ORANJE-MENU Living Bibles Holland Zevenhuizen zelfstandig en Moerkapelle dan??? WOONRUIMTE GEZOCHT f 49,50 Programma Koninginnedag Oud Verlaat Tennis Viswedstrijd koninginnedag Joop Aap in Zevenhuizen Wie wordt dc sterkste man van Zevenhuizen? Tevens kunt u deze dagen een keuze maken uit onze uitgebreide menukaart In mei hebben wij voor u een SPECIALITEITENKAART met verschillende ASPERGE-GERECHTEN!!! (Zaterdag 29 en zondag 30 april) Gerookte zalm met warme bieslooksaus, fleurons, frisse salade en vispaté Heldere runderbouillon met kervel en profiteroles Moderne combinatie van zeeduivel met verse rode paprikasaus en haasbiefstuk met verse gele paprikasaus Parfait Grand Marnier met sinaasappelsaus, passiefruit en slagroom MAANDAG 1 en DINSDAG 2 MEI: Schnitzel Piccata met spaghetti bolognese GRAAG TOT ZIENS! Benthuizen/Moer ka pelle?? nee.... Voor één van onze nieuwe medewerksters zoeken wij één of meer kamers met kookgelegenheid en douche, in Zevenhuizen of directe omgeving. Reakties: Living Bibles Holland, Teiefoon (01802)1077 Noordeinde 23, 2761 BN Zevenhuizen (ZH) CAFE-RESTAURANT Wollefoppenweg 79 - Tel. 010-456 36 27 OUD VERLAAT De Oranjevereniging van Oud-Verlaat heeft weer een aantrekkelijk proqram ma samengesteld voor Koninginnedag a.s. zaterdag 29 april. Terrein- schon! plein "De Nessevliet". Aanvang 10.00 uur: vlaghijsen en zingen van het Wilhelmus 10.15 tot 11.15 uur Kinderspelen rond het thema"landen" 11.15 tot 11.30 uur Prijsuitreiking ca. 11.30 uur Ballonnen oplaten Daarna: Spelen voor jong en oud (en alles wat er tussen zit) Rad van Avontuur, Schiettent, paalklimmen enz. enz. De hele morgen is het "restaurant" open. Avondprogramma 19.00 uur: verzamelen bij gebouw De Vierkap voor de VERKLEED0P- TOCHT. (De Oranjevereniging hoopt dat veel kinderen verkleed mee zullen lopen) 19.00 tot 19.30 uur: een deskundige jury beoordeelt de verklede kinderen reikt prijzen uit. en 19.30 uur opstellen voor de optocht naar het grote VREUGDEVUUR aan de Strandweg. De optocht wordt voorafgegaan door de harmonie "De Kleine Trompetter" De VIERKAP is de hele avond geopend. Levende muziek. Wie nog geen lid is van de Oranjevereniging kan zich aanmelden bij het bestuur, de heer A. Krijgsman tel.01802-2728. Competitieresultaten Ten nisclub Zevenhuizen Zevenhuizen - Nadat de eerste week een evenwichtig resultaat te zien gaf was de tweede competitieronde voor tennisclub Zevenhuizen minder succesvol. Van de twee landelijke teams was tengevolge van de weersomstandig heden team 1 zoals dat heet "uitgere gend" terwijl team 2 thuis spelend en vanwege de goede staat van de banen toch in staat de wedstrijd af te maken met een 3-3 stand tegen een optisch sterker Benthuizen zeker niet ongelukkig te noemen was. Onze jongeren gaven blijk van een goede dosis vechtlust die na de 6-0 overwinning van vorige week nog alle kans voor een hoge klassering in zich houdt. Van de zaterdagteams, 11 in getal was er geen team dat met een over winning het strijdperk uitkwam. De twee gepromoveerde mixed teams verloren net als vorige week hun wedstrijd met 3-2 waarbij moet worden aangetekend dat team 4 on danks de nederlaag aanzienlijk beter speelde dan de eerste wedstrijd en dat de tegenstander na de eerste wedstrijd met 5-0 te hebben gewonnen achteraf blij was met de overwinning daar het krachtverschil miniem was. Ook de overige teams verloren op een enkel team na hun wedstrijden met miniem maar voldoende ver schil. De dames, die op dinsdag hun com petitie spelen deden het beter, van de vier teams wonnen er drie en een team verloor slechts met 3-2. De mini's volgden dit keer de oudjes en gaven al hun partijen aan de tegen standers maar we zijn er van over tuigd dat de volgende keer de trainin gen vrucht zullen gaan afwerpen en dat T.Z. met voldoende winstpunten uit de strijd zal komen. Net zoals ieder jaar organiseert HZM ook in 1989 de viswedstrijd op konin ginnedag voor het Oranjecomité. Op zaterdag 29 april worden alle liefheb bers om 7.00 uur 's morgens ver wacht. Net zoals ieder jaar zijn er ook nu weer prijzen te winnen. Niet all een vragen wij hier de heren te ko men, ook dames zijn van harte welk om. Er zijn genoeg dames die.vissen, waarom niet eens aan een wedstrijd meedoen. Bovendien verwachten we ook nu de jeugd weer te zien. Verleden jaar waren er aardig wat jonge vissers en vissters langs de waterkant te vinden. De wedstrijd wordt gehouden in het kanaal