Vissen Volleybal Willem Wildveen ziet ze vliegen DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS H. SLOOIJER enkele MEDEWERKERS enkele VAKANTIEWERKERS TFI FFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN Aubade Koninginnedag Vaststelling bestemmingsplan Landelijk Gebied 1988, Herziening Kastuinbouwgebied Afgegeven bouwvergunningen Collecteschema Vergaderschema BURGERLIJKE STAND Bekendmaking iimimiiiiiiiiiiiiiiq bouwbedrijf AllfllllllllllllllllllU^ Straatnaamgeving Gevraagd: Fa. W.T. Oosterom en Zn. ALARMERING MILIEUKLACHTEN Brandweer2666 01820-28011 b.g.g01820-24255 Politie1333 Gemeentelijke diensten b.g.g. alarmnr.. 071-410041 Gemeentesecretarie1940 Informatie01803-14444 Werkplaats (van 8.00-9.00 uur)1940 MEDISCHE HULP Ambulance- OPENINGSTIJDEN dienst01820-16066 Gemeentesecretarie elke Arts1687 werkdag van 8.00-12.00 uur STORINGSDIENSTEN POLITIEPOST Gas Elektriciteit 071 -252911 maandag en woensdag van Waterleiding01736-6940 16.00-18.00 uur en C.A.102522-17553 zaterdag van 10.00-12.00 uur. Huisvuil: iedere donderdag Grofvuil: iedere donderdag Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand Klein chemisch afval: iedere werkdag van 8.00-9.00 uur in de werkplaats Ter gelegenheid van de 80e verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana zal in onze gemeente op de hoek van de Julianastraat/Zuidplasstraat een "Julianaboom" worden geplant. Het planten van deze boom en het onthullen van de bijbehorende plaquette vindt plaats op Koninginnedag, 29 april a.s., door burgemeester A.W. Lips. In verband hiermee zal de aubade ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Koningin Beatrix eveneens op de lokatie aan de Julianastraat worden gehouden en niet zoals gebruikelijk op het Raadhuisplein. Voor verdere informatie verwijzen wij U naar het programma van het Oranjecomité. De burgemeester van Moerkapelle maakt bekend, dat met ingang van 20 april 1989 gedurende één maand voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage ligt het door de gemeenteraad van Moerkapelle in zijn verga dering van 11 april 1989 vastgestelde bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1988, Herziening Kastuinbouwgebied". Bij de vaststelling heeft de gemeenteraad een wijziging aangebracht in de voorschriften en plankaart van het ontwerpplan. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder, die zich tijdig met bezwaren tegen het ontwerp-bestemmingsplan tot de gemeenteraad heeft gewend, of die bezwaren heeft tegend e wijziging, die bij de vaststelling van het plan in het ontwerp is aangebracht, schriftelijk bezwaar tegen het vastgestelde bestemmingsplan indienen bij Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, Koningskade 12596 AA 's-Gravenha- ge. Moerkapelle, 19 april 1989, de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle hebben op 19 april 1989 bouwvergunning afgegeven aan: - J. van den Bergh, Middelweg 8 te Moerkapelle, voor het bouwen van een woning, plaatselijk bekend Middelweg 8; - N.V. E.W. Rijnland te Leiden, voor het plaatsen van een elektrokompakt- station, plaatselijk bekend Industriestraat; - D. van der Sluis, Raadhuisstraat 61 te Moerkapelle, voor het plaatsen van een prefab garage, plaatselijk bekend Raadhuisstraat 61 - L.J. van der Vlist, Klaproosstraat 6 te Moerkapelle, voor het plaatsen van een schuurtje, plaatselijk bekend Klaproosstraat 6; - Fa. J. van der Waal te Hendrik Ido Ambacht, voor het bouwen van een tuinbouwioods, plaatselijk bekend in het tuinbouwgebied aan de Brede- weg; - Fa. J. Weerheim te Delfgauw, voor het bouwen van een tuinbouwioods, plaatselijk bekend in het tuinbouwgebied aan de Bredeweg. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikkingen ingevolge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Moerkapel le. 17 april t/m 23 april 1989: Fonds Sport Gehandicapten; 17 april t/m 23 april 1989: Oranjecomité. 