ZOMERTENNIS! Fotoboetiek in een nieuw jasje 01793-3042 s Enthos A haalt felbegeerde winst Tafeltennis Postduiven KUNST GEBITTEN reparatie's KLAARTERWIJLUWACHT WADDINXVEEN TEL. 01828-12958 li Moerkapelle. De Fotoboetiek in de Moerdijkstraat, heeft een gedaantewisseling ondergaan. Het lijkt alsof de winkel veel groter is, terwijl deze daarentegen ca. twee meter kleiner is geworden. Het "ruimtegevoel" wordt veroorzaakt door de veranderde inrichting, waardoor de presentatie duidelijk verbeterd werd. De vitrine die halverwege stond is verdwenen, zodat de winkel nu een overzichtelijk vierkant geheel is geworden. Fotocamera's videocamera's en alle toebehoren zie je nu in één oogopslag staan, evenals de foto-albums, lijsten en cadeau-artikelen. Alhoewel de linkerwand vrijwel hetzelfde is gebleven, lijkt het ook net alsof de lijsten en albums die aan deze wand staan uitgestald ineens meer in "beeld" zijn gekomen. Het witte interieur wordt gekontrasteerd door de donkergrijze vinylvloer, terwijl leuke bloemstukjes het geheel verlevendigen. Die bloemstukjes werden geschonken door relaties en vrienden, als heropeningsattentie: immers de winkel is een drietal dagen gesloten geweest om niet alleen in te grijpen in het winkelinterieur maar bovendien ook om de studio in te richten. De Fotoboetiek heeft nu, via een open verbinding, achter de winkel, een studio van ca. 15 m2. Deze wordt niet alleen gebruikt voor het maken van pasfoto's maar ook voor portretfoto's. Bram Noordam eigenaar van de Fotoboetiek: "Eigenlijk is deze hele verbouwing ontstaan door de verplichting die we als foto-vakhandelaar opgelegd kre gen om zo'n twee jaar geleden te mogen starten met het maken van pasfoto's voor het nieuwe paspoort. Wij moesten bepaalde voorgeschre ven apparatuur aanschaffen die een behoorlijk op pervlak van de winkelruimte innam. Het plan en de tekening was klaar. Een ieder weet inmiddels hoe het met dat paspoort is afgelopen. Uiteinde lijk hebben we toch dit plan uitge voerd, echter met de wetenschap dat deze uiteindelijke inrichting - evenals in onze zaak in Moordrecht - voldeed. Ook een be langrijke overweging is het bieden van een stukje privacy aan de klant in een aparte studioruimte voor het maken van pas- en portretfoto's. Mede door door de uitbreiding met portretfoto's hebben wij nu in onze studio een professionele flits-installa- tie gejalaatst. Bram is een man die wat durft. 15 jaar geleden begon hij met een fotozaak in de voormalige cafetaria van de fam.v.Kralingen aan de Moerdijk straat 33. Werkzaam in de levens middelenbranche volgde hij in de eindjaren '60 een opleiding aan de Ned. Fotovakschool om vervolgens de grafische richting erbij te nemen. Dat laatste komt hem goed van pas bij het vervaardigen van zijn maande lijkse huis-aan-huisfolder. Alle fol ders en advertenties maakt Bram zelf en de plaatselijke Drukkerij van Marle werkt alles verder af. Zo ook de laatste hele pagina in de Dorpskrant heeft Bram zelf voorbe reid. Toen na verloop van zo'n an derhalfjaar bleek dat een fotozaak in Moerkapelle een haalbare kaart was, er steeds meer klanten uit Moerka pelle en Zevenhuizen de winkel wis ten te vinden, waagde Bram de sprong en kocht de voormalige schuur aan de Moerdijkstraat 39 die de huidige winkel werd. Toen besloot hij ook zijn baan eraan te geven en zich volop in de fotobran che te