een steeds wisselende kollektie van betaalbare dames- en herenmode i LEDERWAREN 21 smm m Mode Akademie Marja van Riel VAN DF.R PEST Mode geïnspireerd op de natuur... dorpsstraat 111b- zevenhuizen - tel. 01802-1303 "Met een knipoog naar de zomer" maakten examenkandidaten van de modeacademie Marja van Riel uit Rotterdam de fraaie illustraties voor deze special. Ze zijn geënt op hun afstudeerthema's. (zie elders in deze special nog een artikel over deze studenten.) B2Ksa»asia^>iww'wnMii"''ri'i«wi<Mu,.x...w>..ac38»egci:5gitss GROTE SORTERING en altiid het nieuwste op het gebied van Damestassen in leer en skai,v.a. f 45,- Leren BUIDELTASSENf99,- Kleine SCHOUDERTASJES,f 19,95 Grote keus in heren- en damesportemonnees. Schouder- en opvouwbare parapluies, o.a. Knirps. De voorjaars- en zomermode is erg mooi: fleurig en kleurig. Wie z'n ogen de kost geeft ziet in de natuur ook deze kleuren: het uitbottende groen limoen kleurig, tot reseda en nog don kerder tinten, in alle variëtei ten. Het geel van de forsythia, het roze van de prunus, het lila en paars van perkplanten die nu in volle bloei staan. De fuch sia's die bijna naar buiten mogen, het tere zalmkleurige van bloesems aan fruitbomen: wat is de natuur nu toch prach tig!. Daarop geïnspireerd is de zo mermode, soms ook veelkleu rig met rood, van papavers die in juni volop bloeien....De dames en meisjes zullen er deze zomer "gekleurd" op kunnen staan.... Wie de mode op de voet wil volgen, of nieuwe kleding no dig heeft kan deze overal ko pen. Echter deze modespecial is ook bedoeld om u een beeld te geven van hetgeen ter plaatse voorhanden is. lees daarom de advertenties.... let op de aanbiedingen!!! Q 05 m 3 cn ro z O Rotterdam. "Een succesvolle carrière in de mode start meteen gede gen opleiding." Dit is het opschrift van een brochure van de Rotterdamse Mode Akademie Marja van Riel. Dit is een drie-jarige dagopleiding voor modevormgeving en styling. De studie Modevormgeving en Styling bereidt de studenten voor op het uitoefenen van een beroep op het terrein van kledingvormgeving en mode. Dat wil zeggen: het ontwerpen en (doen) produceren van kleding. Het visueel begeleiden van de distributie daarvan. Het visua liseren van prognoses en het maken van tekeningen voor journalistiek en reklame. De praktijkgerichte programma- opbouw van de gehele opleiding is zodanig opgezet, dat niet all een kennis en technische vaar digheden worden bijgebracht, maar dat er ook ruimte is voor het ontwikkelen van creatieve-, orga nisatorische- en sociale vaardig heden. Door middel van gastles sen, stages en excursies in bin nen- en buitenland, komen de studenten tevens in aanraking met de praktijk van de mode wereld en de daarmee aanver wante branches. Het eerste en het tweede jaar krijgen de studenten een algem een mode-akademische vor ming, In het derde jaar wordt stage gelopen, vindt specialisa tie plaats en wordt een afstudeer project uitgewerkt. vakken: In de loop. van de opleiding wor den o.a. de volgende vakken/ onderwerpen gedoceerd: -moulage, couture, mode-ont werpen experimenteel, mode- ontwerpen commercieel, mode- ontwerpen creatuur, dessin-ont werpen, theatervormgeving, applicatie, hoeden maken, De- tex-diploma!, cultuur/kunst/kos tuumgeschiedenis. Verder: - modeltekenen, patroon tekenen, mode-illustratrice (technische/grafische vormge ving), creatieve styling (progno ses/media/adviezen), commer ciële styling (promoten/markton derzoek), commerciële vorming, presentatie, bewegingsleer, make-up, accessoires, praktijk