z ©tje er m O of enJer Qfc Lü Z Fa. W. v.d. Vlist Een beroep in de mode LU SLENDER YOU Kleur en fleur bij v.d. Vlist mode in Moerkapelle Bekende merken zoals: Patts Boum, Lemmi, Sanetta, RTM, Dan Jean, Buffy en K'Neeltje in de maten 104 t/m 176! c OU Afslanken met Slender You unique collection Zigeuners ANNETvdHOEK Rotterdam/Zevenhuizen. Een bezoek aan de Rotterdamse Mode- Akademie Marja van Riel overtreft je verwachtingen van een dergelijke, op de mode gerichte, beroepsmatige opleiding. Eén en ander in het kader van deze Dorpskrant-special Met een knipoog naar de zomer", waarin de mode centraal staat en de studenten, op initiatief van hun lerares "illustratief tekenen" Bea Boelen uit Moerkapelle, leuke mode-tekeningen en schetsjes maakten. De derde-jaars zijn een groep van 16 jonge vrouwen, die al- lende 20 jaar gepasseerd zijn. Vrijwel iedereen heeft als voor opleiding HAVO, alhoewel MAVO als minimum eis voor deze Akademie, die binnenkort een erkenning van de Minister verwacht. Thans helaas nog liet als zodanig, zodat de oplei ding behoort tot de sector "particuliere instellingen". Het collegegeld ligt wat hoger dan bij erkende instituten, doch wordt grotendeels gecompen seerd door de Kinderbijslagre geling, terwijl er verder de mo gelijkheid is om een aanvullen de beurs te vragen bij de Pro vinciale overheid. de studenten Alle studenten zijn nog niet allemaal aanwezig tijdens ons bezoek op een maandagDe reis was eenvoudig: met de metro naar het Eendrachts- plein. Uitstappen aan de Wes tersingel en 60 meter verderop staat het pand waarin de Aka demie gevestigd is. Binnenstappend, blijkt je beeld niette kloppen met de verwach ting. Geen opvallende extrava gante vrouwen, geen drukdoe- nerigheid, alleen een sfeer van rost. Studenten die zittend of staand aan hoge en lage werk tafels, intensief bezig sijn Eenvoudige, leuke jonge 'rouwen, die getalenteerd uit de voeten kunnen. De meesten hadden "tekenen" in hun ein dexamenpakket van de HAVO, san enkeling had "handvaar digheid". Het kwam hen van Pas bij deze opleiding, maar is geen voorwaarde. Al luiste- 'snd krijg je als bezoeker de mdruk dat het toch wel een bijzonder leuke en creatieve Ppleiding is, waarbij stilzitten uitgesloten is. Het woord "lum melen" is taboe, terwijl je met luiheid niks bereikt. voorbereiding voor de modeshow under leiding van docente "il lustreren" Bea Boelen, wordt er 'nard gewerkt. De leerlingen zich op het examen aan het 'oorbereiden. Dit betekent dat !e een totale garderobe met ïe'en complete tenues, ofwel outfits" moeten ontwerpen en 'er'aardigen. Dat gebeurt gro- undeels op hun kamer of in het uderlijk huis. Soms moeten ze ,"eleens een nachtje doorwer- en 0Iu op tijd, dat wil zeggen uunschoots voor 26 mei, hele- aal klaar te zijn. Op die da rn Wordt er in "Night Town" an de West Kruiskade een g'ote show van examenkandi- n gehouden. Elke leerling nigt 3 minuut om zeven juuruiequins haar prestatie te djeen sh°wen. Op de maten van mannequins, familie en 'endinnen, wordt de kleding n tevoren gemaakt. Van de J88®Htatie van elke examen- ïdaat wordt een video- gemaakt. Mede aan de dei dumrvan wordt een beoor- Ing gegeven door de exa- etlcotnmissie. j afstuderen ho t a'sfucfeeroPdracht be- Vn overigens nog meer. VJ? j illustratief tekenen, het j. Bea vier uur per week ;°nn oeze school doceert, moe- fe een logo ontwerpen, een 1 ekaartje en labels in de ont worpen kleding. Om de kosten te drukken behoeven deze ont werpen niet in de praktijk te worden gebracht. Dat zou veel te kostbaar zijn. Voorts een advertentie samenstellen waar in ze zichzelf aanprijzen, een affiche, een draagtas en een presentatie van hun kledin gontwerpen. Het thema dat elk koos heeft alles met het vak "Kunstge