storten. Zijn vrouw Emmy stond hem daarin bij en doet dat nog dagelijks. In 1978 werd een tweede Fotozaak in Moordrecht gestart, die ook in een duidelijke behoefte bleek te voorzien. Het succes van de Foto boetiek ligt ongetwijfeld in de servi ce, de persoonlijke benadering, het adviseren en de promotie. Verder is de winkel goed bereikbaar, heeft een goede parkeergelegenheid en is Bram ook bereid na sluitingstijd in zijn vrije tijd voor zijn klanten klaar te staan. Bram: "Neem nou zo'n driedaagse- aanbieding van een video-camera. Klanten die daar op af komen heb ben daar al lang en breed over nage dacht. Deze mensen willen een stuk je informatie, niet inpakken en weg wezen maar uitleggen hoe zo'n appa raat werkt. Maar dan ben je er nog niet meeOok in een latere periode als de klant gaat overspelen of monteren kunnen zij bij mij terecht, voor advies, kosteloos gewoon servi ce." Hij druk, snel pratend, als bekwaam vakman. ..Zij, Emmyrustig, welover wogen en groeiende in deskundig heid, kennen hun pappenheimers...Maken tijd voor een praatje bieden een luisterend oor en een meelevend hart....Daarvan waren we getuige tijdens ons bezoek aan de vernieuwde winkel. Tevens waren we getuige van een stapel foto-verpakkingen, waarin via de 'snelservice' van de Fotoboetiek ontwikkelde foto's aangeleverd wer den. Een stapel waarvan je zou zeg gen Dat is een maand foto-werk". Niets is minder waar. Deze stapel was slechts van één dag en dat terwijl er geen sneeuw ligt, de vakantie nog in het verschiet en er geen feest heeft plaatsgevonden. "Je moet van de zomer eens komen kijken, dan hebben we dagelijks nog grotere stapels fotowerk, lacht Bram." Leuk vindt hij het te melden dat er naast erg veel Zevenhuizenaren ook Waddinxve- ners uit de Zuidpias - waar de Dorps krant ook wordt verspreid - zijn win kel weten te vinden. Wat heeft de Fotoboetiek dat deze zaak "uniek" maakt? Om te beginnen een uitstekende foto-service. Wij werken met één van de beste foto-afwerkcentrales van Nederland, Agfa in Arnhem. Een bedrijf als Agfa kan zich geen slechte kwaliteit veroorloven. Dag in dag uit wordt er streng gecontroleerd en dat resulteert in een perfect resultaat. Natuurlijk zijn er wel eens foto's die niet helemaal naar de zin zijn....Bij ons geen probleem zij worden koste loos overgemaakt. Daarnaast zijn we gestart met de zgn. Snelservice van Agfa. Vandaag gebracht morgen klaar in gratis album! En...een GRA TIS FUJI kleurenfilm bij ontwikkelen en afdrukken. Wij zijn geen stunters met prijzen van foto's. Dat kan ook helemaal niet. Maar wij hebben ook geen aparte (duurdere) prijzen voor grootformaat foto's of voor even tueel glanzende foto's. Een lage foto- prijs gaat ten koste van kwaliteit, levertijd en service (advies). En dan te bedenken dat je na je (dure) vakan tie voor misschien een "paar gulden minder" je kostbare herinneringen laat afwer ken door een onbekend bedrijf dat veelal ook nog vanuit het buitenland opereert...?! Ja, en dan natuurlijk ons uitgebrei de camera-assortiment. Meer dan 60 typen fotocamera's, 8mm en VHS videocamera's, voorzien van een goede uitleg en een prijs die in de "grote stad" vaak hoger ligt afgezien nog van de service. Maar er is meer. Een uitgebreide collectie fotolijsten en albums altijd de nieuwste modellen, maken het de klant makkelijk om een keuze te Bij ons slechts f 17,50 