BODY-CARE TINEKE zuinig op Je; u ::n vi.u \o00<^ zuinig op je lichaam gezonde voeding veel lichaams beweging p.\ee Moederdag idee! Benen harsen! Body Slim afslankbehandeling! V TEL. 01802-1815 De schoonheidsspecialiste Zoek de zon (niet te vaak) op! Zon wijzer Joke Laan TEL. 01802-3075 Schoonheidssalon Maria Clazine voor: - Elektrisch ontharen - Epileren - Wimpers en wenkbrauwen verven - Make up en make up advies - Gezichtsbehandeling - Acné behandeling - Sportmassage Weth. Kreftlaan 39 2761 TZ Zevenhuizen voor ai aw: schoonheidsbehandelingen pedicure behandelingen body slim afslank behandeling massage behandelingen een cadeaubon in elke prijsklasse! 10% korting op 'n zomerabonnementü! 10% korting op de le behandeling Verkoop van: Cotea Dr. Eckstein produkteni Weth. Kreftlaan 16 2761 TZ Zevenhuizen Tel: 01802-2462. - Harsen gezicht, benen, liezen, oksels) Dep.: Hayoun - Medica 120 - dr. Eckstein - Biodermal Fade Out high colour cream - Frownies LID AN BOS BIERHOOGTWEG 5 - ZEVENHUIZEN Zevenhuizen telt diverse schoonheidsspecialistes. Ze hebben de meeste dingen gemeen, maar soms hebben ze een specialisme. Het is zaak van de lezer om dat specialisme op te zoeken. Ga daarom eens aan de slag en vergelijk de advertenties. Wat heeft de één meer te bieden dan de ander^ Of wat zoekt u nu voor iets speciaals? Een Aziatische behandeling b.v., of een acné-behandeling? Misschien was het ontharen? Juist dat laatste» blijkt een toenemende nood zaak. Je kunt je snorharen zelf met een pincet verwijderen, dan komen ze snel weer terug. Of laten harsen bij de schoon heidsspecialiste, of electrisch laten ontharen. Sommige schoonheidsspe cialistes doen dat. Marja Glazing deed dat voorheen volgens de traditionele methode, waar bij de haar plus het zakje weggehaald werden, maar je de kans loopt (liep) dat de haar terugkomt omdat de kiem nog aanwezig is.... Thans onthaart Marja volgens de "Blend-therapie". De haar die eruit gehaald is, blijft echt weg! Ze pakt electrisch niet alleen de haar en het haarzakje, ook de kiemen verdwij nen. "Het leuke is datje, met een verwijzing van de huisarts, als je erg behaard bent in je gezicht, deze behandeling als je een aanvullende verzekering hebt, ver goed krijgt van het Ziekenfonds. Het is voor velen een verademing om einde lijk van die vervelende beharing af te komen. Sommige vrouwen hebben er een complex van. Ze zijn jaren zelf bezig geweest om de haren eruit te trekken. Sommigen scheren zich dage lijks. Ze moeten dat, voordat ze naar de huisarts stappen, ook beslist niet doen, maar hun werkelijk behaarde bovenlip en kin laten zien. Want als ze zelf aan het ontharen geweest zijn dan denkt de huisarts 'het valt nogal mee'." Marja heeft 12 seconden nodig per haar. Dat betekent dat, bij sterke beha ring, zeker wekelijks een behandeling nodig is die ca. een jaar duurt. "Maar dan ben je er voorgoed vanaf, in tegen stelling tot de andere methode waarvan je nog een gedeelte terug krijgt", lacht Marja. Zij en Jany Stolk werken als collega's nauw samen. Bij Jany thuis ontmoetten we hen beiden, waarbij het aspect "schoonheidsspecialiste" die haar be roep thuis uitoefent, ter sprake komt. Jany is tevens pedicure. "Veel mensen beschouwen je niet als volwaardig omdat je een schoonheids salon aan huis hebt. Denken dat het net zoiets is als een kapster die bij haar thuis kapt. Het is echter heel wat anders. We hebben als schoonheidsspecialistes al lemaal een eigen salon in een gedeelte van onze woning en all round bevoegd om onze functie uit te oefenen. Het voordeel is datje, als iemand een mas ker krijgt en even moet ontspannen, je even terug kunt trekken om iets huis houdelijks te doen". Bij Marja is een folder af te halen over het overbeharingsprobleem, het ont staan en de behandeling, Bierhoogtweg 5. Bij alle andere schoonheidsspecialis tes die aangesloten zijn bij de ANBOS liggen er "zon-wijzer" folders m.m.v. de Nederlandse Kankerbestrijding, met waarschuwingen tegen teveel zonneba den. Verder (zie advertenties) kunnen "frownies" gebruikt worden tegen rim pels. (een soort pleister die rimpels doet vervagen); bestaat er crème tegen cou perose en crème tegen pigmentvlekken resp. high colour crème en fade-out) kunnen in groot en kleinverpakkingen maskertjes tegen acné gekocht worden enz. enz. Wie het nog nooit gedaan heeft: stap eens naar een schoonheids salonpak de telefoon en informeer... gevaar voor huidkanker! gegevens ontleend uit de folder van de Ned.Kankerbestrijding in samenwer king met de Anbos) Er zijn van