Acova radiator: Veel meer dan een radiator! De Koornmolen Schaken Langlaufen in Zevenhuizen Auto- Oriëntatie- ritten Fa. P. Visser Zonen Kano-varen op koninginnedag Aansluitbaar op verschil lende energiebronnen. De radiator verfraait uw interieur. Verkrijgbaar bij: Dorpsstraat 169 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1206/2124 Weer speelt sponsorloop parten! Zevenhuizen. Het concert dat vrijdagavond jl. plaatsvond in de Hervormde Dorpskerk van Zevenhuizen betrof het 17e optreden van Vicki Brown, sinds zij op 4 april voet zette op Nederlandse bodem. En er zullen er nog vele volgen. In totaal staan er 105 concerten geboekt. Hoewel Vicki de grote ster van de concerten is, manifesteert zij zich niet als zodanig. Zo treedt ze bewust niet alleen voor het voetlicht, doch als koorliefhebster tezamen met grote bekende plaatselijke of regionale koren. Ze is immers in een koor bekend geworden: door haar inbreng in The New London Chorale. Ooit begon ze haar muzikale loopbaan als zestienjarige in het Royal Philharmonic Choir in Liverpool. Ze maakte ook deel uit van het Clubmore Girls Choir, dat in de wijde omgeving van Liverpool optrad voor liefdadige instellingen. Het concert in Zevenhuizen In Zevenhuizen luisterde het plaatselijke dameskoor Vox Jubilans de avond op. Alhoewel de schijnwerper niet op dit koor gericht werd door een technisch mankeren, lieten zij zich zeker niet onverdienstelijk horen. In concert met het Zoetermeers Mannenkoor o.l.v. Nan van Groeningen, klonk het "Stay with me till the morning" van the Young Amadeus voortreffelijk. Dat Vicki geweldig zingt is menigeen bekend, maar op deze avond klonk het met de beide koren, buitengewoon, vanwege de uitmuntende akoestiek van het vier eeuwen oude kerkgebouw. Het bood helaas wat minder plaats dan grote concertzalen omdat de indeling anders was dan de gebruikelijke, waardoor ook vele zitplaatsen minder gecreëerd konden worden... De pilaren stonden hier en daar wat in de weg, maar dat mocht het luisterplezier niet bederven: iedereen genoot met volle teugen van het geboden programma wat onder leiding stond van Sipke van der Land. Een compliment aan het adres van de veelbelovende musicus 22-jarige Jan Veenje dient zeker niet vergeten te worden. Deze wist virtuoze klanken uit de piano en synthesizer te halen. Verder dient het kostersechtpaar Boevé zeker niet onvermeld gelaten te worden, dat niet alleen 360 zitplaatsen creëerde, maar ook de bijna 200 koorleden een plaats wist te geven. Lof voor het Hollandse management van de tournee van Vicki, o.l.v. Nan van Groeningen. Geassisteerd door secretaresse Nel v.d. Spek zullen zij deze zomer en dit najaar vele avonden verspreid over Nederland, in touw zijn. Alle concerten die tot op heden gehouden zijn, waren allemaal uitverkocht. Rest ons nog te vermelden dat de organisatie plaatselijk werd bijgestaan door de bedrijven Phaff, Zevenbouw en De Zilverberk, waar het de opbouw van het podium betrof. Zevenhuizen. Het zwembad "De Koornmolen" heeft in de vakantie week van 29 april t/m 7 mei gewijzig de openingstijden voor recreatief zwemmen. De trim-en zwemlessen vervallen. Alleen op zaterdagmor gen gaat de zwemles (6 mei) gewoon door. Op zaterdag 29 april, Koninginnedag is het zwembad gesloten. Van maandag t/m vrijdag kan er elke middag van 13.30 tot 16.30,uur ge zwommen worden:recreatief. Op zondag bovendien nog van 10.30 tot 13.00 uur, maandagavond baant jes trekken van 19.30 tot 20.30 uur, dinsdagavond recreatief zwemmen van 20.00 tot 21.00 uur en woensda gavond van 19.30 tot 21.00 uur. Op woensdagmorgen is er van 9.00 tot 10.00 uur dames zwemmen en van 10.00 tot 11. 