoorste Kleutertjes luister..." om 11.30 uur en om 13.30 uur. Bij de Herv. Kerk vindt u weer een gez~ rommelmarkt. U zult er zeker iets van uw gading vinden of even lekker tot rust kunnen komen peuterspeelzaal zal zijn activiteiten richten op de allerkleinsten onder ons. "David de kabouter" is aanwezig, uw kind zal het prachtig vinden om met hem op de foto te gaan. Voor peuters vanaf 2 jaa is er poppenkast om 9.45 uur tot 10.15 uur. Bent u sportief? Wilt u actie? Dan zijn er voor u verschillende lokaties op het feestterrein te bezoeken. Het liefst natuurlijk allemaal De Tourclub organiseert een boegsprietloop-wedstrijd. De boegspriet ligt over de Ringvaart achta het Raadhuishof en de wedstrijd begint om 13.00 uur. Waag een kans. het is niet alleen leuk om naa te kijken, maar meedoen is nog veel spannender. Er zijn ook prijzen te winnen. Op het Dorpsplein voor de supermarkt zal die dag de sterkste man van Zevenhuizen worden gekozen Wie gaat dat worden? U...? Doe mee en geef je op bij de volleybalclub. Het begint om 14.00 uur Over kracht gesproken. Wat denkt u van "spijkerslaan" of "de kop van jut'? Deze kunt u vinden bijde kraam van Groeneweg en de Zanggroep in de Dorpsstraat. Kanovaren en langlaufen Lopen we door het Kerkepad naar de andere kant van het kanaal dan kunt u daar kanovaren (at voorproefje op de zomer) of langlaufen (omdat we geen sneeuw hebben gehad en u tenminste één kee op de latten wilt staan). Het kanovaren wordt door de O.S.S. verzorgd van 9.00 uur tot 17.00 uur.: Het langlaufen is in handen van de Goudse Langlaufvereniging van 11.00 tot 17.00 uur. Kegelen of schieten We wandelen weer terug naar de Dorpsstraat en daar vindt u een echte open-lucht kegelbaan van 10 meter. Dat kunt u niet weerstaan, doe eens een gooi. De koffiebar heeft stad en land afgezocht voor echte kegelballen. Het is de moeite meer dan waard, het is een mooie baan. Wilt u uw geluk eens beproeven met schieten dan kunt u kiezen uit de kruisboog of handboog. U moet eens gaan kijken li de kraam van V.O.O.ofde Koffiebar. Ringsteken In de burg. Boerstraat kunt u nog een andere sport beoefenen; het ringsteken. Na de wedstrijd is er ooi gelegenheid voor het publiek om aan deze middeleeuwse sport mee te doen. U kunt zich tijdens de wedstrijd opgeven en krijgt dan een paard en wagen met koetsier toegewezen. Lukt het u dan blijft u in de strijd anders valt u af. Er zijn leuke publieksprijzen te winnen. Het begint om 10.00 uur in de burj Boerstraat. Viswedstrijd Wanneer u heel vroeg uit de veren kunt komen en van de rust wilt u genieten dan kunt u meedoen aai de viswedstrijd. U hoeft geen lid te zijn van de Hengelsportvereniging. Vanaf 7.00 uur kunt u uw dobber uitgooien langs het kanaal achter de Dorpsstraat tot 9.00 uur. De wisselbeker ging in 1988 voord tweede maal naar Rien Huisman. Gaat hij hem dit jaar houden of probeert u deze keer de beker in de wacht te slepen....? Op koninginnedag wordt er ook op een ludieke manier aandacht gevraagd voor die dingen in de wereld die niet gaan zoals een ieder dat misschien zou willen. Het is goed dat ze er zijn en onze aandacht hierop vestigen. Er is een kraam van: -SOS wereldhandel, u krijgt daar een kop koffie aangeboden. -Wereld Kinderen, zij willen u graag artikelen verkopen uit de ontwikkelingslanden. -Helpende Handen, deze mensen maken het gehele jaar kleding. De verkoop is voor een goed doel. -Zeven Muzen, daar heelt u veel kijkplezier. Er is een bloemenpracht te zien en te ruiken. Er wordt aandacht gevraagd voor het milieu d.m.v. een "bloemencorso" met het thema "vlinders". Het is dit jaar immers het vlinderjaar van het Wereldnatuurfonds. Kinderen van de beide basisscholen maken hier hun werkstukken van 10.31 uur tot 11.30 uur. U kunt deze bewonderen en bepalen welk werkstuk u het mooiste vindt. Bloemen en vlinders horen toch bij elkaar. -Amnesty, hier kunt u d.m.v. een ballon laten weten dat er onrecht' in de wereld is. U kunt een kaartje kopen, aan de ballon knopen en de ballon laten opstijgen en wie weet ZTTC, Zanglust, Badmintonclub Ten bate van verschillende verenigingen kunt u ook een gokje wagen bijvoorbeeld, touwtje