schiedenis" te maken. Naar aanleiding daarvan ko zen ze hun onderwerp, maak ten een scriptie en gingen kle ding daarop ontwerpen. Eerst maakten ze van goedkope stof "modellen" en vervolgens gin gen ze op jacht naar stoffen, be horend bij hun thema, mode geïnspireerd op thema's De 21-jarige Zeeuwse en thans inwoonster van de Maasstad, Annet v.d. Hoek heeft als thema voor haar show "Zigeuners" en als logo "Zarabanda", hetgeen een zigeunerdans is. Ze is bezig met kunstzinnige letters, waar voor grafische voorbeelden in dikke boeken, onder handbe reik liggen. Annet is samen met haar buurvrouw, leeftijdsgeno- te en mede-studente, Annemiek van Dijk tot diep in de nacht bezig met het vervaardigen van haar creaties. Ze heeft een serie met strakke rokken en één met wijde rokken. Verder is ze ijverig sjaals aan het borduren en accessoires aan het ontwer pen. Annemiek koos voor "Alchemi- ca" met als zijtak glas. Ze fabri ceert kleine kolfjes om haar "chemische" outfit compleet te maken, geeft creaties een fles- vormige halsuitsnijding, en maakt cirkelrokken en wijde broeken. Zij koos voor warme kleuren, variërend van auber gine, perzik tot petrolblauw. De Delftse Mirjam koos"centraal Azië" als thema, terwijl "Flower Power" de Haagse Deborah inspireert. Rotterdamse Judith koos voor "Auto's". Zwaarden en harnas sen, behoren bij het thema "Samourai" en Japan, van Gi- nette uit Bergschenhoek. Rot terdamse Magda heeft als the ma "de Middeleeuwen". Marijo uit Breda nam de "Masaï-stam uit Afrika met primitieve ge bruiken. Een hele primitieve stam met mensen die langer zijn dan de gemiddelde Afri kaan. Jolanda uit Hoog Blok land tenslotte, koos voor "Struzzo" een thema op Vene tië, met een waterige sfeer. Hun werk en dat van anderen die we niet ontmoetten, is terug te vinden in de thema-tekenin gen geënt op de huidige mode, in deze "special".Begrijpelijk dat deze studenten dagelijks in de weer zijn om hun outfit compleet te maken. Daarbij hoort overigens ook nog een muziekband. Die kost overi gens ook hoofdbrekens. Eerst moet er muziek verzameld worden over het thema en ver volgens een compositie ge maakt op cassette. Annemiek:"Het kan gebeuren dat je dan zo gebiologeerd bezig bent'dat het je nachtrust kost, maar daar moet je niet te zwaar aan tillen, dat hoort er gewoon bij". Op dit moment is het medio april.... als de meisjes beden ken wat ze nog allemaal moe ten doen voor het 26 mei is dan breekt sommigen het klamme zweet uit. Tijd om een avondje uit te gaan is er voorlopig niet meer bij. Zij allen hopen straks een baan te vinden in de "mode" en heb ben onlangs een periode stage gelopen bij diverse bedrijven, variërend van grote confectie bedrijven, mode-ontwerpers tot reklame-bureaus. Het toeval wil dat dit examen jaar alleen jonge vrouwen be treft. De twee jongens zijn na het tweede jaar, met Detex-di- ploma op zak, afgezwaaid. De één runt een eigen boetiek met een eigen collectie kleding en de andere heeft een baan als stylist bij een confectiebedrijf, zonder dat beiden hebben hoeven te solliciteren, n.a.v. de show die aan het eind van het tweede jaar werd gehouden. (Niet zo veel omvattend als die van het derde jaar). De huidige groep meisjes wilde er graag nog een jaar bij nemen om zich nog meer te verdiepen in de materie. Tot dusver had je na twee jaar al een "all-round" diploma. Met ingang van het nieuwe school jaar worden drie jaren ver plicht. De vakken waarin men gedo ceerd wordt zijn: modelteke nen, kunstgeschiedenis, illu stratief tekenen, styling, design ontwerp, patroontekenen, gast lessen, couture (naailessen) en hoeden maken.Het eindexa men omvat zes vakken. Wie kennis wil maken met deze, veelomvattende, maar toch gericht creatieve opleiding, kan dat op de open