per uur. TENNIS- en SQUASH CENTRUM MOERKAPELLE Bel voor meer informatie: maken. En als er een lijst niet is of niet past, dan maken wij hem in eigen bedrijf. Zo ook met borduurwerken, tekeningen, schilderstukken enz. Wij hebben een keuze uit meer dan zeventig modellen lijsten en ook passepartouts snijden wij zelf. Reproducties en retoucheerwerk doet Bram ook zelf. Kostbare herin neringen gaan bij ons de deur niet uit. Wij maken zelf de negatieven, de afdrukken 'en doen ook het retou cheerwerk zoals het wegwerken van een achtergrond, een bloem op een jasje enz. züwel in zwart/wit als in kleur. De Dorpskrant wenst Bram en Emmy een voortgaande goede gang van zaken... Moerkapelle. Na het fraaie gelijkspel tegen koploper Florida B op 28 maart had Enthos A zich op de tweede plaats genesteld naast het sterke Aigis-C team uit Zoetermeer. Het was in de afgelopen twee jaar nooit gelukt om méér dan een gelijkspel tegen dit team te behalen, een reden te meer om in de uit-wedstrijd op 13 april jl. extra inzet teto'nen. Chris van der Nat bewees zijn klasse door met overtuigende cijfers het eerste here nenkel te winnen, ook Wim van't Wout liet een winstpunt voor Enthos noteren, in de eerste dames-enkel- partij wist Arda Both zowel zichzelf als haar racket niet in de juiste positie te manoevreren en liet met tweemaal 11-2 het punt aan Aigis. Janet pakte in de eerste set de draad weer op (helaas de verkeerde, dezelfde draad), na deze steek te hebben la ten vallen wist ze zich goed te herstel len, hetgeen uiteindelijk tot een be slissende derde set leidde. Na een spannend verloop in deze set ging(ll-12) helaas ook dit puntje naar de tegenstander. Tony Verbeek en Chris wilden waar voor hun geld en ook de eerste mixed dubbel werd een driesetter, die in het voordeel van Enthos uit pakte. Gendt en Wim hadden geen enkel probleem met de eerste set. De tweede set verliep geheel anders, na een achterstand van 14-4(!) bleek echter dat zelfs vanuit deze hopeloze tussenstand nog een fraaie winst te behalen is (Alles kan!), met 14-17 werd de inzet beloond, het dames dubbel ging helaas naar Aigis, waar door met de stand 3-4 het herendub- bel de beslissing moest brengen, uit de "kop" van dit artikeltje blijkt dat deze partij voor Enthos gunstig ver liep. Dankzij deze overwinning (3-5) prijkt Enthos A alleen op een fraaie tweede plaats in deze poule. ZTTC 1 - I.S.V. 1, 10-0 Zevenhuizen - Afgelopen vrijdag 14 april speelde het eerste senioren team van het Zevenhuizense ZTTC de laatste wedstrijd in de tweede klasse van de Goudse tafeltenniskompetitie. Tegenstander was het Goudse ISV dat kans loos ten onder ging tegen de toekomstige eerste klasser. De Gouwenaren wisten welgeteld twee games te winnen over de gehele avond en waren duidelijk een maatje te klein voor kampioenen uit Zevenhuizen, 10-0 Guus van Amerongen, Ad van Heyningen en Erwin te Paske wonnen uiteraard al hun partijen, en ook de gelegenheids dubbel van te Paske en van Amerongen werd in winst omgezet. ZTTC huldigt zijn kampioenen Afgelopen vrijdag werden ook drie senioren teams gehuldigd, en wel het eerste, het derde en het vierde team. Het eerste team behaalde 18 punten uit 10 wedstrijden. Ad van Heyningen, Guus van Amerongen en Erwin te Paske lieten alleen tegen TOP3 een steekje liggen, maar toen werd er met 2 invallers gespeeld uit het tweede team. Het