voorbereiding en stage. Een veelheid van onderwerpen allemaal behorend bij dat éne kader: mode! Modepresentatie De studenten van alle studiejaren geven elk jaar gezamenlijk, via een openbare mode-presentatie (show) aan het eind van het cur susjaar en via een expositie van werkstukken op de open dagen van de Akademie, hun eerste visi tekaartje aan de samenleving. Daarnaast organiseren de einde xamenkandidaten nog een ei gen openbare mode-presentatie en expositie van de eindexamen werkstukken. Van de modeshows vindt een video-registratie plaats. De modeshows van vorig jaar zijn op de Akademie op video te bezichtigen. (Zie artikel, waarin verteld wordt hoe intensief de derde jaars stu denten werken aan deze show, die op 26 mei a.s. gehouden wordt) toekomstmogelijkheden Als afgestudeerde aan de Aka demie heeft men een ruime be roepskeuze: Bijvoorbeeld als sty list, ontwerper of illustrator in de mode-media en reclame. Of ver bonden aan de confectieindu- strieen modehuizen, grootwinkel bedrijven, postorderbedrijven en stoffenfabrieken. Ook in de thea ter- en showwereld vinden afges tudeerden hun weg. Het opzet ten van een eigen boetiek, het zelfstandig werken als createur of het meewerken aan collecties van couturiers en het begeleiden van modeshows, behoren ook tot de nog vele niet vermelde moge lijkheden. toelating en studielast- Men moet minimaal MAVO heb ben. Gezien de praktijkgerichte opleiding komen vooral leerlin gen met een HAVO - of VWOdi- ploma op de Akademie zeer goed tot hun recht, want de rela tief korte opleiding betekent voor hen een snellere mogelijkheid tot toegang tot de arbeidsmarkt. De concentratie van het zeer uitge breide vakkenpakket in een op leiding van slechts driejaar, vergt wel een grote inzet van de stu denten. Bij de 20 lesuren per week worden de studenten geacht minstens hetzelfde aantal uren nodig te hebben om thuis de diverse opdrachten verder uit te werken. Het studiejaar loopt van september tot juli. kosten Het inschrijfgeld bedraagt één malig f 100,—. het collegegeld bedraagtf 6000,— perjaar(inclu- sief het 1e Detex-diploma). Er zijn verder nog bijkomende kosten van materiaal en excursies, waar onder één naar Parijs. (Bijna f 2000,— totaal) Het tweede jaar is dat ca. f 1500,— Het derde jaarca f 200,— plus de kosten voor mate rialen voor het afstudeerproject. Het examengeld bedraagtf 50,— per studiejaar. Omdat de instelling nog niet of ficieel door de Minister erkend is, vallen studenten onder de Kin derbijslagregeling. Studenten die in aanmerking komen voor een studietoelage kunnen deze bij G.S. aanvragen. In de praktijk blijkt deze particuliere instelling niet eens zo gek veel duurder dan een gesubsidieerde, zo wordt er in de brochure geschreven. Studen ten zijn 18 jaar of ouder. Omdat zij geen basisbeurs ontvangen (particuliere instelling) krijgen hun ouders als ze thuiswonen, dubbele kinderbijslag en als ze uitwonend zijn driedubbel. (Va riërend van het kinderaantal in het gezin kan dit uitwonend ca.f. 1200,— tot 1500,— per drie maan den zijn) Wie belangstellend is kan een bezoek brengen aan de open dagen op 16 juni van 10.00 tot 17.00 uur en op 17 juni van 13.00 tot 17.00 uur. Plaatsing geschiedt in volgorde van inschrijving, daar de Akademie een gelimiteerd aantal plaatsen voor eerstejaars studenten heeft. oude auto's JUDITH BOSHAMER o n KOFFERS in alle maten en prijzen. DE LEDERSPECIAAT.7.A AK waar u ALTIJD SLAAGT Kerkweg West 6 - Waddinxveen - Tel. 01828-12165 e f-o A .14 5

Dorpskrant | 1989 | | pagina 10