in Zevenhuizen. Verzamelen doen we op de parkeerplaats bij de hefbrug (vlakbij Hotel Vos). Let wel; de wedstrijd start om 7.00 uur. Voor die tijd wordt er geloot om de plaatsen en ook uw eigen voorberei dingstijd ligt vóór 7.00 uur. Aangera den wordt dan ook om ongeveer half zeven al aanwezig te zijn. Wie gaat in 1989 met de wisselbeker naar huis? Koninginnedag... Het heeft de orga nisatoren wel wat moeite gekost, maar ze hebben het toch nog op tijd voor elkaar gekregen dat een broer van Jaap Aap naar Zevenhuizen komt. Joop, is de naam van de broer van Jaap. Hij arriveert om 13.00 uur op het oud-hollandse marktplein bij de Geref.kerk. Hij brengt een eigen programma van ongeveer 40 minu ten. Dat mag niet gemist worde i. hij doet beslist niet onder voor zijn broer Jaap. Een breed publiek zal hij met zijn grollen vermaken. De toe gang is gratisJoop Aap dus om 13.00 uur op het marktplein bij de Geref.kerk!. De Partij v.d. Arbeid te Zevenhuizen en Moerkapelle hadden al enige tijd geleden hun vertegenwoordiging in de Vaste kamercommissie, de heer Spieker, uitgenodigd voor een bezoek aan beide dorpen om van gedachten te wisselen over de voorgestelde herindeling. Echter, de heer Spieker werd ziek en liet het afweten op een tijdstip dat de Dorpskrant bijna op de persen lag. Zodoende was er al een beetje verslag gedaan van zijn komst, terwijl dit niet zo was.... Op Koninginnedag wordt bekend wie de sterkste man van Zeven huizen is. Wie van de deelnemers aan deze krachtmeting kan de mees te biervaten of zandzakken binnen een bepaalde tijd omhoog brengen, wint het touwtrekken van man tegen man; kan de meeste stenen tussen de handen klemmen??? De wedstrijd om de sterkste man titel begint om 14.00 uur. De jury bestaat uit leden van Heren I, de Nationale bekerwinnaar. Het betreft een krachtmeting voor inwoners van Zevenhuizen. De bezetting is nog niet compleet.... gevraagd: sterke mannen die mee willen doen in de strijd wie de sterkste man vata Ze venhuizen wordt!! Deelnemers kunnen zich donderdagavond a.s. opgeven bij Fred Zweere, tel. 1678of bij Willem Visser, tel. 1554. Voorde winnaars is er nog iets te verdie nen.... Daarnaast is het een eer om de sterkste man van Zevenhuizen te zijn Nu was hij er dan, vorige week dins dag. Hij bracht een bezoek aan Ze venhuizen en Moerkapelle. In beide gemeentehuizen luisterde hij naar de argumenten die naar voren gescho ven werden om beide dorpen niet te her-indelen. In de heer Spieker had den ze echter geen mede-stander, omdat de P. v.d. A. sinds jaar en dag in z'n programma het opheffen van kleine gemeenten heeft. Hij vond er wel wat voor te zeggen om Zevenhui zen zelfstandig te houden maar vroeg zich af hoe het dan met Moer kapelle moet, wat met dit geringe inwonertal echt een knelpunt is. Hem leek samenvoeging van Zeven huizen en Moerkapelle het meest voor de hand liggend. Burgemeester A.H. van Gent bracht nog een aantal aspecten zoals het zoeken naar bouwlokaties van de grote steden Den Haag en Rotterdam, naar vo ren. Daarbij hoeft het niet uitgeslo ten te worden geacht dat Zevenhui zen er vele huizen bij krijgt, tenmin ste als de geluiden die nu klinken, hard gemaakt worden. Uiteraard kwam het niet doorgaan van de he rindeling van de 3 B-gemeenten aan de orde, de situatie Woubrugge en varianten op voorstellen waar hij geen voorstander van was, omdat er voorafgaand aan het wetsontwerp van de Staatssecretaris, veel onder zoekswerk is gedaan. Er daarom zinvolle voorstellen op tafel liggen. De bezoeker dacht dat de behande ling van het wetsontwerp voor herin deling van bepaalde gebieden in Nederland, waaronder ook Zeven- huizen/Moerkapelle, binnen afzien bare tijd door de Tweede kamer en vervolgens voor het zomerreces door de Eerste Kamer wordt behan deld. De totale gemeenteraad van Moer kapelle sprak zich vorige week vier kant uit tegen een mogelijke samen voeging met Benthuizen en deelde dit de Vaste Kamercommissie, in een motie, mee. In het raadsverslag werd de sugges tie gewekt dat de confessionele Kamerleden van deze commissie, plus de WD al ideeën hadden om Moerkapelle met Benthuizen samen te laten gaan, hetgeen bleek uit een telefonische reactie. Niets is minder waar. Er zijn, zo blijkt, alleen wat op en aanmerkingen en wat onder zoeksmatige vragen hierover gesteld door de commissieleden. Het zal, zo menen ingewijden, echt zo'n vaart niet lopen. Afwachten dus

Dorpskrant | 1989 | | pagina 6