derde team, bestaande uit John Walter. Wim Zielman, Gert Haan en Jos Smidt werden ongeslagen kampioen met 20 punten uit 10 wedstrijden en promoveren naar de derde klasse. Het vierde team bestaande uit Aad Vis, Jelle Wiersma, Rene Dorgelo, Frank Haan en de reserves Bram Bruggeman en Flans Poelmans, speelde afgelopen vrijdag de beslissende wedstrijd om het kampioenschap tegen TTVN uit Nieuwkoop. Van de op dat moment in punten gelijk staande teams had ZTTC aan een gelijk spel genoeg om zich kampieon te mogen noemen. Voor ZTTC won de ingevallen veteraan Bram Bruggeman al zijn drie partijen en ook de jonge belofte Frank Haan wist drie partijen op zijn naam te zetten. De doorgaans solide spelende Aad Vis werd dit keer overmand door de zenuwen en verloor al zijn partijen, alhoewel er in twee partijen drie games voor nodig waren om de jonge veertiger op zijn knieën te krijgen. De dubbel gespeeld door Bram Bruggeman en Frank Haan werd zeer simpel gewonnen en dat bracht de eindstand op 7-3. ZTTC 4 promoveert hierdoor naar de vijfde klasse. Na deze wedstrijd werden alle leden van de kampioen- steams in de bloemetjes gezet. Met drie van de vier senioren teams kampioen mag geconcludeerd worden, dat de technische begeleiding van Bert van der Helm zichtbaar vruchten heeft afgeworpen voor ZTTC. De ogen zijn vooral gericht op het eerste team van ZTTC, dat volgend seizoen speelt in de eerste klasse van de Goudse tafeltenniskompetitie, en dat tot doel heeft zich op zijn minst te handhaven en misschien wel kunnen draaien voor weer een kampioenschap. De sponsors van de Zevenhui zense Tafeltennisclub "Z.T.T.C." - PERDIJK Makelaardij BV - PHAFF plastic (be-)drukkerij BV - WYTRAN S containerverh. BV feliciteren hierbij het le, 3e en 4e seniorenteam van ZTTC, alsme de de trainer, Bert vd Helm, met het behaalde tafeltenniskampioenschap in de competitie. PROFICIAT! Zevenhuizen - Jl. zaterdag werd er gewacht tot 12 uur voor demanden open gingen in Duffel, ca. 102 km., en met weinig wind is het een hele snelle vlucht geworden. Een duivin van DC Hertog was het die alle 670 concur renten te rap af was. Met een snel heid van 1428 m/min. zal ze ook in afd. Gouda bij de vroegen gerekend kunnen worden. Daar deze liefheb ber ook nog de 4e prijs pakte en er 5 van de 9 in draaide, had hij een zeer goede uitslag. Deze week was ook A. Clazing weer heel sterk. Hij pakte de 2e en 3e prijs en totaal 18 prijzen met 26 mee. De derde liefhebber was C. Zweere en met de 5e en 7e is ook goed. A. Clazing die met DC Hertog de meeste punten won, versterkte z'n le plaats en is op 993 pnt. geko men. C. Zweere blijft 2e op 951 pnt. en DC Hertog klom van de 7e naar de 3e plaats, 1 punt voor H. Brands. Veel verschuivingen in het aangew. kampioenschap waren er. M. Jonge nelen die niet pakte, viel ver terug, waardoor C. Zweere le werd. M. vd Wiel miste ook z'n A-duif, waardoor C vd Graaf 2e is geworden op 18 pnt achterstand. JS Heykoop kwam van de 6e op de 3e plaats. Lossing te Duffel, 102 km. Aan tal duiven 670. Los 12 uur. Eerste duif 13.14uursnelh. 1427 m/min. Laatste duif 13.19 uur; snelheid 1304 m/min. Eerste 20 prijzen: DC Hertog: 1,4; A. Clazing: 2, 3, 11, 14 en 16; C. Zweere: 5, 6, 17, 20; H. brands, 6,8, 13; L. v Erk: 9, 12, 15; S. Duursma: 10; JS Heykoop: 18; C vd Graaf: 19.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 6