19 april 1989: Commissie Openbare Werken c.a. te 19.30 uur; 24 april 1989: Commissie A.B.Z./Financiën te 19.30 uur; 9 mei 1989: Gemeenteraad te 20.00 uur. Bovengenoemde openbare vergaderingen worden in het gemeentehuis gehouden. GEBOREN: Margje Martijntje, dochter van: Bac, Dirk J. en: van der Hoeven, Margje, op 28 maart 1989. Anne Marieta, dochter van: den Hertog, Pieter en: Bac, Deliaantje Maria, op 6 april 1989. Wouter Johannes, zoon van: Visscher, Willem en: Schouls, Maria Elisabeth, op 11 april 1989. Gijsbert-Arie, zoon van: Van der Beek, George Frans en: Van der Spek, Trijntje, op 11 april 1989. OVERLEDEN: Van Leenen, Cornelis, op 8 april 1989, oud 85 jaar. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: - A. van den Berg, Abr. Kroesweg 11 te Waddinxveen, voor het bouwen van een woning en tuinbouwioods in het kastuinbouwgebied nabij de Bredeweg te Moerkapelle. Bovengenoemd plan ligt vanaf hedeb gedurende 14 dagen ter gemeen tesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bezwaar indienen bij ons college. Moerkapelle, 19 april 1989, Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de burgemeester, Jac. van der Spek. A.W. Lips. voor verbouwingen, onder houd en nieuwbouw. Tevens ontwerp- en tekenwerk en verzorgen bouwaanvraag. Neem eens kontakt op voor een goed advies oi een vrijblijvende prijsopgave HERENWEG 47 2751 DC MOERKAPELLE TEL. 01793-16 89 A. Uittenbroek ruim winnaar Moerkapelle/Zevenhuizen - Hzm heeft haar derde voorjaarswedstrijd gehouden in het Aarkanaal. De vis sen sprongen al toen men aankwam, maar toch valt er niet veel over deze wedstrijd te vertellen. Al snel kwam de melding Arie jrheeft vis"Hij was de eerste die vis ving, en voor lange tijd enige. Op het laatst wisten ook competitieleider Adr. van Erk en M. Huisman nog vis te vangen. A. Uit: tenbroek jr. had echter 3 vissen, bij elkaar 1200 gram en won zo zeer ruim de wedstrijd; 20 punten voor hem erbijMHuisman ving een bliek van 230 gram. Adr. van Erk ving er eentje van 50 gram. Dat was dan ook de totaalvangst van de 14 wssers. Een zeer slechte wedstnjd dus Adr. van Erk blijft leider van het klasse ment, echter nu gevolgd met 16 punten achterstand door M. Huis man. H. van Zwienen, met 1 punt minder, ligt met 38 punten op de derde plaats. J. Wiersma bezet de vierde plaats, en de winnaar van vandaag 15 april) vinden we nu op de vijfde plaats terug. Overige tussenstanden: 6 T. Ver- wey, 7 J. Breedijk, 8 L. de Zwart, 9. E. Breedijk en D. Bazen, 11. C. Klomp, 12. A. Uittenbroek sr., 13. J. de Zwart en W. van Erk, 15. L. Schmidt, 16. A. Vis. Rentokil-ZVH 2 heren shiit seizoen winnend af! Zevenhuizen - Zaterdag speelde het tweede herenteam van Rentokil in Capelle a/d IJssel de laatste kompe titie wedstrijd tegen Varel/CW. De Zevenhuizense heren met Peter Kool voor het laatst als trainer/ coach actief wist de wedstrijd met gemak in een 3-0 winst om te zetten. De eerste twee sets gingen met resp. 2-15 en 8-15 naar Rentokil toe die met een moeilijke service de heren van Varel 2 geen kans gaf. In de derde set liet Rentokil de teugels wat vieren en kon Varel de gasten enigszins bijhou den. Maar een 13-12 voorsprong zagen de gastheren al weer snel te niet gedaan worden en met 14-16 won Rentokil ook deze set. Zodat de Zevenhuizense heren het seizoen winnend konden afsluiten. Volgend seizoen zullen de heren het zonder trainer/coach Peter Kool moeten doen. Zijn plaats wordt overgeno men door de jonge succesvolle trai ner Nico den Hollander. Deze werd afgelopen zaterdag met zijn team kampioen van de promotieklasse. Tijdens de raadsvergadering van 11 april jl. is belsoten de nieuw aange legde straat in het kastuinbouwgebied aan de Bredeweg de naam Van Hasseltweg te geven. De familie Van Hasselt was tot de verkoop van de grond, benodigd voor de realisering van het nieuwe kastuinbouwgebied, eigenaar van de grond inclusief de.boerderij met de naam Hasselthoeve. voor op een