die mensen die alleen maar naar zonnige oorden op vakantie gaan om hun bruine kleur op te halen. Ze bakken dan een weekje op het strand met misschien één dag excursie erbij en vliegen vervolgens weer huiswaarts, ledereen in hun omgeving merkt dan ook op dat ze met vakantie geweest zijn, want hun huid toont het wel.... Een soort ijdelheid? Waarschijnlijk wel, maar dan één met de nodige risico's. De huid jong en gezond houden, is niet alleen een kwestie van goede cosmetica gebruiken. Iedereen kan meewerken om veroudering van de huid tegen te gaan, bijvoorbeeld door verstandig te zonnen. Wie die raad opvolgt zal niet snel verbranden, maar loopt bovendien een vermindert risico op huidkanker. zonnen Zonlicht bevat ultra-violette straling en deze straling veroorzaakt veroudering van de huid, met alle rimpeltjes van dien. Ultra-violette straling komt niet alleen voor in natuurlijk zonlicht. Ook bruinings-apparaten geven deze stra ling. Een bruine huid is mooi, maar wanneer men te veel of te lang zont, zal de huid al op betrekkelijk jonge leeftijd gaan rimpelen. Verder verhoogt ultra violette straling het risico op huidkan ker. Door teveel zonnen worden er jaar lijks ca. 150.000 nieuwe gevallen van huidkanker geconstateerd. De meeste vormen van huidkanker zijn over het algemeen goed te genezen, maar de behandeling die daarvoor no dig is, kan soms een zichtbaar litteken achterlaten. bescherming De huid beschermt zichzelf tegen de schadelijke invloed van ultra-violette straling. Op de eerste plaats door bruin worden. Op de tweede plaats door ver dikking. Maar deze bescherming is niet voldoende om nu maar onbeperkt te zonnen, zelfs niet wanneer de huid al diep gebruind is. De huid kan kunstmatig beschermd worden met crèmes die een bescher mingsfactor hebben, bedoeld tegen verbranding en in mindere mate tegen veroudering van de huid en tegen een verhoogd risico op huidkanker. Bij beschermingsfactor 10, treedt zon nebrand 10 keer later op dan zonder deze crème. Wie toch tien keer langer in de zon blijft krijgt, ondanks deze crème toch meer ultra-violette straling. Advies: gebruik een crème, maar blijf niet lang in de zon. Het beste is, de huid dag na dag langzaam laten wennen aan de zon. Niet gaan zonnen op het heetst van de dag en niet urenlang in de zon liggen bakken. Het is goed om een beschermende crè me om de twee uur opnieuw aan te brengen. Wie door sport transpireert moet ook vaker de huid insmeren, iets wat tevens geldt als men gezwommen heeft. cosmetica Veel parfums bevatten 'bergamot olie". Deze maakt de huid gevoeliger voor de schadelijke werking van ultra violette straling. Enkele uren voor het zonnen wordt dan ook aangeraden, geen cosmetica te gebruiken of parfum. Sommige cosmetica zijn juist geschikt voor gebruik in de zon. De schoonheidsspecialiste informeert hierover graag. Ook geeft zij graag voorlichting over het gebruik van zon necrèmes. bruiningsapparatuur Wie niet veel buiten komt kan gerust tweemaal per jaar een kuur met de zonnebank nemen, maar om bruin te worden heeft men een bepaalde hoe veelheid straling nodig. Er is een brui- ningsapparaat met veilige straling dan heeft men meer straling nodig. Boven dien geeft deze veilige straling geen verdikking van de huid. En die verdik king is nu juist de beste bescherming. vroege ontdekking Ultra-violette straling verhoogt de kans op huidkanker. Ook voor huidkanker geldt:hoe eerder ontdekt, hoe groter de kans op genezing. In veel gevallen treedt huidkanker op in het gezicht. Omdat het gezicht onze aandacht heeft vallen veranderingen sneller op. Wie b.v. ontdekt dat er rasperige schil ferige plekjes ontstaan, of van een lang zaam groeiend wratachtig knobbeltje in het gezicht, in de nek of op de handrug, moet niet proberen die plekjes te ca moufleren. Ga naar de huisarts. Zeker als men een moedervlek ontdekt die verandert, gaat bloeden of jeuken. Dit kan duiden op melanoom, de meest agressieve vorm van huidkanker. Vroe ge behandeling is daarbij van levensbe lang!!. Met zij gewaarschuwd! De Stichting consument en Veiligheid geeft een speciale brochure uit over bruiningsapparaten, tel.06 -0220 220. Het voorlichtingscentrum Nederlandse kankerbestrijding heeft een uitgebreide brochure "Huidkanker... wat u zelf kunt doen". Zij kan worden aangevraagd via telefoonnummer 020 -66 44 044. Vragen over risico's van zonnen of over huidkanker en de behandeling daarvan, V oorlichtingscentrum Ned.Kankerbestrijding tel.020 66 44 044.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 14