dagen doen 16 en 17 juni of op vrijdaga vond 26 mei de modeshow bezoeken. Inlichtingen tel.010 4366784. N B. De Mode-akademie Marja van Riel heeft ook nog voor beginners en gevorderden, cursussen 's-avonds, voor pa troontekenen, styling, couture en hoeden. Veelzijdigheid is troef. De nieuwe kollektios bieden volop kansen om blouses, blazers, pantalons en rokken attraktief op elkaar af te stemmen. Kom dus even kijken. Manufakturen, Konfektie en komplete woninginrichting Dorpsstraat 24 - Moerkapelle - 01793-1315 kinderkleding/kadootjes Dorpsstraat 78 Snoopy/Garfield Zoetermeer geopend: dinsdag t/m zaterdag Tel. 079-168162 van 10.00-17.30 uur. Renaissance r ANNESTEVELINK (V AFSLANKSTUDIO Figure Salons Hoe langer je tafelt, hoe slanker je wordt! 6 electro-motorisch aangedreven gymnastiektafels afslanken en figuurkorrektie verbeterde bloedcirculatie, souplesse en houding spierversteviging ontspanning verstevigen na zwangerschap ook voor mannen geschikt voor mensen met rugklachten, arthrose en voor iedereen die last heeft van hart en long aandoeningen gratis proefbehandeling met figuuranalyse per computer Doelenstraat 24, 2801 PX Gouda. wel graag even van te voren een afspraak maken. Wie wil niet graag straks weer z'n zomer kleding van vorig jaar aan. Zonder dikke be nen. vetrolletjes en overgewicht van de zon genieten? In Gouda bestaat bij een Slender You salon de mogelijk heid om in enkele be handelingen overge wicht kwijt te raken. In de Slender You salon staan zes electro-moto risch aangedreven trim- tafels. Deze laten het lichaam 10 minuten per tafel, telkens een be paalde beweging uit voeren. Men behoeft er geen lastige lichaam soefeningen voor te doen en krijgt dus geen spierpijn. Een minimum aan inspanning vol staat. Men noemt dit weieens "gemotori seerde gymnastiek". De spieren worden sterker en steviger, het eindre sultaat is: verlies van omvang in centimeters. Ook mensen met rug klachten hebben baat bij de Slender You me thode. De tafels met motorische bewegingen hebben een therapeu tisch effect. Kijk naar de advertentie... Bij V.d. Vlist in Moerkapelle kiezen ze voor kleur. Men hoopt dat de zomer net zo kleurrijk wordt als de mode. Men heeft voor elk wat wils in huis, voor jong en oud voor dames en heren, ja ponnen van de merken Fisser, Schne- bergen, Setterlady, Steilmann en vele andere, het merk "Derofa" is gespecia liseerd in de heupmaten 43,45,47 en 49. Er zijn mooie japonnen en pakjes voor de vrouw met de bredere heupen. Rok ken heeft men in huis van Trawill, Set ter lady, Sievers e.v.a. Rokken varieren van kort tot lang, van wijd tot strak, van uni tot gedessineerd. De blouse-collectie en die van de blou- sons is enorm... Er is zoveel keus, van modern tot klassiek, uni en gedessi neerd. De schoudervulling is nog wel aanwezig maar niet meer zo opvallend als de jaren daarvoor. Nieuw in 't modebeeld is 't getailleerde en de ronde hals met de kanten kraag. De kleuren van dit alles zijn: lila, zand, paars, fuch sia, turquoise, groen, vele pastels en marine-look, zoals wit, marine, rood, zwart en kobalt. Ook voor de heren kan men bij V,,d. Vlist terecht. Overhemden: ruime keuze. Lange mouw en korte mouw, sportief of klas siek. Terlenka pantalons en colberts. Jacks, in diverse kleuren en tinten. Voor de jongeren zijn de merken Lois en Levis goed vertegenwoordigd in de spijkerbroeken, katoenen broeken, spijkerjacks enz. Overhemden, swea ters en T-shirts zijn voorzien van leuke opvallende prints. Voor de dames heeft de firma Setter- house nog een leuke attentie bedacht,., vanwege hun 185 jarige bestaan. Bij aankoop van kleding van de folders krijgt men een leuke broche, ketting of reversspeld kado.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 11