komkommerkwekerij leeftijd ca. 18 jaar Ook: Brrrr, wat een weer! De regen klet tert tegen de ruiten van het woninkje van de familie Wildveen en de wind verwaait de eerste voorjaarsbloesem van de bomen. Het is woensdagmid dag 5 uur en Willemien steekt een schemerlampje alvast aan. Willem zit wat ongemakkelijk in z'n rookfau- teuil met een kussen in z'n rug. Die val van verleden week is toch harder aangekomen dan hij dacht. De Dorpskrant ligt uitgelezen naast z'n stoel, Willem heeft vergenoegd vastgesteld dat er dit keer weer veel Moerkapel's nieuws in stond en een stukje van neef Gerrit. Willem dacht, aangemoedigd door de Dorpskrant, met nostalgische gevoelens terug aan het vroegere Moerkapelle. Bij van Marle haalde hij zaterdags de zelfgefabriceerde siga ren, wat smaakten die zeg!Terwijl je bij Arend Doornheim aan de Moer dijkstraat je keurig herstelde schoe nen ophaalde. Die hele Moerdijk straat leek in Willem's herinneringen toen veel gezelliger. Er waren veel meer winkeltjes en het was ook niet zo'n kale racebaan, wat het nu is. Willem mist het kerkewater, wat nu tot een smalle sloot vervallen is, en de machtige bomen erlangs nog elke dag. Wat is er veel moois verdwenen in naam de vooruitgang! Opeens blijft er een stuk papier tegen de ruit van de kamer hangen. De wind laat nog meer rommel door het tuintje dwarrelen. Willem Wildveen staat moeizaam op en wil naar buiten gaan om de reden van die plotselinge rommel te onderzoeken als Wille mien hem roept. "Zou je niet even een jas en een sjaal aan doen als je naar buiten gaat", vraagt ze, "het is hondeweer buiten en je bent nog niet zo lang geleden ziek geweest." Wil lem trekt mopperend jas en sjaal aan en doet de voordeur open, een vlaag wind stort zich naar binnen en gooit ook wat rotzooi op de mat. Dan ziet Willem waarom hij het buiten ziet vliegen. Een eindje verder staat een vuilniszak die al deels aan flarden is, terwijl de kat van buurman Bertus van linksopzij de resterende inhoud onderzoekt. "Het is toch vandaag woensdag?", vraagt Willem zich af, zich bukkend om zoveel mogelijk rondvliegende rommel uit z'n tuintje te rapen. De vuilniswagen komt toch pas morgen, waarom dan de vuilnis zo vroeg naar buiten? Binnengeko men heeft Willemien de tafel gedekt en de spullen voor het avondbrood op tafel gezet. Al etend legt Willem alles van het zwerfvuil uit aan Wille mien. "Dat ze daar niks tegen doen zeg, dit is toch bar wat voor rommel dit geeft", roept Willem met volle mond uit, "laten ze die mensen een bekeuring geven die hun huisvuil een dag te vroeg buiten zetten." Na het eten en de afwas komt buur man Bertus 'de Goudsche' brengen, gezien de kosten van het abonne ment en hun AOW lezen ze de krant nu gezamelijk. "Nou Willem, je hebt gelijk gehad hoor met je Benthuizen- verhaal. De raadsleden gaan geza melijk een brief naar de staatssecre taris schrijven om te zeggen dat het samen met Benthuizen, Nergenshui- zen wordt of zo", puft Bertus. "Je zou eigenlijk ook in de politiek moe ten", gaat Bertus verder, "Willem Wildveen als lijsttrekker van de Moerkapelse bejaardenpartijdie ook open staat voor jongeren", giert Bertus het uit. "Nou daar moet ik nog eens over denken hoor, zegt Willem, heb ik eigenlijk nog wel een goed wit over hemd met een stropdas?" Willemien krijgt de hik van het lachen. "Je mag dan wel opschieten hoor Willem, misschien hebben we in november a verkiezingen of anders volgend voorjaar. Het zou ook wel een goed idee zijn, mocht het Moerhuizen met Zevenhuizen worden, om Hendrik Hennipsloot medelijsttrekker te ma ken." Bertus verlaat huize Wildveen weer via de achterdeur. Willem Wildveen zakt in zijn stoel met de krant die zijn buurman net gebracht heeft. In de keuken hoort hij Willemien, die aan het theezetten is, zachtjes hikken en grinneken. din Wincm Wildveen leeftijd ca. 16 jaar Oogstpad 3 - Moerkapelle - TEL. 01793-1162

Dorpskrant | 1989 | | pagina 4