00 uur ouders peu ter zwemmen. Op woensdagavond van 18.00 tot 19.00 uur voor gehandi capten. Donderdagmorgen is er recreatief zwemmen (Hemelvaartsdag) van 10.30 tot 13.00 uur. Op zaterdag 6 mei van 10.00 tot 12.30 uur én zon dag 7 mei zoals op zondag 30 april. Moerkapelle II..Kampioen! Het tweede team van schaakvereni ging "Moerkapelle" is (na twee jaar net achter het net gevist te hebben) dit seizoen kampioen geworden. In de laatste wedstrijd moest van mede- titel-kandidaat Nieuwerkerk II ge wonnen worden. Omdat het aantal bordpunten niet toereikend was om met een gelijkspel kampioen te wor den. Cees van Vuuren, Dirk Mole naar en Jacques de Lange, zorgden voor een 3-0 voorsprong. De vijf afge broken partijen stonden er zo voor dat Nieuwerkerk van verder spelen afzag en genoegen nam met een 5-3 nederlaag. De ontbrekende partijen waren: Koos Segaar (winst). Maar ten Vroegindeweij (remise), henk den Hartog (remise), Adrie v.d. Werff (verlies) en Klaas Roos (ver lies). Door dit resultaat werd Moer kapelle ongeslagen kampioen en mag volgend seizoen in de tweede klas R.S.B. uitkomen. Zaterdag a.s. koninginnedag, kunt u gratis eens proberen hoe het pedde len in zo,n rank bootje nu is. Deskun digen zijn met een aantal kano's aanwezig om u de eerste beginselen bij te brengen. U krijgt, op de kant, instruktie hoe u gemakkelijk in en uit kunt stappen en wat u met de peddel moet doen. Daarna kunt u het ge leerde in praktijk brengen en een rondje proefvaren. Kano-varen is een sport die u van jong tot heel oud kunt beoefenen. U kunt het op velerlei manieren doen; Alleen of met meerderen, gewoon lekker ontspannen peddelen, wed strijd varen, toertochten maken, en zelfs in spelvorm als kano-polo. Voor al die mogelijkheden zijn ook weer diverse typen kano's. U kunt zaterdag a.s. alle informatie krijgen en kunt u zich aanmelden voor kano- lessen en kano-tochten. Diegenen, die nog nooit in een kano hebben gezeten, maar dat best eens zouden willen proberen, hebben nu de kans. Op Koninginnedag ligt er weer een parcours om te gaan langlaufen. Onder auspiciën van het Oranjeco mité Zevenhuizen zorgt de Langlauf- vereniging "Gouda" voor begelei ding. Van 9.00 tot 16.00 uur kan ie dereen kennismaken met deze leuke en gezonde tak van sport. Informeer tel.01820 -27788 (na 18.00 uur) Waddinxveen - Autoclub "De Gou we Rijders" organiseert ook dit jaar weer de Koninginne-puzzel-oriënta- tierit en de Hemelvaartrit. Bij beide ritten zijn mooie prijzen te winnen, w.o. een fiets en een heerlijk diner voor twee. Zowel leden als niet leden zijn van harte welkom. Ieder een is in staat om de ritten uit te rijden. De Koninginnerit start op zaterdag 29 april 's morgens om 06.00 uur. De Hemelvaartrit op woensdag 3 mei 's avonds om 21.00 uur. Voor beide ritten is de schrijf- en aanvangsplaats de kantine van het veilinggebouw, Bredeweg 23 te Waddinxveen. Volledig elektrisch werkt deze ra diator autonoom door het aanslui ten op een net van 220 V. Rende ment en comfort gelijkwaardig met de CV aansluiting maar hier zonder stookketel. Op centrale verwarming versie ga randeert Acova een hoog rende ment met alle type ketels en type energie eveneens bij lage tempera tuur ketels. Gemaakt volgens uw beschikbare afmetingen maakt de radiator plaats vrij voor uw meubels. De aanslui tingen gebeuren zo dicht mogelijk bij de energiebron (minder buizen zichtbaar). Daarbij kan de radiator als borstwering, afscheiding of be scherming voor een raam dienen. Zevenhuizen. Zaterdag 22 april was een koude gure dag. Dat ondervonden ook de jongelui die deelnamen aan de sponsorloop van de jubilerende volleybalvereniging Rentokil/ZVH. De deelname was dan ook minimaal. Toch was er bij de jeugd een aantal enthousiaste leden die vele ronden hebben gelopen. Jan Pieter v.d. Linde wist zelfs 36 ronden te lopen. Daarna kwamen Timmo Gaasbeek en Kees van Wensem met de meeste ronden op hun naam. De andere jeugdleden o.a. Friso Penninga, Daan Brouwer, Kristiaan