trekken, enveloptrekken, een verloting, het rad van avontuur of een loterij. Verschillende verenigingen bieden op deze manier hun waren aan en brengen leven in de brouwerij. Doet u ook mee voor de verenigingen? De Zevenster De wat ouderen onder ons kunnen naar de recreatiezaal in de Zevenster. De Algemene Bond van Ouderen heeft voor een aantrekkelijk programma gezorgd, u kunt luisteren naar het Seniorenorkest meedoen aan de Bingospelen en de heer Van Hal amuseert u met zijn conference. Ook zijn een paar ouderen hard aan het werk om u te amuseren d.m.v. een sketche. Natuurlijk wordt er ook voor de inwendige mens gezorgd. In de pauzes wordt u een kopje koffie met gebak of een drankje aangeboden, ook als u niet in de Zevenster woont. U bent van harte welkom. Gemeentehuis Terug naar het centrum van het dorp. Het gemeentehuis zal open zijn van 10.00 tot 14.00 uur. Ukunt daar de expositie bezichtigen van de fam. De Graaff en Aad van der Lee. De expositie bestaat uit beelden en schilderijen. Demonstratie modelauto's We nemen een kijkje in de Burg. Boerstraat waar om 13.30 uur een demonstratie zal worden gegeven op een grote baan met modelauto's (radiografisch bestuurd, op stoom of met benzinemotoren). demonstratie wordt gegeven door de modellenbouwclub "De Sluis" uit Gouda. Zij willen u graag over hun hobby vertellen of u adviseren voor wat betreft aanschaf van materiaal en/of apparatuur. Old-Timers Nog meer in de Dorpsstraat. Vanaf 11.30 uur staan daar Old-timers, zij zijn het bezichtigen waard, i kunt bepalen welke Old-timer u het mooist, het interessants of het leukste vindt. Op een biljet datu krijgt, kunt u dit invullen en bij de Oranjekraam inleveren. Wel voor 15.00 uur. Aan het einde vand dag wordt dan bekend gemaakt welke Old timer het het beste heeft gedaan in Zevenhuizen. Street-parade U bent moe van het kijken en het meedoen en u wilt even lekker uitrusten. Dat kan op één van de terrasjes of op het grote feestterrein. Ondertussen kunt u dan genieten van een Street-parade die voorbij komt, waar u ook zit. Wij hebben 5 musici, waaronder de in Zevenhuizen wonende Harry Hack uitgenodigd voor een muzikale loop op deze feestelijke dag. Met hun trompet, trombone, klarinet blaasbas en banjo brengen zij de wereld van de Jazz naar Zevenhuizen.... Een slotwoordje Nu beseft u zeker wel dat u op 29 april Zevenhuizen niet kunt verlaten. Dat u erbij moet zijn op Koninginnedag 29 april 1989. U kunt Zevenhuizen de hele dag bezoeken en zich in de feestdrukte storten.... Volgende week wat meer over het podium. Het oranjecomité zijde namen genoemd worden van Opel, Rentokil en Arend v.d. Knaap, staat de ontstaansgeschiedenis van volleybalvereniging Zevenhuizen. Ook worden er hoogtepunten in genoemd uit deze 25 jaar. zilver Een zilveren jubileum, dat op 20 mei a.s. wordt gevierd met een scala aan feestelijkheden. Een periode, waarin ook oprichters en bestuurders, een zilveren aanblik kregen.... Jong en enthousiast begonnen blinkt er nog hetzelfde élan, met het enige verschil dat men nu zelf niet meer actief is in de sport, maar er organisa torisch zeer nauw mee verweven. Oprichters van weleer kwamen weer terug in het bestuur, of bleven al die jaren. Om een paar namen te noemen: Jan v.d. Wel, Willem Visser en Cees Nobel. Van de laatste jaren: Steef van Duin, Willem-Jan van IJperen, Peter Kool, Gert Zielhuis, Henk van Oostveen, Corrie de Kooter, Janine Poot, Ingrid Roos, Bob de Jong, Dolf Daey Ouwens, Ruud van Houwelin- gen... Dat volleybalvereniging Rentokil/ ZVH over een heel goed manage ment beschikt is lang niet iedereen bekend, maar wie logisch nadenkt moet wel tot die conclusie komen. Orde en regelmaat, organisatie, taakverdeling, coördinatie, begelei ding, opleiding en....ogen en oren open voor nieuwe ontwikkelingen, speeltechnieken en uitblinkende spelers bij andere clubs. Zo werd Heren I een select Seli[ schap en is Dames I op weg dat tt worden ONDERHOUDSBEDRIJF Haverakker 10 2743 EJ WADDINXVEEN TEL. 01828-11465 Voor al uw sierpleister en -tegelwerkzaamheden - Verbouwingen - Kunststof- en hardhouten j kozijnen tegen i kozijnen tegen concurrerende prijzen!

Dorpskrant | 1989 | | pagina 12