v.d. Knaap, Arnoud v.d. Knaap, Erik Lamfers en Iwan Knaap, wisten ook vele ronden te lopen. Bij de senioren waren wel aanwezig Paul v.d. Meer, Pieter Boersma en Jaap v.d. Wel. Laatstgenoemde liep met zoon Ruud, Zelfs Frans Schiereck nam op zijn route nog een rondje voor de Volleybal mee. De totale opbrengst voor de jubilerende volleybalvereniging is nog niet te melden, maar het bedrag zal waarschijnlijk de duizend gulden overtreffen. de toneelvereniging Spekta kei uitvoering van het blij spel "Familie is ook niet alles" Rommelmarkt Waddinxveen Het leek even of je zaterdag op de Alb. Cuypmarkt in Amsterdam was opde Rommelmarkt van het Hervormd jeugdwerk van Waddinxveen. Het par keerterrein naast het zwembad bleek een schot in de roos: hier konden de kramen en koopwaren ruim worden opgesteld en uitgestald. Direct om negen uur al was het een enorme toeloop van kijk-en op koopjes belust publiek. Veel meubilair werd dan ook al aan het begin van de dag verkocht, terwijl de curiosa eveneens ongekende aftrek had. De tweede hands kleding had over belangstelling niet te klagen. Van alles was het aanbod groot, zodat er tientallen kramen stonden opgesteld. Duizenden schuifelden in de loop van de dag langs die kramen, soms vonden ze bij het tweedehands speelgoed iets van hun gading, anders was er daar nog de enorme kamerplanten en tuinplantenstand. Oliebollen, stroopwafels en verse vis waren een versterking van de inwendige mens, die het koud had op deze gure zaterdag de 22 e april. Attracties zoals grabbelton en Rad van Avontuur droegen er overigens nog eens bij om de totaal opbrengst van één dag Waddinxveense Rommelmarkt op bruto f 40.000,te brengen. Het netto-bedrag zal waarschijnlijk niet zo heel veel minder liggen is de verwachting. De opbrengst is gedeeltelijk bestemd voor het Hervormd jeugd-evangelisatiewerk van de Hervormde gemeente en voor projecten in binnen-en buitenland. Waddinxveen: Burgemeester C.M. van der linden opende vrijdagmiddag de tweede bedrijfshal in het bedrijvenpark Coenecoop bij drukkerij Atwee. In deze bedrijfshal zijn elf bedrijven gevestigd. Op dit moment is de gemeente eigenaar van de bedrijfshal. Door het aflopen van het Job Creation Project moet het beheer van het ondernemerscentrum in handen van particulieren komen. De gemeente zal het dus te koop aanbieden aan particulieren. De ondernemershal biedt betaalbare bedrijfshuisvesting aan startende en kleine uitbreidende ondernemingen. Dit moet gewaarborgd blijven zo wordt door het college van burgemeester en wethouders van Waddinxveen gevonden. De bedrijven die er zich gevestigd hebben zijn: drukkerij Atwee, No- mafa (importeur industriële deuren), CMS, computer management sys tems, SCMH: service centrum Mid den Holland: autotelefoons hifi-ap- paratuur etc. Breman dakbedekkers BV. Het is een zelfstandige onderne ming, aangesloten bij de keten van Breman bedrijven. Specialist in gebi tumineerde daken, uniek bedrijf in de regio! (Er werken 3 werknemers) Elumatec: bedrijf dat gericht is op de levering van bewerkingsmachines voor aluminium en kunststofprofie len. Silco BV, levert spanplafonds van gespannen kunststofdoek. B.I.S, Barkat International Services BV: een bedrijf dat zich een plaats wil verwerven in de modewereld. B.I.S- heeft in de afgelopen maanden een herenkledinglijn ontwikkeld, die ders geconfectioneerd wordt W collectie komt dit voorjaar op markt. Kulik Telecom BV: bedrijf® leverancier is van communicatie apparatuur, levert bedrijfsteletoo ninstallaties enz. Daelmans system BV: electrische beveiliging va-- Hoog- en Laagspanningsinstalla'-^- programmeerbare besturingssys men voor de industrie enz. CuPer Consultants: automatiseringsP,L jecten: geven adviezen in bednjt ganisatie en ontwerpen sottwa systemen

Dorpskrant | 1989 | | pagina 8